Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiFlow

Gönderen WiiCrazy 
Re: WiiFlow
07 October 2009 11:59
Ben de dün wii fit plus takıldım, wiiflow'un yeni versiyonunu deneyemedim. Üzücü haber, programı yazan elemanı bezdirmişler, source'ları yayınlayıp kendisinin artık projeyi devam ettirmeyeceğini söylemiş.

07 October 2009 15:47
üstad, wii fit plus deneyimlerini duymak isterlm, blr de sorsam, o gereken board'u burdan mı temin ettin, oyunda gerçekten de aletin etkisini hissedebiliyor musun?
07 October 2009 18:08
Evet oyunu geçen sene D&R'dan 200 küsür'e 12 taksitle almıştım. Aslında çok fazla tek başına oynanabilecek bir oyun değil. Egsersiz falan da yaptığımız yok pek. Ama wii fit'in board'unun konsola apayrı bir özellik kattığı da kesin. Mutlaka denenmeli, özellikle de kalabalık olduğunda oldukça keyifli oluyor.

Wii fit plus'a gelince, çok derinlemesine incelemedim henüz. Oyunlar önceki versiyonda çok sığ idi onları geliştirmişler ve yeni oyunlar eklemişler, bir de seslerde değişikliğe gitmişler ama ben pek beğenmedim yeni sesleri. Bunun dışında EA sports active'deki özelliklere benzer yenilikleri de var sanırım ama daha egzersizlerine falan hiç bakmadım.
08 October 2009 19:00
EA Sports Active'de de bunu kullanıyorlar, dene bir ara bakalım, belki o daha güzel gelebilir. Cabelas_Big_Game_Hunter_2010 indirdim o da zapper istiyor daha doğrusu o olmadan oynamak bir çile,

Her şey iyi güzel de işte bu Nintendo'nun sürekli yeni aparatlar çıkarıp ıvır zıvır almak zorunda bırakması hoş değil.

PS3'de falan bunlar yok işte.

Bu arada üstad WiiFlow'da alt dol dosyasını nasıl seçtiriyoruz, mesela USB Loader GX'de SD root altına klasör açıp koyuyorsun oradan görüyor ama WiiFlow'da beceremedim ?
08 October 2009 19:13
EA active'i denedim, orada elemanların düzenlediği programlar epey kapsamlı wii fit plus'daki ise oldukça kısıtlı. Herhalde oradaki fix programlardan uygulayıp sağını solunu incitenlerin dava açmasından korkuyorlar. Ben öyle tahmin ettim. Neyse zaten çok da bana göre bir özellik değil.

Ama yeni oyunlardan gerçekten matrak ve eğlenceli olanlar var, özellikle de bull's eye bilmemne vardı felaket matrak, kuş gibi kanat çırpıyosun :p , bir yerlere konmaya çalışıyorsun... Hacı burada böyle kanat çırpacaksın deseler hayatta yapmazsın ama oyun yaptırıyor... pencereleri, perdeleri falan kapatmak lazım ama neme lazım, komşular deli var burada diye akıl hastanesine haber falan verirler smiling smiley

Wiiflow'da alt dol olayına gelince tuzruhu'nun attığı son resimlerden ikincisine bakarsan görürsün, tam da cursor'ün olduğu yerde. Program diskteki dol'ları listeliyor, bunlardan birini seçebiliyorsun. Denedin mi dersen hiç denemedim. Ben bu tip oyunları benim Crap ile birer kanal yaptım o şekilde açıyorum.
09 October 2009 05:29
Üstad evet o menüyü biliyorum ama o menüden sadece main ya da player dol seçeneği çıkıyor, ama o dosyayı nereden bulacağını seçemiyorum. Netteki yorumlarda sanki bu ekrandayken HOME tuşuna basıyorsunuz falan diyordu ama denedim o da olmadı, neyse USB LOADER GX'le hallettim zaten smiling smiley
09 October 2009 08:46
Orada main.dol her zaman çıkıyor, çünkü bütün wii diskleri (freeloader hariç, hiç sorma neden diye) bir main.dol içeriyor. Diski taktığın zaman oyunun çalışan ilk dosyası zaten main.dol. Wiiflow onu göstermek için diske bakmıyor bile, ama onun yanındaki sağa ilerleme anlamına gelen > butonuna bastığın anda Diskteki diğer dol dosyalarını da bulup oradaki listeye ekliyor.

Senin kafan belki sd kartına attığın alt-dol'dan dolayı karışıyor, bu sd kart'a bildiğim kadarıyla hiç bakmıyor, doğrudan diskteki (wbfs'deki oyun imajı) dosyayı kullanıyor.
11 October 2009 21:18
Bugün daha önce hiç denemediğim birşeyi yapayım dedim. Normalde oyun indirirken region olayına çok dikkat ederim. Yahu birşey olmaz bir deneyelim bakalım ne hatası ile karşılaşacağız dedim ve haftaiçi denemek için indirmiş olduğum 6 adet NTSC oyunu yükledim. Wiiflow'da önce kapaklarını yükledim bakalım ne menem birşeymiş bunlar gibi.

