Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

drinking smiley Gerekli Programlar için linkler

Gönderen Tuzruhu 
drinking smiley Gerekli Programlar için linkler
12 November 2009 08:49
Arkadaşlar,

Hızlı bir şekilde ulaşmak istediğimiz Wii için hayati önem taşıyan programların linklerini bu konu altında toplayalım. Linkler bazılarında direkt link değilde official sitesinden ilgili yere link verilecektir. Programlar sürekli güncellendiği için kendisini vermemiz pek doğr omuyor.

Bunlar nedir? Mesela Trucha Bug Restorer, Wiiflow vs.. vs.. gibi

youtube bileti --- > Host dosyası olmazsa olmazlardan. İndirin gari..

Başlayalım bakalım:
1- Bannerbomb [Linki: [bannerbomb.qoid.us] (Direkt link vermedim. Menü versiyonunuza göre farklı içerikleri mevcut)]
2- Hackmii Installer [Linki: [www.bootmii.org] ]
3- Dop-Ios [linki: [wiibrew.org] ]
4- TBR 1.0 (Trucha Bug Restorer) [Linki: [filetrip.net] ]
5- Wad manager 1.3 [Linki: [filetrip.net] ]
6- AnyRegion Changer v1.1b [ Linki: [filetrip.net] ]
7- Wbfs Manager 3.0 [Link: [wbfsmanager.codeplex.com] ] (Çalıştırmak için .Net framework 3.5 yüklü olmalı, Windows 7 ve Vista da sorunsuz çalışıyor)
8- Neogamma R8 Beta 15 (Kanal versiyonu) [ Linki: [filetrip.net] ]
9- Wad manager 1.5 [Linki: [filetrip.net] ]

USB Loader:
1- Wiiflows (2 versiyonu var, Light versiyonu 8.50 Mbyte, full versiyonu 25 tema içeriyor 83 mbyte) [Linki: [wiiflow.wiitdb.com] ]
2- Configurable USB Loader v46 [Linki: [filetrip.net]]
3- Configurable USB Loader v51 [Linki: [filetrip.net]]

CIOS'lar:
1- Custom IOS R14 Installer [ Link: [www.tepetaklak.com] ]
2- Hermes cIOS 222/223/202 installer 4 [ Linki: [filetrip.net] ]

Wiicrazy:
1- Crap Ver. 2.1b [ Linki: buradan ]
2- Crazy Intro 1.0 [ Linki: buradan ]
3- CrazyLoad V 0.1 [ Linki: buradan ]

Aklıma şuan bunlar geliyor ama daha çoook var, maalesef iş yerinde fazla ilgilenemiyorum. aklınıza gelen varsa (linkleri güvenilir olmak zorunda olduğunu belirtmemde fayda görüyorum) buraya ekleyelim.

9 kez düzenlendi. En son 26/08/2010 07:28 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.

Re: drinking smiley Gerekli Programlar için linkler
12 November 2009 09:36
Güzel olmuş, ellerine sağlık :p
13 November 2009 19:11
Hermes cIOS 222/223/202 installer 4

[filetrip.net]
17 November 2009 00:21
Evet, biraz güncelleme yaptım ama kafa trilyon olunca bu kadar oluyor, sizin aklınıza gelen program, IOS, yama zart zurt varsa yazında listemizi genişletelim.
10 December 2009 15:03
Birde bu oyunlari dvdye atmadan once patclemek icin iki tane program vardi,?Eklermisin yada burda varsa hangisi ismini bilmiyorumda?

wii 4.2E pal
10 December 2009 15:21
Any Region Changer programından mı bahsediyorsun?
10 December 2009 18:28
olabilir dedigim gibi adini bilmiyorum 2tane program birinin iconu siyah wii[Patc yapan] otekiside region biseydi sanirim?onlarida eklesen

wii 4.2E pal
10 December 2009 19:03
Regionfree indirdiğin NTSC oyunun bölge kodunu değiştiriyor. PAL yapıyorsun. Ama USB Loader kullanıyorsan hiçbir önemi yok artık Regionfree programının. Çünkü Usb Loader herşeyi hallediyor.

