Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii de Film İzlerken..

Gönderen metalcy 
Wii de Film İzlerken..
30 September 2010 12:15
Arkadaşlar öncelikle sizlere çok teşekkür etmek istiyorum;
Aylarca wii yi kırdırcak yer aradım İzmir de ama bitürlü güvenemedim yaptırmaya yada çok pahalı geldi..sonunda sizin sayenizde wiidewii.com daki sizin yorumlarınızı okuyarak ve rehberlerinizi kullanarak kendi kendime yapmayı başardım..artık usb den istediğim oyunu oynayabiliyorum ve film izleyebiliyorum..
Ancak;

Film izlerken bi süre sonra senkron kayması oluyo..Bunun nedenini öğrenmek istiyorum..wiimc den izliyorum..Film usb de ve hdd içinde olsa da aynı problem oluyo..ama hdd de sanki biraz daha az göze batıyo..şimdiden çok teşekkür ederim..

Re: Wii de Film İzlerken..
30 September 2010 12:41
PM ile de sormuşsun, cevabı buraya yazayım...

valla fazla fikrim yok, çok fazla kullanmıyorum bu uygulamaları...

eskiden de vardı bu tip problemler, performans sorunu olabilir... frame skip olayını auto yapmak önerilmiş yabancı sitelerde... ha bir de eski IOS 202 ile çalışan versiyon bu açıdan daha sorunsuzmuş. Yeni versiyonda usb 2.0 IOS 58 üstünden kullanılıyor ve IOS 202'ye göre daha yavaş olduğu söyleniyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 September 2010 13:09
Valla sanırım oldu xD frame skip değil de "frame dropping" die bişi vardı.onu auto yaptım..izledim bisüre ve aynı şey olmadı smiling smiley) saolasın wiicrazy..
17 October 2010 07:01
Teşekkür ederim ilgilendiğim bir konuydu..
17 January 2011 07:00
Ben de başka bir başlık açmak yerine burdan sorayım madem sorumu, film izlerken ekran boyutu ayarı yapmak mümkün mü ? 16:9 , panoramik vs gibi ayarlardan bahsediyorum .ya da hangi uygulamadan izlediğimiz filmin kalitesini değiştirir mi ?

17 January 2011 16:09
Şuan WiiMC ile sorunsuz belli başlı formatları izleyebiliyorsun. Ekran ayarı da yapabiliyorsun. Bir ton ayarı var ama MKV için 720P veya 1080P destekliyor diyen varsa sallıyordur. Ben 720P hiç çalıştıramadım. Sadece elimdeki Bleech videolarını izleyebildim o da belli bir bölüme kadar, bir bölümden sonra seste problem çıkmaya başladı, bende yeni bilgisayar aldım kurtuldum Wii'de film izlemekten. Ohh bee ...
19 February 2011 01:07
WiiMC
linki varmı ?
sitesinde yok
19 February 2011 07:08
Web sitesi: [www.wiimc.org]

Download Adresi: [www.wiimc.org]
19 February 2011 07:24
her turlu ayari hem wiimc de, hem de mplayerce de yapabilirsin.

hatta network ayarini yapip bilgisayarinda sopcast ya da tvu dan mac acip onu bile tv den seyredebilirsin wii sayesinde. Bu da surekli hdd ye film kaydetmenin onune geciyor.

linkler

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2011 07:25 tarihinde halkaliozan tarafından düzenlenmiştir.
02 March 2011 16:23
merhaba arkadaslar. orijinal dvd haricinde film izleyebilrmiyiz bu wiimc sayesinde?

ben orjinal dvd filmlerini wiide izliyorum ama internetten indirdigim herhangi bir dvd film izlememe izin vermiyor sad smiley(
13 March 2011 21:36
720P görüntü kalitesini düşürüp izletiyor ama bi süre sonra Code Dump veriyor :/
07 May 2011 07:47
CanQ
720P görüntü kalitesini düşürüp izletiyor ama bi süre sonra Code Dump veriyor :/

donanımsal olarak wii HD video için uygun değil. Ancak x264 den xvid'e dönüştürülürse belki bir nebze daha iyi sonuç verebilir. Sanırım en az donanım yiyen codec xvid. Ancak yine de wii üzerinden HD film izlemeyi unutmak gerek =/
10 May 2011 09:28
Wii 2 gelince izleriz.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 52
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!