Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Fit Plus NTSC'yi PAL cihazda çalıştırmak

Gönderen sevketzaim 
Wii Fit Plus NTSC'yi PAL cihazda çalıştırmak
08 October 2009 17:12
4.1E HBC kurulu softmodlu Wii'm var. Wii Fit Plus NTSC'yi indirdim. USB Loader 1.5 ve Neogamma r6 ile birkaç deneme yaptım olmadı. Neogamma r7 ile çalışıyor diye okudum, tecrübe eden var mı?

Re: Wii Fit Plus NTSC'yi PAL cihazda çalıştırmak
08 October 2009 17:39
002 fix özelliğini aktif hale getirmen lazım.. ondan sonrası video modu olaylarına giriyor, televizyonun destekliyorsa çalışmaması için bir sebep yok diye düşünüyorum.

Olmazsa video modu force etme seçeneklerini bir dene.
08 October 2009 18:36
Wii Fit Plus'ı çalıştırmak için aleti kurcalamaya başlamadan önce cios rev10 ve Neogamma r6 ile Wii Sports Resort PAL'i gayet güzel çalıştırabiliyordum. Diğer oyunları ise USB Loader 1.5 ile çalıştırıyordum. Şimdi cios rev14, Neogamma r7 ve USB Loader GX kurdum. Ne olduysa oldu, ne Neogamma r6, ne de Neogamma r7 ile Wii Sports Resort'u çalıştırabiliyorum! DVD Error (1018) diye bir hata veriyor. DVD filan yok ki ortada, her şey USB'de, ama alet bu hatayı veriyor. Wii Fit Plus ise yeşil ekran veriyor. 002 fix özelliğini Neogamma'da aktif etmiş durumdayım.
08 October 2009 19:06
Yeşil ekran video modu ile ilgili bir problem varsa çıkar, gx'in ayarlarından oyunun video modunu pal olarak yamamayı denedin mi?

Ha bir de bazı oyunlar çalışmadı mı çalışmaz, misal PAL wii sports resort, video modunu force etsen bile NTSC wii'de çalışmıyordu... ya da aynı şekilde Metroid Prime, çalışıyor ama görüntü dağılıyor falan...

Sırf oyunu açabileyim diyorsan geçici olarak wii'nin video modunu NTSC de yapabilirsin, bunun için anyregion changer programını kullanabilirsin...

Gariptir benim wii ntsc, any region changer ile video modunu PAL yapmıştım test monitörüm ntsc desteklemiyor diye. Sadece 002 fix'i ile oyunu açtım, coverloader ve wiiflow ikisi ile de sorun yok...

Pek tabii eski PAL versiyondaki save uçmasın diye önce sd karta yedeğini aldım, ki zaten program da import edemedi.
10 October 2009 09:54
Fit Plus'tan geçtim, çalışan Sports Resort artık çalışmaz oldu, kafamı karıştıran nokta o. CIOS rev yükseltmesini yaparken bir şeyi yanlış mı yaptım acaba? rev10, CIOS36 idi. rev14 ise CIOS38. Her ikisi de 249'a kuruluydu. Tekrar rev10'a dönebilir miyim?
10 October 2009 10:14
R10'a geri dönebilirsin...
10 October 2009 23:28
Bende bugün NTSC Wii fit plus'ı indirdim ve CD'ye yazdım.
CD'den çalışıp çalışmadığını denedim önce CD den çalışmadı.
daha sonra CD'den Usb Loader gx ile harddiske yükledim ve Usb loader gx ile açmayı denedim sorunsuz açıldı.
002 fix desteği açık
sistem menü 4.1 PAL

1 kez düzenlendi. En son 10/10/2009 23:29 tarihinde fredy2 tarafından düzenlenmiştir.
11 October 2009 07:05
DVD'sinden açabilmek için kullandığı ios'u yüklemen gerekiyor. Gecko os ile oynayabilirdin.
11 October 2009 20:49
WiiCrazy demiş ki:
-------------------------------------------------------
> DVD'sinden açabilmek için kullandığı ios'u
> yüklemen gerekiyor. Gecko os ile oynayabilirdin.

bilgi için teşekkürler

Aslında oyun işyerindeki makinada olduğu ve yanımda flash belleğim olmadığı için CD'ye yazdım eve öyle getirdim.
yoksa zaten CD kullanmıyorum uzun zamandır. USB loader da çalışsın yeter.
12 October 2009 22:11
rev14'ten cIOS rev10'a geri geldim, yalnız bu arada, eskiden harddiskimde güzel güzel çalışan Wii Sports Resort'u Neogamma r6 ile çalıştırdığımda "Disc Read Error (1018)" hatası veriyor. Harddiskteki imaj dosyası nasıl bozulabilir, anlamadım...
12 October 2009 23:30
wifit plus ntscyi indirdim wiiflow1.1 kullaniyorum oyunu direk acti oynadim problem yok
wii resortuda ayni sekil calistiriyor benimde makinam 4.1 e softmod
ayarlari da soyle 002 standart ta duruyor video moduda oyle gerci bu tv ye bagli sanirim tv de ntsc destekliyor
resort da da 002 acik duruyor
ayrica hdd deki imaj dosyasinin bozulacagini sanmam
loader gx bana kafayi yedirtmisti amaan uzak dursun
rev14 yuklu
su ana kadar hic problem yasamadan usb loader 1.5 cfg ve wiiflow1.1. de oyun calistiriyorum
13 October 2009 00:08
Dedezade: Cihaz PAL mi, NTSC mi?
Homebrew Channel sürümün kaç? Ben cIOS rev10'dan rev14'e Wii Fit Plus için geçerken arada bir de HBC sürümünü 1.0.6'ya güncellemiştim. Acaba ortalığı o mu karıştırdı?
13 October 2009 00:20
cihaz pal 4.1e hbc bende de ayni 1.0.6
13 October 2009 00:24
arkadasim sen simdi usb loaderdan diger oyunlari oynuyormusun sadece resort ve wiifit mi oynamiyor
13 October 2009 08:17
Wii Sports Resort sorununu çözdüm. Bilgisayarda henüz silmemiş olduğum imajı bir DVD'ye yazdırdım. Çalıştı. Sonra USB'deki imajı sildim ve DVD'den yeniden USB'ye kopyaladım. O da çalıştı. Demek ki bir şekilde ben Wii Fit Plus için debelenirken harddiskteki Sports Resort imajı bozulmuş...

Bu arada Wiiflow da harikaymış. Wii'nin kendi channel sisteminden bile şık görünüyor ve tam çocuklara göre. Oyunların hepsi süper olmasa bile, ekranda 3 boyutlu olarak oyun kutularının geçişini izlemek çok zevkli.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!