Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

1. Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu

Gönderen WiiCrazy 
Re: 1. Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu
19 September 2010 18:45
bu priiloader neden önerilmiyor acaba kararlı değilmi son sürümü nedir?bilgisi olan smiling smiley

19 September 2010 20:51
onerilmedigini nerden cikardin, wad yukleme ile ilgili burdaki veya yabanci sitelerin cogunda uyari niteliginde boot2 yuklu bootmii veya preloader\priiloader yuklu degil ise brick e sebep olabilir diye yazilmistir.buda oneriden cok daha onemli ve gerekli bir sey oldugunu gosterir.wad yuklemeleri ile falan ugrasmayan wii yi sirf oyun oynamak icin kullananlar icin pek de gerekli bir sey degil .
19 September 2010 21:21
@wiicrazy tesekkur ettim.su boot2 olayini bilsem cok onceden alirdim wii yi grinning smiley.

20 September 2010 13:33
dedezade
onerilmedigini nerden cikardin, wad yukleme ile ilgili burdaki veya yabanci sitelerin cogunda uyari niteliginde boot2 yuklu bootmii veya preloader\priiloader yuklu degil ise brick e sebep olabilir diye yazilmistir.buda oneriden cok daha onemli ve gerekli bir sey oldugunu gosterir.wad yuklemeleri ile falan ugrasmayan wii yi sirf oyun oynamak icin kullananlar icin pek de gerekli bir sey degil .

birkaç ay önce priiloader ı yükleyemediğini takılıp kaldığını yazanlar vardı yabancı sitelerde benim aklımda yanlış yer etmiş olabilir sayın hocam,bizde yükleyelim artık o zaman bunu açıklama için teşekkürlersmiling smiley

not:wii yi kurduğum 3-4 ay oluyor şimdi yüklesem yada başta yükleseydim bir fark olmuyor değilmi?
teşekkürler

1 kez düzenlendi. En son 20/09/2010 13:34 tarihinde MScene tarafından düzenlenmiştir.
20 September 2010 16:20
Yok fark etmiyor kurabilirsin.

1 kez düzenlendi. En son 05/11/2010 21:08 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
06 March 2011 11:11
Arkadaşlar benimle uğraşmaktan sıkıldınız ama son uğraşlarımız ols her zaman ki gibi yardımlarınız esirgemeyin halledelim şunu sizde kurtulun bende..eye rolling smiley

öğrendiniz ama yine söyliyim menü 4.2e
1.Adım: ben asistan eşliğinde softmod kurdum asistanda ki videoları açamadığım için youtube'den takip ettim videoları bu arada cios yükleme işleminden önce sd karta dosya kopyalama bölümünü atlamışım kartdaki diğer wad'ları yüklemiş oldum bunu sonradan farkettiğim için asistan işlemini bitirdim diye priiloader kurdum ıos 36 pacht hatası verdi nusd indirip yüklemeyi denedim olmadı yine tabii sd karta bu arada başka şeylerde yüklendi iyice karıştırdım diye yüklemede yaptığım sıranın tersinden arada cfg fln yüklemiştim hepsini kaldırdım bu kaldırma işlemim doğrumuydu bilmiyorum ama yaptım affdin benii

2.Adım: asistanı baştan yüklemeye başladım ıos silme bölümünde hata yaşadım ilk olarak silmemiz gereken ioslar çıkmadı (1.adımdaki asistanı yüklerden sildiğim için çıkmıyo diye düşünerek bu adımı atladım) ciosları sd karta atıp wii taktım şuan orda kaldım ciosların hepsi hata veriyo Error= -2011 hatası nerde neleri yanlış yapıyorum karıştırmam için adım, adım düzeltmem yada ekleyip silmem gerekenleri yazarsanız sevinirim...confused smiley