Edit: Any Region Changer değilmiş, karıştırmışım, Regionfree programı olacaktı

1 kez düzenlendi. En son 10/12/2009 19:48 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
10 December 2009 19:43
@tuzruhu : Any region changer sistemin bölgesini değiştirmeye yarıyor.. aman diyeyim smiling smiley

Arkadaşın bahsettiği regionfrii ismindeki pc programı... Artık çok işe yaramıyor bu programlar o yüzden bence hiç listeye eklemeye gerek yok, boşuna kafa karıştırmasın
10 December 2009 23:31
peki anladim fakat suan bende usb hdd yok [suanlik]dvd den oynuyorum oyunlari onlari iso olarak yazdiktan sonra patclemeden nasil oynuycam??

wii 4.2E pal
10 December 2009 23:51
neogamma diye bir programla oynuyorlar bildigim kadariyla kanal olarakta kurulabiliyor
[gbatemp.net] burdan indirebilirsin
11 December 2009 09:27
Backup launcher'lar (Neogamma, gamma, waninkoko'nun backup launcher'ı, softchip vesaire) zaten region free çalışıyorlar. Region korumaları menüye has, o regionfrii denen program da ancak eski menülerde ve çipli çözümlerde kullanılabiliyor.

Özet : Backup launcher programlarında zaten region free özelliği var, tek dikkat etmen gereken şey oyunun çalışırken kullandığı video modunu senin televizyonunun desteklemesi gerekiyor. Desteklemiyorsa video mode force seçenekleri var bu programlarda. Bazı oyunlarda video mode force olayının da beklenen etkiyi vermeyeceğini de peşinen söyleyeyim.
11 December 2009 09:45
Listeye Neogamma R8'in kanal versiyonunu ekledim.
18 December 2009 19:19
Wad manager 1.3 ile 1.5 arasinda ne gibi bir far var?
18 December 2009 19:53
  1. 1.5 kullanılacak ios seçimine izin veriyor, 1.3 ise varsa IOS 249'u yoksa homebrew channel'in ios'unu kullanıyor.
  2. 1.5'de nand emülasyonu kullanılarak wad'lar sd karta kurulabiliyor, 1.3'de yok
  3. 1.5'de kurulum için +, - tuşları yerine install mu edecen uninstall mu edecen şeklinde bir prompt gelirken 1.3'de install için +, uninstall için - kullanılıyor

1.3 ile 1.5 arasında ekstradan sdhc desteğiyle ilgili bir fark da olabilir milyonda bir ihtimal.

O zaman ben de size bir soru sorayım. Neogamma R8 ile R7 arasında ne gibi farklar var?
19 December 2009 02:22
Benim Bildigim kadari ile,

Rebooter kodu degisti
Guvenli sekilde hafiza ayiriyor,
Empyr69 degisti,
USB Gecko komutları alma gitti.
0x80dfff00 Giris noktasi yenilendi.

Varmi ki daha baska bilmiyorum.

Bu arada ben acemiyim fazla bilgim yok grinning smiley Bilen yazsin meraktan catlarim.

Bende sorayim bilgilenmek adina,

Bu neogamma R8 tum versionlara uyumlumu yoksa versionlara gore farkliliklar gosterebiliyormu.Eger farklilik gostermiyorsa 3.4E olan bir makinaya nasil yuklernir?Wad olarak yukleyip Wii nin hafizasinda kalmasi icin neler yapilmasi lazim?

Daha acmam gerekiyorsa mesela hangi cioslar yuklemem lazim?

Saygilar

1 kez düzenlendi. En son 19/12/2009 02:31 tarihinde Maniak_Mafia tarafından düzenlenmiştir.
11 January 2010 15:23
benim HBC wad manager'i görmüyor confused smiley nedeni ne olabilir
11 January 2010 15:37
sd:\apps\wad manager\boot.dol
dizininde ise gormeme imkani yok
11 January 2010 15:44
@maniak mafia
bildigim kadariyla versiyon farki yok ama cios38rev14 yuklu olmasi gerek sisteminde
18 January 2010 22:23
Wad Manager ile WiiFlow'un kanal versiyonunu kurmak istedim. Kurarken IOS 249 olarak kurmama izin verdi. Nand emulasyonunu kanalı SD karta kurmasın diye disable dedim. Kanal Wii'nin ana menüsünde gözüktü ama girdiğimde yüklüyor gibi yapıp beni tekrar Wii'nin ana menüsüne atıyor.

Acaba nerde yanlış yaptım ? Bilgisi olan varmı bu konu hakkında ?

Amacım WiiFlow'u kanal olarak çalıştırmak (HBC'a gerek olmadan)
18 January 2010 22:36
Wiiflow'un kanal versiyonu forwarder olmasın sakın?

Sd karta öncede wiiflow'u hbc içinden çalışacak şekilde kurman gerekiyor bu durumda.
18 January 2010 22:59
Forwarder evet ama olur diye düşündüm olmadı.

