Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
03 April 2010 12:13
Arkadaşlar 4.2e versiyonuma tuzruhu üstadımızın yol haritası doğrultusunda CIOS'a kadar yüklemeleri yaptım. Bootmii ile de yedek aldım. Şimdi 2GB'lik Sandisk kartımda;

Bootmii ve private klasörleri,
Bootelf ile installer dosyaları ile
Yedekleme sonucunda oluşan keys ve nand dosyaları var.

SD karttaki bu dosyaları ayrıca bir yedek almamda fayda var sanırım. Yedek almak suretiyle mevcut kartı formatlayıp Bundan sonraki cios kurulumu için kullanabilir miyim?

Syg.

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
03 April 2010 12:18
@cebor : evet kullanabilirsin, bootmii klasörünü silme yalnız, homebrew channel içerisinden bir daha ihtiyaç duyduğunda bootmii'yi açabilmek için bu dosyalar gerekli. diğer dosyaları da dediğin gibi yedeklemende fayda var... hatta nand yedeğini ve key'leri bir cd'ye yazıp bir yerlere saklamak ekstra dikkatli olmak adına güzel bir hareket olur.
03 April 2010 21:57
herkese selamlar, izin verirseniz birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

cihazı yeni aldım ingiltereden siyah wii seri nosu LEH510XXX şeklinde [www.wiidrives.com] sitesinden baktığımda drive chip modelini göremedim (GC2-D3-2 vs.?) neyse bu pek sorun diil sorulara geliyim;

1- cihazın mevcut versiyonu güncelleme ile 4.2E oldu, 4.2 için anlatılan herşey bu versiyon için geçerlidir sanırım?

2- farklı kaynaklarda bootmii nin ios olarak kurulumu anlatılarak gidilmiş burada ise olabiliyorsa mutlaka boot2 olarak kurulması ön görülmüş. Bunun tek farkı brick durumunda yedekden geri dönülebilmesi için midir?

bu gece geç oldu ama yarın sabahtan bende işlemleri sırası ile uygulamayı düşünüyorum, inş başarılı olabilirim..

1 kez düzenlendi. En son 03/04/2010 22:03 tarihinde theomen tarafından düzenlenmiştir.
03 April 2010 22:06
1- 4 nolu cios kurulum rehberinde bütün menü versiyonları için rehber mevcut, bunun dışında bannerbomb uygulamada da 4.2 için ufak farklar var bu da yine 1 nolu rehberde belirtilmiş. Özetle bu bölüm altındaki 1,2,3,4 nolu rehberleri takip ederek işi cios kurulumuna kadar götürebilirsiniz. Buradaki rehberleri uygulamanın da bir sakıncası yok.

2- cios kurulumu bootmii'den faydalanılarak da mümkün, muhtemelen bu şekilde bir kurulum rehberi de görmüş olabilirsiniz. Bir de tabii uygulayanlar yeni olacağı için boot2'ye kurulum basit olsun diye es geçilmiş olabilir. Sizin için olmasa da boot2'ye kurabilenler için atlanılmaması gereken bir aşama... Pek tabii boot2'ye kurulumun en büyük farkı brick durumunda yedekten dönebilme imkanı sağlaması. IOS olarak kurmak da yedek almak ve full-brick durumunda da donanım yollu makineyi kurtarmak açısından önemli..
04 April 2010 08:31
dayanamadım ve sabah 5 sularında işi bitirdim winking smiley işin uzun kısmı yazılan herşeyi bikaç kere okudum yanlış yapmamak için sonrasında işe başlayınca 1-2 saatte bitti zaten hem videolar mevcut hem anlatımlar mevcut. kısaca rehberleri hazırlayan herkeze teşekkürler, birebir uygulayınca sorun olmuyor.

şimdi tek sorun elimde max 2gblık flash lar var winking smiley dün sadece super mario bros ve rachet sports oyunları sığabildiği için onları deneyebilmiştim, bugün ilk işim ya gidip bi 8gb lık min flash alıcam yada gidip bi hdd alıcam. elimde 2.5" lik 500gb hdd var ama içinde veriler varken partition magic ile yapılandıramayacağım için kullanamam gibi. o yüzden ne zamandır düşündüğüm 1tb lık bir 3.5" lik hdd almayı düşünüyorum, deneyen arkadaşlar varsa 3.5" lik ekstra güç kaynağı olan hdd ler ile sorun çıkartır mı acaba bilgi verebilirlerse sevinirim..
04 April 2010 09:15
@theomen : hermes cios kurulumu da yapıp ya da waninkoko'nun cios rev19'una yükleyip o bahsettiğin harddiskini fat32 olarak kullanabilirsin, formatlamana gerek yok. (tabii uyumluysa)
04 April 2010 09:56
2.5" lik olan hard diskim ntfs malesef, dediğin işlemleri yapsam bile fat32 olarak biçimlendirmem gerekli sanırım..
04 April 2010 10:07
theomen
2.5" lik olan hard diskim ntfs malesef, dediğin işlemleri yapsam bile fat32 olarak biçimlendirmem gerekli sanırım..

