Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiVNC Sorunu

Gönderen djbaha 
WiiVNC Sorunu
26 February 2011 11:53
Selam arkadaşlar;
Gerçekten çok uğraştım fakat çözüme ulaşamadım. Yardımlarınızı beklemekten başka şansım yok.
İnternetim superonline,haliyle modemim tılgın. Homebrew Browser'da gezerken pc ekranını wii'den kontrol etmeye yarayan WiiVNC programını gördüm. İndirdim tabiiki. Bilgisayara da bu programın desteklediği RealVNC adlı programın full sürümünü kurdum (korsana karşıyım). Connection test başlarda hata veriyordu. Port forwarding ile connection test ekranında
Connection test succeeded. VNC Server and your network are correctly configured to accept connections over the Internet. However, please note that VNC Server appears to be behind a NAT router with IP address xxx.xxx.xxx.xxx(sansür). If you are connecting from outside your LAN, then you will need to use this IP address.
mesajını almayı başardım. Fakat yine de wii'den bağlanmaya çalıştığımda connecting to ekranında donup kalıyor..
Boş zamanı olan biri varsa programı kurup kullanabilir,başarırsa da bana yardım edebilir grinning smiley Yardımı olacaksa modemin port forwarding ekranının görselini buraya koyabilirim. Şimdiden çok teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 28/02/2011 15:38 tarihinde djbaha tarafından düzenlenmiştir.

Re: WiiVNC Sorunu
28 February 2011 08:32
Bilgisayardan bilgisayara kontrolü anladım da Wii'den niye bunu başarmaya çalışıyorsun onu anlamadım?
28 February 2011 15:37
Wii'den bilgisayar işte. Amacım bilgisayarı wii'den kontrol etmek.

28 February 2011 18:34
Lokalde olduğun için port forwarding'e falan gerek yok. Ortamda ekstra bir bilgisayarın falan varsa vnc client ile oradan bağlanmaya çalış server'a, bakalım oradan bağlanabiliyor musun. Port'u yanlış yazmış olabilirsin ya da server'ı kurduğun pc'de firewall falan engelliyor olabilir. Onları kontrol et.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
28 February 2011 21:44
WiiCrazy
Lokalde olduğun için port forwarding'e falan gerek yok. Ortamda ekstra bir bilgisayarın falan varsa vnc client ile oradan bağlanmaya çalış server'a, bakalım oradan bağlanabiliyor musun. Port'u yanlış yazmış olabilirsin ya da server'ı kurduğun pc'de firewall falan engelliyor olabilir. Onları kontrol et.
Port forwarding yapmassam test fail veriyor. Port'u vnc'nin kullandığı sabit 5900-5800-5700 yazdım. Firewall'ı gözden geçireyim hocam.

06 March 2011 22:00
Ayni sorun bende de var sad smiley Acaba bir cozume ulasabildiniz mi?
07 March 2011 14:57
Hayır henüz ulaşamadım.. Aynı mantıkla çalışan pspdisp programının wi-fi modu da çalışmamıştı zaten..

13 March 2011 21:02
Portları açarken Wii'nin Yerel IPsini yazıp denersek olur. 192.168.1.35 mesala benim Wii Yerel IPsi
16 April 2011 09:35
ben yaptım REALVNC http://www.realvnc.com/products/free/4.1/download.html adlı bir program indirip kurun sifre koyun programa kablosuz ağ durumuna gelin (kablosuz agı olanlar için) destek bölümüne gelin ip no orada yazıyo oradaki numarayı wiivnc ye yazın şifreyi oraya yazın bağlanın ben oradan tv bile izledimthe finger smiley..

.....................................................................................................................................................................................
cool smileyWİİ Yİ Wİİ YAPAN OYUNLARcool smiley

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
NEOGAMMA FİNAL/GAMECUBE BACKUP LOADER FİNAL/
22 April 2011 19:31
O dediklerinizi çoktan yapmıştım hocam. Olmadı,olduramadım..

23 April 2011 12:02
VNC'nin kullandığı portu değiştirebiliyorsan firewall'lar tarafından yasaklanmadığını bildiğin port numaraları üzerinden de deneyebilirsin... misal 21, 80, 443 falan...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
23 April 2011 12:31
WiiCrazy hocam,zaten portları modem üzerinden açmıştım,firewall sorunu bu noktada çözülmüştü sanırsam?

23 April 2011 14:51
djbaha
WiiCrazy hocam,zaten portları modem üzerinden açmıştım,firewall sorunu bu noktada çözülmüştü sanırsam?

Peki pc'de bir program ya da windows'un firewall'u engelliyor olamaz mı?
Modemden yapacak pek bir şey yok aslında sonuçta evinde LAN içinde portların açık olması lazım.

27 April 2011 18:12
pc işletim sistemi ne mesela beni xp ilk internetten ip adersinin bulunabilceği bir program buldum kurdum olğrendim denedim olmadı
sonra bilgiseyarın içinden kablosuz ağ balatı durumu diye bir yerden desteğe geldim ip adresi orada yazıypdu denedim oldu. durum böyle olmasa sizin için iyice bir araştıayım

.....................................................................................................................................................................................
cool smileyWİİ Yİ Wİİ YAPAN OYUNLARcool smiley

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
NEOGAMMA FİNAL/GAMECUBE BACKUP LOADER FİNAL/
30 April 2011 13:06
@sunwiigame kardeşim o bulduğun ip yerel ip işte.Local Area'da olduğumuz için 85.101.243.xxx gibi ipler yerine 192.168.x.xx gibi ipler kullanıyoruz.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!