Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Ghostbusters The Video Game- Pal

Gönderen riven4300 
Ghostbusters The Video Game- Pal
23 January 2010 22:47
Ghostbusters The Video Game Pal Wii Wiierd sürümün %49 unda Hyssa Found isimli bölümdeyim.
Ancak dinazoru halledince oyun kitleniyor.PAl başka sürüm yok.2 kere farklı yerden buldum.Sonuç değişmedi.
Bozuk iso sanırım.Farklı loaderlarda aynı şeyi yaptı.wbfs ile 2 kere attım oda çözüm olmadı.usb cfg loader içinden instalıda denedim.Hepsinde sonuç olumsuz.
Aynı yerde kilitleniyor.

NTSC sürümüde var ancak savegami tanımıyor tabii.Acaba Pal savegame dosyasını Ntsc versiyonda kullanmak için ne yapılabilir?

Bilgisi olan varsa makbule geçecek doğrusu.

Şimdiden Teşekkürler..

Re: Ghostbusters The Video Game- Pal
23 January 2010 23:07
Sırf cevapsız kalmasın diye sorunun bir bölümüne cevap vermeye çalışayım.

Bir kere NTSC-PAL save dönüşümü için genel bir yöntem yok. Ama şunu deneyebilirsin.

1. PAL oyunun save'ini Waninkoko'nun save manager'ını kullanıp sd karta at. Bu program save dosyası/dosyalarını wii'nin hafızasında durduğu şekilde çıkarabiliyor.

2. NTSC oyun ile oluşturduğun sıfır save'i de sd karta at.

3. PAL oyundan çıkan save dosyaları içinden esas dosyayı (varsa) NTSC oyundan çıkanın üstüne kopyala.

4. Save manager'ı kullanıp NTSC oyunun save'ini tekrar sd karttan wii'ye transfer et.

Oyun NTSC-PAL sürümlerinde birebir aynı formatta save dosyaları kullanıyorsa bu yöntem işe yarayabilir.

Ghostbusters da sonuçta bir çok platforma çıkan bir oyun, save dosyasını standart olarak tutuyor olma ihtimali yüksek.

Waninkoko'nun save manager'ına şuradan ulaşabilirsin : [gbatemp.net]

Save manager yerine benim program olan FE100'ü de kullanabilirsin. FE100 ile menüden sd karta yedeklediğin data.bin isimli şifreli save dosyaları açılıp, paketlenebiliyor.

FE100 için : [www.tepetaklak.com]
24 January 2010 09:26
Ben genelde oyunların NTSC-U sürümlerini (USA) indirmeye gayret gösteriyorum. NTSC-U sürümler hem daha hızlı oluyor hem daha akıcı oluyorlar (Resident Evil oyunlarının NTSC-U sürümleri vb.).
24 January 2010 15:48
Teşekkürler,deneyeceğim şimdi.

Bir çözüm daha aklıma geldi.Ancak ne dersiniz bilmiyorum.

Wii scrubber ile her 2 isoyuda açabiliyoruz sanırım.Nedense pal olan 3,7gb, Ntsc ise 2,4 gibi yer kaplıyor.
Acaba ne tür dosyaları değiştirip ,(muhtemelen bozuk dataları Ntsc den almak yoluyla bir iso yaparsam)
sağlam bir PAl oluşturabilirim?
Pc de biliriz bin,dat,cab 1-2-3 falan data dosyalarıdır.Wii de uzantılar nasıl oluyor mantık nasıl acaba?

Bu oyunda update klasörü falan vardı,dosyalara bakınca mantıklı bir şey bulamadım?

Teşekkürler..
24 January 2010 18:10
savegame le Ntsc den devam etmeyi başardım.
Teşekkürler tekrar yardım için.Gerçi isim aynı olunca ayırmak zor oluyor dosyaları ancak hallettim.

Son bir sorum da Lost Winds eski ilk çıkan için.Oyunun ilk versiyonu 35,08mb olanı wad manager ile yükledim ancak.
kanal olarak yükleyip seçince hata veriyor.bu oyunu oynayan varmı?wad bozuk olabilirmi bilmiyorum .

