Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]

Gönderen gokalpfirat 
Re: Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]
15 February 2012 18:58
yardım edecek yokmu arkadaşlar

17 February 2012 16:50
SD kartının root'unda (Kök dizininde) Boot.elf ve Bootmini.elf dosyaları mevcut mu? Ayrıca SD kartında Private klasörüne gerekli dosyayı attın mı? Bunları yapmadı isen görünmez.
20 February 2012 04:53
Arkadaslar merhaba,yanlis yere yazdiysam kusura bakmayin yeniyim.benim problemim wii 4,3 softmode tarifinizi eksiksiz yaptim.ancak en son cümle olan wad dosyalarini tek tek kurun da takildim.cünkü kurmaya basliyor hemen pesinden error(ret=-2011) yaziyor ve islemi bittiremiyorum.yardimci olursaniz cok sevinirim.tesekkürler.
20 February 2012 08:31
MMM (MultiMode Manager) programını açtığında öncelikle Load Another IOS kısmına gelip IOS 236'yı seçeceksin. Daha sonra Wad yüklemesini aynı programda yapabilirsin.
20 February 2012 22:55
tamam dediginizi yaptim oldu.cok tesekkür ederim.ancak simside torrent programindan ilk oyunumu indirdim(mario kart)rar,dan masaüstüne attim,4,küsür gb.bir usb stick taktim 8 gb.masaüstünden stick,e kopyaliyorum ^^mario kart compres typ iso datei kopyalanacagi yerden cok daha büyük ^^diyor.ama bende 8 gb yer var.abi kafayi yemeden bana bir yardim et ne olursun.birde eger canini sikmiyorsam eger,(cahilligimi affet)

1-usb loader nedir,nasil kullanirim,nereden bulurum.
2-neo gamma nedir nasil kullanirim.

ben yurtdisindayim,burda yalnizim,,tedavi icin(agir kaza) o yüzden parayla alamiyorum(oyunlari),olursa ancak sizin yardiminiz benimde azmimle olacak

cok tesekkürederim
21 February 2012 07:12
yavuzka kardes, kollari sivayiniz, haydi basliyoruz.. smiling smiley

oncelikle mario kart 4 gb lik iso dosyasini saglam bir yerde dursun (masaustune attim demissiniz, birakin orda kalsin.)

simdi usb flash bellegi pc ye takiniz.. windows gezginini aciniz (windows tusuna basili tutarak + E)
sol bolumde usb surucusunu gormeniz gerekiyor.. o olup olmadigindan kesinlikle emin olunuz.. (uzerine sag klik yapip ozellikler diyerek kac gb olduguna bakiniz)
eminseniz devam ediyoruz.. usb surucusunun uzerinde iken sag klik format diyoruz..
standart ayarlari kalsin fakat formatin fat32 ve hizli olmasi icin ayarlari kontrol edip gerekli degisiklikleri yapiniz..
format bitene kadar bekleyin ve yonergeleri takip ediniz..

simdi elimizde fat32 formatli bir usb flash bellek var...

gelelim oyunu yani masaustundeki mario karti nasil usb ye atacagiz.. oncelikle bilgisayarinizda olmasi gereken wbfs manager adli program lazim.. suradan indirip yukleyin..
wiidewii wbfs manager indir

rar dosyasinda iki adet cesit var.. 32 ve 64 bit sizin bilgisayar hangisi ise onu yukleyiniz..

programi kuruldu farzediyorum ve devam ediyoruz..

programi acalim.. (windows 7 kullaniyorsaniz programi -sag klik administrator(yonetici) hakkiyla calistirin gibi bir satir var- oradan kliklyerek calistirin..)

bu arada usb flash bellek bilgisayara takili olsun!

windows gezgininden bakarak usb ye hangi surucu ismi atandigini kontrol ediniz.. (ornegin; E: F: G: gibi..)

simdi wbfs programi admin yetkisi ile acmistik, ona geri donuyoruz.. bendeki ingilizce, isterseniz programin ust menusunde EDIT den LANGUAGE girerek ingilizce yapabilirsin..

1. program icinde en solda acilir menu var oradan hangi surucu ise onu seciniz.. (burada hata yapma, usb surucu hangisi ise KESINLIKLE onu secin!!!!!)