Olsun, uyumluysa ntfs olarak kullanman da mümkün, ama hermes cios yüklemen lazım.
04 April 2010 10:32
peki hocam ben normal rehberdeki adımları uygulayarak cios rev14 dü yanılmıyorsam onu yüklemiştim bunun üzerine cios rev19 yüklersem sorun olur mu? bununla ilgili işlem adımlarını içeren bir rehber var mıdır ben en iyisi bi araştırıyim winking smiley
04 April 2010 10:38
Rev19'u Rev14'ü yüklediğin gibi homebrew channel içinden çalıştırarak yükleyebilirsin... Bunu kurarken Trucha bug'ı dahil ettiğin IOS 36'yı da IOS 249'u da kullanabilirsin. Dikkat etmen gereken şey baz olarak IOS 38 seçmezsen IOS 249'u wad manager'da kullanamayacak olman.

NTFS kullanacaksan hermes cios rev4'ü kur.. dedezade'nin hazırladığı bir rehber vardı, biraz bakınırsan bulursun.
04 April 2010 14:00
bahsi geçen yazı dedezadenin preloader kurulum rehberi midir hocam?
04 April 2010 14:16
hermes kurulum icin [www.wiidewii.com] buraya bakabilirsin
04 April 2010 14:36
Arkadaslar merhaba, cok guzel bir forum olusturmussunuz. Oncelikle tebrik ederim.
v4.0E bir wii aldim. Ve tarif ettiginiz sekilde butun islemleri yaptim.
Sirasiyla :
- Bannerbomb
- Hackmii v.06
- Trucha Bug Restorer
- Custom IOS R14

Hepsini kurdum, ancak yapabildim mi yapamadim mi bilmiyorum. Bunu nasil ogrenebilirim ?
Wii konusunda cok acemiyim. Hangi programlari kurmam lazim, hangi program ne ise yarar ?
Oyunlari nereden indirebilirim ? Bursadayim wii sahibi arkadaslarla gorusebiliriz, ayni zamanda xbox 360 ta var bende, tecrubelerimizi paylasabiliriz.
Yardimci olursaniz sevinirim.

Herkese selamlar, saygilar

Murat.

yildiz.murat81@gmail.com
04 April 2010 19:09
Arkadaslar bursadan kimse yok mu ? Bana yardim lazim smiling smiley
04 April 2010 19:19
Oyunları bilemiyorum ama gerekli hazırlıkların hepsini yapmışsınız, yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünden usb loader rehberleri ile devam edebilirsiniz. Tavsiyem cfg. usb loader...
05 April 2010 11:20
- Bannerbomb
- Hackmii v.06
- Trucha Bug Restorer
- Custom IOS R14

Bu programlari kurduktan sonra SD Kartimin goruntusu :

Bunlarda Wii nin goruntusu :

Acaba eksik veya yanlis birsey yaptim mi arkadaslar ?
05 April 2010 12:26
@dalnetfia : bootmii klasörü ve apps ana klasörü (içindeki TBR ve ciosrev14 installer'ı silebilirsin) haricindeki dosyaları silebilirsin. Gönderdiğin screenshot'lardan yanlış bir şey gözükmüyor. TV ne bu arada? smiling smiley
05 April 2010 13:12
Sildim hocam eyvallah, tv samsung 50" plazma.
07 April 2010 07:19
WiiCrazy
Oyunları bilemiyorum ama gerekli hazırlıkların hepsini yapmışsınız, yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünden usb loader rehberleri ile devam edebilirsiniz. Tavsiyem cfg. usb loader...

Ben de dalnetfia arkadaşımızın durumundayım. Cfg. usb loader'dan önce preloader (semi brick önlemi için) tavsiye ediliyor. Onu yüklememizi önerirmisiniz?

