Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

2 pc yi birbirine baglama(yardim)

Gönderen 129912994 
2 pc yi birbirine baglama(yardim)
18 March 2010 14:24
ya simdi arkadaslar ben ssbb yi indirdim onu 16 gb lik sd karta aticam am sd kart okuyucusu bozuldu ve bizim kücük laptop un kendi sd kart okuma yeri var ve onunla bnm pc arasinda ethernet yada usb kablo yolu ile baglamak istiyorum az arastirdim dogru duzgun saglam bir bilgi yoq sinir oldum yapamadim diye bana yardim edebilecek var mi

not:bnm adsl 4 ethernet girisli adsl araciligi ile yapabilen varsa o da olur

şimdiden teşekkürler...

Re: 2 pc yi birbirine baglama(yardim)
18 March 2010 14:26
Ethernet kablon varsa her iki sistemi modeme bğlıyorsun. Bu kadar.

Ethernet kablon yok ise, laptop kablosuz, diğeri kablolu (ethernet kablosu ile modeme) bağlayacaksın. Kendilerini otomatik görür...
18 March 2010 14:33
her 2 sinide ethernet kablosu ile modeme bagladim sonra ben pc ye baktim pc bana hic bisi olmadi ben sd karti laptopa takip ordan o sd karti paylasima acip ondan sonrada wbfs ile ssbb yi o sd karta atmak istiyorum pc ler ne yaptiysam birbirlerini gormediler yada bsiiyi eksik yaptim dün 3 saat mi ne ugrastim yine yapamadim cok sinirlendim sad smiley
18 March 2010 14:41
benim evde su an ag da ikisi pc olmak uzere tam 9 ayri alet bagli,hepsi workgroup ,pc lerden biri win7 biri xp, biri haric digerleri wifi ile bagli,tumunde dosya paylasimi aciksa hepsi birbirini gorur,belki de senin modem ayarlarin ile ilgili bir sey olabilir.
18 March 2010 14:51
İşletim sistemleri ney? Ona göre yazıcam.
18 March 2010 15:25
xp kullaniyorum ben 2 side xp
18 March 2010 17:16
Ağ bağlantılarım zımbırtısı masaüstünde var ise ona çift tıklıyorsun. Sol tarafta "çalışma grubu bilgisayarlarım" diye bir seçenek çıkacak. Ona tıklıyorsun. Eğer paylaşıma açtığın bir klasörün var ise sağ tarafta bilgisayar ismi ile bir ikon çıkacak. Bilgisayarın görünmesi için paylaşımda bir klasörün olması lazım.

Dosyaların misal masaüstünde bir klasörde. O klasöre sağ tuş ile tıklıyorsun ve "paylaşım ve güvenlik"e tıklıyorsun. Açılan pencerede "bu klasörü ağ'da paylaşıma aç" seçeneğini işaretledikten sonra tamam diyorsun. Sonra tekrar Ağ bağlantılarımdan çalışma grubu bilgisayarlarını göster diyorsun.
18 March 2010 18:08
sagolun ben sonunda site buldum detayli bi sekilde yaziyor
[www.hardwaremania.com]
orda yazan capraz kablo ile yapmadim bildigin normal internet kablosu ile adsl sayesinde bagladim baglayipta karsi pc nin dosyalarini goremeyenler icinde
baslat>ara>bilgisayar yada kisi>ag üzerinde bir bilgisayar>karsi pc nin ismini yazip arayin ordan girin
18 March 2010 18:42
ya ben simdi ssbb yi wbfs manager ile sd karta attim ama wii bu sd karti gormuyor neden olabilir? desteklemiyor mu yoqsa sad smiley

sd kart 16 gb sd hc class 6 turbo fln filan... acaba desteklemiyor mu? sad smileysad smileysad smileysad smileysad smiley
18 March 2010 19:00
usb loader ayarlarından kullanacağın device olarak sd kartı seçtin mi? wii görmüyor derken hangi usb loader'ı kullanıyorsun?
18 March 2010 19:06
kanaldan giriyorum ama kanali cfg olarak ayarliyorum sonra neogamma ile denedim ordan sd/sd hc yi sectim 30 sn bekledim fln yine gormedi confused smiley
18 March 2010 19:36
Valla sdhc konusunda çok fazla deneyimim yok. 2gb sd kart ile kullanmıştım usb loader'ları problemsiz. 16GB kartı kullanırken formatta problem çıkmıyor mu? Normal sd kartları hem wbfs formatlayıp hem de windows'a sürücü ismi ile göstermek problem oluyordu. Sırf bu yüzden bootable gparted indirip onun içinden formatlamıştım ben sd kartı.