2. hemen saga dogru yan tarafinda format adli bir dugme goreceksiniz, ona tiklayiniz.. eminmisin sorusuna evet diyoruz.. akabinde OK diyerek format islemini bitiriyoruz..

3. format dugmesinin hemen solunda load dugmesi var, ona tikliyoruz..

4. simdi programin hemen sag BOLUMUNDE ALTTA Browse dugmesi var, ona tiklayarak acilan menuden mari kart ISO dosyasini yerini gostererek ve onu secerek programa ekliyoruz..
(ekeleme10 saniye kadar surebilir, bekliyeniz bu durumda)

5. yine hemen sag bolumde en allta ADD to DRIVE dugmesi var, ona klikliyoruz.. ve islemin bitmesini bekliyoruz..

6. islem bitince programin usteki menusunden FILE - EXIT diyoruz..

bu sekilde usb flash bellege oyunu attik..

simdi yine onemli bir kisma geciyoruz..

windows gezginini aciniz (windows tusu basili tut + E kombinasyonu)

DIKKAT! usb surucusunun uzerine sag tikliyoruz ve acilan menuden cikar diyoruz.. (cikarma islemini yapildigindan eminseniz usb yi makinadan cikariniz degilseniz bilgisayari guzelce tam kapatip oyle usb yi cikariniz..)

amac bilgiler zarar gormesin, usb nin omru uzun olsun!

bu usb yi wiiye takiyoruz.. wii ye onden bakinca en soldaki girise takiyoruz.. sagdakine takarsaniz OLMAZ..

hepsi bu.. kolay gelsin!

diger sorulara ise kisaca cevap vereyim, tavsiyem forumu biraz dolasmaniz ve sabirdir.. cocugunuz yukarida hallettigimiz oyunla oynarken sizde biraz forumu okursunuz, hazirlik yaparsiniz winking smiley
1. usb loader ile softmod yaptiginiz wiide usbye attiginiz oyunlari oynayabilirsiniz.. forumda dedezade ustadin bir rehberi var, onu dikkatlice uygulayin..
2. neogamma ile wii de -bildigim kadariyla- orjinal dvd oyunlarinizi oynayabiliyorsunuz..

selam sevgi saygi hurmetler..

murat
21 February 2012 19:30
tekrar sagolasin,birsürü vakit ayirip bana nasil yapilacagini anlatmissin.ben WBFS manageri indirdim ama simdide bilgisayar setup yapmama izin vermiyor.install tikladigimda bana ^^su anda baska install yapiliyor.o bittikten sonra tekrar dene^^ diyor.ama ben install falan yapmiyorum,defalarca acip kapattim olmuyor,kendimce didiklemedigim yer kalmadi,bilgsyr.eski degil aslinda win7 var.önce bu sorunu cözersem sonra senin tarifini yapacagim,ilgin icin cok tesekkürler.
21 February 2012 22:12
kardes, tam olarak verdigi hata nedir ? ya da verilen hatayi birebir google da aratirsaniz sonuca daha hizli ulasabilirsiniz..

sanki windows Installer ile ilgili bir sorun var..

baska bir program yuklemeye calisarak sorunun wbfs yemi yoksa genel bir soruna mi ait olup olmadigini test edebilirsiniz..
test amacli ve kucuk zararsiz yararli guzel bir program var, irfan wiev wiidewii tikla

olmuyorsa; bir ihtimal windows 7 nizde windows update etme imkani varsa update etmeniz sorunu cozebilir..
start - control panel - windows update

not: update ile ilgili onemli bir mesaj gectim hesabiniza, update oncesi okuyunuz..

