Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
08 March 2010 20:05
IOS38-64-v3610.wad bu sekildeyse ismi dogrudur.bunu sd kartin kokune at ciosrev14 kurulumunu yaparken wad kurulumunu secerek yap

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
08 March 2010 20:12
yok adı öyle değil gene yapamadık 0000000100000026 3610.wad diye çıkıyor yanlış yaptım
08 March 2010 20:18
databes\ios\ios38\v3610 u sececeksin programin alt tarafindaki pack wad secili olacak.indirdiginde bir klasor olusucak o klasorun icinde wad uzantili dosyayi gorursun
08 March 2010 20:29
tamamdır wii yi hackledim şimdi oldu new super mario yu taktım çalışır gibi oldu sonra baştan başladı başka oyun deniycem şimdi herkese teşekkürler ben demekki daha önce hacklememişim ya
08 March 2010 21:55
İşlemi bitirmişin gerçi de, nusd ile indirdiğinde olması gereken isimle inmiyor... ismini rehberdeki gibi senin değiştirmen gerekiyor... neyse..
10 March 2010 09:52
nusd ile indirdim dosyanın adı aynıydı
10 March 2010 13:03
evet bende baktim ismini degistirmek gerekmiyor
20 March 2010 22:02
Henüz yeni bir wii kullanıcısı olarak ilk sayfadaki anlatımda özellikle sandisk olmak üzere 250 -500 mb lik bir sd kart ile 1-2 gb lik ikinci kartın olması gerektiği belirtilmiş bu kartlardan küçük hacimliyi bulmak çok zor. Üstadlar elimdeki sadece 2 gb lik sandisk ile bunu nasıl aşacağız Syg.
20 March 2010 23:34
@cebor sanirim sen yanlis anlamissinsmiling smiley 2 gb sandisk ile herseyi sorunsuz yaparsin baska karta da ihtiyacin yok 1 sd kart yetiyor,hele sandisk 2 gb sa yeme de yaninda yat oluyorsmiling smiley
21 March 2010 21:33
Bootmii ile yedek almada bahsediliyor. [www.wiidewii.com]

Alıntı aşağıda:

İşlemlere başlamadan önce bize 1 adet 256 veya 512 Mbyte'lık SD kart, 1 adet yedek alma işlemi için minimum 1 GByte SD kart gerekmektedir. Sebebine gelince, yedek alacağımız Nand belleğin boyutu 528 Mbyte'tır. Bootmii yedek alma işlemi esnasında zaten SD kartın kapasitesini kontrol edip yeterli mi değil mi söylüyor...

Bu yedek alma işi de gerekli birşey anladığım kadarıyla.

Syg.
21 March 2010 22:18
yedek alinmasi gerekir,bootmii nin boot2 ye kurulan makinalarda yuzde 99 brick e onlem olmakta, ama sadece ios olarak kurulan 2008 den sonra cikan makinalarda da alinip bir kenara konulmali.
su an icin en azindan sneek ve triiforce gibi programlarda da bu yedege ihtiyac oluyor.
evet yukarda softmode islemi icin 256 mb kart yeterli ama yedek icin en az 1 gb olmali yaziyor.
ama iki ayri kart olmasi sart degil.
22 March 2010 09:23
256 veya 512 mb'lık SD kart yazmamızın sebebi, sadece softmod işlemi içindi. Daha büyüğü varsa onu da kullanabilirsiniz. Yedek alma işlemi içinse minimum 1 gbyte'lık gerekiyor. Sebebi yukarıda yazılmış. Nand belleğin boyutu 528 Mbyte. (Her ne kadar 512 Mbyte yazsada yedek alındığında bu 528 Mbyte'a çıkıyor.)
22 March 2010 10:24
Teşekkürler üstadlarım. Sadece bu iş için 2 GB Sandisk aldım. Anladığım kadarıyla her iki işlem için de kullanabilirim. Artık işlemleri uygulayabilmek için müsait bir zaman ve sakin bir kafaya ihtiyaç var. Syg.
22 March 2010 19:48
Wii hackleme basitmiş ben hackleyince anladım yaparsın sende,Arkadaşlar geçen sene aldığım Psp 2004 versyn 5.51 kırılabiliyor mu takip edemiyorumda hiç oynayamadım daha 8 ay oldu.
22 March 2010 20:45
reptile
Wii hackleme basitmiş ben hackleyince anladım yaparsın sende,Arkadaşlar geçen sene aldığım Psp 2004 versyn 5.51 kırılabiliyor mu takip edemiyorumda hiç oynayamadım daha 8 ay oldu.

