Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Soft mode da cd le oyun

Gönderen metinfb37 
Soft mode da cd le oyun
05 October 2010 14:47
Benim Wii m NTSC soft mode yükleyince hdd üzerinden PAL oyun oynanabildiğini biliyorum. Peki cd üzerinden orjinal veya ev çekimi PAL oyun oynayabilir miyim?

Ve de bir kaç gün içnde soft mode kurucam da lego indiana jones adlı iki oyun var 1 ve 2 hangisi gerekiyor? Yani oyunun tam adını yazabilir misiniz?

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2010 14:49 tarihinde metinfb37 tarafından düzenlenmiştir.

Re: Soft mode da cd le oyun
05 October 2010 15:01
bilmiyrm dr.whocumsn? süper dzi:d ama tennant ölmeseydi daha iiydi:d
05 October 2010 15:07
Hem de sonuna kadar.drinking smiley Sen de mi Doctor who hayranısın? Doctor whonun wii oyunu için gün sayıyorum

05 October 2010 16:41
Dr. Who tartışmanızı PM yolu ile yürütebilirsiniz arkadaşlar, burası bir forum... irc veya benzeri gibi bir chat platformu değil.

Softmod için kullanılan oyuna gelince forumda herhalde 100 defa geçiyordur... The Original Adventures olan...

Softmod kullanarak cd'den oyun oynayamazsın bu arada, dvd'den oynayabilirsin ancak. Dvd'den oynarken usb loader'larda olduğu gibi bölge farketmeden oynayabilirsin. Dvd'den oynayabilmek için wii'nin sürücüsünün kopya dvd okumaya destek vermesi gerekir.

Kontrol etmek için wii'nin seri numarası ile wiidrives.com sitesine girilir ve sürücünün modeli öğrenilir... D3-2 ve D4 sürücü tipleri kopya dvd okumaz...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 October 2010 17:13
Bende zaten chip var. Kopya oyun kullanıyorum. İndiana jones u emin olmak için sordum. reason changer orjinal oyunları da etkiler mi? Yani gidip PAL orjinal oyun alsam NTSC wiim çalıştırır mı

05 October 2010 18:08
Reason changer derken? Makinenin bölgesini değiştirmekten bahsediyorsan buna gerek yok.

Çip ile beraber Gecko OS kullanılarak region free olayı sağlanabiliyor.... Çipi olmayanlar için sadece orjinal oyunlarda, olanlar için ise hepsinde region free özelliğini kullanabilirsin bu programla...

Çip olmayınca cios yüklemek gerekiyor ve program olarak da Neogamma gibi bir program kullanmak gerekiyor...

Region free olayı softmod'a has bir olay değil yani özetle...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!