Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wiidewii Softmod Asistanı

Gönderen WiiCrazy 
Wiidewii Softmod Asistanı
12 May 2010 21:44
Efenim yayınlandı, sadece wiidewii üyeleri indirebildiği için

sizi şu konuya alalım : [www.wiidewii.com]

Program forum altındaki 1, 2, 3, 4 numaralı rehberleri tamamen kapsıyor ve bunları oldukça kolaylaştırıyor. Sürekli dile getirilen temel bir sıkıntı vardı buradaki rehberler ile ilgili. Sıklıkla "Bu kadar terimi bilmek zorunda mıyız" deniyordu. Bu programla bilmek zorunda değilsiniz. Pek tabii öğrenerek yapmak niyetindeyseniz forumdaki numaralandırılmış rehberleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Burada programdan screenshot'lar vermekle yetinelim...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 12/05/2010 21:58 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Wiidewii Softmod Asistanı
14 May 2010 20:03
Asistan içindeki videoları buraya da koyayım bari (4.2 için olanı, yani stub ios silme adımı da olan)

En azından işlemlerin nasıl yapıldığı, ne kadar sürdüğü vesaire ile ilgili bilgilenmiş olursunuz...

Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu

Bootmii ile yedek alma

IOS 36'yı sınırlamalardan kurtarma

Stub IOS'ları silme

Cios yükleme

Usb Loader Kurulumu

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
24 May 2010 20:56
Çok güzel bir program olmuş elinize sağlık
Cios yükleme adımında
cios223 yüklerken error: -1035 hatası alıyorum, diğerlerini sorunsuz yüklüyor
nasıl düzeltebilirim?
24 May 2010 22:02
dataman
Çok güzel bir program olmuş elinize sağlık
Cios yükleme adımında
cios223 yüklerken error: -1035 hatası alıyorum, diğerlerini sorunsuz yüklüyor
nasıl düzeltebilirim?

Menü versiyonunuz nedir?

25 May 2010 11:18
versiyon 4.2
25 May 2010 11:43
dataman
versiyon 4.2

Bir önceki adımda stub 223 silinmemiş olabilir... bir adım geri dönüp bir kontrol edin.

ps: muhtemelen dediğim sebepten, -1035 hatasının açıklaması aşağıdaki şekilde. ya da daha önceden hermes cios'un rev5'ini yüklediyseniz de olabilir...
Title with a higher version is already installed

1 kez düzenlendi. En son 25/05/2010 11:46 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
25 May 2010 17:09
aga mmm de internet kanal indirmesi var o calismiyormu?
25 May 2010 17:12
Valla fikrim yok hiç incelemedim. NUSD ile indirip kurulabiliyor, bunun için de MMM'ye gerek yok bence.

25 May 2010 18:04
aga ben inceledim mmm ile direk system ve internet kanallar yuklenebiliyor. 13.2 versiyonun da
02 June 2010 09:13
Selam,

Bu anlatilanlari dinleyip USB Loader kismina kadar herseyi guzelce kurdum. Bendeki Wii versiyon 4.2U. Netten [Wii]Super_Mario_Galaxy_2[NTSC][WiiSOS.com] indirip eldeki 1 TB lik diskin icine iso dosyasini attim. Disk cfg usb loader'de ntfs olarak tanindi ama oyunun varligina dair hicbir iz yok ortada. Bu iso'lari nasil oynatacagiz bir bilginiz var midir? Bir de deneme amacli DVD'ye yazdim isoyu onu da NeoGamma ile denedim ama orada da DVD Read Error aliyorum.

Yanitlarsaniz sevinirim. Bu videolar herseyi guzelce ozetleyip anlatmis. Tesekkur ederim simdiden.

Gökhan
02 June 2010 11:07
gsever
Selam,

Bu anlatilanlari dinleyip USB Loader kismina kadar herseyi guzelce kurdum. Bendeki Wii versiyon 4.2U. Netten [Wii]Super_Mario_Galaxy_2[NTSC][WiiSOS.com] indirip eldeki 1 TB lik diskin icine iso dosyasini attim. Disk cfg usb loader'de ntfs olarak tanindi ama oyunun varligina dair hicbir iz yok ortada. Bu iso'lari nasil oynatacagiz bir bilginiz var midir? Bir de deneme amacli DVD'ye yazdim isoyu onu da NeoGamma ile denedim ama orada da DVD Read Error aliyorum.

