Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Triiforce

Gönderen dedezade 
Triiforce
22 December 2009 04:14
triiforce programi hakkinda bilgisi olan varmi ne ise yarar nasil kullanilir kullaniminda riskler nelerdir.

Re: Triiforce
22 December 2009 10:49
GBATemp triiforce için VC/Wiiware, kanal ve oyunları yüklemeden çalıştırmaya yarayan bir nand emülasyon programı diyor. (Çevirimde hata olabilir)...

Elemanlar bu emülasyon ile farklı region'a sahip Wiiware'leri çalıştırdıklarını söylüyorlar ama derinlemesine incelemedim.

Buradan ulaşabilirsin --> Link: [gbatemp.net]
22 December 2009 11:25
Şöyle diyeyim... Cios rev 14'den itibaren nand emülasyonu diye bir özellik ile geliyor... wad manager 1.5 içerisinde görmüşsünüzdür bu özelliği, wad kurarken emulated nand seçilebiliyor...

Neyse, triiforce işte bu emulated nand'a kurulan vc/wiiware'leri çalıştırabilen bir program... VC/Wiiware'lerin gecko os'u gibi de düşünebilirsiniz, çalıştırılan oyunların video modu yamanabiliyor, cheat dosyaları yüklenebiliyor falan...

Oyunları sd yahut usb'ye wad manager ile yahut bu iş için yazılmış pc tarafında kullanılan programlarla yüklemek mümkün.

Öncelikle simple fs dumper gibi bir programla nand dump'ı almak gerekiyor... neyse fazla detayına girmeyeyim ilgilenenler bakarlar.
22 December 2009 14:28
simdi anladigim kadariyla
VC/Wiiwar oyunlari kanal olarak kurmadan wad manager 1.5 içerisinde sd yahut usb'ye emulated nand'a kurarak oynayabiliyoruz.
ama bunu yapmak icin once simple fs dumper ile nand dumpi almak gerekiyor
nand dampi almak kismini anlamadim burasi karisik geldi bana bunu nasil yapariz
22 December 2009 16:56
agalar simdi ben nand dampini aldim
bu sd karta fs damp diye bir klasorun icine atti tum dosyalari simdi ne yapmam lazim
simdi bu dosyalarin nerde durmasi lazim
22 December 2009 18:30
sd kartın yahut usb'nin kökünde olacak... title, ticket, meta, shared vesaire şeklinde folder'lar halinde...

showmiiwads programını sd karta yahut usb'ye wad kurmak için kullanabilirsin... context menu'de doğrudan seçenek var... sonra geriye oyunları triiforce içerisinden açmak kalıyor... hatta bu oyunlara Crap ile kısayol da oluşturabilirsin... normalde 50 mb tutan bir vc/wiiware'i sd/usb'den çalışacak ve nand ile hiç cebelleşmeyecek şekilde sadece 0.7-1.5mb aralığında yani 50-100 misli yer kazanacak şekilde menüden çalıştırmak mümkün.
22 December 2009 19:26
showmiiwads programinda extract to folder veya to nand var hangisini kullilacak
wad managerda surekli hata veriyor kuramiyorum
22 December 2009 19:29
showmiiwads programinda extract to folder veya to nand var hangisi kullanilacak birde bu olusan dosyayi sd kartin kokunemi atacaz
wad managerda surekli hata veriyor kuramiyorum
22 December 2009 20:21
Options'daki Change NAND Backup Path ile uygun yeri ayarladıysan To NAND'ı seçebilirsin...

Ayar yapmadan kullanmak için To Folder'ı seçicen... Gösterdiğin folder sd kart yahut usb diskin kök dizini olmalı...