Biran önce yardımlarınızı bekliyorum wii yatmaktan ben uğraşmaktan sıkıldım smiling bouncing smiley
06 March 2011 12:12
dedezade sana öm fabrika ayarlarına fln mı dönsem diye sormuştum sıralı rehberde nerde yanlışın varsa ordan devam et demiştim hangisini yeniliyim bu durumda
06 March 2011 20:56
softmod asistanındaki basamaklerı tekrarlarsan birşey olmaz.
07 March 2011 08:49
data kablosuyla int nasıl bağlanabilrim wiiden sadece takmam yeterli mi?
07 March 2011 09:20
Usb Lan ADAPTÖR YARDIM konusunu buldum tmmdır araştırıyım bakalım
08 March 2011 14:05
Arkadaşlar;

yeni indirdiğim HBC installer dosyasını apps içine atıp çalıştırmaya çalışıyorum fakat olmuyor.Nedir bunun olayı?smiling smiley)
08 March 2011 17:14
Dosya ismini boot.dol yapıp bir klasörün içerisine atacaksın.
08 March 2011 18:32
teşekkürler deniyorum
14 March 2011 12:45
2 haftadır sitenizi takip ediyorum çoğu mesajı okudum. Sayenizde kurulumu bitirdim ama kafamda bi soru kaldı. 4.2e kullanıcısıyım. bootmi kurarken şansıma boot2 olarak kurabilme seçeneği geldi

1- boot2 install
2- ios instal

bide çıkış tı sanırım

videolarda ikisinide kurun diyordu önce boot2 yi yükledim sd karta sonra ios olanı karta yükledim.
sonrasında yedek aldım.

sorum şu ben şimdi boot2 ile mi yedekledim yoksa ios la mı. nerden anlayacam.

Yardımlarınız için çok çok teşekkürler şimdiden.

bu hackleme işlemi çok heyecanı bi olay tongue sticking out smiley korkuyla karışık smiling smiley
14 March 2011 13:18
Bootmii'yi çalıştırmak için hangi yolu izledin?

HBC açıkken home tuşuna basarsan Launch Bootmii IOS, Launch Bootmii vs vs. Gerçi yedek aldıktan sonra boot2 olarak kuruldu ise farketmiyor. Sadece 4.3 update'ini yapma yeter.
14 March 2011 13:41
Hbc de iken home tuşuna basıp Launch Bootmii seçeneğiyle aldım.

yedeklediğim dosyada belli olurmu. boot2 li olup olmadığı.

hızlı cevap için teşekkürler.
14 March 2011 14:15
Boot2 yüklü olduğunu anlamak için Wii'yi kapatıp açmak yeterli. Wii açılırken mavi ışık hızlı bir şekilde 2 kez yanıp sönecek. Bu şekilde anlayabilirsin. Veya hackmii installer çalıştırılır ise sana söyler yüklü olup olmadığını.
14 March 2011 14:19
Çok teşekkürler. Şimdi işyerindeyim eve gidince deneyeceğim. umarım boot2 dir smiling smiley)
18 March 2011 09:21
Denedim. Önce bi kez mavi sonra hıclıca 2 kez mavi yandı. Sanırım boot2 li smiling smiley) gönül rahatlığıyla kurcalayabilirim. gerçi fazla kurcalamayacam ne olur olmaz. İnternetide kapadım çocuklar güncelleme yapmasın diye. Şuan 100 tane PAL ve NTSC karışık oyunum var onları oynuyorum.