Yanitlarsaniz sevinirim. Bu videolar herseyi guzelce ozetleyip anlatmis. Tesekkur ederim simdiden.

Gökhan

Oyunu doğrudan diske atma, wii backup manager programını kullanarak at... Program sd kartında var zira asistan en son adımda yüklüyor...

Oyunu wii backup manager ile attığında disk üstünde WBFS diye bir klasörün oluştuğunu ve attığın oyunun bir klasör altında .wbfs uzantılı bir dosyaya dönüştüğünü göreceksin... İstersen iso olarak da atabilirsin oyunu ama usb loader'ın oyunu görebilmesi için isimlendirmesinin düzgün yapılması gerekiyor... bunu yine wii backup manager ile halledebilirsin...

Sanıyorum bize acil bir wii backup manager rehberi lazım...

02 June 2010 12:56
aga ayib oluyo rehberin olmadigini kim soyledi videolu anlatimini bile yaptim iste burada [www.wiidewii.com]
02 June 2010 12:59
pardon görmedim smiling smiley

02 June 2010 13:01
Cevap icin tesekkurler.

Simple WBFS diye programla ISO'lari diskin icinde wbfs klasorunun icine atinca Super Mario Galaxy 2'im calisti. Bu ise cok sevindim. Oyle gozuktugu gibi zor bir is degilmis. ISO normalde 4.4 GB kusur iken WBFS ile 1.3 GB filan oldu. Scrubbed bir ripti benim indirdigim. Yani ben internetten indiriyorum ISO'lari ha gordum bazi siteler WBFS dosya paylasmis direk. Bu sebeple bana wii backup manager pek gerek degil sanirim. Zaten ISO'larida silerim herhalde. NTFS formatli diskte filmler ve wbfsler gayet guzel durmakta. Diskte bir 500 GB daha yer varmis artik bol bol eklerim birseyler, artik hangisi calisirsa.

Simdi benim merak ettigim bu isleri sadece diskten nasil yaparim hic SD kullanmadan. Fotograf makinesinin 1 GB'lik Fujifilm SD'sini kullaniyorum simdilik ama geri koysam iyi olur foto cekmek icin. Disk bos duruyor acaba dosyalari aynen oraya kopyalasam calisir mi?

Ha bu arada Nintendo'yu da tebrik etmek lazim ayrica bu homebrew olayini cozen arkadaslari. Adamlar cok iyi koruma yapmislar ama zekilerden kacis yok. Epey ugrastirsada mis gibi USB diskten calisiyor oyunlar.
02 June 2010 13:05
disk den derken sd kart kullanmadan tumunu hdd uzerinden calistirmaktan bahsediyorsun. bunun icin hdd yi fat32 formatta kullanman lazim,ve sd ye neyi nasil atiyorsan ayni sekilde hdd ye atman gerekli
02 June 2010 13:37
Evet SD'deki Homebrew icerigini ya da sadece CFG USB Loader'i HDD'den calistirayim istiyorum. Bir daha SD takmaya hic gerek kalmadan. Easus ile size 100 GB Fat32 yer acmissiniz sanirim. Bu 100 GB gozume epey buyuk geldi. Var mi onemli bir sebep 100 Gb olmasinda ben 10 yapayim diyorum gerisi NTFS kalir ve WBFS'ler oraya kopyalanir --isolari silecegim wbfs yaptiktan sonra pek geregi yok gibi diskte tutmanin.

Simdi boyle yapinca disk takikken SD'dekileri HDD'nin roota kopyalarsam gelecegini soyluyorsunuz. Bir deneyim bakayim ise yariyacakmi.

