Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Oyunlarını Kopyalama

Gönderen Death Time 
Wii Oyunlarını Kopyalama
21 April 2010 19:40
tekrar merhaba..

Anladığım kadarıyla wii oyunlarını bilgisayarın dvd-rom'undan göremiyoruz. (Sanırım wii oyunlarını görebilen lg'nin 3 modeli varmış.Neyse bende lg yok zatensmiling bouncing smiley) Acaba yazılımla görebilir miyim dedim; isobuster, magiciso, wbfs manager ve rawdump programlarını denedim yine olmadı.

Ama sorunum şu, elimde 50 dvdden oluşan oyun arşivi var. Ve ben harici hdd alıp usb loaderden oynamak istiyorum. Fakat bunun için o oyunların .iso'larına ihtiyacım var. Ben bu oyunları nasıl dvd'den kopyalayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Re: Wii Oyunlarını Kopyalama
21 April 2010 19:43
Bahsettiğin oyunlar orjinal değil ise LG sürücüye gerek yok. Wii'nin sürücüsü D3-2 değil ise usb loader'larla doğrudan wbfs olarak atabilirsin harddiskine. Bunun dışında pc tarafında bunlardan iso/wbfs üretmenin en kolay yolu wii backup manager programını kullanmak. Nero / Imgburn gibi dvd yazma programlarını da bu oyunlardan iso imajı almak için kullanabilirsin. Wii backup manager ise işi bir adım daha ileri götürüp oyunları dvd'den harddiske wbfs olarak atma yeteneğine sahip... ntfs / fat yahut wbfs dosya sistemi farketmiyor.
21 April 2010 19:44
ISO'larına gerek yok.

Wii'de softmod yapmış ve usb harddisk kullanıyor isen kullandığın USB Loader'in oyun DVD'lerini dump etme gibi bir özelliği var. Bunun için USB loader'ini açıp gerekli tuşa basman yeterli (Bu sanırım bütün USB Loader'larda + tuşu ile oluyordu)...
21 April 2010 19:51
Sağolun hızır gibi yetiştiniz yinesmileys with beer

1 kez düzenlendi. En son 21/04/2010 19:52 tarihinde Death Time tarafından düzenlenmiştir.
24 May 2010 04:00
ORJINAL WII OYUNLARI KOPYALAMAK MÜMKÜNMÜ, MÜMKÜNSE NASIL??
24 May 2010 11:04
wii ye takarsin usbloader i calistirirsin direk hdd ye atarsin, cfg usbloader da + tusu ile mesela
03 July 2010 10:03
Ben anlayamadım daha çok yeni wii aldım nasıl oluyor o dedikleriniz?
03 July 2010 10:10
Oyun kopyalamaktan bahsediyorsanız,

Elinizde bulunan orjinal oyunları (softmod yapılmış ve USB harddisk takılı bir wii'de) kullandığınız USB loader programı ile harddiske atabilirsiniz demek istiyor.

Öncelikle softmod işlemini yapmanız, ardından usb harddisk'i wii'ye bağlamanız ve internetten indirdiğiniz veya elinizdeki orjinal oyunları harddiske atmanız gerekiyor. Bu işlemler için öncelikle softmod asistanını kullanmanız gerekecek. Videolu ve anlatımlı bir şekilde size yol gösteriyor.
03 July 2010 11:51
WiiCrazy
Wii'nin sürücüsü D3-2 değil ise usb loader'larla doğrudan wbfs olarak atabilirsin harddiskine.
Hocam buraya takıldım, ben wii fit, plus, sports ve sports resort oyunlarını diske attım usbloader ile. Benim sürücünün d3-2 olmama ihtimali var demek midir, yoksa sen bu mesajı attıktan sonra d3-2 sürücülere destek mi geldi?

Sürücünün ne olduğunu nereden anlarım? (seri numarasından netten baktım ancak %67 falan d3-2 gibi duruyordu, %33'te d3 olabilir diyordu. Kesin birşey çıkmıyor)
03 July 2010 11:58
DiABOLiCAL
WiiCrazy
Wii'nin sürücüsü D3-2 değil ise usb loader'larla doğrudan wbfs olarak atabilirsin harddiskine.
Hocam buraya takıldım, ben wii fit, plus, sports ve sports resort oyunlarını diske attım usbloader ile. Benim sürücünün d3-2 olmama ihtimali var demek midir, yoksa sen bu mesajı attıktan sonra d3-2 sürücülere destek mi geldi?

Sürücünün ne olduğunu nereden anlarım? (seri numarasından netten baktım ancak %67 falan d3-2 gibi duruyordu, %33'te d3 olabilir diyordu. Kesin birşey çıkmıyor)

Şöyle, kopya oyunları atmaktan bahsetmişimdir ben orada. Orjinal oyunlar sürücü tipinden bağımsız zaten harddiske kopyalanabiliyorlar.

ps: senin kopyaladığın oyunlar da orjinal olanlardır.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 03/07/2010 11:58 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
03 July 2010 12:04
WiiCrazy
Şöyle, kopya oyunları atmaktan bahsetmişimdir ben orada. Orjinal oyunlar sürücü tipinden bağımsız zaten harddiske kopyalanabiliyorlar.

OK, olayı anladım. Sürücünün zaten orijinalleri okuma yeteneği olduğundan usb loader buradaki veriyi çatır çatır alıyor ancak yeni sürücüler kopyaları göremediği için kopyalamak'ta mümkün olmuyor. Açıkçası ben usb loader gibi zımbırtıların d3-2 drive'a hiç ulaşamadığını düşünmüştüm.
03 July 2010 13:25
DiABOLiCAL
WiiCrazy

OK, olayı anladım. Sürücünün zaten orijinalleri okuma yeteneği olduğundan usb loader buradaki veriyi çatır çatır alıyor ancak yeni sürücüler kopyaları göremediği için kopyalamak'ta mümkün olmuyor. Açıkçası ben usb loader gibi zımbırtıların d3-2 drive'a hiç ulaşamadığını düşünmüştüm.

Aslında eskiden bu da mümkün değildi. Diskler encrypted olduğu için açık bir şekilde okuma yapılamıyordu. Hatta ilk çıkan cios yaması bu iş için yani diskleri şifreleme olmaksızın tümüyle okuyabilmek için çıktı.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
20 May 2011 08:30
orijinal oyunu wii'ye takıp conf. usbloader'da hddye kopyala dediğimde disk dolu hatası veriyor. hdd ntfs formatında ve yüzlerce gb boş yer var. sorun ne olabilir?

21 May 2011 22:25
cfg yeni bir sürüm değil ise ntfs'e yazma desteği yoktur... cfg'yi güncelle.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!