Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii uzerinden film izleme

Gönderen wii1000 
wii uzerinden film izleme
08 July 2010 16:21
merhabalar
softmod yapilmis wii ile harddisk uzerinden oynuyorum.
1tb'lik harddiskim 2'ye bolunmus durumda. yarisini wii oyunlari icin kullaniyorum. diger yarisina film depoluyorum.
depoladigim filmleri wii uzerinden izleme olanagi var mi? (malesef madia playerim veya lcd tv'min usb gisiri yok, ayrica forumu karistirdim ama ilgili konuyu bulamadim).

Re: wii uzerinden film izleme
08 July 2010 16:25
Evet,

Wii'den kablosuz bağlantı üzerinden film izler, müzik dinler, resimlerine bakarsın. Program WiiMC.

Konunun linki de burada
08 July 2010 16:32
kablosuz baglaniyi kullanmadan, madiaplayer gibi kullanamiyoruz sanirim wii'yi?
bir madiaplayer olmadigi kalmisti zaten smiling smiley
08 July 2010 16:45
Kablolu olarakta kullanırsın, SD kart, Flash bellek Harddisk farketmiyor. Dosyalarını nereye atarsan oradan görür....
08 July 2010 17:13
tesekkurler tuzruhu
wiimc1.0.4.'umu onerirsin?0
birde indirdigim dosyayi (wiimc1.0.4(new install)/apps/wiimc) sd kartin kok dizisine mi atacagim? (kusura bakmayin wii ile ilgili konulara hakim degilim)
baska yapmam gereken birsey var mi?
08 July 2010 17:16
Kanal versiyonu da var, HBC içinden çalışan versiyonu da var. Ben şimdilik HBC içinden çalışanı öneririm test etmeniz açısından.

İndirdiğiniz dosyanın içeriğinde boot.dol falan olacak. Onu SD kart:\Apps\ içerisine WiiMC diye klasör oluşturup içerisine atın. birde png dosyası olacak onuda atarsanız HBC'de resimli ikonunu da görürsünüz.
08 July 2010 17:50
tesekkur ederim programi kurdum, ve usb uzerinden harddiskteki filmleri izleyebilyorum.
fakat wiicrazy'nin verdigi screenshot'ta sdcard, usb drive,data dvd ve shared var.
bende programi calistirinca shared yok smiling smiley sanirim kablosuz baglanti icin gerekli bu.
not: opera ile internette gezebiliyorum. yani wii wireless calisiyor.
simdiden tesekkurler.
08 July 2010 18:16
Shared yazan, bilgisayardan paylaşıma açtığın klasör için.
09 July 2010 18:17
wiimc ile wireless baglanti kuramiyorum.
bilgilsarda d: uzerinde filmlerin ve muziklerin oldugu klasoru paylasima actim.
wiimc'yi calistirip settings network add smb share diyorum
display name: shared
share ip: 192.168.2. 1-2-3 deniyorum (bilgisayar ip'si 1)
share name: Belgelerim (bilgisayarda paylasima actigim dosya ile ayni)
username password koymuyorum (koyarakta denedim)
please wait connecting to network share diyor
error: failed to connect to network service diyor
modemde mac filtre var fakat wiinin mac adresi tanimli. opera ile surf yapabliyorum.
neyi yanlis yapiyorum acaba? atladigim bir noktami var?
09 July 2010 18:31
@wii1000 : bilgisayarın ip'sinin 192.168.2.1 olduğuna emin misin? Genelde o ip router'ın yani adsl modemin ip adresi olur... yanlış yere bakıyorsun bence

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
09 July 2010 18:38
wii crazy hem 192.168.2.1 hemde 192.168.2.2'yi denedim. bilgisayarda dokum asagidaki gibi gorunuyor.
ip adres:192.168.2.2
alt agmaskesi:255.255.255.0
varsayilan ag gecidi: dhcp sunucusu: dns sunucusu:192.168.2.1
neyi eksik yapiyorum acaba?
09 July 2010 18:50
192.168.2.2 gözüküyor o zaman...

evde başka bir bilgisayar varsa oradan bir dene şöyle

\\192.168.2.2\Belgelerim

bak bakalım erişebiliyor musun, ağ paylaşımı ile ilgili genel bir ayarı yapmamış olabilirsin. ayrıca şifre vermenin de faydası olabilir... ben hiç problem yaşamadığım için ancak bu kadar yardımım olur smiling smiley

ps1: Firewall varsa geçici olarak devredışı bırakarak bir de öyle dene bu arada.

ps2: Dosya sistemi NTFS ise ve Xp pro / vista / 2000 ya da win7 kullanıyorsan share'i açmanın yanısıra oraya erişecek kullanıcıya hak da vermen gerekiyor Security tabından...

ps3: Dediğim gibi ağdaki başka bir bilgisayardan bağlanabilirsen wiimc de bağlanacaktır.. işleri kolaylaştırmak için kullanıcı adı ve şifreyi makinede admin olan kullanıcı adı ve şifresi yapabilirsin, ekstra bir kullanıcıya yetki vermene de gerek kalmaz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