kolay gelsin

murat
21 February 2012 22:26
oncelikle ilgin icin tesekkürler,
6-7 saattir ugrasiyorum olmadi.goog da aradim acikcasi pek bir sey bulamadim.bir arkadas windows uptade bu hataya sebep oluyor yazmis son yapilan uptade leri kaldirmak istedim oda olmuyor.sorun wbfs de degil telefonla arkadas kurdu cünkü.sorun genel bir sorun.virüs taramasi yaptim birsey cikmiyor.bilgisayar 1 yillik eski degil windws 7 yüklü.ama bencede sorun windows installer de.gönderdigin programi simdi deneyecegim.bu arada dün torrent programini indirip kurmustum sorunsuz.cok enteresan valla:smiling smiley)
23 February 2012 01:15
tekrar merhaba öncelikle
abi nerden girdim su ise kafayi yememek elde degil,önce üst tarafta bana anlattiginiz gibi herseyi yaptim ve 8gb lik usb stick,e 1 oyun yükledim.iste bu benim oltaya gelmeme sebep oldu,sonra bu gazla blgsyr mühendisi edasiyla 80gb lik bir ntsf formatli hdd aldim.sonra oturdum forumu karistirmaya basladim,beynim sulandi en sonunda anladigim kadariyla bir program indirip ntfs yi fat32 yaptim.sonra indirdigim oyunlari masaüstüne atip(rar,dan)önce günlerdir kurmaya calisip bu gün basardigim wbfs managerle yeni hdd me atmaya calistim,oda format at dedi iyi tekrar atayim dedim olmuyor,atamiyorum.sonra tekrar forumda buldugum bir rehberde wii backup manager,e rastladim onunlada denedim benim c: sürücüsünü ntsf olarak görüyor (dogru,blgsyr hdd si)ama desktop daki oyunlari görmüyor.daha sonra tekrar forumdan okudugum simple wbfs indirdim o hepten hikaye hicbirsey yapmadi.arkadaslar forum cok karmasik,biz bu isi yeni ögrenmek isteyenler icin 50 kisi 50 farkli yol göstermis,yani isin icinden cikilmiyor.softmod yapmak nispeten kolay ama is oyun yüklemeye geldimi,ölüm,,,,benim amacim ev de canim sikilmasin cocuklada vakit gecireyim,yani amatörce bu isi yapmak.elimde bir bilgsyr var hdd si nfst formatinda,oyunlari int,den buraya indirdim(dogal olarak),,simdi birde harici hdd var su an formati fat32,(gerekirse geri nfts yaparim,o kolay cünkü bos)ben bu hdd ye nasil oyun yüklerim,birde orgnl.wii cd,sini hdd nasil atarim.biliyorum bas agritiyorum ama bu is uyusturucu gibi bir girdinmi bitirmeden rahat edemiyorsun.saat 3 olmus hala blgsyr basindayim.anlayacaginiz yavuz kardesinize uyusturucuyu vermeden size rahat yok,vesselam::smiling smiley)

birde ben tr sabit hatlari burdan ücretsiz arayabiliyorum,,eger foruma ters düsmesse ve size sorun olmassa tlf.numarasi yazarsaniz,arayabilirim.
23 February 2012 17:10
Fat32 şart değil aslında. NTFS ile de rahatlıkla idare edersin. Yapman gereken harddiski NTFS format atmak. Internetten indirdiğin oyunları bir klasörde toplamak (ISO formatında veya "oyunismi.wbfs" formatında oluyor).

Wii Backup Manager programını çalıştırmak aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.

Burada Files yazan yerde ADD seçeneğine tıklıyoruz ve oyunlarımızın bulunduğu klasörü seçiyoruz. Seçimden sonra ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacak.

Daha sonra üstteki menülerden Drive 1'i seçiyoruz.Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek )Aşağıdaki resimde harddiskte bir sürü oyun varmış onu dikkate almayın)

Drive'a tıkladık, daha sonra alt menüde Drive, Select, remove .... seçenekleri var. Biz Drive'ı seçiyoruz (oyunları atacağımız harddiskin sürücü harfi neyse daha sonra onu seçeceğiz, misal Gsmiling smiley. Biz G:'yi seçtik.

Daha sonra tekrar üst menüden (Menü çubuğundaki File değil) Files'ı seçiyoruz, orada atacağımız oyunları seçtikten sonra Transfer deyip göndereceğimiz sürücü olan G:'yi seçiyoruz. Bu kadar. Diskimizi Wii Backup Manager programı ile de formatlayabiliriz.
23 February 2012 17:53
Yaptim Olduuu,,,,,:::::smiling smiley))))))))

Tuzruhu valla allah razi olsun senden kardesim,,,Nick Tuzruhu yani keskin bir asit,,,amaaaa sen hic keskin ve sinirli degilsin.sabirla anlattin.cok tesekkür ederim.

