Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wbfs formatlı hd'den oyun okumama

Gönderen elnino2121 
wbfs formatlı hd'den oyun okumama
21 May 2010 21:51
merhaba;

bu konularda yeniyim softmod yeni yaptım cihazımı fakat bir türlü oyun açamadım

softmodu asistan yardımıyla yaptım cihaz v4.2e

arkadaşımdan aldığım wii oyunları onda çalışırken bende oyunlar gözüküyor fakat açmak için bastığımda kitleniyor

ne yapmam lazım bilgi verirseniz çok sevinirim

Re: wbfs formatlı hd'den oyun okumama
21 May 2010 22:00
Öncelikle harddiski doğru porta (kenara yakın olan) taktığına emin misin?
Cfg Usb Loader'ın genel ayarlarından kullanılan ios'u değiştirmeyi deneyebilirsin, misal IOS 222 yapabilirsin.

Belli oyunlar için mi bu söz konusu yoksa tüm oyunlar için aynı mı?

Bir de harddiskteki oyunların sağlığının yerinde olup olmadığını değerlendirmek lazım son olarak. Örneğin elindeki Wii Sports oyununu bu harddiske ve/veya bir flash diske atıp çalıştırmayı denemeni tavsiye ederim.

Pek tabii sorun Cios Kurulumu aşamasında almış olduğun bir hatadan dolayı da olabilir... İşlemlerin başarılı olarak sonlandığından da emin olmak lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
22 May 2010 11:21
bu sabah ki son denmemde kendi hd'im ile bir oyun çalıştırdım

HD: wd passport 250 gb
format: WBFS (120 gb ) primary + (120 gb ntfs)
arkadan bakınca sağ traftaki yani kenara yakın olan usb portuna taktım ve

.iso uzantılı bir oyunu wbfs manager porgramı ile hd içine attım.
bu oyun çalıştı oyun adı: watersport gibi bir şeydi.

sonra wbfs manager ile arkadaşımın hd'sindeki oyunları kendi hd'ime attım ( çok uzun sürdü ).

sonra kendi HD'imi wii'ye taktım tüm oyunları görüyor. Oyunların çoğunda açmaya bastığımda ( cfg usbloaer ile) "lütfen bekleyin" diyor ardından "yüklüyor...." diyor sonra ekran kararıyor ve donuyor. ( takılan oyunların bazıları wii fit plus, ea playground...)
çalışan oyunlar ( wiiplay, watersport, aquarium(gibi birşey))

Bu Çalışmayan oyunlar için ayrıca bir ayar yapmam gerekir mi?

bilgi verebilirseniz sevinirim.
22 May 2010 14:50
Wii Fit Plus oyununun çalışması için balance board gerekmiyor mu?

Kullanmış olduğun USB Loader'in hangi IOS'u kullandığını söyler misin?

Oyunu A tuşu ile seçtiğinde 1 tuşuna basarak ayarlar kısmına girebilirsin.. Ayarlar kısmında orta sıralarda IOS diye bölüm var, orada hangi IOS seçili? Gerçi CFG Default 249 ile geliyor.

Birde sen yükleme yaparken IOS 249, 250'yi silmiştin, tekrar yamalısını yükledin değil mi?
22 May 2010 21:11
balance board gerekiyor bende yok o fakat genede oyunu açmıyor mu o olmadan

usb loader'ın hangi ios'u kullandığını bilmiyorum asistndaki haliyle aynı olması lazım üstüne bir şey yapmadım

oyun ios 249 u kullanıyor gözüküyor söylediğiniz yerde

yükleme yaparken asistan ile yaptım iosları silerken stub ios silme bölümünde 249 ve 250 yi siliyimmi diye sormamıştı bana
ondan olabilirmi acaba tekrar yamalısı yüklemek konusunda pek bir bilgim yok söylediğim gibi asistanda varsa tüm işlemleri harfiyen yaptım
22 May 2010 21:33
wii fit oyunları için ille de balance board gerekmiyor... yani en azından oyunun açılması için gerekmiyor.

muhtemelen oyunda problem var, diğer oyunları oynayabildiğine göre.. diskten diske aktarırken bozulmuş falan olabilir. hangi programı kullandın aktarırken?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
22 May 2010 22:26
WBFS manager 2.5
22 May 2010 22:27
3.0 versiyonunu dene birde. 2.5 versiyonu güncel değil.
22 May 2010 22:37
2.5 çok eski kalmış tuzruhu'nun da dediği gibi... hatta wbfs manager programını bırak softmod asistanı en son adımda wii backup manager programının 3.5 versiyonunu atıyor, onu kullan.

Ha bu arada kaynak harddiskindeki dosyalar da hali hazırda bozulmuş olabilir.

Şuradaki programı komut satırından çalıştırarak wbfs dosya sisteminin sağlığını kontrol edebilirsin.

ps: tam olarak şu versiyonunu kullanman lazım

22 May 2010 22:38
tamam onunla deneyeyim birde

oyun ntsc benim cihaz pal, tv lcd sony. bunların etkisi varmıdır?
22 May 2010 22:39
tv destekliyorsa bir etkisi yok
22 May 2010 22:47
En son linkle verdiğim wwt programını komut satırından şöyle kullanacaksın...

wwt FIND

dediğinde sana bilgisayarına bağlı üzerinde wbfs dosya sistemi olan sürücülerin listesini getirecek, bende örneğin /dev/sdb1 listeledi..

sonra

wwt CHECK /dev/sdb1

diyeceksin, wbfs bölümünü kontrol edecek... hatalar çıkarsa

wwt REPAIR /dev/sdb1

diyerek hataları düzeltme imkanın var. pek tabii bunlar dosya sistemi ile ilgili hataları düzeltmeye yönelik, oradan oraya aktarırken oyunların içeriği bozulduysa onlara yapacak pek bir şey yok. eski wbfs programlarından bir oyun silme hatası vardı, bir oyun silince başka bir sürü oyunun bozulması falan söz konusu idi. elindeki disk te böyle bi hatadan muzdarip olmuş olabilir.... wwt programı ile kontrol etmeni kesinlikle tavsiye ederim.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!