SD card'a nand olayı ile mi kuracam yani ? Onu anladım mesajından. Veya öyle değilse son cümleni tam olarak açabilirmisin ?

Ekleme:

WiiFlow Carbonik Channel IOS249-WFBW.wad
WiiFlow Spayrosam Channel IOS249-WFSW.wad
Wiiflow StarNight Channel IOS249-WSNW.wad
WiiFlow Static Channel IOS249-WFHW.wad

Bu dördünden birini kursam sorun olmaz sanırım değil mi ?

1 kez düzenlendi. En son 18/01/2010 23:05 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
18 January 2010 23:16
Hayır wad manager ile değil... wiiflow başlığında hbc altından çalıştırmak için verilen dosyaları manuel olarak sd kartına kopyalayacaksın. Bunun için wiiflow ile ilgili başlıklara bakabilirsin.
19 January 2010 08:00
O dosyaları bulamadım forumda bende riske girip Wad Manager ile WiiFlow'un Forwarder olmayan bir kanalını Wii menüye kurdum. İlk yazdığım mesajda ki sorunu da yapmıyor. Wii menüsünden kanal olarak girdiğimde direk USB HDD'ye ulaşıyor. Çok güzel oldu böyle.

Bu arada WiiWare oyunuda yükledim bir tane. Bölgesine dikkat ediyorum sağlam kaynaktan PAL olarak çektim WiiWare oyununu. Wad Manager ile kurdum yine tabiki.
19 January 2010 20:42
Wiiflow'un kanal versiyonu için wad dosyasını yükledikten sonra veya önce SD kartının Root'unda Wiiflow klasörünün olması ve içinde indirmiş olduğun zip dosyasında bulunan birkaç dosyanın olması gerekiyor.

Bunlar:
SD Kart:\Wiiflow
SD Kart:\Wiiflow\titles.ini
SD Kart:\Wiiflow\language.ini
SD Kart:\Wiiflow\themes\ klasörü....

.........
20 January 2010 09:24
Zaten bi şekilde yaptım dostum. Cevabın için teşekkür ederim.

Bu arada aklıma birşey takıldı.

WAD Manager ile kurduğumuz uygulama ve oyunları sistemden kaldırmak için yine WAD Manager'ı kullanmamı mı önerirsiniz yoksa Wii'nin hafızasından manuel olarak mı sileyim WAD dosyalarını ?

Bana fark yapmaz gibi geldi ama emin olmak için siz Wii müdavimlerine sorayım dedim.
20 January 2010 11:27
Wad manager ile yüklediğin dosyaları yine wad manager ile kaldırmalısın. Manuel olarak silersen Wii'nin hafızasında ilgili ticket'ları kalıyor.

Wad manager ile silmek istediğin kanalın veya oyunun wad dosyasının SD kart içinde bulunan WAD klasöründe bulunması gerekiyor.

Kısaca Wad manager ile kuracağın veya sileceğin şeyin yükleme dosyasının (bu wad dosyası oluyor) SD kartta WAD klasöründe olması şart.
20 January 2010 11:33
Anladım dostum. Yüklediğim WAD dosyaları olduğu gibi SD kartta duruyordu silmediğim iyi olmuş o zaman. Sağolasın.
30 January 2010 07:46
Wad Manager 1.5 çıkmıştır. USB desteği gelmiştir.

Açıklamalar:

Desteklenen Aygıtlar:
- SDGecko
- SD Kart (SDHC desteği ile birlikte)
- USB aygıt (1.1 ve 2.0)

Kullanılışı:
1. Kullanacağınız cihazın (SD veya USB disk) root'unda WAD isimli klasör oluşturun
2. Wad dosyalarınızı oluşturmuş olduğunuz klasöre kopyalayın.
3. Wad manager programınızı HBC'den çalıştırın.
16 February 2010 19:57
Wad Manager 1.5 veya Wad Manager Lan Edition PAL ile yüklediğim Wiiware/VC oyunlarını Wii sistemi üzerinde oynayabiliyorum. Fakat kanalı SD karta taşıdığımda "Failed to launch" hatası alıyorum.
İlk yüklediğim oyun SD kart üzerinden gayet güzel şekilde çalışıyor.
Ne yapmam gerekiyor?
Ayrıca bazı Wiiware oyunlarını Wad Manager Lan Edition üzerinden yükleme yaparken "ERROR (-1022) hatası veriyor. Yüklemeyi iptal ediyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltilir.

1 kez düzenlendi. En son 16/02/2010 20:01 tarihinde N0NaG tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!