Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wasabi dx hiç bir oyunu açmıyor

Gönderen forumber 
wasabi dx hiç bir oyunu açmıyor
05 February 2011 06:37
selamlar wiidewii.com sakinleri.Benim full brick anakart gitti yerine 2.1E lik bir anakart geldi.ben bunu 4.2E ye yükselttim.wasabi dx de taktırdım.İlk 2 orjinal oyun denemelerinde doğru düzgün çalışdı fakat üçüncü bir orjinal oyun denemesinde An error has occurred please press the eject button and remove the disc vs. hatası ile karşılaşıyorum.Makina ne kopya nede orjinal oyun açıyor.DVD yi döndürüyor fakat bir süre sonra bu hatayı veriyor.

Re: wasabi dx hiç bir oyunu açmıyor
05 February 2011 09:15
Sana bir an önce usb loader yolları görünmüş demektir bu. Sürücüyle alakalı bir problem muhtemelen.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 February 2011 09:20
wasabi dx 3.0 update diskini iindirip 4.7 GB lık dvd ye yaazdırıp denedim gene olmadı okumadı.allah allah nedir bu ya?
05 February 2011 09:32
DVD okuyucusu ile ilgili problem olabilir. USB Loader kullanman daha hayırlı olacak.
05 February 2011 23:17
Wasabi 3 x okur forumber dvd ye yazdığın oyunu 3 x yazdır o şekilde dene . ayrıca chip akılırken borddan chıp e gelen kabloda kırılma yamulma vs varsa bu tip sorunlar yaratabilir.
06 February 2011 13:26
Oscar Technoshop
Wasabi 3 x okur forumber dvd ye yazdığın oyunu 3 x yazdır o şekilde dene . ayrıca chip akılırken borddan chıp e gelen kabloda kırılma yamulma vs varsa bu tip sorunlar yaratabilir.
wii nin içini açmadan dvd sürücü kısmına 3-4 kez sert bir şekilde vurdum.Galiba çipin kabloları tam yerine oturdu sanki ama tüm dvdleri okumaya başladı.Fakat NSMB u dvd ye yazdırdım An error has occurred please press the eject button and remove the disc yada The system files ,is corrupted vs. hatası veriyor.Bu konuda ne yapabilirim?
07 February 2011 13:27
forumber
wii nin içini açmadan dvd sürücü kısmına 3-4 kez sert bir şekilde vurdum.

Eski siyah beyaz tvler zamanında vardır ev ahalisi tv tamircisi olmuştur ekranda kaymamı var çak düzelsin, karlanma mı çoğaldı soldan çak tongue sticking out smiley

Bu arada arkadaşlar uyarmış DVD yazacağım diye uğraşma soft mode yap yapabiliyorken, USB Harddiskine atar oyunlarını oynarsın diye, daha büyük sorun çıkartmadan okuyucun bence tavsiyeleri dikkate al sinirlerini boşa harap etme

07 February 2011 14:46
indirdiğin oyun bozuk olabilir. birde kullandığın boş medya huindai, nt, iromega, ve kırmızı baskılı princo dvd medya ise bu hataları alabilirsin. boş medyanın kalitesi önemli. wasabi sölediğin oyunu açar. bence..
07 February 2011 18:50
Cowboys

Bu arada arkadaşlar uyarmış DVD yazacağım diye uğraşma soft mode yap yapabiliyorken, USB Harddiskine atar oyunlarını oynarsın diye, daha büyük sorun çıkartmadan okuyucun bence tavsiyeleri dikkate al sinirlerini boşa harap etme
Aman bana Softmod deme.Zaten brick ettim makinayı bidahada etmek istemiyorum.Sadece bootmii yi boot2 ye kurdum oraya kadar softmode um var.
Oscar Tecnoshop

indirdiğin oyun bozuk olabilir. birde kullandığın boş medya huindai, nt, iromega, ve kırmızı baskılı princo dvd medya ise bu hataları alabilirsin. boş medyanın kalitesi önemli. wasabi sölediğin oyunu açar. bence..
iki farklı yerden oyunu indirdim ama aynı hatayı verdi.Medya olarak Memorex kullanıyorum ve hiçbir sorunlada karşılaşmadım.
09 February 2011 12:42
ne yaptıysam yaptım gene aynı hata yardım lütfen çıldırıcam.

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526
09 February 2011 12:46
Çipi taktırdıın dükkana götür istersen. Çip bana uzak bir onu.
09 February 2011 18:12
bunları denedıysen geriye 2 şık kalıyor.

1- wii 'nin lensi eskimiş
2- chip üzerinde swic var o sviçlerde temassıslık olma ihtimali yüksek. bölge kodunu ayarlıyan swiclerden bahsedıyorum wasabilerınki baya kötü çıkıyor. uğrarsan baska bir dvd rom ile dener sana yardımcı olmaya çalısırım.
09 February 2011 19:39
Oscar Technoshop
bunları denedıysen geriye 2 şık kalıyor.

1- wii 'nin lensi eskimiş
2- chip üzerinde swic var o sviçlerde temassıslık olma ihtimali yüksek. bölge kodunu ayarlıyan swiclerden bahsedıyorum wasabilerınki baya kötü çıkıyor. uğrarsan baska bir dvd rom ile dener sana yardımcı olmaya çalısırım.
NSMB dan başka herşeyi açıyor ama NSMB yi açmıyor.

09 February 2011 20:41
NSMBW için çipin update edilmiş olması gerekiyor ve bca kodunu iso'ya yamamak gerekiyor.

Aşağıdaki linkteki programı kullanacaksın... Çip 3.0'a update edilmemişse çipi de update etmen lazım.
[www.wasabi.net.cn]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
10 February 2011 15:53
çipi 3.0 a update edip bca fixi de yapıp 3x le yazdırdım ama gene aynı hata.Nryse zaten usb loader kullanıyorum

10 February 2011 18:43
Scrubbed sunumda bu bca fix'in çalışmadığını söyleyenler var... neyse boşver doğru yolu bulmuşsun usb loader'a geçerek.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!