Ha bir de usb loader içerisinden formatlayıp öyle oyun atmayı deneyebilirsin, bu şekilde de görmüyorsa elindeki kartın uyumluluk problemi olabilir. Usb loader içerisinden format attıktan sonra windows altında bir sürücü adı altında görmeyedebilir.
18 March 2010 19:50
valla bide oyle deniyecegim ztn yanlislikla bnm ana sd karti degistirmeyi unutup formatladimicinde ne varsa gitti simdi 16gb ligi fat 32 yapicam sonra yeniden usb loaderda formatlicam sonra super mario bros. yadabaska bi kucuk oyunu icine atip oynamayi denicem bklim nolcak sad smiley
18 March 2010 19:54
hmm tamam... fat32 olarak kullanıyosan/kullanacaksan sıkıntı yok... benim deneyimlerim wbfs zamanından daha çok...

bunun dışında cios rev 18 yüklediysen bunun sdhc kartlarla uyumsuz olduğunu bilmen lazım... rev19'da çözdüler... rev14 kullanıyosan sdhc konusunda hiç sıkıntı yok.

fat32 olarak kullanabilmek için hermes'in cios'u yahut waninkoko'nun rev19'unu kullanman lazım...
18 March 2010 20:02
ya ben sd karti fat32 olarak formatladim wii dede usb loaderla wbfs ye cevirmek istedim cevirmedi ....partition;-1 hatasi fln verdi sanirsam wii ile uyumsuz bi sd kart yada wbfs ile calisamiyor fat 32 ile sd karta fln nasil oyun atip calistirabilirim bide ole deneyeyim sad smiley
18 March 2010 20:09
windows altında normal fat32 olarak formatla, wii backup manager programını kullanarak o sürücüyü seç sana "wbfs klasörü oluşturayım mı" gibisinden bir soru soracak. ok de.

Drive 1 tab'ından Drive'a tıklayıp sdhc kartı gösteren sürücüyü seç
Files tab'ından ssbb'nin iso'sunu Add / Files diyerek ekle...
Oyunun yanındaki checkbox'ı işaretleyerek Transfer / Drive 1'i seç....

Oyunu bu şekilde karta atabilirsin.

Tabii üstte de dediğim gibi bu şekilde attığın oyunu açabilmek için,

1. hermes cios kurmadıysan kur (forumda rehberleri var)
2. usb loader'da cihazı usb yerine sd/sdhc seçmen lazım
18 March 2010 20:13
sagol yarin yapicam bugun baya yordu beni wii in cik in cik evde dolasmaktan bi hal oldum sagol yapinca yazarim
19 March 2010 19:53
ya oyunun yaninda checkbox i isaretle demissin checkbox ne yada o tam olarak nerde bne bulamadim ;s
19 March 2010 20:05
checkbox = hani şu üstüne tıkladığında içinde yeşil bir tick beliren kutu... tick ne deme sakın... türkçesi kutucuk mudur bilemedim bak şimdi...
19 March 2010 20:17
ya tahmin etmistim de hatta biliyodum bn bu isleri simdi laptop tan yapiyorum laptop seyahatlik bi laptop intel atom islemcili bisi yani hdd si bunun 15 gb 3 gb i bos su an ondan dosyayi aktarmak icin laptopa atip sonra sd ye atiyor ama hafiza yeterli olmadigi icin atamiyor xD 100 mb lik scrubbed tan bolunmus bi rar dosytasi atim dedim bu sefer de hataverdi ben oyunu direk diger pc den sd hc ye atsam olmaz mi grinning smileygrinning smiley
19 March 2010 20:24
istediğin gibi atabilirsin ille de o makinenin üzerinde olmak zorunda değil... network üzerinden açtığın paylaşımı sürücü haline getir, wii backup manager'dan öyle aç...

