Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB loader gx Donma ve Oyun Yedekleme İçin Yardım

Gönderen sprwii 
USB loader gx Donma ve Oyun Yedekleme İçin Yardım
14 June 2010 08:46
Herkese merhaba,
Geçen ay yeni bir wii aldım. Bu konuda bilgi sahibi olmadığım için gerekli soft mod işlemlerini bir arkadaşım yaptırdı. USB loader gx le hdd den oyun oynama konusunda genel olarak bir sıkıntım yokken son zamanlarda sadece iki oyunda donma oluyor.

1 - Bu donma olayının bir çözü mü var mıdır?
2 - sorun usb loader gx den mi kaynaklanıyor? Bu loader işe yarar mı? değiştirebilirmiyim?
3- Oyun yedeklemek istesem nasıl yapabilirim?

Nette biraz gezindim ve en yetkin site olarak burayı görünce sormak istedim.
Genel olarak neler yapabileceğim ve kullanım konusunda da bilgi verebilirseniz memnun olurum.
şimdiden teşekkürler.

Re: USB loader gx Donma ve Oyun Yedekleme İçin Yardım
14 June 2010 09:20
Selam,

1. Oyunlarda bazen korumaların olmasından dolayı ya da usb loader'ın ve/veya cios'un uyumsuzluğundan dolayı kilitlenmelerin yaşanması normaldir. Çoğunun çözümü de vardır.

2. Oyunların ismini makinede yüklü olan cios'u bilmek gerekir bir şey söyleyebilmek için.

3. Pc üzerinden wii backup manager programı ile yahut wii sürücünüz kopya dvd'leri destekliyorsa usb loader içerisinden yapabilirsiniz.

Özetle, hangi oyunlar sorun çıkartıyorsa spesifik yaklaşmak lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
14 June 2010 11:21
WiiCrazy öncelikle cavplar için teşekkür ederim.
donma yapan oyunlar NBA 2K10 ve Medal of Honor Heroes 2. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

birde bu usb loader gx kullanımı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. sitede biraz araştırdım pek bişey bulamadım.
14 June 2010 16:26
Sitede pek itibar edilen bir loader değil o bahsettiğin. Genelde CFG USB Loader ve Wiiflow tercih ediliyor. CFG en güncel ve en iyi Loader programıdır. tavsiye ederim. hatta foruma özel dil dosyası ve tema paketi bile yapmıştık.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!