Psp ile ilgili bölüm daha uygun olur bu soruna. Hem orası çok boş, işlem hacmi oluşur ne bileyim endeks yükselir smiling smiley
23 March 2010 07:40
Arkadaşlar bana öncelikle dvd izleme ve mümkünse evdeki diğer bilgisayardan ağ içinde divx izleme (bir arkadaş mümkün olduğunu bir yerde söylemişti.) istiyorum. Öncelikle bu işler için de rehberdekileri yapmam gerekiyor mu? yoksa başka bir şey mi yapmam gerekiyor. Syg.
23 March 2010 07:45
@cebor : divx oynatmak için sadece homebrew channel'i ve ilgili programları kurmak yeterli... wiibrew üstünde medya oynatıcı uygulamalarını bulup / indirip / deneyebilirsin. Dvd oynatmaya gelince bunun için hermes cios setinin üç cios'undan biri olan IOS 202'yi yüklemen gerekiyor. Mplayer ce ile ilgili açılmış başlıklarda detayını görebilirsin.
23 March 2010 16:01
Bunları direk mi yükleyip uygulayacağım. Yani diğer uygulamalar olmadan Şayet öyleyse bu uygulamaları yüklemem brick vs gibi geriye dönüşü olmayan sorunlar yaratır mı? Syg.
23 March 2010 16:06
hermes ios 202 kurman bricke sebep olmaz,diger programlar da kurulmuyor, sd kartta apps icine atip hbc icinden calistiriyorsun.
23 March 2010 20:40
4.1e versiyonu bi wii m var.softmod yapmak istiyorum ama kablosuz internet bağlantım yok.offline olarak yapmaamın bi yolu varmı acaba??
24 March 2010 07:13
gerekli linki pm attim , verdigim linkde tum softmode islemi icin gerekli hersey buna hermes kurulum da dahil hazir halde ,oldugu gibi sd karta atman yeterli
02 April 2010 12:55
4.2 için rehber hazırlanmayacak mı ?
02 April 2010 13:05
4.2 için rehber var zaten. CIOS kısmına kadar aynı, ondan sonra CIOS yükleme 4.2'de farklılık gösteriyor.
02 April 2010 14:07
ben bulamadım dostum link atman mumkunmudur? birde cios nedir ?
02 April 2010 14:15
Buradan okumaya başlayabilirsin. Önce oku sindir ondan sonra yükleme işlemine geç. Yoksa brick yapma riskin olabilir.

Rehberler bölümünde sırası ile herşey yazılmış, oradan neye hangi sıra ile ulaşabileceğini bulabilirsin.
02 April 2010 14:15
brick bir nevi ban sanırım ? geri dönüşü varmıdır?
02 April 2010 14:19
Eğer tedbirini alırsan bütün bricklerden kurtulabilirsin. Misal fullbrick (bundan da geri dönüş var ama tedbirini alırsan), semi brick gibi.

Senin Wii'ye bootmii kurulumunu Boot2 olarak kurabiliyorsan korkmana gerek bile kalmıyor ama detaylı bilgi için ilgili konuları okumalısın.
02 April 2010 14:21
teşekkür ederim arkadaşım. site ve ilgi harika gerçekten çok faydalı olacağına inanıyorum.
03 April 2010 11:06
slm. arkadaslar ben yeni üyesiyim bu formun.Elimde wii 4.2 versiyonundan bulunuyor buna bootmi 2 kurdum.bootmi star yaptigimda görüntü cikiyor ama donup kaliyor.reset dügmesine bastigim zaman bile cikmiyor ancak fisini cekiyorum ozaman wii aciliyor.bana yardimci olurmusunuz,...
03 April 2010 11:09
@cerem : 5 sn. bekleyince menünün açılması lazım, bootmii configuration editor isimli programla bu süreyi 0'a indirip doğrudan menünün açılmasını sağlayabilirsin.

Ayrıca wii'yi başlattığında çıkan bootmii ekranında power tuşu ile seçenekler arasında gezinip reset tuşu ile de seçili seçeneğe girebilirsin...
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 20
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!