Baseball Blast (vasat),
Valhalla (bu türü hiç sevmiyorum),
Summer Sports (rezalet)
Supore Hero (bunu beğendim eğlenceli)
Mario Tenis (Bu da güzelmiş daha önce oynamamıştım)
Muramasa (Şiddetle tavsiye edilir)
...

Açıkçası ben sorun çıkaracağını sanmıştım ama hiç sorun çıkmadı. (Bu arada versiyon 3.3E)...
12 October 2009 06:24
@tuzruhu, baba tecrübelerini aktardığın için çok teşekkürler.

Yalnız bir şeyi merak ettim, bu oyunlar PAL'da yok muydu ki sen NTSC olarak çektin? Yani bir oyun PAL'da varken NTSC'de olmayabiliyor mu ya da tam tersi?

Aslında bu tip oyun tavsiyesi gibi bir başlık açıp tecrübeleri orda paylaşsak güzel olabilirdi, mesela ben de Mario Kart'ı yükledim bu hafta sonu, gayet eğlenceli geldi bana. Bir de EA Grand Slam güzeldi ama m+ olsa daha iyi olacak tabii malum. Bir de EA Active'i kurdum, ama şu nunchuk2ı koyacak aparat olmadığından pek verim alamadım, o olsaydı harbi harbi terletiyor adamı.
12 October 2009 07:22
PAL oyunlar ile NTSC oyunlar arasında fark var. Oyunlar önce NTSC'ye çıkıyor. PAL Avrupa standardı olduğu için sansürleme de oluyor bazı oyunlarda.
12 October 2009 07:56
Hımm desene şansımıza o zaman NTSC cihaz aldırdığımız iyi olmuş (:

Bu arada ben de önerin neticesinde şu Spore Hero'ya bakıyorum youtube'dan, keyifli bir şeye benziyor, çekmek gerek thumbs up
13 October 2009 14:07
Üstadlar merhaba ben donanımhaber'den geldim. Benim Wii 3.4E ve Wiikey chipli. Eskiden Wad file'ları yüklerken hiç sorun olmuyordu ama geçen ay Sports Resort'u taktım ve update yaptım 3.4E versiyona yükseldi makine. Malesef bu versiyonda Wad dosyaları çalışmıyormuş.

Ben de makineme WiiFloW'u kurmak istiyorum ayrı bir kanal olarak. Ancak Wad dosyalarını kuramıyorum bu sorunu nasıl aşabilirim?
13 October 2009 14:28
kadheerjahn1 demiş ki:
-------------------------------------------------------
> Üstadlar merhaba ben donanımhaber'den geldim.
> Benim Wii 3.4E ve Wiikey chipli. Eskiden Wad
> file'ları yüklerken hiç sorun olmuyordu ama
> geçen ay Sports Resort'u taktım ve update
> yaptım 3.4E versiyona yükseldi makine. Malesef
> bu versiyonda Wad dosyaları çalışmıyormuş.
>
> Ben de makineme WiiFloW'u kurmak istiyorum ayrı
> bir kanal olarak. Ancak Wad dosyalarını
> kuramıyorum bu sorunu nasıl aşabilirim?

Sanırım hiç cios yüklemedin, cios yükleme ile ilgili rehberden 3.4 için olanı yahut 4.0 ve 4.1 için olanı yapmanı tavsiye ederim (ikincisi hem legal hem de sisteminde boot2v4 olması durumunda da güvenli)
13 October 2009 14:37
hocam hiç bilmiyorum boot2v4 yok bende sanırım. homebrew channel var emulatörler var ve video izlemek için geexbox var.

neyse ben 4.0 ve 4.1 için olan rehberini uygulayayım. Versiyon düşürüyoruz böyle değil mi?

Not: İnternet bağlantım yok yapamıyormuyum bu işlemi başka şekilde?

1 kez düzenlendi. En son 13/10/2009 14:42 tarihinde kadheerjahn1 tarafından düzenlenmiştir.
13 October 2009 15:15
Hayır versiyon düşürme şeklinde değil 4.0 ve 4.1 için olan. Internet bağlantın yoksa, IOS 15'in ve IOS 36'nın ilgili versiyonlarının wad'larını edinmen lazım...

ps: bakayım hangi versiyonlarmış.

Yukarıdaki resimde gereken wad'lar gözüküyor...

bunları nusd isimli programla indirebilirsin, programın database özelliği var listeden seçebiliyorsun

[www.mediafire.com]

Programın ekran görüntüsü şöyle,

Şöyle kullanacaksın
1. Program common-key.bin dosyasına ihtiyaç duyuyor, bunu edinmenin en kolay yolu benim Crap programını indir. İçinde shared klasöründe common-key isminde bu dosya var, bu dosyayı nus downloader programını açtığın yere kopyala ve ismini common-key.bin yap.

2. Nusd programını çalıştır

3. Database butonuna basıp, resimdeki ios'lardan birini seç.

4. Programdaki Pack/Wad'in yanında bulunan kutucuğu işaretle ve Start NUS Download'a tıkla...

5. Ekran görüntüsündeki tüm wad'lar için bunu tekrarla...

1 kez düzenlendi. En son 13/10/2009 15:42 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 October 2009 15:40
Çok teşekkür ederim yardımcı olursanız. Bir kere uğraştım bu iş için ama beceremedim biraz da korktum birşey olur diye. Wad Manager'dan dosyaları yüklerken %70'lerde falan hata veriyor hep.

