Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

brick wii yardım

Gönderen MaksimuS 
brick wii yardım
13 December 2009 12:35
selam

wii konsolum brick oldu ekran siyah ve hiçbir fonksiyonu yok bunun için bir uygulamamevcutmu ne yapabilirim ?

Re: brick wii yardım
13 December 2009 12:41
Ne yaptın da brick ettin?

Donanımsal bir durum değil ise ve siyah ekran ile açılıyorsa full-brick bu. Ya menü'nün kullandığı ios'u uçurdun ya da benzer bir şey yaptın.

Elindeki eski bir wii ise bootmii ile bir ihtimal kurtulma şansı var... bu da yazılım yoluyla değil bu arada.
13 December 2009 12:45
konuya pek hakim deilim ne yapmam gerekir tarif edebilirmisiniz .

bu hata update uzun sürdü takıldı sandım ve cihazı kapadım bidahada açamadım smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 13/12/2009 12:47 tarihinde MaksimuS tarafından düzenlenmiştir.
13 December 2009 14:49
Update yüzünden oldu ise Nintendo wii'nin resmi teknik servisine götürmeni tavsiye ederim. Yapacabileceğin bir şey yok.
14 December 2009 06:18
Geçmiş olsun, update yapmamak için bir sebep daha demek
14 December 2009 07:11
dusuk versiyonlardan 4.2 ye update baya uzun suruyor
gecmis olsun
16 December 2009 18:54
aynı durum bendede var 3.4 e versiyon olan menümü 3.2 e ye düşürmek istedim işlem tamamlandı homebrew channele döndü ve aleti kapadım tekrar açtığımda siyah ekre n geldi wii eski wii ilk çıkıtığı sıralarda almıştım ne yapabilirim cevap bekliyorum
16 December 2009 19:29
@ba9ur : 3.2 menü wad'ını yükledin muhtemelen. 3.4 menüde bulunan IOS 30 çöp olduğu için makinan full brick oldu.
Infectus çipi ile kurtarmak mümkün ama temiz lehim işi gerekiyor. Lehim yeteneğim olsaydı ve elimde infectus olsaydı getir kurtaralım derdim.

Daha önce bootmii yüklemediysen ne yazık ki yazılım ile kurtarmak mümkün değil.

ps: ihtiyacın olan şey işte şu : [www.modchipcentral.com], yazılım olarak da betwiin ve aynı boot1 versiyonuna sahip başka bir wii'nin temiz bir nand dump'ına ve key'lerine ihtiyacın var.

İngilizcen varsa nasıl yapacağın ile ilgili şuradan bilgi alabilirsin : [gbatemp.net]

şöyle güzel bir lehim işi gerekiyor

3 kez düzenlendi. En son 16/12/2009 19:42 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
16 December 2009 19:42
peki kaça satabilirim bu durumdaki aleti
16 December 2009 19:55
Sahibinden.com'da birisi 100tl'ye satmaya çalışıyordu wiimote ve nunchuk'sız, hem de elemanın wii'si kurtarılamayacak cinsten...

[www.sahibinden.com]

Şöyle diyeyim, bunu kurtaramadığı sürece alan kişi bunu sadece yedek parça olarak kullanabilir... O zaman da işe yarayabilecek parçaları sürücüsü ve üzerindeki bluetooth modülü... başka bir yerini kullanamaz alan kimse.

Millet kaç para verir bilmem, ben sırf kurtarmayı denemek için 100 TL verirdim.
17 December 2009 11:52
@ba9ur sana da geçmiş olsun,

Sahibinden.com ilanı da komik doğrusu. Açıklamada 100 TL ama satış fiyatı 250 kalmış smiling smiley
17 December 2009 15:02
Eozen,

Adam yazmış ama Alt sınır zorunluluğu varmış. Mecburen 250 TL göstermesi gerekiyormuş ama 100 TL'den satıyor.

grinning smiley
17 December 2009 19:24
Allah allah ne saçma şey, isterse adam 5 TL'den satar, ne saçma uygulamaymış o yaw confused smiley
17 December 2009 21:35
Alt sınır herhalde wii için, diğer kategorilerde sonuçta daha düşük fiyatlı ürünler var. Sahibinden.com'a söylemek lazım bozuk wii kategorisi açsın :p
18 December 2009 15:10
@wiicrazy Daha önce bootmii yüklemediysen ne yazık ki yazılım ile kurtarmak mümkün değil yazmışsın makinenin brick olduğu gün homebrew i update edip bu bootmii yi yüklemiştim bi yararı olur mu birde ilerde bunu ilerde yazılım ile çözecel bir yol bulunur mu
18 December 2009 16:02
@ba9ur : bootmii'yi boot2 olarak yüklediysen şu anda da çözebilirsin problemini. sd kartında bootmii'nin dosyaları varken açılışta bootmii'yi görebiliyor musun?

bootmii'yi ios olarak yüklediysen olmaz...
18 December 2009 16:16
dediğim gibi homebrew updati ile yükledm ios olarak mı yüklemiş oluyorum bu durumda makina açılıyor kapatamıyorum açma tuşundan bide siyah ekran wii menü uçmuş
18 December 2009 18:48
Şunu yap,
1. Wii'yi kapat, sd kartı wii'den çıkart
2. Wii'yi aç

Wii'yi açtığında sürücünün mavi ışığı kısa süre ile yanıp sönüyorsa bootmii'yi boot2'ye yüklemişin demektir. Yüklememişsen sana infectus yolları. 003 Error başlığı altında yazan arkadaşta infectus varmış bir konuş istersen onunla.
29 March 2010 19:55
Selamlar,
Bootmii IOS olarak yüklendiyse;
1-Bunun anlamı ne makina brick olduğunda alınan "nand" dosyası yedeğinin bir işe yaramayacağı ve makinanın geri döndürülemeyeceği midir?
2-IOS olarak yüklenen Bootmii yi Boot2 yapmanın bir yolu var mıdır?

