Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Dead Space Extraction

Gönderen DuncanIdaho 
Dead Space Extraction
11 November 2009 07:10
Merhaba arkadaşlar ,

Yeni bitirdim oyun hakkında iki cümle izlenimlerimi aktarayım,

[wii.ign.com] detaylarını görebilirsiniz.

Oyun uzay, yaratık ve kaçış klasik üçgeninde geçiyor. Oyun tarzı onrail dediğimiz ray üzerinde bizim rahatça sağa sola koşamadığımız bir nevi oyunun bizi sürüklediği tarzda. (RE Umbrella, House of Dead).

İki modumuz var, senaryo modu ve meydan okuma (challenge). Senaryoda karakterimiz ile kötüleri yok ediyoruz. Challenge'da ise diğer oyunlarda olduğu gibi (MoH2 vs) puan usülü bir haritada yaratık vurmaca şeklinde geçiyor.

Artılar :
- Wii ortalamasına göre grafik, ses ve müzik başarılı
- Korku ögeleri gerçekten iyi verilmiş, gece oynanmalı smiling smiley
- Senaryo akıcı
- Boss'lar devasa

Eksiler
- Rakip konsoldaki benzer oyunun (Dead Space) grafikleri görünce insan Wii'nin grafik gücüne kızıp, wiiremote kolaylığı ile avunuyor
- Yaratık sayıları daha fazla olabilir miş ? Üç dört tip karakter ile uğraşıyorsunuz oyun boyu
- Senaryo daha uzun olabilirmiş, nerdeyse bir hafta bazı geceler bir iki saat oynayarak bitirdim.

Re: Dead Space Extraction
11 November 2009 09:19
House of Dead Overkill de fena değildi smiling smiley
Özellikle de tabanca aparatını kullanıp crosshair'i kaldırınca elde gerçek silah kullanır gibi kullanmak güzel oluyor.

Senaryo nasıl HOTD gibi mizahi ve yetişkin içerik var mı? (HOTD'nin sonu tam bomba idi bu açıdan smiling smiley )
Re: Dead Space Extraction
11 November 2009 11:05
HoTD u bitirmedim daha, yegen gelince 2 kişi oynuyoruz, onun oyunu smiling smiley

Ancak HoTD gibi bir mizah yok, HoTD 'un o konuda ara videoları falan tam kopuktu

Tamamen gerilim üstad no humour yes horror smiling smiley

Ancak silah upgradelerini yerden topluyorsun para vs yok, ayrıca chapter geçtikçe level atlıyor silahlar, silahları daha çok sevdim DS 'de. Alev makinası falan güzel
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!