Kaliteli insansin vesselam..smiling smiley
24 February 2012 00:54
kardesim yine bensmiling smiley

sayende 10 yilda yapamayacagim seyi 3 günde yaptim sayilir.birkac ufak sorun kaldi,kaldi derken ben tam hersey ok.diyorum ama ufak tefek problemler cikiyor.ama bu sefer yazarak degilde resimlerle gösterecegim.(becerebilirsem)...

-usb loader i acinca direk oyunlari bulamiyor,,(bölüm wbfs bulunamadi bölüm sec diyo(RESIM-1). A,ya basiyorum bölüm sec diyor...(RESIM-2) tekrar A ya basinca oyunlara giriyor...burda direk oyunlara giremiyorum.

-birde evdeki oyunlari yükleyim dedim disk,i koyuyorum yer yok diyor(50gb den fazla yer var);;;;(RESIM-3)

yüzdüm yüzdüm kuyruguna geldim,,vazgecemiyorum....
Eklentiler:
| indir - 1.resim.jpg (233.2 KB)
| indir - 2.resim.jpg (225.5 KB)
| indir - 3.resim.jpg (265.8 KB)
24 February 2012 09:54
USB Loader'in hangi versiyonunu kullanıyorsun?

NTFS için USB Loader'da Global Settings bölümü var orda Disk Partition (Disk bölümünü) NTFS olarak ayarlayıp kaydetmen gerekiyor. Kullandığın USB Loader'da disk bölümü WBFS olarak kayıtlı kalmış.

Oyunları diske atmak için ufak bir hile yapmak gerekiyor. SD kart içerisinde USB Loader klasörünün içinde config.txt diye bir dosya var. Onu Notepad ile açacaksın.

En alt satıra aşağıdaki eklentiyi yazacaksın. Bu komut ile NTFS diske orjinal oyunları atabiliyorsun.

ntfs_write = 1
24 February 2012 15:40
abi anladigim kadariyla dediklerini yaptim.birseyler oldu ve simdi direk menüye giriyor.amaaaaa simdide icindeki oyunlar yok,,yesil bos bos menü geliyor,herhalde ntsf ye gecerken(bicimlendirme sirasinda)silindi.eger silindiyse,hdd,yi pc,ye baglayip tekrar atabilirim.oyun kopyalamaya gelince.,,onu yaptim oldu.,su an kopyaliyor,ancak hdd ilk halindeyken (fat)oyunu cok hizli kopyalamisti.simdi en az yarim saat 45dk gerekiyor.15dk.dir kopyaliyor daha yüzde 30,da,(mario bross).,,ama olsunda hizli,yavas önemli degil.usb loader in versiyonunu sormussun,,onu bilmiyorum,ama dedezadenin rehberinden yükledim(oyunsuz)ios 249 falan vardi.birde tarif ettigin ana menünün resmini cektim(MENÜ RESIM-1),belki sen anlarsin,,,,bu menüde ,,kapaklari indir,,,güncelle falan yaziyor onlari yapmalimiyim.tesekkürler,,selamlar.--
Eklentiler:
| indir - menü resim-1.jpg (319.3 KB)
25 February 2012 12:50
CFG USB Loader 56 versiyonu. Bu çok eski.

Şimdi ayarları şu şekilde yapacaksın;
Güncellemeler için kontrol kısmına gelip CFG'nin en son sürümü olan V70'i yükleyeceksin.
Daha sonra yine aynı ayarlar bölümünde: Aygıt: USB, Bölüm: WBFS1 --> NTFS olacak. Bu ayarları yaptıktan sonra 2 tuşu ile kaydedip çıkacaksın. Bu kadar.

Bir de CIOS eski, onu da revize etmen gerekecek. Sendeki 249 Rev 19. Onu CIOSxRev21 ile değiştirmen gerekiyor.

Eski Mesajlarımdan bir alıntı:
Tuzruhu
Elimden geldiğince cevaplayayım.

Yeni üretilen her oyun korsana karşı özel yöntemlerle geliyor. Bunu aşmak için de modifiye edilmiş o oyunun çalışması için gerekli sistem dosyalarına ihtiyaç duyuyor.

Aslında güncel bir CIOS ile internetten indirdiğin yüzlerce oyunu rahatlıkla çalıştırabilirsin ama önemli olan sistemi kandırmak için kullandığımız CIOS'ların yüklü olması. Bu bir kere yapılan (yeni bir oyun çıktığında problem yaşanıyorsa güncelleme yaparak) tekrar yükleyerek halledilen bir mesele. Gerçi bir oyunun tasarım, üretim, satış aşaması bazen yılları bulabildiği için CIOS güncellemeleri de genelde 6 ay 1 sene gibi bir sürede çıkıyor.

