Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Problemli birkaç oyun (Prince of Persia, No More Heroes 2 , Dance Sensation)

Gönderen DiABOLiCAL 
Problemli birkaç oyun (Prince of Persia, No More Heroes 2 , Dance Sensation)
26 July 2010 07:56
Selam,

Yedeklenmiş oyun çalıştırma başlığında aradım ama çözüm bulamadığım için sorayım dedim. Asistan ile softmod yapılmış makinede bu oyunlar için ekstra bir ayar gerekiyor mu?

Prince of persia hiç açılmıyor, Dance Sensation açılıyor Loading yazan ekranda zavallı kız dönüp duruyor saatlerce, No More Heroes 2'de ilk açılıştaki kırmızı yıldız şekli geliyor ööööyle kalıyor. No More Heroes'te donduğunda home tuşuna basınca sol üstte üzerinde çarpı olan ev işareti çıkıyor, buradan çıkış yok diyor ama başka hiçbir tuş işe yaramıyor.

Re: Problemli birkaç oyun (Prince of Persia, No More Heroes 2 , Dance Sensation)
26 July 2010 11:58
Prince of Persia'daki problem normalde açılmamadan ziyade oyun içinde kilitlenme. Cfg'nin son sürümünü kullandığında problem yaşamıyorsun bu oyunla. Sendeki kötü bir dump olabilir.

Dance Sensation ile ilgili bir fikrim yok

No More Heroes 2 içinde özel bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum, alt-dol'u var mı bir kontrol et, bu oyun da özel bir ayar gerektirmeden çalışmalı aslında, yine kötü dump'tan kaynaklanıyor olabilir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Re: Problemli birkaç oyun (Prince of Persia, No More Heroes 2 , Dance Sensation)
26 July 2010 12:07
WiiCrazy
Prince of Persia'daki problem normalde açılmamadan ziyade oyun içinde kilitlenme. Cfg'nin son sürümünü kullandığında problem yaşamıyorsun bu oyunla. Sendeki kötü bir dump olabilir.

Dance Sensation ile ilgili bir fikrim yok

No More Heroes 2 içinde özel bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum, alt-dol'u var mı bir kontrol et, bu oyun da özel bir ayar gerektirmeden çalışmalı aslında, yine kötü dump'tan kaynaklanıyor olabilir.
alt-dol olamaz büyük ihtimalle çünkü Monster Hunter için gerekli alt-dol olayını yaptım, bildiğim kadarıyla diğer oyunlarda da çalışmalı sanıyorum.

Prince of Persia espalwii sürümü, onda kötü dump ile ilgili bir sorun olacağını pek sanmıyorum. Yine de deneriz tabii ki. CFG'nin asistan içinden çıkan sürümünü kullanıyorum. Sanıyorum 56 Frag 249 gibi birşeyler yazıyordu açılışta en sağ altta.

Diğer 2 oyun da TLS Games - Reidy sürümü. Biri NTSC diğeri ise PAL. Aynı vatandaşların diğer 3 oyunu düzgün çalışıyor. Yine de dump ile alakalı mı çözmeye çalışacağız bakalım. Ben bütün ayarları tek tek deneyeyim bakalım birşey değişecek mi. Her seferinde restart etmek çok kasıyor adamı yaa.

Eğer çözüm bulursam buraya yazarım.
26 July 2010 14:13
Prince of Persia'nın problemi CIOS'tan da kaynaklanabiliyor. Waninkoko CIOS Rev19x miydi neydi onda bu problem yok. Ayrıca bende CIOS Rev14 yüklü IOS 249 üzerinden Wiiflow ile sorunsuzca oynayabiliyorum. Wiiflow ise 1.1 versiyonu. CIOS 249 bende eski olduğu için sorun çıkarmadan çalışıyor ama sadece Wiiflow ile. Hermes CIOS'u denemedim belki o da çalıştırabilir (Şu sıralar denemem mümkün değil, Wii'yi büyük ihtimal yaz sonuna kadar vakit geçirmesi için bir arkadaşın çocuklarına verdim smiling smiley )

Büyük ihtimal sorunların CIOS'tan kaynaklanıyor.
26 July 2010 14:35
tuzruhu
Prince of Persia'nın problemi CIOS'tan da kaynaklanabiliyor. Waninkoko CIOS Rev19x miydi neydi onda bu problem yok. Ayrıca bende CIOS Rev14 yüklü IOS 249 üzerinden Wiiflow ile sorunsuzca oynayabiliyorum. Wiiflow ise 1.1 versiyonu. CIOS 249 bende eski olduğu için sorun çıkarmadan çalışıyor ama sadece Wiiflow ile. Hermes CIOS'u denemedim belki o da çalıştırabilir (Şu sıralar denemem mümkün değil, Wii'yi büyük ihtimal yaz sonuna kadar vakit geçirmesi için bir arkadaşın çocuklarına verdim smiling smiley )

Büyük ihtimal sorunların CIOS'tan kaynaklanıyor.

