Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

neogamma autoboot hakkında..

Gönderen hidden 
neogamma autoboot hakkında..
05 February 2013 11:35
Merhaba, neogamma r8 kurdum, ayrıca channel olarakda yükledim. Ancak bu kanaldan açtığımda bildiğimiz neogamma menüsü geliyor.

Nette yaptığım araştırmalarda direkt wiiye takılan dvdlerin autoboot özelliği ile çalıştırıldığını gördüm bir nevi cihazda çip varmış gibi başlatıyor ve oldukça pratik gibi geldi bana. Elbette usb hdd veya benzeri depolama aygıtı kullananlar için pratik olmayabilir ancak çocukların oynadığı oyunları açabilmesi için çok güzel.

Bunu kullanan arkadaşlardan ricam kurulumu nasıldır, formda da hiç bilgi bulamadım bu özellikle ilgili. Güvenilirliğini bilmediğim kaynaklardan Wad yüklemek istemiyorum. Kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. Saygılar.

Re: neogamma autoboot hakkında..
05 February 2013 11:38
[gbatemp.net]

Gerekli bilgi burada.
05 February 2013 11:54
Tuzruhu
[gbatemp.net]

Gerekli bilgi burada.

Bütün linkleri silinmiş. Bendede hiç şans yok smiling smiley
05 February 2013 12:16
[gbatemp.net]

Burada buldum, wad olarak indirdim akşama kuracağım cios güncellemesinden sonra ancak acaba sd kartta yani hbc içerisinde de bir bulunması gerekirmi buradan indireceğimiz r9 sürümünün. Birde bir yerde r9'un 4.1 ve üzeri versiyon önerilmiş. Linkini verdiğim sayfada ise cioslardan bahsedilmiş. 3 tanede yükleme linki var. Ben ortadakini seçtim, kıt olan ingilizcemle ortadaki linkte sanırım autoboot sırasında bir tuşa basılarak iptal edilebildiği yazılmış.

3. sıradaki linkten bir şey anlamadım smiling smiley
05 February 2013 14:43
Evet gerekiyor. WAD şeklinde kanal olarak kurduğun uygulama aslında yabancısı olmadığınız bilgisayarda da sıkça kullandığınız KISAYOL'dan başka birşey değil. Uygulama çalışması için Neogamma'nın standart çalıştırma dosyalarını ister. Bunlar Apps klasörü içerisindeki Neogamma'nın yükleme dosyasıdır.

Açıklayayım:

CFG USB Loader'i kurmak istiyorsunuz. Zİp dosyasını indirdiğinizde "insdroot" diye bir klasör görürsünüz. Bu klasörün içerisinde "usb-loader", "apps\CFG_USB_loader" diye klasör vardır. USB-Loader klasörü CFG USB Loader'in ihtiyaç duyduğu kapak dosyalarını, dil dosyalarını vs. vs kapsar. APPS\CFG_USB_loader klasörü ise bizim aslı yükleyici dosyamızdır. Program Apps klasörünün içerisine bakar, uygulama çalıştığında ise ihtiyaç duyduğu dosyaları başka bir klasörde arar.

O yüzden Neogamma'yı çalıştırmak istiyorsan orjinal dosyalarına da ihtiyacın olacak. Yoksa hata alırsın çalışmaz ama ana ekranda kanalı görürsün.
05 February 2013 16:33
Merhaba, sistem versiyonu 4.0e az önce cios rev 21 yüklemeyi yaptım. ancak wad dosyasını kurmak istediğimde error ret-2011 hatası verdi kuramadım..
05 February 2013 16:35
Ret 2011 hatasının tek sebebi var. Sisteme WAD yükleyeceğiniz zaman yamalı bir IOS göstermek zorundasınız. Eskiden IOS 36 idi. Şimdi IOS 236 oldu bu. MMM (Multi Mode Manager) programını kullanıyorsanız şayet aşağıdaki resme de bakarsanız en altta Load Another IOS bölümüne gelip IOS 236'yı seçeceksiniz.

Sonucu: Load Another IOS - Current: IOS 236

şeklinde olmalı. Yoksa WAD yükleyemezsiniz.