Eksik olan sistemde gerekli/doğru CIOS'un yüklenmemesi veya seçilmemesi.

Haliyle bilgiler üst üste biriktikçe bir kirlilik, bilgi çöplüğü oluşuyor. Bunun üstesinden gelmek nerdeyse imkansız. Bunu düzeltmek için ya forumdaki bütün herkes moderatör olacak harala gürele forumu düzelteceğiz (ilk zamanlar böyle problemler yoktu, bilgiler belliydi daha sonra üye artışı ile bilgi ve soru bombardımanı başladı). haliyle çorba olmaması gereken konular arap saçına döndü.

Problemin yanlış IOS'ları kurman. IOS 249 üzerine R19 eskidi artık. Onun yerine CIOSxRev21'i kurman gerekiyor. Çözümü ise basit, öncelikle Hermes CIOS V4'ü kurman gerekiyor. V5 Guitar Hero oyunları için ve bazı belli başlı 1-2 oyun için gerekli. Yani V5'te birçok sorun yaşayabilirsin.

Yükleme mantığın şöyle olmalı:

Eğer CIOSxRev21 kullanacaksan, slot 249 üzerine kuracaksın, 57 veya 58 numaralı IOS üzerine V6 sürümünü kuracaksın.

Yani şöyle olmalı: CIOSxRev21 IOS249 Base IOS 58 olmalı. (Bu ingilizcesi idi )

Daha sonra IOS 58 üzerine kurdu isen IOS 58'i destekleyen USB Loader kullanmalısın. Problem burada işte. Bir Loader indiriyorsun ama sürümü farklı, kullandığı IOS Base farklı. vs. vs. uzatılabilir.

Burada sen CIOSxRev21 IOS239 üzerine IOS 56 olarak kuracaksın. CIOSxRev21'i buradan indir.
Zip dosyasını bir klasöre çıkart. klasörünün içerisinde cIOSX_rev21-Installer.dol isimli dosya var. O dosyayı "Boot.dol" olarak değiştiriyoruz. Daha sonra klasörü olduğu gibi SD kartında Apps klasörüne kopyala.

Klasör içeriği:
SDkart\Apps\cIOSX_rev21-Installer\boot.dol

Yükleme şemasını da yazayım:

D2x yüklerken ilk çıkan seçenekte IOS 236'yı seçiyorsun. İkinci ekranda 3 basamaklı seçim ekranı geliyor. 
İlki hangi versiyonu yükleyeceğin (Biz V6'yı seçiyoruz), ikincisi hangi IOS tabanlı yükleneceği 
(ben 58 seçmiştim, sen istersen 56 üzerine yükleyebilirsin) üçüncüsü ise Hangi IOS üzerine kurulacağı. 
Burada 249 seçiyorsun. 

Şematik olursa: 
1- V6 
2- IOS 56 
3- IOS 249 

Bunları yaptıktan sonra yüklemeye başlıyorsun. Tabii internet bağlantısı gerekli. 
IOS 58 üzerine yüklersen bunun için CFG'nin V70 with IOS 58 sürümünü kullanman gerekiyor. Yoksa problem çıkartır. 
Sen normal versiyonunu yükleyeceksin. Zaten update ederken V70'in sana hangi versiyonunu yükleyeyim diye soruyor.

Biraz karışık oldu ama şimdilik bu kadar yardımcı olabilirim. Toparlayamadım çünkü.
04 March 2012 18:45
paranomy
merhaba bende 4,3e var daha önce hbc filan kurmadım bahsedilenlerden oyunumda yok ne yapmalıyım 4,2 ye nasıl geri dönüş yaparım

4.2 ye dönmek yerine ilk mesajdaki adımları takip etsen çözülecek derdin

***Wii konsolu ellerinde ölen adam... RIP Wii...***
05 March 2012 21:42
Arkadaşlar merhabalar...
Bir sorum olacaktı son adımda mmm den wad klasöründeki dosyaları yüklerken ilk etapta did not complete hatası alıyordum daha sonra mesajları okuduktan sonra load kısmından 236 yı seçeceğimi öğrendim seçtim seçtikten sonra error mounting sd hatası alıyorum wad klasörüne girdiğimde ve klasörde hiçbir dosya gözükmüyor.
10 March 2012 20:18
Merhaba Arkadaşlar,

Bende yalnızkomando21 gibi tüm ayları kontrol ettim kırmızı bomba resimli mesajı bulmadım acil yardım lütfen.

