Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiMc PC Bağlantısı Ayarları

Gönderen djbaha 
WiiMc PC Bağlantısı Ayarları
07 October 2010 16:48
Selam arkadaşlar;
WiiMc üzerinden PC'de ki dosyalarıma erişmek istiyorum. Okudum,araştırdım,beceremedim. Nerde yanlış yaptığımı açıklayıp bana yardım edebilecek bir Allah'ın kulu var mı? grinning smiley
ipv4 adresimi 192.168.1.38 olarak buldum. WiiMc'den bu adresi yazdım. Pc'den "everyone" olarak paylaşıma açtığım "Muzikim" adlı klasörü de Share folder'a girdim. Son 2 alanı boş bıraktım. Denediğim zaman failed to connect falan filan hatası alıyorum. sad smiley
Yardım edebilecek?

Re: WiiMc PC Bağlantısı Ayarları
08 October 2010 12:34
Win7'ye oturum açarken şifre giriyor musun?

Şayet şifre giriyorsan girdiğin şifreni Wiimc ayarlarında da tanımlaman gerekiyor. Yoksa bağlanmaz.
08 October 2010 14:43
Saol tuzruhu ustam,evet oturumum şifreli. Bir de şifre girerek deneyeyim.
Ek soru: Ustam benim kullanıcı adımda (oturum adı) türkçe harf var. Bu harfi wii'ye nasıl gireceğim ki?
08 October 2010 15:12
Hmm güzel soru.

Büyük ihtimal giremeyeceksin. Emin değilim, sırf MKV desteği için bu programı kurmuştum ama patlangoç olmuştu o günden beri açmıyorum.
08 October 2010 16:22
yeni kullanıcı yaratıp, ilgili klasöre o kullanıcıya hak verebilirsin... illaki bilgisayara giriş yaptığın kullanıcıyı kullanman gerekmiyor...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
08 October 2010 17:14
WiiCrazy ustam,cozum icin tesekkur ederim smiling smiley
28 May 2011 17:51
yav ben bu isi beceremedim bir yardımcı osanız isetim sistemim xp
15 November 2011 19:23
2 gundur kafayı yedim resmen bu sorunu sorun olarak gormeyen arkadaslar lutfen resimli bir anlatım yapabilirmisiniz yani wii yumusattık ama bir programı kurup kullanamadım nasıl istir anlamadım...
17 November 2011 22:46
yokmu bu sorunu acıklayacak arkadas
18 November 2011 11:50
wiimc de ip numarani ve paylasima actigin dosya ismini, oturum acma adi ve sifre ni dogru girdiysen,problemin pc ile ilgili olabilir, oncelikle izinlere bakabilirsin.paylastigin klasoru sag tikla paylasima gir,oturum acma adina okuma yazma izni ver.

22 November 2011 00:12
evet sanirim sorun PC cunku butun her sey dogru verdım ızınlerle alakalı dedıgınız gıbı yaptım gene olmadı guvenlık sorunuyla alakalı onuda nasıl cozecegımı bulamadım...
22 November 2011 17:01
sen win7 mi kullaniyorsun eger win7 ise benim mediabox ile yasadigim ag sorunu ile ilgili bir cozum var, burda anlatilanlari yaptiktan sonra pc yi restart edip tekrar denermisin ,konu burda [www.mvix.net]

24 November 2011 16:45
Win7 işletim sistemlerinde oturumu açmak için şifre giriyor iseniz WiiMC programını ayarlarında bu kullanıcı adını ve şifreyi girmeniz gerekiyor.

Öncelikle paylaştıracağınız klasöre sağ klikleyip özellikler'e tıklıyorsunuz. 5 menülü bir pencere açılacak. Üstte paylaşım yazan yere tıklıyorsunuz. Karşınıza "Ağ dosya ve Klasör Paylaşımı" diye bir pencere çıkacak. Orada "Paylaşım" seçeneğini seçiyorsunuz. Yeni bir pencere açılacak. Burada "Paylaşılacak Kişileri Seçin" kısmında sağ taraftaki ok'a tıkladığınızda karşınıza "Guest" "kullanıcı adı", "Everyone" gibi seçenekler çıkacak. Siz Everyone'ı seçip EKLE'ye tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra Everyone seçeneği alttaki kutucuğa eklenecek. Ekleme işleminden sonra alttaki kutucuktan Everyone'ı seçip sağ tarafındaki izin düzeyini okuma yazma yapıyorsunuz.

Bu işlemlerden sonra tamam diyerek çıkıyorsunuz ve Wii'de WiiMC ayarlarını açıyorsunuz. Win7'de oturum açarken girdiğiniz kullanıcı adını ve şifreyi ekliyorsunuz.

Bu kadar.
11 December 2011 20:10
ben de beceremedim yahu sad smiley programı açıyorum ip 192.168.1.33 paylaştığım klasörün adını yazıyorum şifreyle girmiyorum pc ye boş bıraksam da sadece kullanıcı adımı yazsam da olmuyor sad smiley
11 December 2011 20:36
Bilgisayarımın paylaşım ayarlarından kaynaklanıyormuş oldu sonunda.
04 February 2012 17:55
ben tanezamandan beri uğraşıyorum hala beceremedim içimden bir istek doğdu tekrar denivcem yardımcı olabilcek?
bende 3 tane fpt serverların web diski icin acılmış klasör var ama su wii işini beceremedim

1 kez düzenlendi. En son 04/02/2012 18:00 tarihinde akbasemre1 tarafından düzenlenmiştir.
05 February 2012 12:53
arkadaslar olmayan nedir anlamadim.kisaca adimlar soyle
pc de bir klasoru veya surucuyu paylasima aciyorsunuz. mesela ben de d:\ surucusu paylasimda
burda dikkat etmeniz gereken paylasim da olan surucu veya klasorun paylasim izinleri ni okuma yazma yapmak ve win oturumu acmis oldugunuz isim neyse ona okuma yazma izni vermek

wii de netwerk ayarlarina giriyorsunuz
ip numarasini(pc nin ip numarasi)
win oturum acma isim ve parolasini
paylasim da olan klasorun ismini mesela ben de sadece d yazar,(d:\ surucusu nu paylastigim icin)

06 February 2012 18:21
bilmiyorum en sonki sorunu ama suan xp yükledim paylaşımada acamıyorum grinning smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 22
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!