Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

İnternetten Video Sitelerinden Video izleme sorunu

Gönderen alper gülen 
İnternetten Video Sitelerinden Video izleme sorunu
16 March 2010 11:50
sorunsuz internete bağlanmayı yaptım inteternette dolaşıp sitelerde gezebiliyorum ama video paylaşım sitelerindeki videoları izlemek istediğimde video açılmıyor ve izleyemiyorum ... ne yapmam lazım saygılar

Re: İnternetten Video Sitelerinden Video izleme sorunu
16 March 2010 15:59
bunun nedeni videolardaki flash desteginin wii dekinden fazla olmasidir ama youtube tan video rahatca izleyebilirsin youtubbe engelli oldugu icin giremiyosan wii den internet ayarlarina girip ordan dns ayarini pc de ki gibi
4.2.2.1
4.2.2.2

yapabilirsin ve sorunsuzca bütün sitelere girersin
17 March 2010 17:23
Google'ın 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 DNS'leri benim favorim.
17 March 2010 20:54
Merhaba,

Yazdığınız DNS leri ayrıca diğer verilenleri de denedim ancak hata veriyor kabul etmiyor Error code: 50300 diyor.
Bu durumda ne yapabiliriz?
Syg.
17 March 2010 20:59
@cebor : Dns ayarını değiştirmediğin durumlarda opera kanalı ile diğer sitelere problemsiz girebiliyor musun? Burada yazdığına göre ayarlar yanlış yapıldığı zaman alınan bir hataymış.
17 March 2010 22:00
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ... evet belirttiğiniz ayarları yaptım youtube açıldı ve videoları izleye biliyorum .... fakat diğer türk video paylaşım sitelerini izlmemenin bir yolu yokmudur acaba ?
18 March 2010 08:25
WiiCrazy
@cebor : Dns ayarını değiştirmediğin durumlarda opera kanalı ile diğer sitelere problemsiz girebiliyor musun? Burada yazdığına göre ayarlar yanlış yapıldığı zaman alınan bir hataymış.

Diğer sitelere sorunsuz girebiliyorum. Ancak girdiğim sitelerde video izleyemiyorum. Yönlendirdiğiniz linke, işyerimde internet kısıtlı olduğu için giremiyorum. Ne diyor kısaca bilgilendirirseniz sevinirim.

Syg.
18 March 2010 08:30
cebor
Diğer sitelere sorunsuz girebiliyorum. Ancak girdiğim sitelerde video izleyemiyorum. Yönlendirdiğiniz linke, işyerimde internet kısıtlı olduğu için giremiyorum. Ne diyor kısaca bilgilendirirseniz sevinirim.

Syg.

Şöyle diyor,

nintendo
The Wii console's internet connection settings are not correct. This could include your network name (SSID), WEP or WPA keys, or any manual settings you may have entered.

* It's possible something has changed since you last connected online with your Wii console. Try setting up a new connection file, using your router's settings. Click here for help.

* While "Search for an Access Point" is the easiest and recommended connection type, your network may require you to use the "Manual Setup" option. Click here for help.

* If the problem persists, try our general troubleshooting for tips.

If you are still getting this error code, please call 1-800-255-3700 for further assistance.

Burada göze çarpan elle girdiğiniz ayarlarda bir problem olabilir kısmı. Akşam ben de bakayım manuel dns ayarını yaparken başka bir yeri check etmek falan gerekiyor mu diye.
18 March 2010 08:47
Bu kadar hızlı cevap olur çok teşekkür wiicrazy. Ben de ayarlarımı tekrar kontrol ederim.
Syg.
19 March 2010 19:07
Wicrazy bakabildin mi?
19 March 2010 19:21
Kusura bakma unutmuşum, şimdi baktım. Çok fazla dikkat edecek bir yer yok gibi gözüküyor. Yanlış yerdeki ayarları değiştirmiyorsun değil mi?

Connection ayarlarına girince üç ekran var (wireless için),
İlkinde
Şifreleme yöntemi

İkincisinde
İp adresi otomatik mi alınsın
Yes
-----
No
Advanced->Buraya girilince ip adresi, netmask , gateway ip adresi değiştirilebiliyor.

Üçüncüsünde
Dns otomatik mi alınsın
Yes
----
No
Advanced->Buraya dns server'ları giriyorsun... x.x.x.x şeklinde...