Bu arada Scrubb'suz oyun indirmenin bir ekstrasi var midir? Yani eger scrubblu versiyonu yoksa ayri da hani onun disinda?
02 June 2010 14:28
kullanimina bagli olarak istedigin miktar da fat32 yapabilirsin bu sana kalmis, ve evet sd dekileri oldugu gibi fat32 bolume atarsan hbc icinde sd olmadan tum programlari gorursun, oyun konusun da ise her oyunu indirebilirsin bunun bir farki yok
02 June 2010 14:36
Rehberde 100GB olmasının sebebi 1.5TB'yi bol görmüş olmam... Yoksa özel bir sebebi yok... Ama ne bileyim mame + snes + n64 rom'ları... ileride belki PSX iso'ları falan derken kullanan da çıkabilir... İhtiyacı olmayan için FAT32 bölüme de gerek yok.

Ha bu arada her programı FAT32 diskten çalıştıramayabilirsin... (Mplayer ce'nin belli versiyonları mesela, Super Mario Bros isimli homebrew oyun vesaire vesaire) Her programın harddiskten çalışmayı destekleyeceğini düşünme SD karttan vazgeçerken...

02 June 2010 14:59
Hah sevinc kursakta kaldi. Illa bana bir ek SD aldirtacaklar smiling smiley Bu EASEUS NTFS dikten Fat32 parca yaratamiyor. Benim maksadim olayi bir basamak daha basitlestirmekti. SD tak Disk tak hep bir adim fazla ugras. Neyse baska bir program buluruz artik. Ilginctir arada Wii Play diye bir oyunu indirdim. 350 MB isoya acinca 4.4 GB kusur oldu yine. Simple WBFS ile duzenlenince 100 MB'cik oyun cikti icinden ha zaten sadece bir tanesi oynaniyor ekrandaki hedefleri vurmaca bad ripmidir eldeki acaba neden boyledir.

Ayrica da bu ROM emulation olayinin da yapiliyor olmasi guzel olmus. Bir FAT32 bolersem onlarida denerim, Mplayer filan simdi dursun ama belli mi olur ucuzsa bir tane 8-16 GB SD alirim. Bu gece torrentler oyunlara calisir. Bu arada Bursa'dan katilan var midir foruma?

Bir soru daha bendeki Wii US versiyon simdilik Super Mario Galaxy 2 NTSC denemem basariyla sonuclandi. Bir tane PAL indiriyorum denemelik, region sinirlamasina takilacak miyim bakalim. Boylelikle ne kadar oyun konsollari konusunda cahilligim ortaya cikmis oluyor. Evet gercekten ben oyun hayatina Wii ile baslamis biriyim. PS3 Wii derken Wii'le girdik bir kere. Hep su Johny Lee denen tipin yuzunden. Youtube'da Johny Lee head tracking derseniz gorursunuz halen Wii almamis ya da Wii'si olupta adamlar neler yapmis diye gormek isteyenler...

1 kez düzenlendi. En son 02/06/2010 15:23 tarihinde gsever tarafından düzenlenmiştir.
02 June 2010 15:44
Mplayer ce'yi biraz kasınca fat'ten de çalıştırabiliyorsunu... onun yeni hali WiiMC FAT32'den çalıştırılmayı destekliyor mu bilmiyorum... emülatörlerin çoğunun FAT32 desteği var aslında... yine de bazı programların desteklemediğini bilmen iyi olur.

02 June 2010 16:49
wiimc de destekliyor,mplayer ce de ,ben su ana kadar desteklemeyen bir program gormedim.
edit:simdi aklima geldi homebrew browser sd olmayinca acilista sorun cikariyor

1 kez düzenlendi. En son 02/06/2010 16:50 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
03 June 2010 08:00
Aciklamalar icin tesekkur yine.

Az cok tahmin ettigim uzerede PAL-NTSC oyun farki secmeden calistiriyor CFG USB LOADER diskteki oyunlari. Racket Sports Party PAL oyunu indirip denedim gayet problemsiz calisiyor. Merak ederim sunum yapanlar nicin PAL / NTSC diye oyunlari ayirirlar. Sonucta paylasilanlar kopya, zaten Wii kendinden bunlari calistirmiyor, region protection kaldirmada Wii'yi patch etmenin cok kucuk bir kismi softmod islemlerinde. Bana gereksiz geldi bilmem siz ne dersiniz.
03 June 2010 10:35
Gereksiz degil aslinda,farkli olabiliyor oyunlar mesela bazi oyunlarda ulkeye gore sansur uygulanabiliyor, cipli wiilerin bir kismi da her ulkeyi desteklemiyor.bir de mesela ben pal oyun varken baska oyun indirmek istemem.birde tv si desteklemeyenler de var tabi,yani daha bir cok sebep sayilabilir.
03 June 2010 18:22
Valla, geek program, gerek de videolar tatmin edici lakin ben c IOS ların yüklenmesinde takıldım. Makine 4.2u bir NTSC ve SD kartta sadece 3 tane c IOS bulup kurdu.

