Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii nunchuck controller bozuldu sad smiley

Gönderen 129912994 
wii nunchuck controller bozuldu sad smiley
11 June 2010 09:46
nasil bozuldugunu bir turlu anlamadim ama her turlu islevi yapiyor sol yonune gitmek haricinde sad smiley nunhuck u bi ara mote taktim kendi kendine sag dogru gidip duruyordu(sola hic gitmiyo) diger mote ye taktigima ise sadece sag gitmiyordu arada hafiften saga gidiyordu simdi;
1)nunchuck orjinal urun degil garantisinden yararlanip servisine goturemiyorum
2)icini acip bakamiyorum cunku 3 koseli bir tornavidamiz yoq
3)herhangi bi yere de tamire goturemiyorum cunku kim yapar yada nasil kisiler bu aletten anlar bilmiyorum
nunchuck un kablosu fln ezilmiste kendi kendine yanlis komut gonderiyo olmasin cunku 2 mote dede farkli bi bozukluk gosteriyo yada icinedn bir parca yerinden oynamis yahut kirlimis olabilir mi ? eger oyle ise eskiden ps1 ve ateri kumndalarimi tamir eder gibi edicem de çipiyle ilgili bir problem de olabilir mi?

tym
Re: wii nunchuck controller bozuldu sad smiley
11 June 2010 12:31
benim çakma nunchuck'a da aynısı olmuştu sola gitmiyordu. orjinallerde hiç sorun olmuyor
11 June 2010 18:00
Aynısı başıma gelmişti orjinalinde sonradan kendi kendine düzelmişti smiling smiley
11 June 2010 18:32
wiimote ile bağlantı noktasından kaynaklanıyor sanırım, bendeki nunchuk'larda da arada sırada oluyor.. ama kendiliğinden düzeliyor sonra... fazla takılmadım o yüzden.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
13 June 2010 11:36
su kendi kendine düzeliyor kismi hosuma gitti grinning smiley grinning smileygrinning smiley baglanti noktasinda bir problem olmasindan süphelenmistim cünkü 2 mote dede sola gitmiyor ama birinde sürekli saga kosma eylemini yapiyor digerinden arada hafiften saga gidiyor inşaALLAH düzeilr hadi hayirlisi smiling smiley
13 June 2010 12:05
Yav müzmin bir şekilde oluyorsa pek tabii bozulmuştur. Ne bileyim bende iki adet nunchuk var ve genelde ikisine birden ihtiyaç olmuyor, belki de birindeki arızayı farkedemiyorumdur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
13 June 2010 12:16
Benim 7 tl'ye aldığım nunchuck yapıyordu bi ara sinirden fırlattım duvara,orjinal gibi çalışıyor şimdi.grinning smileyAma sen deniyeyim deme şans işi kırılır mırıl benden bilme grinning smiley
13 June 2010 12:30
O ne öyle be, bi milyoncudan falan mı aldın smiling smiley

14 June 2010 08:32
valla kolun icin actim joistigin solunda ve onunde 2 yan yuvarlak sekiller var joistigin cvirdigi birinin ayari bozulmus onu duzetlttim olmustu her yone gidiyodu ta ki yigene nasil yaptigimi gosterirken joistigi cikartirken lehimleri kopartti neseki akimin gittigi yollara fln bisi olmamis lehim cakacak ve olmus olacak xD lehimi cok iyi olmasa gel bi de lehim yapan birini bul grinning smiley
15 June 2010 12:07
Hacı ya benım en büyük korkum Nunchuk ıma bişey olması kablosunun kopması şudur budur çook korkuyorm yaa
15 June 2010 13:11
nunchuck un kablolu olmasi bence cok sacma kablosuz nunchuck lar ciksa cok iyi olcak sad smiley nunchuck un icini actigimda hareket algilayici olarak hicbisi goremedim confused smiley sadece çip ve joistik algilayicilar vardi baska bisi yoqtu sanrsam hareket algilayici ozelliginide remotedan aliyor nintendo biraz ucuzcu firmaya benziyo wii ye azcik daha masraf edip sistemi cok daha iyi yapsaydi kâr olayida o kadar artardi bence cunku ps3 le nerdeyse ayni fiyata satiliyor ve ps3 ün üretim masrafi wii den cok daha fazla sad smiley

1 kez düzenlendi. En son 15/06/2010 13:14 tarihinde 129912994 tarafından düzenlenmiştir.
15 June 2010 17:00
kablosuz nunchuck var zati ahanda resmi:

15 June 2010 18:22
Nunchuk'ın içinde de akselerometre var... O gördüğün çiplerin birinin içinde... Mikro elektro mekanik cihaz teknolojisi ile yapıldıkları için bu zımbırtılar böyle...

bkz. [en.wikipedia.org]

16 June 2010 05:41
WiiCrazy
Nunchuk'ın içinde de akselerometre var... O gördüğün çiplerin birinin içinde... Mikro elektro mekanik cihaz teknolojisi ile yapıldıkları için bu zımbırtılar böyle...

bkz. [en.wikipedia.org]

Hocam olayı anladım ben, aletin içine mite kaçmış. Çarklardan birinin üstünde duruyor, o yüzden de sola gitmiyor alet.

[mems.sandia.gov]
17 June 2010 21:20
Hocam Bide Ayrı Nunchuk a pil yetiştir grinning smiley
10 July 2010 10:50
benimki algılıyo ama wii sport da boks yaparken hareket etmede çalışıyo bir süre sonra nunchuck vurmamaya başlıyormoody smiley
10 July 2010 11:04
Nunchuck yön tuşunun altında lastik vardır o lastik bazen kıvrılıyo bükülüyor sert basmakla alakalı sarsılıncada geri ddüzeliyor tornavida bulup açıp lastıği düzelt hallolur hata sertçe at : smiling smiley o zamanda düzelme ihtimali var .
11 July 2010 10:41
deniycemsmiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 57
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!