Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

cool smiley NUSD Nasıl kullanılır?

Gönderen Tuzruhu 
cool smiley NUSD Nasıl kullanılır?
13 April 2011 17:16
Anket
Bu konu sizin için yardımcı oldu mu?
Bu ankete sadece kayıtlı üyeler oy verebilir.
13 oy alındı.
Evet yardımcı oldu 9

69%
Hayır, Hiç birşey anlamadım. Sebebini aşağıda yazıyorum. 2

15%
Çok açıklayıcı olmuş. 2

15%

Yeni gelen arkadaşlarımızın sürekli duyupta kullanmakta zorlandığı programlardan biri olan NUSD (NUS Downloader) için resimli bir rehber hazırladım.

Öncelikle buradan programımızın son versiyonunu indiriyoruz.

Burada önemli olan versiyonunuzla aynı olan dosyayı indirmektir. Farklı bir dosya indirirseniz Brick'e yol açabilirsiniz.
Her neyse ilgili resmin altında zaten açıklamasını da yazacağım.

Resim 1:
Öncelikle Internet bağlantısı şart.
Programı çalıştırdığımız zaman aşağıdaki pencere gelecek. Biz üstteki Database kısmına tıklayıp "Update Database"e tıklıyoruz. Bu işlem sonucu internetten en son veritabanını yükleyecek ve kullandığınız program güncel olacak

Resim 2:
Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi, güncellemeden sonra yine Database'e tıklayıp en üstteki System kısmına tıklıyoruz. Yan tarafa doğru oldukça kalabalık bir pencere açılacak. Burada ben Opera programını kaydetmek için ayarlamalar yaptım. Opera sekmesine tıkladığım zaman sağ tarafa doğru bir pencere daha açılacak. Onu da diğer resimde anlattım.

Resim 3:
Burada Opera'ya tıkladığımızda yan tarafa doğru açılan sekmede 3 farklı seçenek görüyoruz. 45 USA/NTSC, 4A Japan, 50 Europe/PAL. Bizim Wii hangi bölgeye ait ise o sekmeyi seçmemiz gerekiyor. Benim Wii PAL olduğu için Europe/PAL'i seçtim ve Latest Version'u seçtim. Bu en son versiyon Opera'ya ait dosya.

Resim 4:
Burada ise alt taraftaki PACK -> Wad seçeneğini seçmemiz gerekiyor ki indirdiğimiz paketleri wad formatında birleştirsin. Zaten resimde de programın altında kırmızı işaretli bölümden anlarsınız. Bu işlemi yaptığınızda sağ tarafında Wad dosyasının ismini görebilirsiniz. Her neyse, bu işlemi yaptıktan sonra yukarıda bulunan START NUS DOWNLOAD! tuşuna tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz.

Resim 5:
Son resmimizde ise programın ortasındaki alanda indirmeye başladığını (Opera Wad'ı 35 Mbyte) paket paket dosyaları gösteriyor. Sağdaki alanda ise programın oluşturduğu klaösrün içerisinde wad dosyamızı bulabiliriz.

Sanırım anlaşılmayan birşey yok. Sorun olursa buradan yazarsınız.

1 kez düzenlendi. En son 28/05/2011 13:56 tarihinde Tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.

Re: cool smiley NUSD Nasıl kullanılır?
13 April 2011 18:18
peki tema indirebiilirmiyiz

.....................................................................................................................................................................................
cool smileyWİİ Yİ Wİİ YAPAN OYUNLARcool smiley

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
NEOGAMMA FİNAL/GAMECUBE BACKUP LOADER FİNAL/
13 April 2011 18:45
Hayır Nusd ile tema indirilmiyor.
13 April 2011 19:19
ben wii sistem menü ile ilgili birşey iniyo 'all sistem menü' müş moody smiley ne işe yarıyo ben tema sanıp indirdimthe finger smiley ama kurmadım sonu wad amaconfused smiley

.....................................................................................................................................................................................

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
13 April 2011 19:53
en son resime kadar yaptık sonra yapılacaklar sonuca ulaşıncaya kadar tarif edilip yada resimlenebilir mi tşkler
13 April 2011 20:45
Elinize geçen wad dosyasını Wad manager ile veya Varsa MMM (Multi Mode Manager) programı ile yükleyebiliyorsunuz.

Wad dosyası SD kartınızın Root'undaki WAD isimli klasörde olmak zorunda.

Yerleşim şekli:
SD Kart:\WAD\waddosyam.wad

Eğer olaki sıkıldınız ve yüklemiş olduğunuz kanalı kaldırmak istediniz. Yüklediğiniz Wad dosyasını tekrar WAD klasörüne koyarsanız WAD Manager ile uninstall edebilirsiniz. Yok ben sildim gitti derseniz Onun içinde başka bir program ile siliniyor.

PS: Anketi kullanan yok galiba.
13 April 2011 21:04
@tuzruhu emegin icin saol. ama ben daha kokten bir sey sorucam , bu nus tam olarak ne ise yariyo grinning smiley

14 April 2011 14:09
tuzruhu peki o sistem menü bilmemle ne işe yarıyorangry smiley

30 April 2011 12:16
NUS gerekli sistem wad dosyalarını indirmeye yarıyor.

@sunwiigame sistem menüsü silinenler için veya downgrade yapmak isteyenler için NUS'un system menü hizmeti.Bilmiyorsan bulaşma derim brick sebebidir yanlış yapılması
01 May 2011 16:12
bnm wii korea çıkışlı acaba operayı japan olarak yükleyebilirmiyim? korea versiyonu yok çünkü?
27 May 2011 13:43
bu benim isime yaramaz ama dsi icin ie yararmı bimioyrum eger anatımınız varsa dsi icinde anatın beki gerekir bana
25 March 2012 15:28
WII'me tema atıcam. NUSD ile 00000xx.app'ler alınıyor diye biliyorum. Nasıl yapılıyor. Bir de galiba mym csm'ye dönüştürülebiliyormuş. onu da açıklarsanız sevinirim.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!