Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4.3 Softmod rehberi yayınlandı

Gönderen WiiCrazy 
4.3 Softmod rehberi yayınlandı
05 July 2010 15:09
Rehber hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazır durumda, güvenle kullanabilirsiniz.

Virgin 4.3 Hack Rehberi (Türkçe)

Virgin 4.3 Hack Rehberi (İngilizce)

Softmod asistanı ile daha önce softmod yükleyip sonrasında yanlışlıkla 4.3'e update edenler için de kısa süre içinde Lego Indiana Jones oyununu gerektirmeyen daha sade bir rehber yayınlayacağım. Bu rehberi kullanabilmek için sakın ola wii'nize format atmayın zira makinenizde yüklü Configurable Usb Loader forwarder'ı format atılması durumunda silinecektir.

edit : Vadedilen rehber de yayınlandı, şurada : Softmod sonrası 4.3'e update edilmiş wii'ler için rehber

edit2 : Eğer shop kanalından sunulan 4.3v2 update'ini de yaptıysanız 4.3 rehberi işinize yaramayacaktır. Bu durumda olanlar Djarumblack'in yazdığı Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi konusuna baksınlar.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 17/10/2010 07:58 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: 4.3 Softmod rehberi yayınlandı
07 July 2010 19:58
Bir şey sormak istiyorum . peki hiç soft mod yapılmamışsa 4,3 versiyona kurulum yapmak mümkün değilmidir ?
07 July 2010 20:30
emrahgk
Bir şey sormak istiyorum . peki hiç soft mod yapılmamışsa 4,3 versiyona kurulum yapmak mümkün değilmidir ?

Rehberdeki Virgin ifadesi sorunu cevaplıyor zaten... Biraz daha fazla okuyup soru soralım lütfen...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
08 July 2010 13:36
valla aga su virgin in ne demek oldugunu bende bilmiyorumeye rolling smiley
08 July 2010 13:38
dedezade

Plak şirketi hocam smiling smiley

08 July 2010 13:45
Bir ingiliz havayolu. Virgin Air.
08 July 2010 14:07
dedezade
Hocam Virgin Interactive var oyun firması smiling smiley
08 July 2010 15:53
bana da vergit yada vurgit yada vurgun yedim gibi bir seyler animsatiyorcool smiley
11 July 2010 10:52
Vadedilen rehber de yayınlandı,

şurada : Softmod sonrası 4.3'e update edilmiş wii'ler için rehber

13 July 2010 09:31
(konu dışı) bana bi cIOS56 lazmda hiçbiryerden bulamıyorum nerden bulabilirim (internetten indirdiğim wiiware oyunları çalışmıyorda)
13 July 2010 10:54
Wiigee
(konu dışı) bana bi cIOS56 lazmda hiçbiryerden bulamıyorum nerden bulabilirim (internetten indirdiğim wiiware oyunları çalışmıyorda)

cios56 diye bir şey yok... ha olsa bile sana lazım olan o değil... IOS 56 lazım sana, NUSD isimli programla indirip Wad manager ile yükleyebilirsin... Ya da doğrudan Multi Mod Manager programıyla wii'den indirip yükleyebilirsin.

1 kez düzenlendi. En son 13/07/2010 10:55 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
14 July 2010 13:34
Ya harika bir rehber hazırlamışsınız herkese sonsuz kere tavsiye ediyorum ve çok teşekkür ediyorum şu anda softmod'um sorunsuz çalışıyor ve ssbb'nin yüklenmesine yanlızca bi gece kaldı(bilgisayarımın performansını düşürmesin diye gece çalıştırıyorum grinning smiley )
03 August 2010 09:41
Ben birşey sorucam.Acaba Full oyunsuz bir sofmode çıkma ihtimali varmı?Eğer yoksa oyun alıcam artık.
03 August 2010 09:44
Nilyew
Ben birşey sorucam.Acaba Full oyunsuz bir sofmode çıkma ihtimali varmı?Eğer yoksa oyun alıcam artık.

Yok gibi gözüküyor an itibariyle, fısıltı gazetesi olacağı ile ilgili herhangi bir bilgi içermiyor. Bannerbomb'u yazan comex de kendini delicesine jailbreak olayına vermiş durumda.

03 August 2010 11:40
Ya arkadaşlar Allahını seven 1 saatliğine lego oyununu versin ya hiç bu kadar çaresiz kalmadım sipariş verdim mymemoryden fakat kimbilir ne zaman gelir bıktım wifit oynamaktan acil cd lazım soft mod için aynı gün tekrar göndericem tr de hiçbiryerde bulamadım oyunu...

1 kez düzenlendi. En son 03/08/2010 11:41 tarihinde ekaraot tarafından düzenlenmiştir.
06 August 2010 11:39
softmode yapmadan usb diskten oyun oynamak mümkünmüdür?
forumu kurcaladım baya direk hbc nasıl kurulur çözemedim bi türlü.
06 August 2010 11:44
karakemal
softmode yapmadan usb diskten oyun oynamak mümkünmüdür?
forumu kurcaladım baya direk hbc nasıl kurulur çözemedim bi türlü.

Mümkündür, wode isminde bir çip ile yapılabiliyor. 4.2 ya da altında menüye sahipsen wii hacking bölümündeki rehberlerle homebrew channel kurabilirsin. 4.3 için henüz rehber hazırlamadık ama o da oldukça basit, temelleri öğrenirsen rehbere bile gerek yok.

