Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB diski her açtığımda sökerek başlatma zorunluluğu

Gönderen korkutsa 
USB diski her açtığımda sökerek başlatma zorunluluğu
08 December 2009 14:41
Sizlerde de durum aynı mı yoksa benden kaynaklanan bir problem mi bilemiyorum. Bu yüzden danışmak istedim. USB diskten oyun oynarken veya ana menüye dönünce olsun tam tesbit edemedim fakat her kapattığımda Wii'yi yeniden açtığımda üzerinde disk takılıysa eğer neogamma, usb loader hangisi olursa olsun çalışmıyor diske bir kez bakıyor ve kilitleniyor. Diski söküp başlatırsam disk takmamı isteyen uyarı geldiğinde diski takarak çalıştırırsam düzeliyor. Bu hep böyle. Disk usb girişi yalama olacak. Sizde de durum böyle mi?

Re: USB diski her açtığımda sökerek başlatma zorunluluğu
08 December 2009 14:55
Wiiconnect24 enabled ise ve standby'dan başlatıyorsan bir ihtimal bundan kaynaklanıyor olabilir... tam shutdown yapıp açarsan karşılaşmaman lazım (kapattığında wiiconnect24 : turuncu ışık, shutdown : kırmızı ışık)
08 December 2009 15:07
Vallahi bende hiç öyle problem olmuyor. 7/24 standby'da bekliyor. Harddisktenkaynaklanıyor olabilir. Uyku moduna girdiyse eğer.
09 December 2009 07:27
Wiiconnect24 açık değil, bunun dışında çalışırken problem yok yani uyku modu gibi bir durum yok. Cihazı tuşuna basıp kapattım diyelim. Sonra tekrar geliyorum başına basıyorum açıyorum Wiiflow'a giriyorum Please Wait... yazısında takılı kalıyor. Diskin ışığı yanıyor açtığımda da. 4 sn basılı tutarak kapatıyorum cihazı diski söküyorum tekrar başlatıp aynı yere geldiğimde diski takmamı istiyor o zaman takıyorum sorun düzeliyor. Sizlerde yoksa benim disk ya da disk kutusu ile alakalı bir sorundur.
09 December 2009 07:32
hangi loader e kullaniyorsun kullandigin loaderla ilgili olabilir
birde hdd icine bozuk bir oyun atmis olabilirmisin yani hdd icinde calismayan bir oyun varmi
yani hdd icine atipta surekli hataveren acilmayan oyun varsa onu hdd den sil
09 December 2009 13:45
yok tüm oyunlar normal Wiiflow yada usb loader ikisinde de aynı sorun oluyor muhtemelen diske yeterli güç gelmiyor ilk başladığında ek kabloyuda bağlayıp denerim bi akşam. Bakalım düzelecek mi?
09 December 2009 13:54
disk uyuyor dostum sanırım, segate ise utility ile ayarlayabiliyorsun ancak bende 8 saat uyuma dememe rağmen uyuyor, saniyorum biraz benimkinin tembelliği, diski sökme kolay yerdeyse wii nin kablosunu tak çıkar
09 December 2009 14:31
Ya da harici gücü olan disklerden alıp kurtul :p

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 58
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!