05 February 2013 16:41
236 numaralı bir ios yok ama 249 üzerine yapmıştım cios kurulumunu.
05 February 2013 17:02
Evet ios36 yı seçtim ustam ekran görüntüsünde gözüken ios bölümünden yükledi wadı. Birtek şu call of duty 3 (modern warfare değil) çalışmıyor o kaldı. Donuyor loadingde. DVD üzerinden de usb üzerinden de durum aynı.
05 February 2013 17:48
CIOS problemi büyük ihtimal. Vaktim olduğunda bakabilirim ancak.
05 February 2013 19:29
MMM IOS manager içerisinde neden ios 236 yok ona kafam takıldı. Ben asistanla gelen hbc yi cios rev 21 yüklemeden önce wiiyi internete bağlayınca internet üzerinden güncelledim. İŞte install hbc dedim yükledi exit dedim. Başka bir şey yapmadım. HBC değişti yeni versiyon oldu ancak burada bir şey atlamış olabilirmiyimki? Bundan dolayımı gitti 236 acaba, yoksa 236 yı yenidenmi yüklesem bir yerlerden? Kafam iyice karıştı.

1 kez düzenlendi. En son 05/02/2013 19:30 tarihinde hidden tarafından düzenlenmiştir.
06 February 2013 07:34
Ciosx rev21 ile yine aynı isimde d2x 'in kurulumlarını karıştırmışım birbirine. d2x'in kurulumuyla ilgili bir yazıya bakmıştım orda 249 seçiliyor yazıyordu ona aldanıp seçtim kurdum. Her neyse 236 yı yükledim bende şimdi geldi ancak mmm ile baktığımda 236 nın üzerine gelince unknown yazıyor. Şimdi de d2x i yükleyeceğim. Bakalım düzelme olacakmı.

Bu arada autoboot özelliği çalışıyor direkt olarak oyunları dvd den açıyor. Callofduty ile splintercell oyunu çalışmıyor ne usb hdd den ne de neogamma ile dvdden.
07 February 2013 21:08
Sisteme 236 numaralı IOS Patch'i yüklenmemişse o dediğin yerde görünmez.
08 February 2013 08:44
Ustam teşekkürler. Ben dediğim gibi 4.0e versiyon bir wii almıştım. Bu cihazda yeni versiyonlarda olan pek çok ios yokmuş. Belirttiğim gibi eski rehberden edinerek wii yi softmod yapmıştım.

Sonuç olarak şunları yaptım.

-Eski rehberden edindiğim Hbc'yi (hata yaparak) online olarak update ettim. Şu an hbc ios38 v14.25 kullanmakta.

-cIOSX_rev21 kurdum 249 'u seçerek ancak 236 cios yokmuş burda da hata yapmıştım.

- Ardından ios 236 installer ile bunu yükledim ve tekrar 236 yı seçerek ciosxrev21 yükledim. call of duty black ops gibi oyunları çalıştırdı cihazım. Hatta modern warfare 3 bile çalıştı. Ancak Redseel ve call of duty 3 hala kilitleniyordu. yani hala oyunlarda sorun yaşıyordum.

- Bu arada cihazımda ios58 olmadığını da farkettim, bunu wiimc kurduğumda eksik ios hatasından anladım. ios 58 installer ile bunu da yükledim. Wiimc hata vermiyor artık.

-Ardından ise d2xInstaller ile tekrar ios 236 seçip v6 yı yükledim 249 nolu cios'a. Böylece şu an redsteel call of duty 3 sorunsuz çalışır hale geldi. smiling smiley Bayağı bir korkarak yaptım tabi bunları.

Sonuç olarak bir tek sıkıntım kaldı geriye. O da online olarak güncellediğim hbc nin ios38 kullanıyor olması. Şu anda bir sorunum yok. Ancak hbc nin ios 58 kullanması gerekiyormuş. Online güncelleme yapmadan ios58 kursaydım hbc de düzelecekti.

En son bu sorunumla ilgili ne yapabilirim. Hiç dokunmadan bu hali ile çalıştırsam ne olur? Cevabınız için şimdiden Teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 08/02/2013 08:46 tarihinde hidden tarafından düzenlenmiştir.
08 February 2013 12:45
Sorunsuz çalışıyorsa dokunma smiling smiley Kendi halinde devam etsin.
08 February 2013 13:07
Tuzruhu
Sorunsuz çalışıyorsa dokunma smiling smiley Kendi halinde devam etsin.

smiling smiley Anladım usta teşekkürler. İlerde güncel hbc çıkarsa zaten update uyarısı verir o da o zaman çözülmüş olur sanırım kendiliğinden. Her şey için teşekkürler, epey başınızı ağrıttım saygılarımla.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!