Teşekkürler hocam, 19x'i bir deneyelim bakalım. İndidim şimdi. Kurarken dikkat etmem gereken birşey var mı?
Sanırım bunlar wii'nin üzerindeki boş slotlara konuluyor. Daha doğrusu kendilerine ait bazı numaraların olduğu slotlara konuluyor. Ben şimdi bunu kurarsam bendeki birşey replace eder mi?

Kurarken asistan'da yaptığımız gibi SD'ye koyup MMM ile seçip mi kuracağım?
26 July 2010 14:45
@Diabolical : Asistan ile yüklenenler zaten CiosXRev19... bir tane 57 bazlı, bir tane de 38 bazlı yükleniyor... 249 slotuna yüklenene 57 bazlı, 250 slotuna yüklenen 38 bazlı... su bazlı boya, filli boya, ciostan bahsederken bundan sonra böyle araya reklam alacam smiling smiley

Monster Hunter Tri oyununda alt-dol yok, oyun 37 bazlı cios istiyor... ah canım esmeer esmer ister, bunu da hatırlamak için bak bu şarkıyı kullanalım bundan sonra...

ps: Acilen tatile çıkmam lazım smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
26 July 2010 15:15
Bu sene bana tatil yok, patron izin vermiyor tatile çıkmama sad smiley

Monster Hunter Tri oynamak için Hermes CIOS 222 veya 223'ü 37 merged with 38 şeklinde kurman gerekiyor. Bazı kişilerde V4 çalışıyor bazılarında V5 ilginç bişi.
27 July 2010 06:20
WiiCrazy
@Diabolical : Asistan ile yüklenenler zaten CiosXRev19... bir tane 57 bazlı, bir tane de 38 bazlı yükleniyor... 249 slotuna yüklenene 57 bazlı, 250 slotuna yüklenen 38 bazlı... su bazlı boya, filli boya, ciostan bahsederken bundan sonra böyle araya reklam alacam smiling smiley

Monster Hunter Tri oyununda alt-dol yok, oyun 37 bazlı cios istiyor... ah canım esmeer esmer ister, bunu da hatırlamak için bak bu şarkıyı kullanalım bundan sonra...

ps: Acilen tatile çıkmam lazım smiling smiley
Hocam öküzlük bende (sanırım bana da bir tatil lazım), o kadar çok oyun oldu ki birden bire (biliyorsun 2 gecede 50 GB indirdim grinning smiley ) oyunları karıştırdım. Red Steel 2 diyecektim. Onda Alt-Dol yaptım. MH Tri için de 222-mload (yoksa 223'müydü, neyse) ile çalıştırdım.

Oyunlar ile ilgili sabah birkaç deneme yaptım ama başarısız oldu. Oyunlar bozukta olabilir tabii ki ama emin olamadım işte. Neyse başka bir diske falan atıp öyle birşeyler de deneyeceğim. Bu denemelerim sonuçsuz kalırsa tekrar çekerim ve denerim, bunlar da olmazsa başka bir sorun var demektir. İşte o an bittiğim andır. Güzelim Wii'yi satıp 2008 öncesi garantisiz bir model wii alıp sağını solunu kurcalamaya başlarım smiling smiley

Neyse hocam birşey daha diyeceğim. Asistan ile gerekli herşeyi koymuşsundur muhtemelen ancak yine de sorayım dedim. Şimdi gördüğüm kadarıyla sistemde 222, 223, 249, 250, 222-mload, 223-mload, 224-mload var. Tabi bu listeyi biraz şaşırmışta olabilirim. (Bu mload'lar kafa karıştırıyor) Herneyse, başka yüklemek gereken birşey var mı? Daha doğrusu zaten olsa koyardın ama faydalı birşey var mı? Mesela dersin ki 227 vardır da , bazı oyunlar bunla çalışıyordur. Açıp onla denerim ne bileyim.
Mesela şu V5 olan bizde yoktur sanırım, onu başka bir slota yükleyemiyor muyuz? İlla eskisinin üstüne mi yükleniyor?

Bir de bu 37 bazlı, 38 bazlı dediklerin şey mi, adamlar IOS 37'nin bazı yerlerini dissamble edip üzerinde oynayıp yeni versiyon çıkartmış, bunları da farklı slotlara yüklettiriyor. öyle mi? 222-mload dediğin mesela 222. slota yüklenmiş 37 baslı Cios'mu oluyor?

ps: sen de su bazlı boya, filli boya deyince benim aklıma Alex'in kızı Maria geliyor, filli boya reklamında oynamıştı grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 27/07/2010 06:21 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
27 July 2010 07:20
222, 223, 249, 250, 222-mload, 223-mload, 224-mload

Bunlardan sonunda mload olanlar o cios'un kullanım şeklini gösteriyor, mload destekliyor babında... mload ne dersen ehci modülünü ve başka modülleri dışarıdan yüklemeye yarayan bir modül... misal standart olarak kullanılan usb portu sende bozuk, koyuyorsun sd karta ehci modülünün diğer portu usb 2.0 yapan halini açıyorsun cfg ile...

beri yandan bir cios zaman içinde değişik versiyonlara sahip olabiliyor, o bakımdan da farkediyor oradaki seçilen cios'lar... misal ilk usb loader'ı (yal) yayınlayan kwiirk'in cios'una 222-yal diyor configurable usb loader... lakin 222 slotunu artık hermes kullanıyor, oldu ya eski kwiirk'in versiyonunu yükledin 222-yal seçmelisin.