Sadece Dns otomatik mi alınsın diyen yerde No'yu seçip advanced'a tıklayıp dns'i yazıyorsun... Bu şekilde yapıyorsan belki de girdiğin ip adreslerine ulaşmada problem vardır.

open dns'i dene bir de
208.67.222.222
208.67.220.220
20 March 2010 21:42
Merhaba,

Verdiğiniz DNS leri de denedim 50300 hatasını tekrar veriyor. Yanlız DNS ler otomatik iken google da tesadüf bir videoyu gösterdi flash versiyonları uygundu heralde. Ancak you tube ye giremiyorum işte. şifreleme yöntemi ile alakalımıdır acaba? Syg.
20 March 2010 21:48
ilginc mutlaka bi yerde hata yapiyorsundur confused smiley bende dns ayari yaptim sonra direk internet channel dan youtube a girdim video izledim hic de bi sorun olmadi sende nerde hat yaptin hala anlayamadim
20 March 2010 23:44
ben de uzun zamandır wii ile youtube'da video izlemiyorum bu arada. internet channel'in son versiyonununun yüklü olduğundan emin miisin?
13 April 2010 11:53
tesekkurler kardeşim bende yeni sayılırım wii de ben operayı indirip opera ayarlarındaki use proxy den proxy girerek youtubeye baglanmaya calısıyordum hata veriyodu hic aklıma wiinin connect ayarları gelmemişti tesekkur ederim google dns olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ü kullanıyorum sorunsuz baglanıyo yanlız bende youtube xl sayfası acılıyo yani orjinali gibi degil daha farklı ama sorunsuz izliyorum sizdede boylemi..
12 June 2010 07:10
selam ben bu söylediğiniz dns ayarlarının hepsini yaptım fakat bir türlü bağlanamıyorum ne yapmalıyım?

modemin içindeki dns ayarları bölümünde 3 dns vardı.. 2 si değiştirilmiyor zaten 3.sü boştu onada bütün dns için verdiğiniz sayıları girdim olmuyor neyapmalıyım.. ayrıca wii nin içindende aynı şeyi yaptım tabiki.

1 kez düzenlendi. En son 12/06/2010 07:52 tarihinde okinore tarafından düzenlenmiştir.
15 June 2010 12:12
Hacılar youtube dan hiç birşey izleyemezsnz wii den uydurmayn bunun nedeni ise wii'nin Sadece FLV formatı videoları kabul ettiği için..
Saygılar..

Sadece www.youtube.com/tv den deneyebilrsnz bazılarnda oluo bazlrnda olmuo şansınıza kalmş

saygılar..

n64Mario
15 June 2010 15:22
ben de youtube dan izleyebiliyorum,izlenmedigini kim soyluyor??
05 September 2010 21:23
izleniyor mu izlenemiyormu yani ? ben anlayamadım gitti
23 January 2011 06:05
you tube de ki Flv formatlarını açıyo ....herkese selamlar..Artık güneydoğuda da soft mode atılıyo...yaşasınnn..tongue sticking out smiley
23 January 2011 09:10
loccam
you tube de ki Flv formatlarını açıyo ....herkese selamlar..Artık güneydoğuda da soft mode atılıyo...yaşasınnn..tongue sticking out smiley

Dünyanın her yerinde softmod yapılıyordur, güneydoğuda niye yeni olsun ki?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
26 January 2011 06:36
Youtube XL açılacaktır Wii'den girince. Wii için en sağlıklı Youtube versiyonu. Ben problemsiz kullanmaktayım. Normal Youtube videoları zaman zaman ya da hiç bir zaman ( grinning smiley ) açılmayabilir flash güncellemesi istediğinden.

Ah Wii'ye bir HTML5 desteği gelse de tadını çıkarsak videoların (:

02 March 2011 16:37
arkadaslar, nintendo wii sadece flash 8 versiyon olana kadar destekliyor. youtube ve google videolari destekliyor. ben denedim ama malesef flash yukleme veya yukseltme gibi herhangi bir olanagini bulamadim. nintende kendisi upgrade yani yukseltme yapmaidktan sonra her istedigimiz video yu wii den izleyemihyoruz
23 April 2011 15:58
izlesene dailymation gibi video siteleri açılmıyor yolu varmı? sadece youtube mu açılıyor bende öyle
23 April 2011 16:17
flash sürümü ile alakalıdır, flash sürümünün yükselmesi için de wii için olan opera'nın yeni sürümü çıkması gerekiyor. maalesef.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
02 February 2012 17:11
wii flash 7 destekliyor
04 February 2012 17:50
WiiCrazy
flash sürümü ile alakalıdır, flash sürümünün yükselmesi için de wii için olan opera'nın yeni sürümü çıkması gerekiyor. maalesef.

uzun zamandır yeni versyon gelmiyor operaya bildiğim kadarıyla bu süre nekadar bilen veya araştırıp bulabilcek varmı?

08 April 2012 18:55
Merhaba,

Yeni bir wii kullanıcısıyım, internete bağlanıp homebrew oyun vs çektim.

internet kanalında opera ya girer girmez ektran donuyor, kurulu olan opera yanlış mı acaba ?

Kurduğum opera şu : "OperaBrowserUSA-v257.wad"
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!