Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Orjinal CD'deki Oyunu Flash Diske Attım Ancak Onu HDD'ye Atamıyorum

Gönderen eray 
Orjinal CD'deki Oyunu Flash Diske Attım Ancak Onu HDD'ye Atamıyorum
22 November 2011 15:15
İyi günler arkadaşlar ben Khalkedon'dan arkadaşların yardımıyla orjinal oyun cd'm içindeki oyunu flash diske attım. Ancak flash diski wbfs formatına çevirdiğim için bilgisayar flash diskimi görmüyor formatla diyor. Formatlarsam attığım oyun silinecek ne yapacağımı bilemedim acil yardım bekliyorum teşekkürler. (harici harddiskimi takıp cd'deki oyunu ona yüklemeyide pek istemiyorum, yükleyip yükleyemeyeceğini de tam olarak bilmiyorum ancak HDD bir çok oyun var onlara birşey olur diye korkuyorum)

Re: Orjinal CD'deki Oyunu Flash Diske Attım Ancak Onu HDD'ye Atamıyorum
22 November 2011 16:56
pc de wii backup manager programini kullanarak, hdd ye atabilirsin.konu forumda bir cok yerde mevcut

23 November 2011 17:38
dedezade orjinal oyunumu flash diske atıyorum, flash diski bilgisayara taktığımda bilgisayar flash diski görmüyor (wbfs ile formatlandığı için, bu şekilde formatlamazsam oyunu atamıyorum) formatla diyor. Formatladığımda oyun gidiyor yoksa flash diski bilgisayar görse oyunu hdd'ye atabilirim onda sorun yok. Bu konuda çözümünüz varsa cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
23 November 2011 19:51
tamam olayi anladim, pc ye taktiginda format ister, sen wii backup manager programini calistiricaksin pc de, daha sonra program da 1.surucuye flasi digerine hdd yi gostericeksin ve oyunu hdd ye gondericeksin.

23 November 2011 21:15
CD'deki orjinal oyunu flash diske kaydedip onu da HDD'e atma

İlk önce bir flash diske ihtiyacımız var. Flash diski aşağıda anlattığım gibi formatlayacağız.

1- flash diski oyunu attığımız programla (wii backup manager 3.5 ile wbfs (pragramı aç tools format drivesten) WBFS formatına çevir
2- wii yi aç CFG USB LOADER' e tıkla
3- gelen sayfadan start'a tıkla
4- mavi boş ekran gelecek oradan (+) ya tıkla
5- cd'den oyun okumaya başlayacak ve ekrana yazı gelecek o zaman (A) ya tıkla
6- oyun flash diske yüklenmeye başlar. Yükleme sonu flash diksi çıkar oyun flash diske yüklendi buradan da HDD'ye yükleyeceğiz

7-Flash diski ve HDD'i bilgisayara tak
8-wii backup manager (3.5)'ı aç Drive 1'e tıkla ve oradan HDD'nin olduğu sürücüyü seç
9-Drive 2'ye tıkla oradan da flash diskin olduğu sürücüyü seç, flash diske yüklediğin oyun orada görünecek oyunun başındakı kutucuğa çek at
10-Transfer yazısına tıklayarak drive 1'i seç ve oyunu HDD'e yükle

Tüm arkadaşlara kolay gelsin (ben bu konuda acemi olduğum için yukarıda yazdıklarıma ulaşmam çok zamanımı aldı, benim gibi yeni başlayanlar için madde made yazdım inşallah iyi olmuştur bu konuda bana yardım eden arkadaşlarada teşekkür ederim)
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!