Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii sport resort

Gönderen karanlikbey 
wii sport resort
01 January 2010 09:26
herkese merhaba, çipli bir wiiye sahibim. system versiyonu 3.4E, orijinal wii sport resort oyunu ogluma hediye olarak geldi. ancak dvdyi wiiye takinca system uyarısı veriyor. Bu konuda fikri, deneyimi olan varmi? ne yapmaliyim?

Re: wii sport resort
01 January 2010 10:35
orjinal oyun ise 4.1 versiyona update etmek istiyecektir
softmode yuklumu wii ye

1 kez düzenlendi. En son 01/01/2010 10:38 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
01 January 2010 12:38
Cok ozur dilerim bilmiyorum cunku ben cip takilmis olarak aldim. Softmodun yuklu olup olmadigini nasil denetleyebilirim acaba? Bu arada wii PAL
01 January 2010 13:06
homebrew channel yukluyse icinden programlar calistiriyorsan usb diske attigin oyunlari oynayabiliyorsan softmoddur.
yani yazilim yolu ile hack edilmis bir wii dir.
dogrusu cipli wiiler hakkinda fazla bilgim yok tavsiyem biran once softmode yapman forumda bunun icin neler yapilacagi da rehberler de mevcut.
cipli wiilerde orjinal oyunlardaki updatelere karsi herhangi bir onlem alinabiliyormu bilmiyorum ama softmode yapsan loader programlariyla update etmeden oynayabilirsin her oyunu
yada daha kisa yolu netten indirip dvd ye yazip oynayacaksin
01 January 2010 13:35
Cok tesekkur ederim
02 January 2010 12:55
Yav nettiniz arkadaşlar, oyun pal wii de pal ise oyundaki güncellemeyi yapıp oynayabilir, softmode'a gerek yok.
02 January 2010 13:10
Tesekku ederim WiiCrazy. Bu aksam deneyecegim, insallah brick sorunu olmaz
02 January 2010 14:43
ben 4.1 versiyona update ediyor diye duydum ve cipli makinalari da tanimadigim icin boyle soyledim
ama sunu da anlamadim makina zaten 3.4 se neden update etmek istesinki
02 January 2010 15:54
Oyunlarda bazen NUS üzerinde olmayan ios'lar gelebiliyor. WSR'de de durum böyle... oyun o yüzden update istiyor...
Menü versiyonu aynı olsa bile yine değişik şeyler için update isteyebilir oyun, bunlar oyunun çalışması için gerekli olabilir de olmayabilir de... En gerekli olanı bu durumda da olduğu gibi oyunun kullandığı IOS...
02 January 2010 16:46
herkese yardimlarindan dolayi cok tesekkur ederim. Update'i yaptim hic bir sorun cikmadi
08 January 2010 20:23
Bende 4.1e versiyonu vardı. Oyun da pal di ama sistem güncellemesi istedi. Sistemi güncellemeden çalışmadı. Sistem güncellemesinden sonra 4.2e versiyonuna yükseldi. Bu aşamadan sonra oyunlar çalışmaya başladı.
08 January 2010 21:09
Hmm... demek ki sports resort'un üzerinde 4.2 update'i olan versiyonları da çıktı... enteresan. Disk kanalından oyun çalıştırırken normaldir bu, disk üzerindeki update içindeki herhangi bir parçanın (title diye geçer zira kanal/menü/ios/boot dosyalarından biri olabilir bu) versiyonu daha yüksek yahut wii'de yüklü olmayan bir parça söz konusu ise oyun sizi update yapmaya zorlar.
17 January 2010 22:04
bence en iyi nette eski versiyon isteyen wii sports resort larla oynamak sonucta 4.2 cogu seyi engelleyen bisi ve update etmeye hic gerek yoq arkadasta (yada abi) biraz fazla endiselenmis gibi bence sonucta oyun orjinal ve calismasi için cip bile gerekmiyor yani cipte bi sorun olmadigi sürece v.b çipin wii nin sistemini kendi capinda sekillendirip update desteklemkiyorsa fln filan sorun olmaz gibi ztn sorun da olmamis grinning smiley
24 January 2010 09:27
4.2 çoğu şeyi engelliyor ama şuanda istediğimiz Homebrew uygulamalarını ve soft mod'u sorunsuzca çalıştırabiliyoruz. hehe.
16 July 2010 16:08
Arkadaşlar sport resort u alt dol dan disc i seçip oyunu çalıştırıyorum ama cideo menusu açılıyor

Return game diyince de beni wii nin ana menusune atıyor

Oyunu çalıştırmak için ne yapmam gerekiyor?
03 November 2010 20:51
bu oyun bende orjinal olarak var,fakat sürekli ana menüde montion plus istiyor veya video menüsü çıkıyor bir türlü oyuna geçmiyor sebebi ne olabilir?herhangi bir güncelleme falanda istemedi.
03 November 2010 21:15
Yanlış hatırlamıyorsam MP videosunu izliyorsun, sonra oyundan çıkıp wii'yi kapatıp açıyorsun. Tekrar çalıştırdığın zaman bir daha karşına çıkmaması lazım (Oyun save dosyası oluşturuyor ona oluşturması için izin veriyor musun)
04 November 2010 06:41
videoyu izledikten sonra kapatıp açtım,video çıkmıyor fakat ekranda sürekli motion plus takılması için uyarı mesajı ve resmi geliyor.bu akşam tekrar deneyeyim.
17 February 2012 12:07
Arkadaşlar,benim 4.3 softmod yapılmış wiim var kendim yaptım softmod u.Wii sports u yükledim oynuyabiliyorum ama Wii Sports Resort açılmıyor.Configurable
USB Loader ile çalıştırıyorum.önce 2 ye basıp ios u resetliyorum sonra a ya basıp sd kartı seçiyorum.Sonra oyunların olduğu yer geliyor.Wii Sports Resortu seçiyorum sonra wii kapanıyor açılıyor ne yapmalıyım.
18 February 2012 15:14
M+ videosunu izledin mi? Alt-Dol seçeneğinden play.dol olması lazım onu seçip videoyu izliyorsun ondan sonra sistem başa dönüyor. Kapatıp açtın mı sorun olmaması lazım. Problem oyun bölümünde detaylı anlatımlar var.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 59
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!