Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii2HDMI

Gönderen forumber 
Wii2HDMI
12 August 2010 15:40
Anket
48 oy alındı.
Tüm ziyaretçiler oy kullanabilir.
Bu Alet Gerçektende HD görüntüsü verirmi?

Arkadaşlar bu aleti kullanan varmı?Mennunmusunuz?

Satış Sitesi:[www.neoya.com]

Re: Wii2HDMI
12 August 2010 19:31
En fazla Component Kablo kalitesinde verir 420p. Daha üstü bir şey bekleme. Component çıkışın yoksa eğer alınabilir.
12 August 2010 20:44
Yalnız "Bence Verir" anket cevabı biraz garip olmuş smiling smiley

Bunun bencesi sencesi olur mu yahu smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
13 August 2010 06:29
Görüntünün çok daha kaliteli olacağını sanmıyorum. Alacağınız maksimum kalite Component veya RGB'nin önüne geçemeyecektir. Eğer TV'nizde HDMI çıkışı dışında takabileceğiniz yer yoksa alınabilir.

Analog çıkışı bir takım atraksiyonlar ile dijital'e çevirip TV'ye aktarıyor ancak sonuçta çıkış analog. Görüntüde kesinlikle hiçbir gelişme olmaz.
13 August 2010 06:36
Component kabloda kullanılan kablonun kalitesizliği ölçüsünde ancak görüntü kalitesi farkı getirebilir. Sonuçta bunun da bir konnektörü var ve o konnektörün kaliteli olduğu varsayımıyla geçerli tabii bu da.

Benim yan sanayi component kablolarda gördüğüm kablodaki genel kalitesizlikten ötürü parazitlenmenin yaşanması. 100 tl verip Nintendo'nun orjinal kablosunu kullanırsanız ne olur bilemem. Lakin hiç bir elektronik ekipman içermediğine emin olduğumuz bu kablolara da 100 tl vermek ne kadar mantıklı onu da siz hesap edin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
13 August 2010 07:08
WiiCrazy
Benim yan sanayi component kablolarda gördüğüm kablodaki genel kalitesizlikten ötürü parazitlenmenin yaşanması.
Abi 22 TL'ye bir kablo aldım, maaşallah diyeyim de nazar değmesin canavar gibi. Adamda 2 çeşit kablo vardı ve bu daha güzel gözüktü gözüme, elinde de son 1 tane vardı. Benim siyah wii'ye pek iyi gitmedi çünkü tamamen beyaz, diğerleri en azından gri idi ama kaliteli gözükeni aldım. Diğeri nasıl olacaktı bilmiyorum ama bu kablo canavar gibi.

Bir de bu aldığım kablonun kutusunda 480p yazıyordu, piyasada gördüğüm çoğu markada 720p falan yazıyor. Wii zaten 480p'nin üstünü desteklemiyor ki. O yüzden buna daha çok güvendim.

Resimdeki kablo gri olsada, aldığım kablonun kutusu buydu;

Component kablo alacaklara bulabilirlerse bu markayı tavsiye ederim.
13 August 2010 21:09
bence zaten boyle bir goruntu artisi sagliycak bir sey olsa nintendo kendi cikarirdi herhalde.en azindan goruntu kalitesini elestirenleri sustururdu boylelikle.
Ati
18 August 2010 12:26
[reviews.cnet.com]
"The bottom line: Though it won't improve the picture quality had on a current Wii component connection, the Wii2HDMI adapter successfully carries audio and video over a single HDMI signal."
Kısaca çözünürlüğü arttırmıyor, sadece hdmi dönüştürücü.

Eğer çözünürlüğü arttırmak istiyorsanız bunu kullanmalısınız.

1 kez düzenlendi. En son 18/08/2010 12:33 tarihinde Ati tarafından düzenlenmiştir.
18 August 2010 12:42
Ati
Eğer çözünürlüğü arttırmak istiyorsanız bunu kullanmalısınız.