paylaşımı sürücü haline getirmek için
1. Notebook'ta Start'a sağ tıkla Explore(Araştır)'a tıkla...
2. Menüden Tools (Araçlar), Map Network Drive(Ağ sürücüsüne bağlan)'ı seç
3. Folder kısmına paylaşım adresini gir... (örn. \\192.168.2.5\share) Finish'e tıkla...

diğer bilgisayardaki o paylaşılan klasördeki dosyalara yeni tanımladığın bu sürücü isminden girebilirsin...
20 March 2010 13:18
ya valla su sd kartla ugrastigim kadar wii le ugrasmadim baya i zmn harcadim simdi senin son dedigini annemden firsat gelirse laptopu alip denicem grinning smileygrinning smiley

oh be sonunda anladim senin dedigin gibi laptoptaki sd karti paylasimi surucu haline getirdim sonra benim pc den atmaya calistim atilmiyodu hata raporu fln veriyodu biraz ugrastim sonra ordaki dosyalarim diger sürücüler tarafindan degistirilebilsin kismini isaretlememisim ondan olmuyomus simdi atiyor oyunuda ermes cios222 v5 kurcaktim kuramadim bi youtube tan bakim olmadi sorarim size yine smiling smiley grinning smiley

simdi hermes cios 222 yi de yükledim pek bisi yoqmus ben yüklerken net bagli degilmis bende bagli sandim bi sebepten dolayi indirmemistir fln sandim simdi sadece oyunun sd karta atilmasini bekliyorum insaAllah calisir

edit: (WiiCrazy) mesajları birleştirdim...

1 kez düzenlendi. En son 20/03/2010 13:56 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 March 2010 13:54
Tamam iyi güzel yapıyorsun da her gelişme olduğunda buraya yazmanın bir anlamı yok. Son mesajını edit etmen yeterli.
20 March 2010 14:06
tamam pardon da ben simdi v5 i yükledim oyunuda sd hc ye attim ondan sonra uloader in oldugu sd yi taktim wii ye actim uloader i ondan sonra sd hc yi taktim ondan sonra da hic bisi yapamadim uloader usb hdd den baska bi yerde calismiyo mu calismiyosa fat 32 ile calisan bi loader var mi?
bi de hermes cios v5 sadece ulaoder da calisiyo fln demissiniz eger ole se baska loader larda calistirmak icin v4 e nasil cevirecegim?
20 March 2010 16:44
normalde v4 installeri calistirip tekrar kurulum yapmak yetiyor, ama ben v5 i yukledigimde tekrar v4 yukledim ama yuklendigi halde gene de ios bulunamadi diye hata veriyordu, bu nedenle bende any title deleter ile v5 ile kurdugum ioslari silip v4 ile tekrar yukleme yaptim.ben 202 222 223 224 u yuklemistim ,tamamini sildim ondan sonra v4 u tekrar yukledim.
20 March 2010 21:42
ben sadece 222 yi yukledim o zmn onu silerim any title deleter ile insaALLAH yanlis bisi silmemde wii ye bisi olmaz sad smileysmiling smiley
20 March 2010 23:46
hermes cios v5 cfg usb loader ile uyumsuz diye biliyorum, sadece hermes'in uLoader'ı ile kullanılabiliyor diye biliyorum. şu an için hermes'in v4'ünü kullanmak daha mantıklı...
24 March 2010 18:37
ya ben simdi herseyi ayarladim ondan sonra oyunu acmaya calistim ve resimdeki hatayi aliyorum sizce neden acaba oyundan mi ki?
simdi wii sports oyununu sd karta atiyorum bakalim olcak mi olursa sanirsam oyunu bir daha aticam sd karta

NOTyawning smileyyunlari wii den sd karta atinca sd kartin wbfs kismina atiyor benim oyun sd kartin ana dizinine atmisti ordan wbfs klasorune attim confused smiley
Eklentiler:
| indir - hata.rar (138.6 KB)
25 March 2010 17:04
artik umudu kestim sd karttan desteklemiyor gibi aska oyun attim onuda calistirirken ole bekliyip duruyor ayni oyunu ayni yontemlerle 1 gb lik sd karta attim hemen calistirdi sad smileysad smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!