06 August 2010 11:50
Makinada cyclowiz cip var o yüzden softmode ihtiyaç değil kopya dvdleri oynayabiliyorum.

Geçen 4.3E'ye güncelledim rehberleri deniyorum ama bi türlü hbc kuramadım. hbc olmadan diğer metodlarda 4.3E de çalışmıyor sanırım.
İlk defa wiiyi hack olayına giriyorum daha önce çip olduğu için hiç dokunmadım.
USB HDD den oyun oynayabilmek için olaya girdim ama pek ilerleme olmadı şimdilik.

HBC channel kurulumu için yardımcı olaiblirmisiniz?

iki gündür kurcaladım baya full brick yapıcam kapak olcak ondan sonra grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 06/08/2010 11:53 tarihinde karakemal tarafından düzenlenmiştir.
06 August 2010 12:00
Çip varsa Lego indiana 1 oyununu indir. Ondan sonrası kolay.
06 August 2010 16:33
Aynen tuzruhu'nun da dediği gibi önce Lego Indiana Jones Original Adventures oyununu edin (smiling smiley) bir şekilde.

HBC kurmak için yapman gereken

1. Rehberdeki 1 nolu adım tamamlanır
2. şuradan Hackmii Installer indirilir.
3. Sd kartın köküne indirilen zip dosya içindeki boot.elf ve bootmini.elf dosyaları kopyalanır.
4. Indiana Pwns exploit'i 1 nolu adımdaki gibi uygulanır... Hackmii Installer çalışır... bundan sonra ekrandaki uyarıları takip ederek bootmii ve homebrew channel'i kurabilirsin.
5. Rehbere 2, 3 ve 4 nolu adımlardan devam edersin...

ps1: Önce bir nolu adımı uygulatmamın sebebi daha karışık anlatımı önlemek için, 4.3 için rehberler yenilenecek zaten kısa bir zaman sonra.
ps2: Bu arada konu yanlış yerde tartışılıyor, rehberin altında tartışsaydık daha iyiydi...

Ziyaretçi
11 August 2010 20:50
mrh ark.

ben yeni katildim buraya....

ve evet benim de wii malesef 4.3 hangisinle en kolay hack yapilar ???

cevaplarinis icin simdiden tsk

saygilarla baris
12 August 2010 06:35
@Baris1989,

Mesajını yeri burası değil, bunu ancak Üyelere özel softmod rehberleri altında sorarsan cevabını alabilirsin.
23 October 2010 22:50
Hmm ben geçen hafta wii aldım. Versiyonu 4.2E idi. Kendim bi hard disk alıp 2 ye bölüp yarısını WBSF formatladım. SDylede softmodladım. İçine oyun indiriyorum hergün 1 tane. 4.3 e geçenlere sorum var. Neden 4.3? Bende update etmelimiyim?
24 October 2010 02:10
dzurel
Hmm ben geçen hafta wii aldım. Versiyonu 4.2E idi. Kendim bi hard disk alıp 2 ye bölüp yarısını WBSF formatladım. SDylede softmodladım. İçine oyun indiriyorum hergün 1 tane. 4.3 e geçenlere sorum var. Neden 4.3? Bende update etmelimiyim?

bu sorunun yeride burasi dezgil aslinda ama 4.3 e gecenler ya yanlislikla yada bilincsiz geciyo hic bi artisi yok softmodlu makinen varsa hic elleme indir oyna oynunu
13 January 2011 17:25
merhaba,
arkadasımın wıısı 4.3E wersıyonunda
bu wıı ye sotfmode ıçın yukarıda rehberı bulunan ındıana jones gerektıren yontemı yapabılır mıyız?

bu oyun olmadan yapma sansımız war mı?

tesekkurler.
13 January 2011 19:58
4.3'e yakınlarda update ettiyse bu rehber işine yaramaz, wii hacking bölümündeki 4.3v2 rehberini kullanmanız lazım.

16 January 2011 13:52
ntvspordan wii kazandım. ps den sonra wii oynamak biraz sıkıcı geldi açıkcası. çip ve herangi bir işlem yapılmamış yatan bir wiim var. versiyonu 4.3. ben bunla internetten üzerinden birileriyle oyun oynamak istiyorum ve tabiyki orjinal oyun alcak para yok.
soft hack ve çip olayları duydum. ama kafam çok karıştı.

bu işlerden anladığınız belli,bana yardım edecek birisini arıyorum. fatihsen06@hotmail.com ekleyin biraz bana akıl verin smiling smiley şimdiden teşekkürler...
17 January 2011 17:31
Softmod-çip için Khalkedon veya Oscar'ın telefonlarına dükkan bölümünden ulaşabilirsin. Bu konuda bizim yapabileceğimiz tek doğru hareket bu olur.

Softmod için oyun gerekli. Çip için dükkan gerekli.
22 June 2011 21:49
arkadaslar yeri mi bilmiyorum ama benim nwii nin versiyonu 4.3e anlasilan bu oyunu almadan bu islemi yapamiyacagiz peki versiyonu geri bi alt versiyona indirme imkani yokmu meselan 4.0
25 June 2011 17:48
yigit00666
arkadaslar yeri mi bilmiyorum ama benim nwii nin versiyonu 4.3e anlasilan bu oyunu almadan bu islemi yapamiyacagiz peki versiyonu geri bi alt versiyona indirme imkani yokmu meselan 4.0

Ne yazık ki yok.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!