Wad Manager ile yükleyebilmek için iki ayrı aygıtın hali hazırda takılı olması lazım... yani wad sd kartta ise usb'ye, wad usb'de ise sd karta kurabiliyorsun.... sd'den sd'ye, usb'den usb'ye mümkün değil.
22 December 2009 21:08
Options'daki Change NAND Backup Path ile uygun yeri ayarladıysan To NAND'ı seçebilirsin...
bunu yaptim

triiforc u calistirdim sd karti sectim ama gene bulunamadi diye hata verdi
her ne yaptiysam i cant gette title list diye bir hata veriyor real nandi sectigimde de mplayerce geexbox gibi kanal olarak yuklu programlari gosteriyor

1 kez düzenlendi. En son 22/12/2009 21:14 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
22 December 2009 21:19
Peki showmiiwads'ın wad içeriğini sd kart'a kopyaladığından emin oldun mu?

ticket / title / shared1 klasörlerine dosyalar eklemiş olması lazım programın... onları bir kontrol et...

sys, meta, ticket, title, shared1 bütün bu klasörlerin sd kart üzerinde olduğundan emin ol bir de.
22 December 2009 21:26
yaptiklarimi anlatayim sirayla
fs damp ile wii nin nandini aldim
sd karta attigi klasorden o yukarda yazan dosyalarin tamamini sd kartin kokune attim
showmiiwads ile soyledigin gibi yaptim nand to ile
bunu almadan once boyutu daha dusukken oyunun boyutu kadar boyut eklendigini gordum yani yapip yapmadigini anlamak icin boyutlara baktim
hbc icinden triiforcu calistiriyorum sd karti seciyorum ama surekli yukaridaki hatayi veriyor
folder tu olarak yaptim sd kartin kokunde oyunun adini tasiyan bir klasor olusturup dosyalari o klasorun icine atiyor o sekilde de denedim olmadi
22 December 2009 21:35
can't get title list dediğine göre eksik dosyalar var nand dump'ın içinde...
özellikle kontrol et, sys klasörü içerisinde uid.sys var mı diye... büyük ihtimalle aldığın nand dump eksik... programda ios seçimi var mıydı hatırlamıyorum ama varsa ios 249 seçip öyle dene...
22 December 2009 21:39
uid.sys var ve evet ios249 secenegi ile yaptim zaten nand aliminda problem oldugunu sanmiyorum cunki real nand secenegi ne tikladigimda triiforc da wiiye kanal olarak yuklu tum programlari gosteriyor
tek aklima gelen bu programda sd kart seciyormu yani sdhc destegi varmi
bu arada trriiforce un son versiyonunu kullaniyorum
22 December 2009 21:48
aga olduya kusura bakma seni yordum sdhc oldugu icin olmuyormus sd karta attim oldu simdi oyunu gordu
simdi tek bir sorum kaldi bu oyunlarin resimlerini nasil yukliyicem
22 December 2009 21:51
real nand'ı seçtiğinde senin nand dump'a değil wii'nin hafızasına bakıyor oranın çalışması normal.

sdhc desteği ile ilgili problem olacağını sanmıyorum ama yine de belli olmaz. dediğim gibi dump'ında eksik var muhtemelen.

bir de triiforce hala oturmamış bir program, uyumsuz bir versiyonuna da denk gelmiş olabilirsin, farklı versiyonlarını da deneyebilirsin.

ben full dump içinden söylediğim klasörleri kopyaladığımda çalıştırabilmiştim. Crap içindeki triiforce forwarder'ı kullanmayı dene bir, ben en son devkitpro ile compile etmiştim onu, sdhc ile ilgili olup olmadığını oradan anlayabilirsin en azından.
22 December 2009 21:56
Onu bilemem, elemanlar benim loader'ı alıp disc cover'ları falan yapmışları usb loader'lar içinden açmak için...
Burada : [gbatemp.net]

şimdi baktım da abartmışlar bir sürü oyunu bu şekilde convert etmişler...
22 December 2009 21:58
mesajimi gormedin galiba sd karta attim oldugu gibi taktim calisti demekki sdhc destegi yok
neyse kusura bakma seni yordum ama bir sorum kaldi biz bu oyunlarin resimlerini nasil aticaz triiforce daki kanallara
22 December 2009 22:03
yok ben postaladıktan sonra gördüm mesajını... muhtemelen eleman eski devkitpro ile derliyor, sürekli zırlayıp duruyordu yeni libogc'de fat desteği bozuk diye... çalışıyor halbuki...

