Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Metroid Prime Trilogy CFG USB Loader

Gönderen Hyperkin 
Metroid Prime Trilogy CFG USB Loader
03 May 2010 17:01
Merhaba arkadaşlar, torrentten Metroid Prime Trilogy (dual layer) çektim, bunu backup launcher ile NTFS formatındaki hdd'e .wbfs uzantısıyla attım. Sorunum ise şu, oyun görülüyor, menüler açılıyor ama bir oyun seçtiğim zaman ana menüye atıyor. Alt-dol seçmeyi de denedim ancak bu şekilde direk olarak oyun açılıyor, menü açılmıyor. Ne yapmam lazım sevgili abilerim, ablalarım?

Re: Metroid Prime Trilogy CFG USB Loader
03 May 2010 17:09
sadece altdol secenegi ile aciliyor oyun hangi bolumu oynayacaksan o dolu secip oynayabilirsin,yani oyun da bir problem yok
03 May 2010 17:11
Hmm...
Menülerden girme şansımız yok yani.
Teşekkürler. thumbs up

03 May 2010 17:15
Aynen Dedezade'nin dediği gibi, 1-2 veya 33. Metroid Prime alt-dol'unu seçmen gerekiyor.
03 May 2010 19:04
Cioscorp ya da Uneek ile normal bir şekilde oynayabiliyorsun sanıyorum. Cioscorp'u tavsiye etmem ama uneek'i deneyebilirsin. Gerçi epey teferruatlı bir olay, oyunu decrypt edip atman gerekiyor harddiske falan.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
03 May 2010 19:20
@wiicrazy oyunu wiiware oyunlar gibi uneek uzerinemi aciyoruz,biraz acarmisin yapma sekli nasil oluyor
03 May 2010 20:08
dedezade ben de hiç denemedim aslında detaylı bilmiyorum ama oyunu decrypt etmeden kasıt wiiscrubber'da gördüğün haliyle atıyorsun diyeyim. oyunu decrypt etmek için programlar var hazır (wiiscrubber). yarın deneyip paylaşırım.

gbatemp'te şuradan özet vereyim

gbatemp
Create a games folder in the root of the HDD
Create a folder for the game with a 4 characters name (doesn't matter which name)
Create the folders files and sys inside this folder
Using WiiScrubber
Right click the game partition, choose Unencrypted partition - Extract and choose the files folder
Expand the partition.bin and extract the tmd.bin, ticket.bin and cert.bin into the games folder (right click on each and Extract, choose the folder of the game).
Extract the boot.bin, bi2.bin, apploader.img, main.dol and fst.bin into the sys folder (right click on each and Extract, choose the sys folder of the game).

Yani diyor ki, harddiskte games isminde bir klasör açın.
Oyun için kafanıza göre dört karakterlik bir isim verip bir klasör daha açın.
Bu klasörün altında files ve sys isminde klasörler açın
WiiScrubber kullanarak
Oyun bölümüne (DATA yazar bölüm bilgisinde) sağ tıklayıp unencrypted partition seçip gelen seçenekler arasından Extract'ı seçin hedef klasör olarak da files klasörünü seçip devam edin.
Partition.bin'in yanındaki +'ya tıklayıp içindeki tmd.bin, ticket.bin, cert.bin'i açıp her birini sağ tıkla Extract deyip yarattığınız oyun klasörüne çıkartın.
boot.bin, bi2.bin, apploader.img, main.dol ve fst.bin'i de aynı şekilde sys klasörüne çıkartın.

Bu arada wiiscrubber'ın şuradaki versiyonu lazım : [www.mediafire.com]

Oyunu çalıştırma kısmı biraz karışık, bir deneyeyim önce.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
03 May 2010 20:50
denemeni bekliyorum o zaman
03 May 2010 20:53
Birazdan deneyeceğim. Harddiskimin ilk bölümü ntfs olduğu için mecburen 4GB'lık flashdiskle olacak deneme. Wii sports'u çalıştırmayı deneyeyim bakayım bu şekilde.

1. Şu an wii sports iso'sunu wbfs'den iso'ya dönüştürüyorum bir yandan da nand dump'ımı flashdiske atıyorum. (showmiinand ile bakıp gereksiz title'ları silmek lazımdı... uzun sürüyor kopyalama)

2 kez düzenlendi. En son 03/05/2010 21:01 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
03 May 2010 21:04
cok sade hazir dump linki var bende lazim olursa pm atayim sana
03 May 2010 21:10
dedezade
cok sade hazir dump linki var bende lazim olursa pm atayim sana
Göndersene smiling smiley
3.2 dump'ı ile çalışmadığına dair bir şeyler okudum.