Yardım için teşekkürler Wiicrazzy.
24 January 2010 20:17
@riven : bölge farkından dolayıdır muhtemelen... freethewads yahut showmiiwads isimli programla wad'ı region free yapabilirisin.
24 January 2010 21:18
Showmiiwads bu konuda çok iyi.
25 January 2010 11:58
Evet region free işinide hallettik.Ancak ret-1 diye hata çıkmıştı yeni.o da meğerse 16gb kartı beğenmemesindenmiş.
bir de kart beğenme işi çıktı.büyük geldi sanırım.wii sd kart olarak görmüyor savelerde de.ama HBC de çalışıyor.

bu arada malum wii nin kendi boş slot/hafızası az olduğundan ve bu wad dosyalaro da baya bir slot kapladığından yer açmak için
negibi yöntemler kullanıyorsunuz? oyunları sd ye kopyalamak bir çözüm sanırım ,ancak bazı oyunlar dışında çok yer kaplayan oyun yok.
fakat wad lı oyunlar dan 3 ü kurulsa tıkanır sanırım.wad ı Hd e wbfs oyun gibi kurmak mümükün değilmi?
25 January 2010 13:41
kurduktan sonra sd karta tasiyabilirsin
ayrica triiforce ile calistirmak var onunla dedigin sekilde usb loader ile calistirabiliyorsun ..biraz karisik birde tam oturmamis
ben su an hdd ye attigim 100 kadar wiiware oyununu oynayabiliyorum ama bazi sikintilar var programla ilgili oyundan cikis alamiyorum mesela takilip kaliyor bu sorunu da halletsem bu konuda bi rehber yapmayi dusunuyorum
ama dedigim gibi su an icin triiforce onermiyorum(bilgi olsun diye yazdim)
25 January 2010 16:59
Wii'nin hafızasına yüklediğiniz oyunları SD kartınıza taşıyabilirsiniz. Tavsiyem bolca Wiivare yükleyecekseniz büyük bir SD kart kullanmanız (Benim 2 gbyte bunlar yüzünden doldu tongue sticking out smiley)
26 January 2010 00:27
tuzruhu
Wii'nin hafızasına yüklediğiniz oyunları SD kartınıza taşıyabilirsiniz. Tavsiyem bolca Wiivare yükleyecekseniz büyük bir SD kart kullanmanız (Benim 2 gbyte bunlar yüzünden doldu tongue sticking out smiley)

bu sebeple 16gb aldım zaten.ancak uyum sorunu çıktı.gerçi mantıksız geliyor tanımaması ya, dosya sisteminden şüpheleniyorum.
fat32 yi fat yapmam lazım tam dolmadan.zor oluyor sonra aktarmak.

sizde4-8gb sd varsa FAT mi FAT 32 mi sorunsuz çalışıyor?vistada format seçeneklerindeki exFAT sanırım bildiğimiz FAt oluyor,değilmi?

wiiware oyunları eski Nintendo,C64,NEs gibi eski konsol ve amatör wii oyunlarının Wiide wad yükleme ile oynanmasımı demek oluyor?
Favori oyunlarınız neler ? lostwinds serisi çok güzeldi doğrusu..
26 January 2010 01:03
bende de 8 gb ve 16 gb kartlarda sorunlar cikti
bak simdi soyle anlatayim
snes tarzi rom oyunlari ben smb ile oynuyorum(bu oyunlarin toplami bende 10gb civarinda yer kapliyor) yani bu oyunlari pc de tutup netwerk baglantisi ile oynuyorum
snes,nes tarzi rom oyunlari emulator programlar ile oynaniyor bu programlarin hbc den veya kanal olarak calisanlari var.(hemen hemen bu oyunlar icin olan tum programlarin smb destegi var)
game cube oyunlari dvd ile oynaniyor
wiiware oyunlari wad kurulumu veya triiforce(hdd ye atilabiliyor) ile oynaniyor
wiiware oyunlarda wad olarak kurulursa once wiiye kurulup sonra sd ye aktariliyor ama burda sende de olmus sanirim kartlarin tumu calismiyor
bu konuda en sorunsuz calisan 2gb sandisk
tamamiyla sd kartlara yuklenmek istemiyorsaniz hbc programlarini usb ye atabilirsiniz(tabi bunun icin fat32 sart) en cok yer tutanlar da cover lar
boylece sd karti wiiware oyunlarina birakabilirsin 2gb bile bu oyunlar icin oldukca yeterli
bu konu bu baslikta niye duruyor bunu da sormak lazim
neyse burda kapatiyorum bu basligi

1 kez düzenlendi. En son 26/01/2010 01:14 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!