Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii harici righter calıstırırmı cok acil

Gönderen Gorwi 
Wii harici righter calıstırırmı cok acil
06 August 2010 14:57
arkadaşlar öncelikle softmod olayına hiç girmeyelim ltfn smiling smiley 1 sorum olucak wiinin arkasındaki usb yerine harici dvd righter taksak calıstırırmı acaba ? bi kac yerde lens kirlenmiştir fln fln die okudum bu soruma cok acil cvp alırsam ii olr arkadaşlar ama dediim gibi sadece soruya cevap ltfn

Re: Wii harici righter calıstırırmı cok acil
06 August 2010 16:05
Evet çalıştırır ama softmod ile... Hermes cios ve onun loader'ı olan uLoader ile bu mümkün...

Konu başlığındaki righter nedir derken writer demeye çalıştığını şimdi anladım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
06 August 2010 16:16
Baslık yanlıs olmus evetde softmodsuz direk taksak calısmazmı yha ?
06 August 2010 16:18
Ayrıca içini açtığımızda lens kolay ulasablieceğimiz biyerdemi ?
06 August 2010 16:34
1. soru : Hayır çalıştırmaz
2. soru : Kolay yerde olduğu söyleniyor, ben değiştirmeye kalkmadım hiç... Sürücü en azından oldukça kolay sökülebiliyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
06 August 2010 16:42
Hmm bende artık cou oyunu okumamaya basladı temizlemesi cokmu zor ? birde bu pc ci ye fln getirsek içini acablirimi vidalar acayip kücük ?
06 August 2010 16:48
Gorwi
Hmm bende artık cou oyunu okumamaya basladı temizlemesi cokmu zor ? birde bu pc ci ye fln getirsek içini acablirimi vidalar acayip kücük ?

Temizlemekten ziyade lensin değişmesi gerekir muhtemelen. Wii'cilerin çoğu wii'den anlamıyor, pc ile uğraşanların anlayacağını hiç sanmam. Tornavida olarak threewing adı verilen bir tornavida gerekiyor. Dvd temizleme kitleri de var ama olumlu bir sonuç alanı (kendim dahil) duymadım.

06 August 2010 16:56
Değişmesi derken belirli bi fiyatı varmı vede kolay bulnablirimi ?
06 August 2010 16:58
Ayrıca kesinmi değiştirilmesi gerekir yoksa sadece kirden olma ihtimali varmı ?
06 August 2010 19:10
Valla CD zamanında birçok cdrom'u temizleyip hayata döndürmüştüm (o zamanlar cdrom çok pahalıydı) ancak DVD biraz daha hassas tabii ki. Bu nedenle zor olabilir bilemiyorum. DVD de temizlemiş miydim hatırlayamadım şimdi, teknoloji ilerledikçe fiyatlar düştüğü için eskisi gibi uğraşmıyorum bazı şeylerle.

Eğer bir şekilde lense ulaşabilirsen plastiğe zarar vermeyen bir solüsyon ve kulak çubuğu muhteşem ikilisi smiling smiley ile temizleyebilirsin sanıyorum. Buradaki en pis şey lense ulaşmak, temizlemede dikkat edeceğin şey kullandığın pamuk vs... malzeme ne ise (ben kulak çubuğu kullanırdım) onun tüylerinin lensin üzerinde kalmamasına özen göster. Solüsyon uçucu birşey olursa işin kolay olur, yoksa çok hafifçe nemlendirdiğin bir ucu ile sil, kuru tarafı ile de nazikçe kurula.

Tabii kulak çubuğunu da aldığın gibi kullanma, bir cımbızla hafifçe pamukları çekiştir ucu yumuşasın. Cımbız yoksa tırnağının ucu da olabilir, pamukları hafif hafif çekip uzat. Ben elimi sürmemeye özen gösteriyordum çünkü ne kadar olursa olsun vücudumuzda da yağ var, lenste iz bırakabilir gibi geliyor.

CD Temizleme kitlerinden ben de hiçbir zaman doğru düzgün sonuç alamadım, o yüzden sökerdim cdromları.
06 August 2010 20:09
Önemli not bu arada olur da temizleme kiti gibi bir şey kullanılacaksa, nedense ben derdimi bunları satan çokbilmiş amcamlara bir türlü anlatamadım.

Satın almaya çalıştığınız çoğu yerde size cd/vcd için olan temizleme kiti satmaya çalışırlar halbuki bunlar wii'de zerre işe yaramaz.

Temizleme kitlerinin mantığı,

Cd'ler için bir müziği, Dvd'ler için bir filmi belli bir track üstüne (ki o track üstünde fırça var) koyup belli bir süre o track üzerinde lensin okuma yapmasını sağlamak bir yandan da kit üstündeki fırça ile lensi temizlemek...

Lakin wii cd'lere çöp malzeme muamelesi yapar, dvd'lere de aynı şekilde... Dvd şeklinde olan temizleme kitlerini kullanmak gerçi yine de mümkün zira wii için homebrew program olarak dvd oynatıcı mevcut, bu şekilde kullanılabiliyorlar. Bunun için de ilgili wii'ye homebrew channel ve dvd oynatmak için mplayer ce ya da wiimc ve gerektirdiği ios'unu kurmak lazım.

Esas kullanılması gereken kit Nintendo tarafından yayınlanmış olan orjinal temizleme kiti..

Ama dediğim gibi bu kitlerle alınan sonuç pek te içaçıcı değil. Lens alınabilir mi ne kadardır falana gelince kısa bir google search ile ulaştığım şu linkte çok da ucuz olmadığı gözüküyor.

[www.mrmodchips.co.uk]

Şurada da nasıl değiştirileceği ile ilgili bir rehber var,

06 August 2010 20:35
WiiCrazy
Lens alınabilir mi ne kadardır falana gelince kısa bir google search ile ulaştığım şu linkte çok da ucuz olmadığı gözüküyor.

[www.mrmodchips.co.uk]
Yuh diyorum, sadece lens 60-65 TL'ye geliyor. Abi burada da en mantıklısı makinesi full brick olmuş bir arkadaştan drive'ını satın almak diye düşünüyorum.
10 August 2010 08:42
Wii'nin temizleme kiti böyle:

10 August 2010 09:34
Çakması varmış şurda smiling smiley

[www.dealextreme.com]

Bu arada bu kit benim söylediğimden farklı olarak manuel kullanılıyormuş. Sürücü gözüne yerleştirilip dürtükleniyor sanırım.

10 August 2010 09:37
Videosu da var ama youtube'da problem mi var ne eklemek istediklerimin hiçbirisi açılmıyor.
10 August 2010 10:37
Merak ettim bu zarar vermez mi Wii'ye yaa? Wii'nin slot mekanizması bu aleti aldıktan sonra çevirmeye çalışmasın? Gerçi tamam tutma yeri falan var bir şekilde ama yine de alet bunu döndürmeye uğraşabilir gibi geliyor bana.

Yine en temizi açıp güzelcene silmek bence grinning smiley
10 August 2010 12:17
Yok vermiyor...

10 August 2010 16:31
yahu bu temizleme kitinden stoklasak mi acaba.ilerde sadece oyun icinden , dvd uzerinden bir kirma islemi yapmak zorunda kalirsak okumayan surucu yuzunden delirmiyek.

fiyatida cok degilmis.killandim simdi.

not : psp de basima gelmisti , istabulda oyun aramistim her yerde.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!