Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Monster Hunter Tri Sorunu.Yine!

Gönderen a2baran 
Monster Hunter Tri Sorunu.Yine!
26 July 2010 22:04
MH3 oynamak icin gerekli wadlari yukledim,usbloaderdeki ayarlardan 222-mload sectim(223-mload da denedim)Oyunu baslat diyince soyle bir satir cikti:

IOS(223) mload ...
Base: IOS38 mload v4

Ve oyun acilmadi takildi orda.Nasil cozucem bu sorunu?yoksa oyunda mi bi sorun var?

------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Fear is an obstacle for some people,but it is an illusion to me."
MaJesty 23

1 kez düzenlendi. En son 26/07/2010 22:16 tarihinde a2baran tarafından düzenlenmiştir.

Re: Monster Hunter Tri Sorunu.Yine!
26 July 2010 22:23
Valla sırf forumda da anlatabilmek için download linkini verdiğim 222, 223 hermes cios'larını yeniden yükleyip kilitlenme durumunu da çalışma durumunu da gözlemledim. Belki de elindeki kötü bir dump olabilir.. NinintendoWii'de de benzer bir problem yaşanmıştı, oyun arşivinde MH Tri başlığını bulup bak istersen... Söylediğim cios'ları yüklediysen 222-mload seçeneği ile çalışması lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
26 July 2010 22:47
222-mload da calismadi.dump nedir bu arada?

------------------------------------------------------------------------------------------------------
MaJesty 23
27 July 2010 08:12
Yok mu yardım edecek? confused smiley
27 July 2010 08:43
Dump derken oyun ISO'ya veya wbfs'ye çevirilirken bir sorun olmuş olabilir demek istiyor. Oyunun başka bir kopyasını bulmaya çalış ve öyle dene. 222-mload ile çalışması lazım çünkü.
27 July 2010 08:51
Oyunun başka bir kopyasını indirmeye başladım şu an.

@WiiCrazy NiNintendoWii sorunu çözebildi mi peki?
27 July 2010 09:18
Buradan bakıver; [www.wiidewii.com]
27 July 2010 09:40
a2baran
Oyunun başka bir kopyasını indirmeye başladım şu an.

@WiiCrazy NiNintendoWii sorunu çözebildi mi peki?

Çözmüştü evet bir şekilde.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
27 July 2010 10:01
NiNintendoWii CiosXRev19u base ios37 secerek çözmüş sorunu anladığım kadarıyla.Eve gidince hemen deniyeceğim bu CiosXRev19'u.Link verebilirmisiniz CiosXRev19'un?Bide wad dosyalarını yine sdde wad klasoru acıp oraya atcam değil mi?

MaJesty 23
27 July 2010 10:37
a2baran
NiNintendoWii CiosXRev19u base ios37 secerek çözmüş sorunu anladığım kadarıyla.Eve gidince hemen deniyeceğim bu CiosXRev19'u.Link verebilirmisiniz CiosXRev19'un?Bide wad dosyalarını yine sdde wad klasoru acıp oraya atcam değil mi?

Hazırda yok benim bildiğim link, hacking bölümünde program yayınlandığında açılan konuda kurulum programı var onunla kurabilirsin.

cIOSX rev19 yayınlandı

ps: Uzun süredir cios wad'larını serbest bıraktım bu arada, isteyen post edip burada paylaşabilir.

27 July 2010 16:10
cIOSxrev19 dan wad yuklemeye calısırken ret = -1 hatası verio nası duzeltcem bunu confused smiley

sorunlar sorunları doğuruyor bn bu oyunu oynayamıyacağım galiba confused smiley

MaJesty 23
27 July 2010 16:20
a2baran
cIOSxrev19 dan wad yuklemeye calısırken ret = -1 hatası verio nası duzeltcem bunu confused smiley

sorunlar sorunları doğuruyor bn bu oyunu oynayamıyacağım galiba confused smiley

NUS Installation seç, sd karta gerekli wad dosyalarını atmadığın için alıyorsun hatayı...

27 July 2010 16:35
NUS installation yok ztn.Wad installation ve network installation var.Ayrıca gerekli wad dosyalarını attım sd'ye.

MaJesty 23
27 July 2010 16:37
WAD installation'u seçeceksin. Wad dosyalarının yeri ise SD kartın root'unda olacak.

Yani şöyle:
SDKart:\bilmemne.wad
27 July 2010 16:53
@tuzruhu dediğin gibi yaptım ama yine aynı hata...
27 July 2010 17:36
hatta bu videodaki herşeyi yaptım yine olmadı.