Teşekkürler.

NOT:Elimde versiyonu 4.2E olan siyah bir wii var.
29 March 2010 20:18
1. Yazılım yolu ile evet geri alınamaz ama donanım yolu ile işinin ehli bir elektonikçi yedeğinizi wii'nin nand flash'ına tekrar yazabilir. Bunun için de infectus ismi verilen bir çip gerekiyor. Yani yedek almak yazılım yolu ile geri yükleme yapılamasa da en azından wii'nin hayatı için oldukça önemli.

2. Maalesef yok. Bootmii'nin eski wii'lere boot2 olarak yüklenebilmesinin sebebi eski wii'lerde boot1'in bug'lı olması ve Nintendo'nun fabrikadan çıktıktan sonra boot1'i değiştirme imkanının olmaması. Zira boot1'in hash'i işlemcide OTP denen tek bir defa yazılabilen sonra bir daha yazılamayan bir yapıda tutuluyor. Yine aynı şekilde boot1'i bizim de değiştirmemiz mümkün değil zira bu sefer de işlemci üzerinde ilk çalışan kod parçasının (boot0) yaptığı imza doğrulama başarılı olmayacağı için wii açılmaz.
29 March 2010 20:28
@WiiCrazy ilk olarak hızlı yanıt için teşekkürler.İkinci olarak yanıtları sadece "evet" ya da "hayır" olarak vermediğin için..Zira benim için açıklamaların daha tatmin ediciydi.Merakmı gidermiş yanıtlarımı da tam olarak almış ve anlamış oldum.Tekrar çok teşekkürler.
29 March 2010 20:45
@terrarin : No problem smiling smiley Detaylı açıklayınca ben de bildiklerimi tazelemiş oluyorum smiling smiley
31 March 2010 19:51
o lehimle montajı yapmam yaklasık 1.5 dakıka ya surer ya surmes bu chip nerde satılır ve her ful bırıck i kurtarırmı acaba ?
31 March 2010 20:04
1.5 dakika abarttın yalnız hocam smiling smiley

Hemen hemen bütün yurtdışı menşeli çip toptancılarında bulabilirsin infectus'u...

Misal şu : [www.modchipcentral.com]

Elde yedek varsa ya da wii 2008 ortalarından önce alınmışsa yani bootmii boot2 olarak kurulabilen bir wii ise her türlü full brick'ten kurtarman mümkün.

Şuraya da bir bak, eleman elindeki bir wii'yi çalışma istasyonu olarak kullanıyor, nand flash'ları wii çalışırken söküp takabiliyor... bu tür tamir işleri için mükemmel bir kurulum

[gbatemp.net]

Bu arada buradaki rehberlerde milleti softmoddan önce yedeğe yönlendirmemizin bir sebebi de bu infectus olayı.
01 April 2010 08:31
arkadaşlar benimkide brick oldu ilk önce iosu priiloader 3.0 te off-249 yaptım wii menüye dönemiyor ve 4.2(EUR) yazısı çıkıyor ne yapmalıyım bütün işlemler tersinemi olacak?
01 April 2010 08:46
ilteris23
arkadaşlar benimkide brick oldu ilk önce iosu priiloader 3.0 te off-249 yaptım wii menüye dönemiyor ve 4.2(EUR) yazısı çıkıyor ne yapmalıyım bütün işlemler tersinemi olacak?

Merak etmeyin ben işlemi yaptım powere basınca resete basılı tutun menüden homebrew channeli seçince priiloaderi kaldırdım yükledim çalıştı teşekkürler
01 April 2010 22:37
Chip sipariş geçildi bakalım gümrükte takılmassa haftaya inş elimde olucak .

Bu arada her versıyondan atıyorum 4,1 -4,2 herhangibir sağlam makınanın yedeği olursa birick olan makınanın en son update sınden bır ust update
veyahut brıck oldugu update neyse herhangı bır versıyonu uyan yedek ilede çalısır die düşünuyorum illaki makınanın knedı yedeği olucak diye birşey olduğunu düşünmuyorum çünkü daha önce elimde brick bir wii vardı pal aynı dönemde bırtanede bord çatlak yere düşmüş bir konsol vardı flashlarını deiştirdiğimde konsol düzelmişti .
02 April 2010 05:49
@Oscar : Sağlam wii'nin yedeği doğrudan yazılınca olmuyor, sağlam yedeğin boot1 versiyonuyla brick olmuş wii'nin boot1 versiyonunun aynı olması lazım ön şart olarak bir de brick wii'nin ve sağlam wii'nin key'leri lazım betwiin isimli programla sağlam wii'den brick olmuş wii'ye nand dump üretmek için.

nand'ı değiştirdiğinde diğer wii'de çalışmasına imkan ihtimal yok. nand'ı switch ettiğine emin misin?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 57
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!