Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Sorular

Gönderen thebluespirit 
Sorular
22 September 2011 21:40
Modmii nedir?
WAD nedir?
Nusd nedir?
Yanlış WAD kurulumu brick'e sebep oluyormuş. Ben cios249rev21 kuracağım, internete wii'den bağlantım var. Offline mı yoksa online mı kurulum yapmamı önerirsiniz? Ve de bunlar için türkçe rehber bulamadım, varsa link atabilir misiniz?
Sistemde hangi ios/cios yüklüdür nereden anlarım?
Preloader/Priiloader brick durumlarında homebrew'e ulaşmayı sağlıyormuş. Kurmamı önerir misiniz, kurmak için ön gereksinimler var mı?
Nand nedir?

Re: Sorular
23 September 2011 13:29
modmii birsürü cios uygulama tema program zart zurt indirmeye yarayan araç.görsellikten ziyade işlevsellik yönündetercih yapmışlar kurarsan görürsün zaten.
Wad cios forwarder vesayre içeren formattır diyebiliriz.mesela menudeki usb loader kanalının kurulumunda wad dosyasını kullanılır.
Nus tam bilmiyorum ama sanırım system update i homebrew ile yapan bi program .
Rev21 i online kurabilirsin daha kolay
Bozuk wadlardan kasıt sistem menüsünde değişiklik yapan kanallar temalar gibi dosyalar ki bunlar sistem menüsünü bozarsa makine sistem menüyü yükleyemez brick olur.priloader da sistem menüden önce açılan bir programdır sistem menüsünde değişiklik yapabilir.
23 September 2011 19:26
@adirakun: çok sağol usta smileys with beer
rev21 online kurulum türkçe rehberi bilen varsa link atabilir mi peki?
23 September 2011 19:47
cios 249 rev 21 yükleyecem ama ne yapacağıma dair kaç gündür kesin bir sonuca ulaşamadım confused smiley

2 kez düzenlendi. En son 23/09/2011 22:27 tarihinde thebluespirit tarafından düzenlenmiştir.
23 September 2011 22:49
Cios249rev21'i online olarak kurmamı sağlayacak bir rehber yok mu? ioslar hakkında pek bir şey bilmiyorum ama anladığım kadarıyla böyle bir rehber (yani sadece cios249rev21) yok. daha genel anlatımlı rehberler. ama hangi rehberdekileri oygularsam bunun içinde cios249 rev21 de vardır? bunun linkini atabilecek kimse yok mu?
24 September 2011 10:02
[www.wiidewii.com] bak bu rehberde hem dosya hem kurulum anlatilmis.

24 September 2011 10:19
hocam çok sağol. çok yardımın dokundu. ama bu cios kısmını yapıp wiiflow kuramıyor muyuz? ya da cfg'yi kurduktan sonra wiiflow'!u da kurmak gibi bir şey söz konusu olabilir mi? cevaplarsan çok mutlu olurum the finger smiley

2 kez düzenlendi. En son 24/09/2011 10:26 tarihinde thebluespirit tarafından düzenlenmiştir.
24 September 2011 10:41
"getting tmd.5661 file" rehberdekileri yaparken böyle takıldı. Wii'yi kapatsam bir şey olur mu? Lütfen acil yardım confused smiley
kapattım bir şey olmadı ama şöyle bir şey var normal mi:
cios: d2xv6
cios base: 56
cios slot: 249
249 seçtiğimde kırmızı oluyor owerwrite falan diyor. yani anladığım kadarıyla zaten var diyor kurduğum zaman üstüne yazılacak. böyle yapınca dükkanın kurduğu cioslar gitmesin?

1 kez düzenlendi. En son 24/09/2011 10:54 tarihinde thebluespirit tarafından düzenlenmiştir.
24 September 2011 11:10
kurdum her şeyi hallettim cfg çalıştı. 1-) cfg gx'e göre çok kötü ve şu anda gx'i çalıştıramıyorum angry smiley siya bir ekranda yazılar çıkıyor. gx'i çalıştırmak veya wiiflow'u yüklemek için ne yapabilirim lütfen yardım edin
24 September 2011 14:57
ağa cfg nin nesini beğenmedin ki smiling smiley
Karar senin tabi ki,flow kurmak için google amcadan wiiflowun son versiyonunu bul karta at hbc den çalıştır işte.kanal olarak kuracaksan wad dosyasını indir mmm ile yükle.
Not..hbc den açmak için kartta apps/wiiflow/boot.dol gibi dizin olması lazım indirdiğin dosyadaki apps klasörü vardır zaten halledersin
smiling smiley
24 September 2011 16:38
Aga sağol da ben bu cios işine girince (bu şekilde yükledim: cios: d2xv6 cios base: 56 cios slot: 249 ) gx çalışmadı. Herhalde önceki cioslar gitti. Sanırsam tek slot üzerinden bir cios yüklenebiliyor. Peki bu wiiflow'u yüklemem için başka cioslar kurmama gerek var mı? (bu rehberi kullandım: [www.wiidewii.com] )
Bir de priiloader yüklemek istiyorum (4.3) bu rehberde ( [www.wiidewii.com] ) bi arkadaşın başına bir şey gelmiş. Ben de bu rehberden kurayım mı?
24 September 2011 20:24
fakli cioslari farkli ioslar ile kurabilirsin, 248, 250
priiloader da kurabilirsin.

