Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Remote Senkronizasyonu

Gönderen guybrush 
Remote Senkronizasyonu
27 June 2010 06:31
4.2E Siyah Pal Wii'yi softmode asistanı yardımıyla sorunsuzca yamadım. Sonrada Priiloader v0.2 (r30) kurdum. uzunca bir süre sorunsuz kullandım. Oyunlar ntfsde wbfs klasöründe. Dün arkadaş yanında kendi remote'unu getirmişti. Senkronize etmeye çalıştı ama olmadı.
remote daki pil yanında ki kırmızı düğmeye ve wiide ki kırmızı sync düğmesine çeşitli varyasyonlarla bastık, ama senkronize edemedik.
Asıl sorun burda başladı, kendi remote'umda wii yi kontrol etmiyor artık. Defalarca uğraşmama rağmen senkronize edemedim.
Wii'yi açınca, kumanda edemediğim için priiloader sayfasında kalıyorum. Bir çözümü varmıdır.
Teşekkürler.

Re: Remote Senkronizasyonu
27 June 2010 09:16
oncelikle priiloader en forumda verdigim daha yuksek versiyonunu kur,bir daha bu sorunu yasamazsin cunku 15sn bekledikten sonra reset veya ejekt tusuna bastiginda wii menuye doner(hangi tus oldugunu tam hatirlayamadim) su an bu sorundan kurtulman icin de gc kolu veya standart wii kolu bulman ve kullanman lazim priiloader ekranindan cikabilmek icin.
27 June 2010 09:44
Şuan da gc kolu yok. yaklaşık fiyatı ne kadardır.
gc kolu ile systeme girdikten sonra sync de bir sorun olur mu?
sorunu çözebilirsem ilk işim priiloaderın versiyonunu yükseltmek olacak.
Priiloader ı sadece sd card dan çalıştırmak mümkünmüdür.
Yani wii açtığımda normal açılsın, ama sd card takılı olduğunda priiloader devreye girsin.
27 June 2010 10:20
GC kolu ile preloader içinden menüyü açtıktan sonra sync edersen değişiklik yapmadığın sürece öyle kalır. Yine de elde bir gc kolu olması her zaman için işe yarar. Bu arada Crazy Intro'nun da sync'siz durumda menüye kaçmak için bir kısayolu var, reset tuşuna basılınca menüye geçebilirsin, hatırlatayım.

Yurtdışında millet 3-5$'a alıyor gc kolunu, Türkiyede ne yazıkki 25-50 tl arası. Ben bunun çakmasını 25'e, orjinalini de teknosa'da öyle kaldığı için yine 25'e almıştım.

DX'te, 9$ shipping dahil
[www.dealextreme.com]

Gitti'de de forum üyelerinden biri sanırım 22 tl'den satıyor
[urun.gittigidiyor.com]

Mecidiyeköy yakınlarındaysan ödünç verebilirm bendekini wiimote'ları sync edebilmen için.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 June 2010 11:38
İlginiz için teşekkürler,
bimeks 39 liraya bir gc kol aldım sorun çözüldü. ilk iş olarak priiloader ı yükselt4eyim dedim
password dosyası bulunamadı diye uyarı verdi ama yükseltme başarılı dedi. tekrar wii kapatıp açtım, bu seferde direk system mennuye giriyor. priiloader devre dışı kalmış. yükseltme işlemini hbc ile app klasörü, priiloader klasörünün içinde ki boot.dol ile yaptım . acaba yanlışmı yüklüyorum
olmazsa crazy intro yu kurayım. nasıl krabileceğim hakkında yol gösterebilirseniz sevinirim
teşekkürler
27 June 2010 11:48
Hmm Bimeks, şimdi hatırladım enteresan bir şekilde 4.Levent'teki Vatan bilgisayarda satılık sıfır Gamecube, oyunları ve aksesuarları da vardı. Biraz pahalı da olsa bulduğuna sevindim.

Yanlış bir hareket göremedim ben kurulumunda, priiloader'a girmek için reset tuşuna basılı tuttuğunda açılışta gelmesi lazım. Crazy Intro kurmak istersen de yapman gereken,

1. Programın rar arşivindeki CrazyIntro klasörünü ve CrazyIntro.dol'u olduğu gibi sd karta kopyalanır
2. Priiloader içinden Install File deyip CrazyIntro.dol yüklenir
3. Priiloader ayarlarından Autoboot seçeneği File yapılıp, Return to ayarı System Menu yapılır.
4. Sonra sd karttaki crazyintro klasöründeki crazyintro.xml dosyasını modifiye ederek kendine göre ayarlayabilirsin... Dosyanın içinde açıklamalar mevcut.

ps1: Crazy Intro'nun son versiyonu şurada : [www.wiidewii.com]
ps2: beraberinde gelen default temayı beğenmez isen şurada bir kaç tane daha var : [www.wiidewii.com]
ya da inceleyip kendi temanı bile yapabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 27/06/2010 12:19 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 75
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!