Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii remote ile pc (olabilir mi?)

Gönderen 129912994 
wii remote ile pc (olabilir mi?)
01 February 2010 18:56
ya ben simdi wii remote ile pc yi yonetmek yada wii remorte (+nunchuk) ile oyun oynamak fln istiyorum bu mumkun mu mümkünse nasil yapilabili biliyor musunuz? grinning smileygrinning smiley

Re: wii remote ile pc (olabilir mi?)
01 February 2010 19:06
Mümkün pek tabii, glovepie diye bir arat nette. Yalnız makinandaki bluetooth adaptörünün düzgün bir şey olması lazım sorunsuz pair etmek için... valla nette bir sürü rehber var... Oyunları da oynayabiliyorsun bildiğim kadarıyla glovepie ile beraber.

Ha bu arada wii'dekini doğrudan pc'ye götüremeyeceğin için aşağıdaki gibi basit bir sensör bar yapmak ta mümkün. İhtiyacın olan bir ucu kesilmiş usb kablo ve 4 tane infrared led.

2 kez düzenlendi. En son 01/02/2010 19:10 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
01 February 2010 20:12
valla o dedigin aleti benim yapamayagim kesin xD ama yinede bi glovepie yi bi arastirim smiling smiley peki wii deki sensoru cevirici ile pc baglayinca oluyor dimi?
01 February 2010 20:18
sanirsam bide 1 adet bluetooth aleti gerekli zaten simdi yapamam memlekete gittim donuste evde bi denerim evde vardi sanirsam (bluetooth cihazi varda ona wii sensor bara uygun cevirici var mi bilmiyorum) :smiling smileysmiling smiley
01 February 2010 20:27
wii'deki sensor bar'ı da kullanabilirsin ama ona 12 v vermen lazım wii'ye bağlamadan kullanacaksan. Çeviriciden kastın ne anlamadım.

Üstte resmini gösterdiğim şeyi yapmaya bir şey yok, selanik pasajına gidip 4 led alıyorsun, + - bacaklarından pil bağlar gibi seri bağlıyorsun bunları... + ucuna usb'den gelen +5v, - ucuna da usb'deki toprağı bağlıyorsun.... tüm üniteyi de şöyle güzel bir borunun içine monte edersen al sana sensor bar. usb'nin erkek fişini de pc'ye bağlayacaksın tabii..

Pairing sağlıklı olsun diye şöyle güzel bir bluetooth stack'ı ile gelen bir bluetooth adaptör şart... billionton'lar falan mesela iş görür... ama üstünde yazılımla gelmeyen windows'un bluetooth stack'ı ile çalışanlarla pair etmen çok zor... o zaman işin içine parayla satılan şu bluetooth stack'larından birini sokman gerekiyor... bluesoleil mesela...
04 February 2010 18:39
benim yas 14.9 xD ve bundan dolayi bizim evdekiler benim ole bi alet yapmami pek hos karsilamazlar üstüne kizarlar xD ztn olayin bu kadar karisik oldugunu (karisik olmasada fazladan malzeme v.b) gerektigini bilseydim kalkişmazdim bole bi işe birakiyorum bu işi xDD smiling smileysmiling smiley))
17 February 2010 19:42
hocam biraz kabaca olacak ama, ben bu aleti yapmaya üşendiğimden mum kullanmıştım, aynı görevi görüyor hot smiley

18 February 2010 14:00
mum derken? confused smiley
19 February 2010 14:09
Led'leri muma çakmış grinning smiley

Pratik yötem.
19 February 2010 14:21
mum ne ya anlayamadim 2 resmini koyar misiniz bildigimiz aydinlatmak icin kullanilan mum dicem sacma olcak tongue sticking out smiley grinning smiley
19 February 2010 14:30
Evet, bildiğin aydınlatma mumuna ledleri çakıyorsun oluyor bitiyor. (Tabi kabloları unutmuyoruz. Öyle tek led2i takarsak malak gibi seyrederiz) grinning smiley
19 February 2010 16:14
ilginc bir yontem ama güzel grinning smiley son espiriyede koptum xDDD
19 February 2010 20:17
Yok hocam öyle değil, bildiğin mumu alıp yaktım ben spinning smiley sticking its tongue out Mum yanarken IR ışık yaydığı için sensor bar görevi görüyor işte hot smiley

20 February 2010 08:20
xD lan ne insanlarsiniz valla grinning smiley savasin ortasinda mum bitiyo fln xD sarj biter gibi dur dur mum degistiriicem xD
20 February 2010 11:18
Changing mac.... reloading, cover me...

smiling smiley
20 February 2010 18:50
xDD grinning smileygrinning smileygrinning smiley en az 5 dk süren bi reloading olabilir grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!