Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Metroid Prime Trilogy CFG USB Loader

Gönderen Hyperkin 
Re: Metroid Prime Trilogy CFG USB Loader
05 May 2010 11:30
wiijmanager baya hizli ve kolaymis folder dan folder a sadece bir kac saniyede cikariyor dosyalari

05 May 2010 12:17
wiijmanager'ın altında aslında komut satırından çalışan wwt programı var bu arada. akşama benim ntfs partition da shrink olmuş olacak, oraya bir fat32 çakıp deneyebilirim umarım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 May 2010 20:52
Bu arada pişman oldum arkadaş ntfs bölümü resize ettiğime. Easus partition manager programı bu konuda cidden sabıkalıymış, felaket uzun sürüyor. Sabah 9 gibi başlattım data taşımasının yarısını ancak yapmış. Mevcut hızından hesap edince daha en az bir 12 saat daha gerekiyor.

Altı üstü %60 doluluk oranına sahip 400GB'lık bölümü 120GB baştan kısaltayım dedim. Keşke tüm bölümü yedekleyecek bir disk alıp öyle uğraşsaydım.

Bu arada flashdiske di.bin'i kopyalayıp bir daha denedim de bu sefer de hiç açılmadı... ooy oy...

@dedezade : uneek ile herhalde sd menüye wiiware'leri taşıma falan da çalışıyordur, böylece menüdeki 4 sayfa kısıtlaması da olmaz herhalde.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
05 May 2010 21:11
@wiicrazy uneek de de 4 sayfa olayi devam ediyor(calistirdigim da ilk baktigim sey o olmustusmiling smiley ) bu yuzden uneek calistirmaya hic kasmadim,sneek+di baya guzel calisiyor.
dedigim gibi bence uneek de di calismiyor,yani nand dump i sd de oldugunda calisiyor ben cok denemeler yaptim zaten installerinde de sneek+di diye geciyor uneek icin bir opsiyon yok,aslinda hic de farketmiyor sonuc da wii oyunlari usb ye atilabiliyor ,wiiware oyunlari da 4 sayfa ile kisitli oldugu icin 2 gb bir sd kart da yeterli oluyor.

1 kez düzenlendi. En son 05/05/2010 21:21 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
05 May 2010 21:44
Valla ben de nand dump'ı usb olarak görüyor diye okumuştum sanki. yani usb'yi başka amaçlar için kullanamıyorsun ama sd kartı olduğu gibi kullanabiliyorsun. Böylece oyunları sd menüye taşıyıp 4 sayfa kısıtlamasından kurtulmak mümkün diye düşündüm. Neyse tecrübe etmeden tahmindi bu sadece. Bu arada benim bahsettiğim gbatemp'teki giantpune'ün modifiye ettiği hali onun ismi uneek'midir onu da bilemedim şimdi. Neyse.

05 May 2010 22:01
dedigin dogru uneek de nandi usb den goruyor ,burdan da sd menuye tasinabilir denemedim ama olabilir, ben uneek+di dan bahsettim bu sekilde calismiyor,yoksa di kullanmadan uneek calisiyor ama di calismadigi icin wii oyunlarini calistirma imkani olmuyor,hem bende ki hdd denmi bilmiyorum ama uneek daha yavas calisti.
06 May 2010 18:27
ben yanlışlıkla uneek'i seçiyormuşum sneek installer'dan, sneek+di'yi seçince di.bin'i falan da kopyaladı. problemsiz de açıldı. hatta wii sports'u disk kanalında görüp çalıştırdım. Oyun çalışmadı gerçi. Şimdi normal sneek haliyle internetten 4.2'ye update ediyorum. (yarım saat sürer herhalde bu)

Bu arada o lightweight nand'la internete bağlayamadım aleti, hata veriyor. Ben de kendi nand'ıma geçtim.

06 May 2010 18:57
Aha, prematüre bir 4.2 update yaptım smiling smiley %30'unda falan yapamıyorum edemiyorum dedi restart ettiğimde 4.2'ye geçtiğini görüyorum smiling smiley

ps: @dedezade : bu arada crediar discEx diye oyun dump'ı için bir program çıkarmış : [sneek.googlecode.com]

edit: benim bugünkü sneek macerası da mantar.... sneek+di ile banner'ı bile göremedim, uneek ile açtığımda oyun listesi sapıtmış durumda idi, o da başarısız... 6 milyar oyun olduğunu falan söylüyordu ekran. (Menüdeyken 1. porttaki GC kolunda A tuşuna basınca)

2 kez düzenlendi. En son 06/05/2010 20:33 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
07 May 2010 05:24
@wiicrazy shared2 klasorunu kendi nandindaki ile degistirirsen internet ve diger sorunlar ortadan kalkiyor,kendi nandinmis gibi kullanabiliyorsun diger nandlari.bende oyun hem 3.2 versiyon da hem 4.2 versiyonda calisiyor bu da sende calismamasinin usb den kaynaklaniyor olabilecegini gosteriyor.yukarida verdigin program ile wii oyunlari disc kanali disinda ki kanallar da calistirmak icinmi ?dogru anlamismiyim?
edit:aga bu verdigin program win7 de calismadi acildigi gibi kapaniyor

1 kez düzenlendi. En son 07/05/2010 05:32 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
15 July 2010 09:07
Arkadaşlar bende sorun yaşıyorum oyunda

ama alt dol nasıl seçiliyor nasıl yapılıyor kısaca tarif edebilir misiniz smiling smiley
15 July 2010 09:49
Oyunu CFG USB Loader'da A tuşu ile seç, 1 tuşu ile ayarlara gel.