Syg.
07 April 2010 07:23
cebor
WiiCrazy

Ben de dalnetfia arkadaşımızın durumundayım. Cfg. usb loader'dan önce preloader (semi brick önlemi için) tavsiye ediliyor. Onu yüklememizi önerirmisiniz?

Syg.

Ivır zıvır wiiware/vc şeklinde bir sürü wad yükleyeceksen ya da ne bileyim menü teması uygulamak gibi tehlikeli işlere gireceksen yüklemeni tavsiye ederim.
14 May 2010 19:54
Kolay gelsin ben bu olaya yeni girdim,cokta anlamıyorum wii olayını ama bir kac sey sormak istiyorum
arkadaslarım amerikadan oyunlar getiriyor onların getirdigi bir oyunu denedim calıstıramadım dvd yi okuyamadım diye hata verdi bende internete baglamaya calıstım kablosuz modeme mac adresini tanımladım biseyler baglandı indirdi sankim su anda versiyonum Ver 4.2.E simdi bu cihaza neler yapabilirim??
14 May 2010 19:56
peacebar
Kolay gelsin ben bu olaya yeni girdim,cokta anlamıyorum wii olayını ama bir kac sey sormak istiyorum
arkadaslarım amerikadan oyunlar getiriyor onların getirdigi bir oyunu denedim calıstıramadım dvd yi okuyamadım diye hata verdi bende internete baglamaya calıstım kablosuz modeme mac adresini tanımladım biseyler baglandı indirdi sankim su anda versiyonum Ver 4.2.E simdi bu cihaza neler yapabilirim??

Senin makine pal, o oyun ntsc muhtemelen. Bölge korumasından dolayı oynayamamışsın oyunu.
Neler yapabilirim sorusu ise tamamen senin neler yapmak istediğinle alakalı.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
14 May 2010 19:58
Wii sistemini güncellemişsin ama Amerikadan gelen wiiw 4.2E olmaz, 4.2U olur.

Herneyse, rehberleri takip edersen veya üyelere özel bölümündeki wii asistan programını indirirsen sana büyük yardımı olur.

Edit: Yanlış okumuşum, cihaz abd'den geliyor sandım, pardon.

1 kez düzenlendi. En son 14/05/2010 20:00 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
30 June 2010 20:12
Merhabalar
Bende şöyle bir hata veriyor daha ilk aşamada boot elf i çalıştırırkren bekleyip 1 e basınca
This installation can NOT continue because there is no vulnerable IOS installed on your wii.

ne yapmalı
30 June 2010 20:17
demolisher
Merhabalar
Bende şöyle bir hata veriyor daha ilk aşamada boot elf i çalıştırırkren bekleyip 1 e basınca
This installation can NOT continue because there is no vulnerable IOS installed on your wii.

ne yapmalı

Menü versiyonu?
Daha önce wii'ye bir şey yapıldı mı? (Cioscorp yüklemek gibi)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
30 June 2010 20:31
hayır wii ilk aldığım haliyle duruyor
menüsü 3.2 u
30 June 2010 21:31
demolisher
hayır wii ilk aldığım haliyle duruyor
menüsü 3.2 u

Hmm enteresan, 3.2'de kafadan IOS 30'u kullanarak yükleme yapabilmesi lazım... downgrade edilmiş bir makine de olabilir elindeki... bana sanki öyle geldi. Bannerbomb ile Hackmii Installer yerine DOP-Mii'yi çalıştırarak yamasız IOS 36 yüklersen (son sürümünü değil ondan bir öncekini yüklemen lazım) Hackmii Installer düzgün çalışacaktır.

09 July 2010 18:00
Bir şey sorucam bannerbomb'un 4.3 için olanı çıkıcak mı?
09 July 2010 18:35
Nilyew
Bir şey sorucam bannerbomb'un 4.3 için olanı çıkıcak mı?

%25 ihtimal çıkacak
%75 çıkmayacak

yani bilmiyorum, yazan comex nick'li vatandaştan başkası da bilmiyordur smiling smiley
sadece nintendo'nun banner gösterme kodlarında hala exploit edilebilecek bir şeyler olduğu bir yerde gözüme çalındı. ama beri yandan comex'in twitter'ına bakarsan eleman iphone 4 ile uğraşıyor...

10 July 2010 07:18
Niye uğraşıyorki Iphone 4 ile. Redsnow 9.5b herşeyi orjinal 4.0 ipsw dosyasından hallediyor zati. Ben bile 3.1.3 sisteme 4.0 yükleyip kırdım. Hepi topu downlaod ile birlikte 20 dakika sürüyor. grinning smiley
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 20
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!