tekrar teşekkürler tuzruhu, dedezade, Wiicrayzz ve diğer arkadaşlar.
31 March 2011 08:32
oncelikle merhaba benim sorunum homebrew channel i sorunsuz kurdum ama bootmii ios kurulumunu bir turlu yapamiyorum verdiginiz tum yollari denedim ama olmuyor ne zaman menude install bootmii as ios yapsam kirmizi renkte FAILLED (1) uyarisi aliyorum lutfen bana yardim edin
31 March 2011 12:08
Farklı bir sd kart ile denedin mi? Veya SD kartının yazma koruma zımbırtısı var onu kontrol ettin mi? Bootmii kurulurken SD karta dosya kaydediyor. Bootmii isminde bir klasör oluşturup dosyalar atıyor içine.
22 April 2011 19:51
selam arkadasllar;
yaklasik 2 yil önce kullanilmis bir wii aldim chipliymis ama ben sizin sayenizde softmod uygulamasini yaptim(yada öyle saniyorum)versiyon 3.3e cfg usb loader acildiginda v56 249 yaziyor.
Benim sorularim ise;
1-versiyonu yükseltmelimiyim
2-sd card icindeyken wii acilmiyor,önce sd card i cikariyorum acildiktan sonra tekrar yerlestiriyorum,acaba sebebi nedir.
3- son olarakta hdd i bazen tanimiyor (Forumda okudugum kadari ile uyku modu problemi olabirmis), tekrar formatlama disinda bir secenek varmi?
simdiden cok tesekkür ederim
03 May 2011 20:32
arkadaslar bu hbc version v.0.8 ile 1.0.8 aynı sey mi?
04 May 2011 16:15
dagistan
selam arkadasllar;
yaklasik 2 yil önce kullanilmis bir wii aldim chipliymis ama ben sizin sayenizde softmod uygulamasini yaptim(yada öyle saniyorum)versiyon 3.3e cfg usb loader acildiginda v56 249 yaziyor.
Benim sorularim ise;
1-versiyonu yükseltmelimiyim
2-sd card icindeyken wii acilmiyor,önce sd card i cikariyorum acildiktan sonra tekrar yerlestiriyorum,acaba sebebi nedir.
3- son olarakta hdd i bazen tanimiyor (Forumda okudugum kadari ile uyku modu problemi olabirmis), tekrar formatlama disinda bir secenek varmi?
simdiden cok tesekkür ederim
oyun oynamak icin versiyon yukseltmen gerekmiyor.
sd kart icin de softmode kurulumunda kullandigin dosyalari sil,icinde usbloader ve dosyalari olsa yeterli,
hdd konusunda ise kullandigin hdd bolumlumu, hangi bolumu kullaniyorsun?hangi formatta kullaniyorsun fat32, ntfs,wbfs?

05 May 2011 16:34
HBC V0.8 ie 1.0.8 aynı.
06 June 2011 11:12
Ustalar Elime Bir Adet 4.2e Wii geldi.
Anlatildigi gibi SD karta gerekenleri attim.
Fakat isin Tuhaf yani hackmmi installer calistirdiktan sonra
Homebroww Channel kurulumuna Geliyorum ama benim ekranimda 3 degil
2 Kurulum gosteriyor...
Biri yesil biri mor.
DvDX olan yok bende nedendir acaba?
Videodaki leride Uyguladim yine aynisi oldu

Ekleme: Tamamdir Ustalar Hallettim...Hackmi installer 0.8 yukleyince DvDX kurdurmuyor.0.6 ile yukledim.

1 kez düzenlendi. En son 06/06/2011 14:00 tarihinde dmda tarafından düzenlenmiştir.
03 August 2011 09:10
Homebrew channel ı yüklemek amacıyla denilenleri yaptım. FAT olarak biçimlendirilmiş SD karta boot.elf dosyasını ve private klasörünü attım. Wiiye koydum SD card menüsünde soru işareti çıkıyor bu oynatılamaz deniyor. Daha da ilerlemek için super smah bros. brawl lazım diyenler var. Ama bu oyun 8 gb... Onu çalıştırabilmem için flash diskten okutmam lazım ama ben zaten oyunları flash diskten okutmak için homebrew channel ı yüklüyordum. Lütfen yardım edin.
04 August 2011 19:01
tam olarak ne hatan var homebrew chaneldan oyun okutulmaz ve ssbb zaten 8gb deil en fazla 4.7 gbdirki öyle deil diye hatırlıyorum

04 August 2011 21:33
super smah bros. brawl oyunu 7.92 gb bende orginali var arkadaş doğru sölüyor smiling smiley
04 August 2011 21:52
akbasemre1
tam olarak ne hatan var homebrew chaneldan oyun okutulmaz ve ssbb zaten 8gb deil en fazla 4.7 gbdirki öyle deil diye hatırlıyorum

hddden iso okutmak için anlatılan yollarda hep homebrew channel anlatılıyor ben de önce homebrew channel ı kullanayım dedim. SD cardla boot.elf işleme geçince "This channel cannot be launched on this Wii console" diyor.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 21
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!