[kotaku.com]

It...Doesn't Work Too Well - The colours and menus are nice, but this is a $75 unit that's promising to display Wii graphics in HD resolution. And at this, it fails. As you can see below (I chose the SMG save screen because it had a great "jaggy" view around my noggin), jaggies are as pronounced as ever. Indeed, over the three games I extensively tested the device on, I only noticed a few areas where the actual in-game textures were improved.

Too Fiddly - The VD-W3 had a little trouble with GameCube games, with some menu screens, intros and even the odd in-game load troubling its upscaling processor, resulting in lock-ups and distorted images. You can fix this by fiddling with the unit's settings, but these settings are tiny, tiny switches on the underside of the unit, which are difficult to even get to, let alone move into the correct position.

Çok gereksiz bir alet. Yaşasın component!

(az da olsa kafiyeli oldu)
Ati
18 August 2010 12:58
[kotaku.com]

By Luke Plunkett aka Nintendo Hater

Ciddi ciddi bu herif Nintendo'dan fazla hoşlanmayan birisi, o yüzden güvenilmez.(En azından ben güvenmem.)

Edit:Ama tırtık görüntü konusunda haklıymış.Şu an 1080p SSBB videosu izliyorum ve tırtıklı görüntü var.
SMG izledim, renkler muhteşem, ama ciddi anlamda AA düşüklüğü var.

6 kez düzenlendi. En son 18/08/2010 13:32 tarihinde Ati tarafından düzenlenmiştir.
18 August 2010 14:00
Bi şey yoktan var olmaz zaten, en fazla yapabilecekleri mış gibi yapmak, sorun tüm oyunlarda adam gibi 480p grafiklerinin olmaması olsa zaten buda DVD kalitesine denk gelirki göz kabul eder bir kalitedir.
18 August 2010 14:17
Ati
Edit:Ama tırtık görüntü konusunda haklıymış.Şu an 1080p SSBB videosu izliyorum ve tırtıklı görüntü var.
SMG izledim, renkler muhteşem, ama ciddi anlamda AA düşüklüğü var.
Bence çok normal çünkü 480p görüntüyü 1080p'ye upscale ediyor.
Ben sistemin verdiği maksimum değerin çok üzerine çıkma taraftarı değilim. Ayrıca renkler nasıl daha canlı olabilir bunu da aklım almıyor, gelen görüntünün kalitesi belli. Renkleri canlı yapmak için parlaklıkla kontrastla falan oynanabilir ama bu da her yerde aynı sonucu vermeyecek, bazı yerlerde soruna yol açacaktır sanıyorum.

Bu arada üreticinin sitesinde verdikleri örneğe baktım. Benim evde oynadığım mario ile bunun alakası yok gibi geliyor (iyice yakından bakacağım). Bence ya 480p değil, ya da üzerinde sağlam bir photoshop çalışması yapmışlar

19 August 2010 07:04
Adamların yalanına ufak bir örnek vereyim.

Sitelerinden aldığım görüntü ve benim evde dün akşam çektiğim görüntü arasındaki farka bakın. Adamların 480p dedikleri görüntünün alakası yok. Bu arada bendeki görüntünün nokta nokta olmasının nedeni plazmanın neredeyse içine girmiş olmam. Yani oradaki noktalar TV'den kaynaklanıyor. Ayrıca görüntüyü cep telefonu ile çektim, bu yüzden de biraz kalite düşük. Yine de ne demek istediğimi anlayacaksınız.

1 kez düzenlendi. En son 19/08/2010 07:05 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - Siteden.JPG (16 KB)
| indir - Benim.JPG (81.4 KB)
19 August 2010 08:07
Ayrıca Marionun görüntüsü 480p dede zaten güzel, 1080 değil 4800 yapsada farketmez sineme ekranındamı oynuyacağız en fazla 40"-47" arası bi LCD veya plazmada,

oyun geliştiricileri biraz sıksında el konsolundan arak dandik grafiklerle wii ye oyun yapmasınlar,
22 August 2010 00:29
wiinin kapasitesi belli sonuçta ps3 grafiklerine sahip olamaz ya. bu cihaz hdmi dönüştürücü bu arada tabiki kalite arttırıcı değil bence.
22 August 2010 09:54
TR'de satan yerler olur mu bu aparatı ?

