Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

mplayer ce altyazi

Gönderen dedezade 
mplayer ce altyazi
05 December 2009 13:16
mplayer ce nin son versiyonu baya iyi calisiyor smb uzerinden film izliyorum takilma bekleme kalmadi programda
yanliz altyazilarda tr karakter problemi var bunu nasil duzeltiriz

Re: mplayer ce altyazi
05 December 2009 13:49
Kurcalayarak smiling smiley

Utf8 yapmayı dene, programın font ekleme özelliği varsa türkçe destekli font eklemeyi dene, unicode font olabilir mesela...

Valla media player konularında benden ümidi kesin, Egreat m34a ile sorunsuz bangır bangır takılıyorum ben :p
05 December 2009 16:39
peki, dvd'nin kendi altyazısını kullanamaz mıyız? libdvdnav ile açıp altyazıyı seçiyorum ancak filmde görünmüyor. illa altyazıyı ayrı mı indirmek gerekiyor?
05 December 2009 16:41
utf8 denedim olmadi bende de mvixpvr var ama kamu hizmeti yapiyoruz neyapalim yardimci olmak adina ugrasiyoruz iste
05 December 2009 17:08
Biraz da kamu bize hizmet etsin canım, hep kamuya hep kamuya olmuyor smiling smiley
05 December 2009 17:40
evet font destegi varmi fontu yukleyip mplayer ce icine atip ordaki sub dosyasi ile ismini degistirip kullanabiliyorsun tr fontlari
@hyperkin dvd oynatirken filmi baslattiktan sonra option dan hem audi hem subtitle secebiliyorsun
09 December 2009 16:24
valla mplayer ce'yi bilmem ama geexbox ile türkçe problemi olmadan video izleyebiliyorum her daim smiling bouncing smiley
09 December 2009 17:31
darkhunter
valla mplayer ce'yi bilmem ama geexbox ile türkçe problemi olmadan video izleyebiliyorum her daim smiling bouncing smiley
dogru soyluyonda onda da smb yok ev agi ile evdeki 2 pcden kablosuz film izlemek de ayri bi zevk
11 December 2009 13:54
Selamlar,
Bende turkce altyazilar, mplayer-cd 0.76 nin sadece mplayer.conf dosyasinda birkac degisiklik ile calisir hale geldi. mplayer.conf dosyasinda asagidaki degisiklikleri yaprim.

Orjinal hali : (mplayer.conf dosyasinin sadece ilk 4 satirini burda gosteriyorum)

#Use these parameters to adjust the default language settings.
#alang is for audio and slang is for subtitles.
alang=en
slang=en

Turkce altyazilari destekleyen hali:

#Use these parameters to adjust the default language settings.
#alang is for audio and slang is for subtitles.
alang=tr
slang=tr
subcp=utf-8

Bu sekilde altyazilarda tum turkce karakterler gorunuyor. Yanliz altyazilari utf-8 formatinda kayit etmek gerekiyor. Umarim isinize yarar.
11 December 2009 13:59
sd:\app\mplayer ce klasöründeki mplayer.conf dosyasını aç.

- Alt yazı türkçe karakter sorunu için; "subcp=cp1254" satırın ekle,

- Font büyüklüğü için; "subfont-text-scale=3" satırındaki sayı değerini istediğin font büyüklüğüne göre değiştirebilirsin.

wiiZoneVoyager
arkadasin verdigi bu bilgi ile hem karakter buyutme hem tr destegi tam calisiyor altyazilarla da oynamaya gerek kalmiyor

1 kez düzenlendi. En son 11/12/2009 14:00 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
26 December 2009 14:21
darkhunter

geexbox'ta bende türkçe karakterler sorunlu sad smiley
26 December 2009 14:29
26 December 2009 14:49
Teşekkürler...
Mplayer Ce daha kapsamlı göründü,onu indirip denedim ama Usb'deki media'ları göremedi..
Çıkıp Geexbox la baktığımda rahatça bulup izliyorum oysaki..
Çözümü ne olabilir acaba ?
26 December 2009 20:31
bende tum usb leri goruyor hem fat32 hem ntfs
direk alakalimi bilmiyorum ama bende hermes cios yuklu
27 December 2009 21:24
cios la herhangi bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum. bende hermes cios yüklü değil. wii de usb dosya tarayıcılar nerdeyse sorunsuz çalışıyor. tekrar denemeni ve son versiyonu olan 0.76 yı kullanmanı öneririm. Ama mplayer ce özellikle wireless smb, internete bağlanma, ftp özelikleri ile ne kadar kullnışlı olsada bazı videolarda halen dump error hatası alabilirsin. Otomatik olarak müzik dosyaları içindekileri playliste alma özelliği de yok ve bu kısımda bazen donmada yapıyor. Geexbox tada bu özellikler sorunsuz çalışmakta. İki player ın da wii de bulunmasında yarar var. Halen birbirinin alternatifi olamadılar ama birbirlerini iyi tamamlıyorlarthumbs up.
27 December 2009 21:48
cios ile şöyle alakalı... eğer hermes'in cios'u 202 (slot bu idi yanılmıyorsam) slot'una yüklenmemişse mplayer ce usb harddiskleri 2.0 hızıyla kullanamaz, bu durumda devreye wii'nin mevcut kütüphanelerdeki usb desteği girer aynen homebrew channel'in ve diğer başka homebrew programların kullandığı gibi. Bu durumda usb desteği 1.1 ile sınırlı kalır.

mplayer ce aynı şekilde dvd desteğini de cios 202 üstünden sağlıyor diye biliyorum.

tabii şöyle bir durum var cios üstünden usb 2.0 kullanmak ne kadar hızlı olsa da mevcut usb 1.1 desteğine göre sanıyorum uyumluluğu daha düşük.

cios 202 ile kullanılırken de usb portlarından biri 2.0 diğeri ise 1.1 oluyor yamulmuyorsam... bak şimdi hatırladım bende NMT vardı the finger smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!