249, 250 waninkoko'nun cios'ları..

224 herhalde hermes'in v5'i ile birlikte yüklenebilen yeni bir slot, fazla bilgim yok... misal uLoader ile vc çalıştırmada önceki ciosları bozmamak için dedezade bundan yükletiyor.

Ha bir de baz olayı vardı... Cios'larda normalde cios'u yapan vatandaşın kurcaladığı modüller belli, nedir bunlar di (disc), ehci (usb 2.0) nand emülasyonu söz konusuysa es ve ffs (flash file system) de bunlara ekleniyor... Bunlar cios'u yazan adamın istediği gibi IOS 38 baz alınarak yamanmış modüller, peki geri kalan modüller? (Hadi beni bırak hani komşular smiling smiley ) Geri kalan modüller de işte o baz alınan ios'tan geliyor... Onlar neler dersen, ohci (usb 1.0), wd (wireless driver), ve diğer geriye kalan bıdı bıdılar...

Yani detaylarda hata olabilir ama genel mantık bu. Misal oyun hali hazırda IOS 57 ile çalışıyorsa en mantıklı hareket bunu 57 bazlı cios ile kullanmak. Ya da ne bileyim oyun hali hazırda IOS 37 ile çalışıyorsa 37 bazlı ile... IOS farkına çok da takılmayan çoğu oyun için böyle bir harekete gerek yok bu arada zira oyun ille de kullandığı ios'un bütün katakullilerini kullanacak diye bir şart yok. Kullanan oyunlarda problem çıkıyor zaten onları da uygun bazlı cios kullanıp düzeltiyoruz.

04 August 2010 07:02
No More Heroes2 ve Dance Sensation'un sorunlarının diskteki bir okuma probleminden kaynaklandığı ortaya çıktı. Başka bir yerde varolan yedeğimi bir diske koyarak denedim ve bu oyunlar çalıştı.

Prince Of Persia Forgotten Sands'te ise CFG USB Loader'ın versiyonunu 57b8 yapınca çalıştı. Açıkçası gördüğüm kadarıyla 56'da da çalışıyor ama random olarak bir yerlerde takılıyor. 57b8 daha stabil (en azından bu oyun için)
Zaten WiiCrazy CFG'nin son sürümünde problem olmadığını iletmişti. Asistan içindekini de yeni versiyon ile güncellemek iyi olabilir gibi geliyor.
04 August 2010 08:04
@Diabolical : Dönünce zaten bütün rehberleri bir elden geçireceğim, o arada cfg'yi de update ederim.

04 August 2010 08:58
@WiiCrazy: Hocam problem oyunlar'a da bunu eklemek faydalı olacaktır. Ben yazarım aslında birşeyler ama senin yazman daha derli toplu olur sanıyorum. Ben halen bu IOS'ler Cios'lar v56'lar 57'ler içinde kaybolmuş durumdayım. Korkumdan yeterince kurcalayamıyorum, fazla kurcalayamayınca da detay öğrenemiyorum. Keşke 2008 öncesi bir Wii alsaydım :-/
04 August 2010 09:28
DiABOLiCAL
@WiiCrazy: Hocam problem oyunlar'a da bunu eklemek faydalı olacaktır. Ben yazarım aslında birşeyler ama senin yazman daha derli toplu olur sanıyorum. Ben halen bu IOS'ler Cios'lar v56'lar 57'ler içinde kaybolmuş durumdayım. Korkumdan yeterince kurcalayamıyorum, fazla kurcalayamayınca da detay öğrenemiyorum. Keşke 2008 öncesi bir Wii alsaydım :-/

Valla hepsini de ben eklemiş olmayayım diye 3-4 oyunu ekleyip bıraktım orayı öyle. Alt-dol gerektiren de daha bir sürü oyun var bu arada, onları da birer başlık altında toplayıp yazmak lazım oraya. Ben, sen farketmez sonuçta yeni gelenlerin anlayacağı basit bir şeyler yazdıktan sonra iş görür.

04 August 2010 10:36
WiiCrazy
Valla hepsini de ben eklemiş olmayayım diye 3-4 oyunu ekleyip bıraktım orayı öyle. Alt-dol gerektiren de daha bir sürü oyun var bu arada, onları da birer başlık altında toplayıp yazmak lazım oraya. Ben, sen farketmez sonuçta yeni gelenlerin anlayacağı basit bir şeyler yazdıktan sonra iş görür.
O zaman ben fırsat buldukça birşeyler yazarım, sen nasıl olsa kontrol edersin. Bir gariplik varsa girip düzeltirsin hocam.
04 August 2010 10:58
DiABOLiCAL
WiiCrazy
O zaman ben fırsat buldukça birşeyler yazarım, sen nasıl olsa kontrol edersin. Bir gariplik varsa girip düzeltirsin hocam.

Pek tabii, gerçi hata yapacak bir şey yok yav.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!