Açıkcası denemek isterdim. Sonucu ne olacaksa olsun razıyım.
22 August 2010 13:12
Affliction
TR'de satan yerler olur mu bu aparatı ?

Açıkcası denemek isterdim. Sonucu ne olacaksa olsun razıyım.
Hocam boşuna para vermeye değmez. benim gönderdiğim screenshot'u gördün mü? adamların sitesine koydukları resmen kandırmaca. Böyle bir adamın yaptığı mala güvenilir mi? Benim oynadığım mario'nun görüntüleri ile onların koydukları screenshot arasında dağlar kadar fark var. Onların 1080p dedikleri görüntüyü ben alıyorum component kablo ile, ne anladım bu işten?
22 August 2010 20:14
SS'lere baktım dostum ama ne bileyim ürünü denemek istedim bir an. winking smiley

Bide merak var tabi. grinning smiley
31 August 2010 19:04
component kabloya gerçekten gerek var mı düşünüyorum. bi kararsız kaldım valla.
31 August 2010 20:09
@samy : görüntüler seni rahatsız etmiyorsa pek gerek yok. wii'den fotoğraf makinesi ile screenshot alacaksan, konsol kullanan uygulamalarda berrak görüntü istiyorsan, genel olarak daha canlı görüntü istiyorsan alabilirsin. yalnız dikkat wii sports, wii sports resort gibi oyunlarda component getirdiği ekstra keskinlikten dolayı özellikle lcd tv'lerde ters tepiyor. Ama 480p destekleyen tüplü televizyonun varsa her koşulda component composite'i yer bitirir.

31 August 2010 20:41
@wiicrazy : wii resortta neden böyle yapmışlar ki sanki değil mi ama. wiiyi yapcaklardı şöyle minimum 720p falan o zaman gör kim tutabilir wiiyi. 1080pde düşünemiyorum bile hem zevkli hem de grafikleri süpper bir cihaz olurdur. wii 2 herhalde öyle olur.
31 August 2010 21:06
peki şu cihaz nasıl http://www.vdigi.com/ ????????
31 August 2010 21:17
@samy : valla hiç fikrim yok.

31 August 2010 21:31
internette adamlar tabiki kendi sitelerinde övüyorlar cihazı da canlı örnekler lazım bizim siteden falan. 59.99 dolarda az değil ki alsak da denesek sad smiley
01 September 2010 02:04
samy
peki şu cihaz nasıl http://www.vdigi.com/ ????????

sitede gozuken goruntude bir duzelme sagliyor ama bu tarz seyleri canli gormeden almak buyuk risk gibi geliyor.nasil emin olunur ki

[wii.nintendolife.com] incelemesi yapilmis ve pek olumsuz seyler soylenmemis.

zaten urunun icinden inceleme yapan sitelere link var epey sitede inceleme yapilmis.

1 kez düzenlendi. En son 01/09/2010 02:09 tarihinde tospaa tarafından düzenlenmiştir.
04 September 2010 23:28
kimse almıyor bir gün gaza gelip ben alcam vatana millete hayrımız olsun diye smoking smiley
04 September 2010 23:42
Bu parçayı TR'de bulsam alacaktımda ama malesef parayı başka bir alete yatırdım. grinning smiley

Wii'den ve diğer konsollardan ham görüntüyü Component kablo üzerinden capture yapan bir alet. (PS3 ve XBOX360'da 720p veya 1080i - Wii'de ise 480p ve yanılmıyorsam diğer old-gen konsollardan da (PS2, XBOX1, Gamecube vb. konsollardan Composit üzerinden kayıt imkanı var) )

Ürün elime geçince incelemesini konu olarak açıcam dostlar. Acayip heyecanlıyım daha şimdiden. grinning smiley (Ürün elime en geç ayın 23'ün de geçecek)
04 September 2010 23:53
ürün incelemeni merakla bekliyoruz affliction.
17 September 2010 08:00
samy
ürün incelemeni merakla bekliyoruz affliction.

Hala bekliyorum. smiling smiley Son 7 gün. grinning smiley
06 November 2010 08:18
gelemedi mi hala alet ?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!