Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Çipli Wii için softmod

Gönderen enduruk 
Çipli Wii için softmod
05 May 2011 19:59
Merhaba arkadaşlar,

Foruma yeni üyeyim ancak hemen hemen sorumla ilgili tüm konuları okudum. Ancak bir türlü cevabı bulamadım. Softmod olayına çok yeniyim. Uzun zamandır çipli olarak kullanıyorum ancak evdeki DVD arşivi büyümeye, DVD'ler çizilmeye vs başlayın softmod ve USB loader kullanmak istedim. Şimdi sorularım,

1. Araştırmalarımda 4.3e sistemli Wii'lerde Bannerbomb kullanılamadığını anladım doğru mudur?

2. Benim Wii'min zaten çipli olması bana bir avantaj/yarar sağlıyor mu?

3. Madem Bannerbomb veya başka bir yöntem kullanamayacağım, Indiane Jones açığını kullanmak için orjinal oyun şart mı? Çipli Wii'mde bu oyunu indirip DVD'den çalıştırsam olur mu?

4. Homebrew channel kurduktan sonra yalnızca USB Loader kurmak yeterlimi? Hackmii, preloader, wiiflow vs vs bunlar nedir, o kadar çok şey var ki, hepsini kurmak mı lazım????

Kısa bile olsa cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Selamlar,

Re: Çipli Wii için softmod
05 May 2011 20:17
@enduruk , evet cip ile bahsi gecen oyunlardan birinin kopyasi ile softmode islemini yapabilirsin.
softmode islemi sira ile hbc kurulumu, bootmii ve yedek alma,cios kurulumu ve son olarak da usb kurulumu ile tamamlanir.tabiki bir de oyunlari hdd ye atma konusu ve pc icin gerekli programlari var.
bunlari yaptiginda hdd den oyun oynayabilirsin.bundan sonra da oyun veya programlari kanal olarak kurma var , her seferinde hbc ye girip program calistirmak istemeyecek, daha kisa yollara basvuracaksin, oyunlari kanal olarak kurmak icin crap programini, programlar icin ise forumdaki paylasilmis kanallari kullanabilirsin,bunlar wad uzantili oldugu icin wii de ya boot2 ye kurulu bootmii yada priiloader olmali, aksi taktirde hatali kurulumlar da wii acilmayacaktir.

1 kez düzenlendi. En son 05/05/2011 20:18 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
05 May 2011 20:19
@enduruk , evet cip ile bahsi gecen oyunlardan birinin kopyasi ile softmode ilsemini yapabilirsin.
softmode islemi sira ile hbc kurulumu, bootmii ve yedek alma,cios kurulumu ve son olarak da usb kurulumu ile tamamlanir.tabiki bir de oyunlari hdd ye atma konusu ve pc icin gerekli programlari var.
bunlari yaptiginda hdd den oyun oynayabilirsin.bundan sonra da oyun veya programlari kanal olarak kurma var , her seferinde hbc ye girip program calistirmak istemeyecek, daha kisa yollara basvuracaksin, oyunlari kanal olarak kurmak icin crap programini, programlar icin ise forumdaki paylasilmis kanallari kullanabilirsin,bunlar wad uzantili oldugu icin wii de ya boot2 ye kurulu bootmii yada priiloader olmali, aksi taktirde hatali kurulumlar da wii acilmayacaktir.

05 May 2011 20:33
Acil bilgi için çok teşekkürler. Lego Batman'i indirmeye başladım. Sitedeki yöntemleri takip edeceğim. Risk oranı nedir diye sorsam ? smiling smiley
06 May 2011 15:21
Yok gibi birşey. Çip olması avantaj.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 17
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!