MaJesty 23
27 July 2010 18:36
Yav nus (nintendo update server) installation = network installation... wii'de internet varsa sd karta attım mı, doğru isim verdim mi falan uğraşmazsın...

27 July 2010 20:42
Denedim ama yine usbloaderda takiliyor.sorun NiNintendoWii'yle ayni.
Duy sesimi NiNintendoWii! Nasil çözdun bu sorunu?
28 July 2010 08:41
Yok mu nasil çözeceğimi bilen yaa ? Softmod asistanı ile bastan yapsam herseyi olur mu acaba?
28 July 2010 08:54
NiNintendoWii ciosXRev19'u 37 bazlı yükleyerek çözmüş... Sen yükleyebildin mi? Yükledikten sonra ios seçeneğini IOS 249 ya da IOS 250 yapman lazım oyun ayarlarından, bunu yaptın mı?

28 July 2010 09:13
ciosXRev19'u 37 bazlı yukledim sonrada tüm ios seceneklerini denedim hiçbiri olmadı confused smiley
Şimdi softmod asistanıyla yüklicem.O zmn calışır değil mi?

edit:Yazım hatası.

MaJesty 23

1 kez düzenlendi. En son 28/07/2010 09:17 tarihinde a2baran tarafından düzenlenmiştir.
28 July 2010 09:43
a2baran
ciosXRev19'u 37 bazlı yukledim sonrada tüm ios seceneklerini denedim hiçbiri olmadı confused smiley
Şimdi softmod asistanıyla yüklicem.O zmn calışır değil mi?

edit:Yazım hatası.

Faydası olacağını sanmıyorum... Configurable usb loader'da oyun ayarları kısmında ekstra bir şey yaptın mı?

28 July 2010 10:04
ekstra bişey yapmadım ama aklıma geldi usbloader CFGnin versiyonuyla bi alakası olabilr mi?

MaJesty 23
28 November 2010 17:58
Aynı sorun bendede var sad smiley cIOSx v14 standart ciosları yukledim.Hermes V4 yükledim.Ama o oyun açma yerinde donup kalıyor.

"IOS 222-mload
Base:IOS38 merge
(shadow mload)
Yükleniyor..."

şimdi cIOSX rev 19 deniyorum umarım olur
01 December 2010 18:33
WiiCrazy
NiNintendoWii ciosXRev19'u 37 bazlı yükleyerek çözmüş... Sen yükleyebildin mi? Yükledikten sonra ios seçeneğini IOS 249 ya da IOS 250 yapman lazım oyun ayarlarından, bunu yaptın mı?

Vallahi WiiCrazy'nin dediği gibi ciosXrev19 u 37 olarak yükledim çözdüm sorunu..
01 December 2010 18:46
bende o şekilde yükledim ama hata şu:

Wii oyunu başlatılıyor,lütfen bekleyin...

Hata: get_frag_list: -1

Çıkmak için bir tuşa basın..

Oyuna girmeye çalışırken veriyor bu hatayı smiling smiley
03 December 2010 17:13
Çözdüm sorunu. cIOSx rev 14 indireceksin.Wahinkoko'nun custom iosları oluyor.HBC içinden yüklüyorsun sonra da Hermes IOS v4 yüklüyorsun 222 37 merge ile. Sonra gelsin oyun keyfi smiling smiley yanlız ntfs olarak çalıştırdım ben
03 December 2010 18:15
Benim sistemde de Ciosx Rev14 yüklü, Hermes V5 yüklemiştim ben. Sorunsuz çalıştırdım tongue sticking out smiley
21 January 2011 11:28
Yahu bu softmode işi de baya zahmetliymiş. Oku oku oku.. yok şu ios yok bu cios yok custom bilmemne yok sneek yok wad vs. vs. bilgisayar başında perişan olduk. Sık sık oyunlarda böyle uğraşacaksak yandık. Birde brick olma riski de var falan. Oh oh..
21 January 2011 12:55
Yok yahu, burası Wii'nin dibine vurulmuş bir site oldu artık, aslında çok basit gerekli programı Wii'ye kuruyorsun, harddiski takıyorsun o kadar. Bazı oyunlar sistemde olmayan bir ios istediği zaman modifiye edilmiş bir IOS (cios) yüklüyorsun.

Bire kere yapmaya başladın mı gerisi geliyor zaten.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 65
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!