Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
05 March 2010 17:04
selam arkadaşlar,

amerikadan aldığım wii 4.0U yu E ye çevirme şansın var mı?

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
05 March 2010 17:47
neden cevirmek istiyorsun softmode yaparak pal ntsc farki olmadan her oyunu oynarsin zaten.
06 March 2010 21:32
arkadaşlar bende soft mod yapabilirmiyim acemiyimde versiyonum 3.2E imiş baktım öyle yazıyor basit midir bu işlem biraz korkuyorum aslında da 1 gb sd kartım var ,Wii yi internete neden bağlıyoruz anlamadım orasını..
06 March 2010 23:07
evet yapabilirsin hem senin versiyonuna softmode daha kolay.hbc yi bootmii yi yukledikten sonra cios38rev14 yukluyorsun.
internet mesela ciosrev14 yuklerken netwerk secip netten yukleme yapman lazim o nedenle gerekli,yada onun icin gerekli iosun wadini sd kartta bulundurman lazim,rehberleri sirayla takip edersen,problem yasamadan softmode yaparsin.
07 March 2010 07:06
tşkler
07 March 2010 12:15
arkadaşlar yedek alamıyorum yazılan şeyleri yaptım ama homebrew giriyorum home tuşuna basıyorum launch bootmi çıkmıyor bende eksik ne yapmış olabilirim?
07 March 2010 12:54
pal oyunları oynayabilmek için istemiştim. Makinemi sodtmode yaptım.Ama senin sözünden anlaşılıyorki pal ntsc fark etmiyormuş. Bazı oyunları tanıtamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir. Şimdiye kadar 2 oyunu başardım tanıtmayı. Fakat sport resortu 2 kere yazdırmama rağmen yapamadım. smiling smiley
07 March 2010 13:12
@reptile bootmii yi hem boot2 ye hem ios olarak kurman gerekiyor anladigim kadariyla ios olarak kurmamissin tekrar kur.bootmii yi boot2 kurdugunda makinayi kapatip actiginda auto olarak bootmii nin acilmasi lazim acilmiyorsa sd kartin uyumsuz olabilir.
@ephesus resort da altdol olayi var o nedenle acilmamistir forumda bu oyunla ilgili yapilmasi grekenler yazili, biraz arastir.
07 March 2010 13:37
tmm şimdi olduda usta bu Custom IOS R14 Installer yükleyemiyorum ama homebrew a girdiğimde sağ üst köşede IOS36 v 4.18 falan yazıyor ben böyle birşey yüklememiştim
07 March 2010 14:41
hbc nin kullandigi iosu gosteriyor.neden yukleyemiyorsun net baglantinmi yok,wad kurulum yapmak icin IOS38-64-v3610.wad dosyasini ya netten arattir yada nusd ile indir sd kartin kokune at,kurulum yaparken de wad kurulumunu sec,bunu yuklemeden softmod yapmis olmuyorsun.
07 March 2010 16:18
onu kurdum şimdide firmware update 4.1 error veriyor kablo netim var usb ile bağladım wiiyi daha önce eksik birşeyden olmuş olabilir mi?
07 March 2010 17:22
firmware update 4.1 bunu hic bilmiyorum denemedim,sorun net ile ilgili ise net ayarlarini yaptinmi ayrica wiiconnect24 e de bak aciksa kapat
07 March 2010 17:44
net ayarlarını yapmadım ama bölge ayarlarından U K seçiliydi turkey yaptım gene olmadı bir şey sorucam ama kablo modeme böyle direk usb kabloyla wii update edebilirmiyim bazı sitelerde olmaz diyorlar
böyle bir adaptör lazımmış [www.dealextreme.com] internetsizde update olabilir mi sd kartından mesela çok sordum kusura bakma..
07 March 2010 18:19
kablo modeme direkt usb kabloyla bağlayarak olmaz. usb'ye wii için olan usb ethernet adaptörünü takarak ve bunu da modemin boş bir portuna takarak internete bağlayabilirsin. kablo modemlerde birden fazla port varsa geçerli tabii bu.

wii için usb ethernet adaptörün de olmadığına göre offline kurulum yapman lazım.