Teşekkürler.
27 April 2012 16:13
teşekürler bu akşam deneyecem olackmı bakalım

1 kez düzenlendi. En son 27/04/2012 16:17 tarihinde pisiko_2121 tarafından düzenlenmiştir.
07 May 2012 18:36
Tekrardan Wii aldım ve soft mod'u bu yöntem ile yine kendim yapacağım. Umarım herhangi bir sorun yaşamam. ^_^
14 May 2012 16:47
hackmii sitesine bağlanılamıyo arkadaşlar.4.3e için dosyayı indiren varsa paylaşabilir mi?
14 May 2012 18:28
dosya her wii için ayrı mac adresi giriyorsun orada, başkası atsa da işe yaramaz.
şimdi açılıyor site bir daha dene
15 May 2012 13:54
Orjinal 4.3e yi hacklemek için hbc ve bootmii yükledikten sonra ios236yı yüklemeye çalışıyorum.Fakat "could'not open file :sd:/IOS36-64-v3351.wad" hatasıyla karşılaşıyorum arkadaşlar.Bi arkadaş sorun olmicağını yazmış fakat sıradaki işlemi yapmaya çalışırken takılıyo bu seferde.Nerde hata yapmış olabilirim?
15 May 2012 15:17
Başım ağrıdı walla ya teknolojiyi de çok severim pspyi çok rahat hacklemiştim.Ama wii ayrı bi dert walla ya smiling smiley Elinize sağlık rehber gayet güzel hazırlamışsınız.
20 May 2012 12:16
Tekrardan aldığım Wii'yi bu metod ile 15 dakika gibi bir sürede back-up oyun desteğine açtım. Rehber için çok teşekkürler.

CIOS yükleme hatası alanlar @shadowman_20'nin paylaştığı gerekli dosyalar paketinde ki CIOS wad'larını yüklesinler. Sorun yaşamazlar.
02 August 2012 10:29
Teşekkürlerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim. Konu yani rehber tamamiylen kendim yazdım kendi emeğimdir ama tabi burda sorun çıkan arkadaşlara yardımcı olan Tuzruhu nuda unutmayalım smiling smiley Bazı siteler altına "alıntıdır" yazmadan direk kopyala yapıştır yapmış. Onları kınıyorum.
14 August 2012 11:19
hocam bir sorum olacaktı ben yaklasık 1 yıl önce wii me soft mod uyguladım fakat uzun süre kullanmadım ve ve de kullandığım SD kartı da kaybettim şimdi yeni bir SD kart aldım fakat içine bikaç dosya falan açıyoduk loder kuruyorduk o kısımları tam hatırlayamıyorum yani soft mod yaptıktan sonraki kısımda gayet cahilim usb den oyun oynayabilmem SD karta ne tür işlemler yapmam gerekli açıklayabilirsen sevinirim
17 August 2012 16:17
IOS236 kurulumu başlayınca sağ/sol tuşlarıyla sizden kurulum metodu seçtirecek. İnternet üzerinden kurulum yapmak istediğinizi seçin. İnternet bağlantısı yoksa IOS236'yı ana dizine atıp adını değiştirmek falan lazım o olayı denemedim. Kurulum başlayacak ve ardından size bir soru soracak

evet böyle durum var internet bağlantısı yok bende malesef angry smiley nasıl yapacam burayı lütfen yardım ederseniz sevinirim daha doğrusu şöyle diyim ıos u internet olamadan yükleyebilirmiyim? yüklesem sorun çıkarmı(bu arada site çok güzel bizim gibi acemiler için faydalı) grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 17/08/2012 16:33 tarihinde superhawk tarafından düzenlenmiştir.
17 August 2012 18:36
google dan "ios 236 installer" uygulamasini bul, sd kartta apps klasorune at, homebrewden calistir.
Olmazsa guncel 4.3 rehberi vardi, ordan 2.adimi yap
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 18
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!