03 May 2010 21:13
aga gonderecegim de 3.2 dumpismiling smiley ama uneek bunda calisti
03 May 2010 22:01
ben hepsini hazir ettim bekliyorum yanliz bu di.bin sneek ile calisiyor bildigim kadariyla uneek ile de calisiyormuymus
03 May 2010 22:02
aga di.bin sd demi olacak usb demi
03 May 2010 22:05
yok olmadı, yarın sağlam kafa ile yapayım. belki de 3.2 dump'ı olduğu içindir. yarın normal sneek dump'ımla bir 4.2 update yapıp bir de onunla deneyeyim.

oyun en azından flashdiskte hazır halde, geriye diğer problemleri çözmek kalıyor.

03 May 2010 22:08
aga sen once uneek i calistirdinmi denedinmi usb veya hdd nin 32 kb format atilmasi gerekiyor uneek in calismasi icin bende hersey hazir oyun calistirma kismi ni da bi anlatsan ben ugrasirdim
03 May 2010 23:52
aga daha once dedigim gibi di modulu uneek ile kullanilmiyor di.bin usb ye attigin da sneek hic acilmiyor.bende sneek+di modulu ile 4.2e versiyon da metriod p. oyununu calistirdim smiling smiley
arkadaslar icin yaptiklarimi anlatayim
oncelikle uneek calisacak sekilde(daha once calismamisti)fat32 format atarken 32kb ayirma biriminde format attim.(bunun oyun calistirmada bir etkisi varmi bilmiyorum ama uneek bu sekilde calisti)
yukarida anlattigin sekilde hdd:\games\metr\..... seklinde oyunu cikardim
daha sonra sneek installer ile sneek+di yi kurdum
sneek i calistirdigim da metriod prime oyunu disc kanalinda gorunuyordu.
yani demek istedigim olay uneek ile degil sneek+di ile calisiyor ve ayrica 3.2 ve 4.2 nand dump indada calisti.simdi bu disc kanalinda gorundugu icin saece bir oyun mu atabilicez daha fazla oyun atip oynama imkani varmi?

2 kez düzenlendi. En son 04/05/2010 00:14 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
04 May 2010 00:51
ikinci oyunu denedim wii sport resort u attim ,yanliz soyle bir durum var,oyun icin hdd nin kokune sneek adinda bir klasor olusuyor bunun da icinde slot.bin dosyasi olusturuyor ve bunun degeri 00 00 00 00, ilk oyun olan metriod icin bu degeri verdi, ikinci oyun icin editorle acip bu degeri
00 00 00 01 olarak degistirdim ve slot1.bin olarak kaydettim her defasinda editoru kullanmamak icin
daha sonra slot.bin adini slot2.bin yapip slot1.bin adini slot.bin yapinca bu sefer disc kanalinda resort gorundu. her defsinda bunu yapmak uzun is ama usbloader ile oynanmayan veya metriod gibi oyunlari bu sekilde calistirmak icin ise yarar.
edit:
en son deneme yi de kendi hdd emde yaptim, normal oyunlarin oldugu fat32 hdd de, sneek+di hic acilmiyor. 32kb ayirma birimi kullanarak fat32 format attigim hdd de calisiyor sadece,

1 kez düzenlendi. En son 04/05/2010 01:47 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
04 May 2010 05:44
e çözmüşsün işte smiling smiley

ben de aynı şeyleri yaptım, belki bendeki problem de fat32 cluster size. 4GB'lık flashdiskte denediğime göre muhtemelen 32kb değil cluster size bende...

hemen bir format ile deneyeyim bakayım. hmm, oha lan flashdisk bende ntfs kalmış smiling smiley otobüsteki lcd ekranlardan film de seyredemediydim bu yüzden du bakalım :p

edit: evet çalıştı flash disk formatından sonra, epey de hızlı açıldı normal sneek'e göre... sadece 2-3 saniye beklemeden sonra health / safety ekranını gördüm... gerçi hiç bir şey yüklü olmamasının da etkisi vardır dur bakalım. Oyun banner'ı gözükmedi disk kanalında bu arada. dedezade sen ekstra olarak ne yaptın? di.bin'i ben sadece sd karta kopyaladım, usb'ye kopyalanması gerekiyor olabilir mi? slot.bin dosyası hiç oluşmamış bende bu arada.

ps1: aptal windows bu format olayını da noob friendly yapmış sadece Default Allocation Size seçilebiliyor gui'den. komut satırından şununla hallettim
format d: /FS:FAT32 /A:32K