24 September 2011 21:10
çok sağolun ikiniz de, çok yardımcı oldunuz smileys with beer peki gx niye çalışmadı hocam ?
24 September 2011 21:38
ben hala cfg veya wiiflow var iken gx ile niye ugrastigini anlamadim dogrusu.gx in cok eski surumlerini kullanmistim cok sorunluydu ama yeni versiyonunu hic denemedim o nedenle neden calismadigi hakkinda bir fikrim yok.

24 September 2011 21:45
alıştım, cfg'de gıcık bir müzik var grinning smiley (aslında güzel ama eski sürüm galiba), kanal olarak kurulu, wiiflow için cios kurmam gerekiyor mu bilmiyorum. ayrıca bunda da kapak resimleri çıkmadı grinning smiley
25 September 2011 07:10
gıcık müziği ben de begenmedim bir an önce oyun seçip kurtulmak geliyor insanın içinden. Ben de muse - starlight ile değiştirdim smiling smiley
25 September 2011 14:17
1-)Wiiflow'u ve cfg'yi hbc'ye attım sorunsuzca çalışıyor. Ama wiiflow'u ve cfg'yi kanal olarak kurmak istiyorum. Wad Manager'la Spayrosam Channel'ı karta attım. Ama hbc açınca görmüyor. Apps'a attığım için okumadı sanırsam, nereye atmam gerekiyor?
2-) Cfg'de de Wiiflow'da da Gx'de de covers'ı netten indir dediğimde çıkan sorunlar şöyle: Cfg'de ve gx'de indirme tamamlanıyor ama kapak resimleri görülmüyor. Wiiflow'da ise indirme takılıyor.
3-)Priiloader'ın kurulduğunu nereden anlayacağım ? grinning smiley Yani yüklerken not found falan dedi bir kaç şeye. Yüklenip yüklenmediğini anlamadım grinning smiley
Bunlara da doğru düzgün cevap alırsam çok teşekkür edeceğüm spinning smiley sticking its tongue out

Kartın içeriği ise şöyle :

1 kez düzenlendi. En son 25/09/2011 20:30 tarihinde thebluespirit tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - sd1.JPG (85.7 KB)
| indir - sd2.JPG (88.3 KB)
| indir - sd3.JPG (119.7 KB)
| indir - sd4.JPG (77.1 KB)
| indir - sd5.JPG (112 KB)
26 September 2011 07:39
thebluespirit
1-)Wiiflow'u ve cfg'yi hbc'ye attım sorunsuzca çalışıyor. Ama wiiflow'u ve cfg'yi kanal olarak kurmak istiyorum. Wad Manager'la Spayrosam Channel'ı karta attım. Ama hbc açınca görmüyor. Apps'a attığım için okumadı sanırsam, nereye atmam gerekiyor?

Kanalın wad dosyasını sd karttaki wad klasörüne at sonra MMM gibi bir programla wad ı kurabilirsin.

Kapaklara gelince, başını çok ağrıttı herhalde senin.Sana tavsiyem modmii yi indir oradan cfg nin son sürümünü indir,orada configurator diye dosya var oradan eksik kapakları pcden indirebilirsin.
01 October 2011 14:47
@adirakun: aga sagol da priiloader'ı yüklerken sorun çıktı galiba, bir şeylere not found dedi( hack.ini vb.) ben bunun yüklendiğini nasıl anlayacağım grinning smiley biraz cahilce bir soru oldu ama, wad kuracağız, sakata gelmeyelim grinning smiley
02 October 2011 12:59
prilooderı kurarken biyerde hata veriyor wii acılırken reset tusuna basılı tut anca böyle anlarsın bende basarısız dedi bir baktım yüklenmiş grinning smiley

03 October 2011 08:11
evet dediğin gibi yaptım yüklenmiş. sağol hocam cool smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 56
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!