İkinci bir nokta da NEOGAMMA ve CFG LOADER videoda hazır gözüküyor ama SD karta yüklenen programlar arasında yok sanırım. Homebrew kanalında uygulama çalıştırmak için programları APPS klasörünün altına koymak lazım deniyor ama bu CFG Loader'in sadece BOL dosyası var.

cIOS ve sonrasında yardım edecek olan var mı?
03 June 2010 18:43
@bulent : son rehber olan usb loader kurulum rehberini dikkatli izlerseniz cfg usb loader'ın kanal olarak kurulumu da gösteriliyor. aynı şekilde videoda gösterildiği gibi isterseniz Neogamma'yı da kanal olarak kurabilirsiniz...onun da forwarder kanalı mevcut orada...

03 June 2010 19:31
Valla kendimi aşıyorum bu hata oluşturma konusunda. Bu kadar kazma olamam yahu.

Şimdi de cIOS kurulumundaki 5 tane dosyayı WAD manager ile kurmak istiyorum ama ERROR= ret= -2011 hatası verdi.

Sabır artık.
03 June 2010 19:42
bulent
Valla kendimi aşıyorum bu hata oluşturma konusunda. Bu kadar kazma olamam yahu.

Şimdi de cIOS kurulumundaki 5 tane dosyayı WAD manager ile kurmak istiyorum ama ERROR= ret= -2011 hatası verdi.

Sabır artık.

Estafurullah, stub ios silme adımını bir daha yapmayı deneyin... yaparken hata almadığınızdan emin olun.

03 June 2010 19:46
Ok attığın pm'den anladığım kadarıyla sen IOS 36 yamama adımındann sonra ileride cios yükleme adımına geçtiğinde gereken dosyaları sd karta kopyalamadığın için hatta yanlış yaparak sd kartın kökündeki IOS 15 ve IOS 36'ları yüklediğin için gerisin geriye IOS 36'yı yamama adımına gitmen gerekiyor... ondan sonraki stub ios adımını zaten yaptığın için geçebilirsin... cios yükleme adımına geldiğinde dosyaları kopyalamayı unutmadan devam edebilirsin...

1 kez düzenlendi. En son 03/06/2010 19:48 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
03 June 2010 20:04
Yuh yani. smiling bouncing smiley

Tam anlamıyla dediğin gibi oldu.

Bu sefer tam olarak kopyaladığım için Patch adımından sonrasını tekrar yaptım ve WAD manager ile wad dosyalarını yükledim. Usb loader ile de kontrol ettim şu an sıkıntı yok.

Teşekkürler.
Sıra geldi disk adımına. tongue sticking out smiley (Hard Disk'e dosya atma adımına.)

WiiCrazy
Ok attığın pm'den anladığım kadarıyla sen IOS 36 yamama adımındann sonra ileride cios yükleme adımına geçtiğinde gereken dosyaları sd karta kopyalamadığın için hatta yanlış yaparak sd kartın kökündeki IOS 15 ve IOS 36'ları yüklediğin için gerisin geriye IOS 36'yı yamama adımına gitmen gerekiyor... ondan sonraki stub ios adımını zaten yaptığın için geçebilirsin... cios yükleme adımına geldiğinde dosyaları kopyalamayı unutmadan devam edebilirsin...

1 kez düzenlendi. En son 03/06/2010 21:07 tarihinde bulent tarafından düzenlenmiştir.
03 June 2010 20:34
Disk adımı ne yahu? Disk adımı diye bir şey yok ki smiling smiley

Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 21
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!