Üstte link verdim, elemanlar usb loader içerisinden çalıştıracak hale getiriyorlar wii disklerini yamayıp loader'ı bu disklere ekleyerek.

Aşağıdaki hale geliyor.

Diğer türlüsünü bilmiyorum, ne kullandım ne de merak ettim...
22 December 2009 22:19
Vay vay vay millet neler ile ugrasiyor ama bi yandan haklilar wii nin 500 mb lik bellegi milleti buralara surukluyor
cover sorununu da hallettim
triiforce mrc programi yapmis vatandasin biri komple bir cover paketide upload etmis coverlari sd:\triiforce_mrc dizinine attim simdi oyunlarin coverlarida gorunuyor
simdi usb diske atabildigin kadar at oyunlari ...
bu arada tekrar tesekkur ederim
22 December 2009 22:25
valla ille de triiforce ile oyun boot edecem deseydim ne kadar nefret etsem de iso yöntemini tercih ederdim... elemanların yaptığı cover'lar çok seksi... hele de wiiflow içerisinden açınca daha da bir güzelleşiyorlar...

kullanmadım ama triiforce mrc'nin arabiriminin çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. yine de orjinal triiforce'a tercih edilir.
22 December 2009 22:31
dogru diyosunda yukaridaa verdigine baktimda olay baya karisik gibi soyle guzelceme bir rehber olsa yapmayan olsunsmiling smiley
22 December 2009 23:07
Millet yapmış zaten, birileri yapıyor diğerleri de hazır olanları indirip kullanıyor.
22 December 2009 23:16
o zaman ben olayi anlamadim
iso olarak hazir halde var bunlar ve biz normal oyun atar gibi atip usbloader dan calistiriyoruz bunlari
23 December 2009 00:22
hbc mplayer geexbox triiforce bunlari attim wiiflow ve cfg loader da calistirdim coverlarda netten iniyor baya guzelmis buda iyi oldu simdi de wiware leri indiriyorum ......konu konuyu acti daha cok sey ogrendik hot smiley artik hdd uzerinden sd karta ihtiyac duymadan hersey calisiyor wiiyi hdd ye paket ettik iyimismiling smiley
25 December 2009 11:56
triiforce ile baya bir oyun oynadim ama hepsinde de oyundan cikip wii menu ye donerken siyah ekranda takilip kaliyor wiiyi tamamen kapatmak zorunda kaliyorum bunun sebebi nedir triiforce ait bir bug mu yoksa benim sistemden kaynaklanan bir seymi
25 December 2009 12:54
triiforce'a ait bug da diyebiliriz... Crap ile kısayol oluşturulup böyle çalıştırılanlarda bu problem olmuyor...

Madem kullanıyorsun bir bug'ını daha söyleyeyim triiforce'un... Eğer nand dump'ını aldıktan sonra wiimote'larını (birden fazla varsa söz konusu sanırım) normal menude yeniden sync edersen triiforce içinden açılan oyunlarda yeniden sync etmek gerekebiliyor bundan sonra her defasında... Zira adı üstünde nand emülasyonu yapıldığı için ve wiimote senkronizasyon bilgisi nand'da tutulduğu için oluyor bu...
25 December 2009 13:16
bilgi icin tesekkurler o zaman bi sorum daha olacak crapla yaptigimiz kisa yollari wiiye degilde direk sd karta atma ve ordan calistirma yontemi varmi yoksa her defasinda once wii ye yukleyip sonrami sd ye aticaz
25 December 2009 19:51
Nopez, ne yazık ki öyle bir özellik eklemedim Crap'a...
11 January 2010 21:05
haydaaa.....
ben bu triiforcu flash diskten calistiriyordum yani oyunlari buna atmistim pasa pasa calisiyordu
ama fat32 iki ayri hdd den denedim gormuyor
biri 500gb, biri 1tb in birinci fat32 bolumu ikisinde de calismadi nedeni ne olabilir
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!