bu arada 4.1 firmware updater'ı kullanma, wii'ni full brick edersin.
07 March 2010 18:48
wiicrazy brick olmaması için ne tavsiye edersin bu offline kurulumu nasıl yapıcam usta ?
07 March 2010 19:48
demek istedigi bu programla 4.1 e update edersen makinan brick olur,bence ya bu versiyonda kullan yada normal 4.2 ye update yapip cios kurulumunu 4.2 ye gore tekrar yap
07 March 2010 20:09
versiyonum 3.2E update olmadan da soft mode olur mu benim aklım karıştı da şimdi homebrew yükledim sonra yedeğimi aldım Trucha bug ,Cios38r14u falan yükledim en son Wad ı da yüklemiştim Neo Gamma r8 rc1 bunuda yükledim ama ana menüde Neo Gamma çıkmıyor nedense sonra update yapılacakmış bende nete çıkamıyorum napabilirim arkadaşlar..
07 March 2010 20:29
soyledigine gore softmode yapmissin zaten,update yapmaniz gerekmiyor,3.2 de kalmanizda bi sorun yok,update nin size faydasi sadece 4.0 dan sonra sd desteginin olmasi.bu versiyonda da her oyunu oynarsiniz.
3.2 de turcha bug yapmaya gerek yok sadece ciosrev14 yuklemen yeterli
neogammayi hbc icinden calistirabilirsin.wad olarak yuklediysen menude kanal olarak cikmasi lazim yuklememis olabilir.
07 March 2010 20:43
hmm tşkler bu arada şimdi kopya dvd takıp oynayabilirmiyim acaba kopya dvdler nasıl oynanır dvdyi taktık sonra homebrew mu açıcam arkadaşım bende new super mario var birde patchli kopyalayın diyorlar oyunu..?
07 March 2010 21:42
arkadaşlar New super mario kopyaladım dvdye homebrew channel' ı açtım sonra Neogammaya girdim oyun açılmadı nerde hata yaptım sizlerde çalışıyor mu bu oyun pal kopyaladım ben makinamda pal versyn 3.2E
07 March 2010 21:51
@abbasars : önce bir korumasız oyunları denersen daha mantıklı sonuçlar elde edersin. yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümündeki ilgili konulara bakıver. pek çok sebebi olabilir orada bir iki konuda bunlar yazıldı çizildi...

örnek bir konu : soft mod yaptıktan sonra oyun oynama
08 March 2010 11:09
wiicrazy arkadaşım ben soft mod tam yapıp yapmadığımı anlayamadım nerden anlaşılır cios38r17 yüklemiştim ama cios38r14 ile arasında fark var mı, wad ı falan yüklediğimi sanıyorum soft modda olmazsa olmaz hbc+cios ? ötekiler wad,neogamma,turcha bug bunlar olmasada olur öyle değil mi ? Korumasız oyunlar derken orjinal oyunları mı kastettiniz tşkler...
08 March 2010 11:18
abbasars
wiicrazy arkadaşım ben soft mod tam yapıp yapmadığımı anlayamadım nerden anlaşılır cios38r17 yüklemiştim ama cios38r14 ile arasında fark var mı, wad ı falan yüklediğimi sanıyorum soft modda olmazsa olmaz hbc+cios ? ötekiler wad,neogamma,turcha bug bunlar olmasada olur öyle değil mi ? Korumasız oyunlar derken orjinal oyunları mı kastettiniz tşkler...

Valla yazılanları okuyor musunuz? Üstte dedezade cevaplamış bu yazdıklarınızı. Korumasız oyunlar derken orjinalden ziyade ekstra bir koruma içermeyen oyunlar... NSMBW oyunu çipler ve hatta softmod için koruma içeren bir oyun. İsim vereyim, öncelikle wii sports'u çalıştırmaya çalış mesela...
08 March 2010 11:57
hmm soft mod iyi değilmiş o zaman ya eksikleri var tam oynatamıyor oyunları bana New super mario,Super mario galaxy,Resident Evil umbrella chronicles,Resident evil dark side chronicles.. bu gibi kaliteli oyunlar lazım
08 March 2010 12:09
abbasars
hmm soft mod iyi değilmiş o zaman ya eksikleri var tam oynatamıyor oyunları bana New super mario,Super mario galaxy,Resident Evil umbrella chronicles,Resident evil dark side chronicles.. bu gibi kaliteli oyunlar lazım

Saydığın oyunların hepsi oynanıyor. Sadece başlangıç için basit bir oyun seçersen en azından oyun ile ilgili muhtemel bir problemle de uğraşmak zorunda kalmazsın bunu demeye çalışıyorum.
08 March 2010 12:29
ben direk fazla açıldım o zaman en yeni oyundan başladık biraz daha eski oyunları deniyelim bakalım tşkler usta
08 March 2010 18:04
soft mod için 125 tl istediler
08 March 2010 19:16
IOS38-64-v3610.wad bu dosyayı bulamadım arkadaşlar nusd programınıda öyle
08 March 2010 19:45
@reptile : 4 nolu rehberde gereken ios'ları nasıl indireceğin yazıyor, ilk mesajda hatta nusd programı ve nusd içinden bu ios'ları kolayca indirmekte kullanabileceğin script te mevcut.
08 March 2010 20:02
nusd u buldumda 0000000100000026 3610 yazdım dosyayı indirdi içinde bir tane wad uzantılı dosya var bu IOS38-64-v3610.wad dosya mı oluyor ?
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 21
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!