Bu arada Wad'den kurarak kanal yapmadan önce merak ettim WiiFlow'u SD'ye yükledim. Homebrew Channel'dan girdim ve wiiflow_222'yi seçtim ancak "IOS 222 rev2 or later is required" yazdı. wiiflow_249'la değiştirdim bu sefer de "IOS 249 rev4 or later is required". Yani anlayacağınız Homebrew Channel'dan bu loader'ı açamadım.
13 October 2009 16:02
hocam yaptım çok teşekkürler. şimdi ne yapmam gerekiyor? elimde ekran görüntüsündeki bütün wad dosyaları var.
13 October 2009 19:11
Cios rehberini kullanacaksın, 4.0 ve 4.1 için olanı, wad'ları üstte gözüken isimlerde olacak şekilde isimlendirip sd kartının köküne atacaksın. tbr programında network installation denilen yerlerde wad installation seçeceksin. (orada geçen kelime installation olmayabilir, ama ilk kısımları doğru en azından)
13 October 2009 20:45
çok teşekkür ederim üstad çok yardımcı oldun.

Bu olayı hallettim sonunda. Tekrar çok teşekkürler.

4 kez düzenlendi. En son 15/10/2009 12:37 tarihinde kadheerjahn1 tarafından düzenlenmiştir.
16 October 2009 23:53
Selam arkadaslar,

Wiiflow`u türkceye tercüme eden benim. Fakat almanyada yasadigim icin kötü olmus olabilir. Eger bir hata veya iyi olmayan bir tercüme varsa lütfen bana haber verin. Hatalari düzeltip projeye bakan kisilere gönderirim o zaman.

Bir de henüz okumayanlar varsa: Hibernatus WiiFlow`u birakti, ama ayni zamanda projeyi opensource yapti. Simdide bir kac kisi projeyi devam ettiriyorlar:

[gbatemp.net]
[code.google.com]

Almanyadan selamlar

Murat

1 kez düzenlendi. En son 16/10/2009 23:59 tarihinde elmurato tarafından düzenlenmiştir.
17 October 2009 11:35
Elinize sagik, sayenizde turkce destegi olması çok güzel. Wiiflowu henuz calistirmadim. Öneri olursa iletecegim.

Kolay gelsin
25 October 2009 15:11
Benim internet bağlantım mevcut değil wii için. Acaba oyunların "cover" larını nasıl indirip wii'de göstertebilirim? Hep soru işareti çıkıyor oyunlar.
25 October 2009 15:50
sitelerden indirdigin coverlari hangi loader kullaniyorsan sd kartin ana dizininde var olan dosyanin icine atacaksin
mesela wiiflow icin ana dizinde sd:\wiiflow/boxcovers(boxcovers icin)
sd:\wiiflow/covers (covers icin)
usb loader icin sd:/usb-loader/covers ve sd:/usb-loader/3dcovers adinda dosya olusturup icine atacaksin eger sd kartin icinde bu dizin mevcutsa icine atacaksin

1 kez düzenlendi. En son 25/10/2009 15:52 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
26 October 2009 22:23
eywallah hocam. bu arada wiiflow yerine Configurable USB Loader'ı tercih ettim cover olayını da hallettim.
25 December 2009 15:10
arkadaşlar beni sorum olcak bende 4gb kigston flash bellek var oyunları wbfs ile denedim sorunsuz açılıyordu 64 gb flash aldım kingston oyunları wbfs ile aynı şekilde formatlayıp atıyorum wii de wiiflowu açıp oyunu başlatıyorum menüye dönüyor acaba bu wiiflow dan kaynaklanan bi sorun mu yoksa benim 64 gb flash wii de mi kullanılamıyor?
25 December 2009 17:40
PM atmıştım ona bir bak istersen. CFG Usb Loader V50 ile dene birde. "SDHC and USB HDD device support" desteği gelmiş.
06 January 2010 22:01
Selam Herkese
WiiFlow kurulumunda wiiflow_249 klasörünü kullandım ama "IOS 249 rev4 or later is required" diye bir hata aldım.
CIOS rev14 kurulumu da dahil tüm adımları dikkatlice ve problem yaşamadan yaptım.
Şu durumda ne yapmam gerekiyor?

Henüz başka bir loaderla deneme yapmadığım için yaptığım işlemlerin çalışıp çalışmadığını da henüz bilmiyorum.
06 January 2010 22:06
Rev14 installer'ı bir daha çalıştır ios 249 düzgün kurulsaydı o hatayı vereceğini sanmıyorum... Dikkatle takip et ekranda yazanları, Installing title hede hödö'lerin sonunda hata veriyor olmasın?
07 January 2010 15:31
rev 14ü yeniden yaptım ve durum düzeldi teşekkür ederim.
28 January 2010 14:26
kanal olarak yüklemeyi başaran oldu mu?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!