3 kez düzenlendi. En son 09/07/2010 19:00 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
09 July 2010 19:31
tesekkurler wiicrazy.
firewall'u kapatmistim zaten. xp pro kullaniyorum, security tab'ini inceliyorum bir yandan.
diger bilgisayardan \\192.168.2.2\Belgelerim'e baglanabildim.
fakat baglandigim bilgisayarin (wii'ye tanitmaya calistigim) username ve password'unu sordu.
sanirim wii bu nedenle baglanamiyor.simdi bu ayarlarla ugrasiyoru,.
10 July 2010 07:36
Xp'ye oturum açarken şifre ile giriyorsan aynı şifreyi ve kullanıcı adını Wii'de Wiimc programında da ayarlaman gerekiyor. Ben Win7'de tek seferde hallettim hiç sorun çıkarmadı. Paylaşıma açılan klasöre dew tam erişim değilde sadece okuma izni verdim ne olur ne olmaz diye grinning smiley oturduğum yerde çok fazla kablosuz bağlantı var.
10 July 2010 16:01
security tab ayarlari ile oynadim biraz. paylasim ile ayarlar vardi tamamina onay verdim.
neticede baglanti kurabildim smiling smiley herkese tesekkurler.
18 August 2010 11:05
[www.wiimc.org] sitesinden WiiMC Channel Installer 1.4 kurdum kanal olarak ama tıkladığım zaman siyah ekran geliyor sonra ise resetliyor cihazı. HBC'den ise WiiMC 1.0.8 (New Install) ı çalıştırabiliyorum ama dvdyi falan tıkladığımda içini görmüyor ? öncelikle ben kanal oalrak yüklemek istiyorum bunu nasıl sağlıklı bir şekilde yüklemesini yapabilirim.
18 August 2010 14:29
@samy : sadece kanalını kurmak yetmiyor, program için gereken dosyaları da apps altına atacaksın... kanal forwarder yani..

18 August 2010 15:34
WiiCrazy
@samy : sadece kanalını kurmak yetmiyor, program için gereken dosyaları da apps altına atacaksın... kanal forwarder yani..

wiicrazy büyüksün thumbs up dediğini deneyeceğim bakalım umarım olur
18 August 2010 20:18
denedim ama olmadı yaw confused smiley
18 August 2010 21:40
Öncelikle homebrew channel içinden çalıştırmaya çalış. WiiMC'nin dağıtımında apps klasörü zaten geçiyodur, onun içindekileri sd karta atacaksın.. bu kadar...

15 September 2010 18:27
wiimc ile dvdrip film izleyebiliyorum fakat altyazı olayına pek bakmadım.Altyazı seçme seçeneği göremedim programın içerisinde.Altyazı olmadan mı izlememiz gerekiyor yoksa ?
15 September 2010 18:31
altyazi ayalari da programda mevcut,gozden kacirmissin.altyazi ile filmin adi ayni oldugunda otomatik olarak altyazi film ile birlikte acilir zaten
15 September 2010 19:10
hey maşallah yapamadığımız bişey var mı yav bu wii 'de ?
16 September 2010 17:24
var görüntülü chat mesela grinning smiley
17 September 2010 18:29
kesin şimdi biri çıkar onu da şöyle yapıyoruz der grinning smiley
17 September 2010 19:19
evet görüntülü chat'i wiivnc programıyla yapabiliriz :p

görüntüler biraz donuk donuk olur ve sadece karşı taraf konuşur ama idare ederiz :p

17 September 2010 20:12
WiiCrazy
evet görüntülü chat'i wiivnc programıyla yapabiliriz :p

görüntüler biraz donuk donuk olur ve sadece karşı taraf konuşur ama idare ederiz :p

akıcı olsun, kaliteli olsun bize ancak o yakışır smoking smiley
28 April 2011 18:55
arkadaşlar selam.benim usb hdd 500 gb ve tamamı fat olarak formatlandı icindede suanlık 8 oyun var.bunda film izlemek icin ne yapmalıyım oyunları bilgisayara atıp tekrar ordan tekrar alabilrim yani onu yapabilmeyi ögrendim smiling smiley yardımcı olursanız sevinirim
28 April 2011 19:53
Öncelikle WiiMC programını edinmelisin.

Gerekli konu burada: [www.wiidewii.com]

Ayrıca Wii Ev Yapımı Uygulamalar bölümünde WiiMC ile ilgili bir sürü konu var smiling smiley
20 May 2011 05:25
öncelikle günaydın arkadaşlar
wiimc programını bilgisayarıma indirdim sonrası için forumda biraz dolaştım
ne yapacağıma dair birşey bulamadım
işin acemsi için bundan sonraki adımların paylaşımını
yaparsanız sevirim
şimdeden vakit ayıracak arkadaşlara teşekkürler
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!