Aşağıdaki ekran gelecek.

Burada ALT-DOL yazısını görüyor musun? Onun üzerinde iken remote üzerindeki d-pad ile sağ tuşa tıklayacaksın (D-pad artı şeklindeki yön tuşları). Alt-dol içeren oyun varsa zaten liste şeklinde çıkacak.

2 kez düzenlendi. En son 15/07/2010 09:50 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
15 July 2010 10:00
Oyunu oynamaya başladım. Yardım için teşekkülrr thumbs up
08 August 2010 22:23
Alt dol ile çalıştırınca( usb looder ) oyun nasıl save edilecek aceba teşekkürler.
26 September 2010 00:16
cihanh
Alt dol ile çalıştırınca( usb looder ) oyun nasıl save edilecek aceba teşekkürler.

Bende bu sorunun cevabını verecek arkadaşa peşinen teşekkür ederim.
26 September 2010 09:02
Save olayı nasıl oluyor cidden ? Bu sorunu aşanlar varmı acaba ?
26 September 2010 09:44
o sorunu uloader adli loader ile veya sneek adli program ile oyunu calistirarak save alabilirsiniz.
01 October 2010 10:25
dedezade
o sorunu uloader adli loader ile veya sneek adli program ile oyunu calistirarak save alabilirsiniz.

O tarz olaylara girmek istemiyorum açıkcası çünkü anlamıyorum. Bir oyun içinde Wii'den olmak istemiyorum açıkcası.

WiiCrazy
Aslında oyundaki save'i kullanabiliyormuşsun alt-dol ile de. Bunun için alt-dol'suz çalıştırıp hangi oyunu oynayacaksan onu seçeceksin sonra da alt-dol ile o oyunu oynayacaksın... Sanıyorum bu save'in yapılamaması mevzu menüden 1'i seçip 2'yi alt-dol ile oynama ve bunun tersi için geçerli... gerçi denemedim ama yanlış olsa idi herhalde millet çok şarlardı.

Bu olayı tam olarak nasıl yapıcaz @WiiCrazy ? Nette rehber falan varmıdır bu durum ile ilgili ?
01 October 2010 11:37
@Affliction : Yazdığım gibi, oyunu alt-dol'suz açıp 3 oyundan birini seçiyorsun... kapatıp tekrar açıp bu sefer seçtiğin oyunun alt-dol'unu seçip onu oynuyorsun.. böyle yaptığında oyun kaydedilebiliyor... ana menüdeki seçim ile alt-dol uyuşmazsa oyunu save edemiyorsun bildiğim kadarıyla...

Oyunun hep veteran zorluğunda açılmasını çözmüyor bu tabii... onun için cheat falan kullanmak lazım sanırım.

01 October 2010 13:03
WiiCrazy
@Affliction : Yazdığım gibi, oyunu alt-dol'suz açıp 3 oyundan birini seçiyorsun... kapatıp tekrar açıp bu sefer seçtiğin oyunun alt-dol'unu seçip onu oynuyorsun.. böyle yaptığında oyun kaydedilebiliyor... ana menüdeki seçim ile alt-dol uyuşmazsa oyunu save edemiyorsun bildiğim kadarıyla...

Oyunun hep veteran zorluğunda açılmasını çözmüyor bu tabii... onun için cheat falan kullanmak lazım sanırım.

Oyunu kapatıp açmaktan kasıt nedir yahu ? O kısmı anlamadım. Alt-dol olmadan oyunu açınca oyunun menüsü gelecek ama oyunu kapatınca Wii tekrar ana menüsüne dönmüyor mu ? Tekrar CFG Loader'ı açıp bu sefer oyunu alt-dol ile açmak mı lazım yani ?

Yukarıdaki mesajından bu sonucu çıkardım. Bu arada oyun neden illaki veteran zorluğunda açılıyor ki ? confused smiley
01 October 2010 17:56
@Affliction O tarz olaylara girmek istemiyorum açıkcası çünkü anlamıyorum. Bir oyun içinde Wii'den olmak istemiyorum açıkcası.
demissin.ama ugrasmak dedigin veya wii den olmak gibi seyler bu iki program icin gecersiz. uloader bildigimiz cfg loader gibi bir loader,bunun calismasi icin ios 222,223 veya 224 den en az birinin v5 surumunun wii de yuklu olmasi gerekli ,sneek desen herhalde wii icin yapilmis en guvenli ve en risksiz programi,uloader i sd karta atman ve yukarida saydigim cioslardan birini kurman yeterli.sneek biraz ugrastirir ama bir kere kurduktan sonra artik ugrasmazsin.tabi bu sadece oneri,ayrica her iki program ile sayisiz wiiware oyunu nu da kurup oynayabiliyorsun buda artisi.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!