2 kez düzenlendi. En son 04/05/2010 06:29 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
04 May 2010 11:41
ben sneek installeri kullandim sneek+di sectim region u da euro sectim ,bunu sectiginde usb yi de gostermen gerekiyor, sanirim bun da usb ye de sneek adli bir klasor olusturup region.bin dosyasini icine atiyor ,sneek calistigin da oyunu gordugunde, slot.bin de bu klasorde olusuyor.
[www.wiidewii.com]
04 May 2010 11:45
aga ben oyunlarin oldugu hdd yi d: /FS:FAT32 /A:32K bu komutla 32 ile format atsam icindeki veriler oyunlar kaybolurmu?ayrica 500gb boyutu oldugu icin bu komut calisirmi?
04 May 2010 13:38
format komutu bu kaybolur tabii smiling smiley
500gb olduğu için komut çalışmaz malum nedenlerden ötürü...

ha bu arada bende sneek klasörü oluşmamış... gamecube kolu kullanıp bi tuşa basmak falan gerekiyo mu? disk takma / eject etmeyi nasıl algılıyor zımbırtı?

04 May 2010 14:08
WiiCrazy
format komutu bu kaybolur tabii smiling smiley
500gb olduğu için komut çalışmaz malum nedenlerden ötürü...

ha bu arada bende sneek klasörü oluşmamış... gamecube kolu kullanıp bi tuşa basmak falan gerekiyo mu? disk takma / eject etmeyi nasıl algılıyor zımbırtı?
herhangi bir sey gerekmedi disc kanalinda gorunuyor uzerine tiklayip oynadim
04 May 2010 14:12
Ha bu arada,

şuradaki programla üstte yazdığım wiiscrubber yönteminden daha kolay bir şekilde çıkarılabiliyormuş oyun

Download : Wiijmanager 0.8
Tartışma linki : Wiijmanager

04 May 2010 17:17
Şimdi ben bu Trilogy'nin bütün oyunlarını alt-dol ile açabiliyorum ama başlamadan önce sormam lazım. Oyundaki save özelliğini kullanabiliyor muyuz bu şekilde açınca?
04 May 2010 17:31
bu sekil derken altdol ile save olmuyor ama burda anlatildigi sekilde calistirirsan save oluyor
04 May 2010 17:47
Aslında oyundaki save'i kullanabiliyormuşsun alt-dol ile de. Bunun için alt-dol'suz çalıştırıp hangi oyunu oynayacaksan onu seçeceksin sonra da alt-dol ile o oyunu oynayacaksın... Sanıyorum bu save'in yapılamaması mevzu menüden 1'i seçip 2'yi alt-dol ile oynama ve bunun tersi için geçerli... gerçi denemedim ama yanlış olsa idi herhalde millet çok şarlardı.

04 May 2010 19:57
Bu arada bu akşam tekrar deneme yapacaktım ama yapamadım zira flashdiskimi iş yerinde unutmuşum. Harddiskteki 400GB'lık ilk ntfs bölümü FAT32+NTFS yapmak farz oldu diyerek kolları sıvadım bu sefer de yedekleme amaçlı kullanacağım nmt'ye bağlı Ext3 formatlı diski windows altında düzgün bir şekilde mount edemediğimi keşfettim. Derken şimdi vmware altında ufak bir ubuntu kuruyorum, bakalım düzgün bir şekilde diski gösterirsem yedekleyip harddiskinde ilk bölümü sneek için FAT32 tutanlar kervanına ben de katılacağım. (Anca yarın tabii GB'larca dosyayı ordan al, oraya at falan)

Aslında bu kadar uğraşacağıma bir tane 2.5'luk 320GB disk alsaydım her şey çok daha kolay olacaktı.

04 May 2010 20:26
bu di yi uneek de calistirabiliyormuyuz, ben denedim ama bir turlu calismadi sneek+di calisiyor bu da nandin sd kartta olmasi demek,ama oyunlar usb ye atiliyor.sen gc kolundan bahsettin bende okumustum ama anlamadim o olayi gc kolu ile neler yapilabiliyor ?
04 May 2010 20:32
uneek'in di'si farklı sanıyorum... ben önce sneek+di'yi çözüp öyle dallanmak istiyorum onlara. hatta şöyle diyeyim, eğer yapılabiliyorsa belki Crap'a da bunun için destek ekleyebilirim.. yani yine kanallarda olacak oyunlar ama sneek+di ile çalışacak.. olabilirliğini çok fazla düşünmedim ama olur herhalde.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!