Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
26 January 2010 19:18
sen simdi makinayi 4.2 yemi update ettin makinan suan 4.2 mi update ettikten sonra softmodu yeniden yapman lazim
yok 4.2 den sonra soft mode yaptim ama oyunlar calismadi diyorsan(daha once calistiysa)sotfmode da hata almis olmalisin yeni bastan yapman lazim

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
26 January 2010 20:30
neo23
Malesef rehberde anlatılan ios kurulumlarını yapmama rağmen ve sonrasında neogamma r8 i yüklememe ve kanal olarak çalıştırmama rağmen, gerek new super mario, gerekse de resident evil dark side oyunlarını açamadım..Kolayllıkla açılır diye düşünmüştüm.An occured error hatasını alıyorum...Makine versiyonu 4.1 olarak gözüküyor..Önceden wii free loaderle fatal frame oyununu açabiliyordum ...İos yüklemelerini yapmadan önce new super mario (yamalı versiyonunu) çalıştırmayı denemiştim ..Bu esnada makine dvd den bir güncelleme yaptı..Sonrasında Fatal frame 4 ve wii free laoder programında some files is currupted hatası vermeye başladı..4.2 öncesi tüm oyunları sorunsuz açıyor ..

Herhalde versiyonun 3.2 falandı öncesinde? Zira 3.3 ve üstü sistemlerde menü ios'unu trucha bug'lı hale getirmezsen freeloader çalışmaz.

Freeloader öldü bu arada onu diyeyim de, 4.1'de system files corrupted demesinin sebebi bu bahsettiğim trucha mevzu. Corrupt olan bir şey yok merak etme.

NSMBW içerisinde boot2 update'i de var bu arada, daha önceden boot2'ye bootmii yüklediysen tekrar yüklemeni tavsiye ederim. Oyunlara gelince de New super mario bros ile ilgili başlık altında detaylı bilgi mevcut.
26 January 2010 22:36
New super mario çalıştı, sıra diğer oyunlarda..Neogamma ile çalıştı..Özellikle wiicrazy nickli arkadaşa teşekkürler..Şimdi Fatal frame 4 ü dvdye çekeceğim..İmgburn ile 4x hızında çekeceğim..Yalnız bu oyun NTSCJ...Benim wii ise NTSCU ...Neogamme ile çalıştırabilir miyim?? Soft mode yapmadan önce ,wii free loader programı ile region problemini çözüp oynamıştım, ama sonra (mario oyunuyla gelen güncellemeden sonra 4.2 ye yükselmedi makine) freloader cdsini taktığımda ''corrupted '' şeklinde bir yazı çıktı ve fatal frameyi oynayamadım..Soft modeden sonra inşallah oynayabilirim...Neogamma , region problemini çözüyor mu?

1 kez düzenlendi. En son 26/01/2010 22:55 tarihinde neo23 tarafından düzenlenmiştir.
Re: Amatörler için basit rehber
27 January 2010 06:35
Merhabalar benim makina herhalde 4.2 versiyon yukarıda anlatılan her şeyi eksiksiz yaptım olmadı bende başka bir forumda 4.2 ile ilgi yönlendirmeleri yani rehberlere bakarak softmod ve loder kurdum.Siz neden açaba 4.2 kurulmasını anlatmıyorsunuz.loder modunda açtıgımda "sd-sdhc-usb-dvd-dvdx ibarelerinde seçmek gerekiyor herhalde yüklenecek yeri.Ben burdan elimde wii sport oldugundan bu cd açtım.Bu loderi denemek için nasıl bir yol denemeliyim.Biraz karışık oldu ama sizin anlayışınıza birakıyorum nede olsan ben bir acemiyim
27 January 2010 07:21
valla aga kusura bakma ama ben birsey anlamadim
4.2 kurma yi anlatmadigimizi falan soylemissin
bahsettigin 4.2 versiyona softmode kurulumu ise bu forumda bu konuda hersey anlatilmis...
loader dan kastin ney neyi denemek istiyorsun burayi da anlamadim yukarida saydigin seyleri de niye saydigini anlamadim
biraz guzelceme aciklarsan yardimci olurum ..
27 January 2010 08:15
@dedezade usb loder demek istedim.Wii amıldıgında usb loder kanalının yüklendigini gördüm bu kanalın çalışıp çalışmadıgını nasıl test edebilirim.Bu arada konu ile ilgisi yok ama internette baglanamıyordum bölge seçimini türkiye yerine UK yaptıktan sonra internete baglandım birde bunun cevabını alabilirsem.şimdiden teşekkür ederim
27 January 2010 08:28
usb loader i hdd ye veya flas diske oyun atarak denersin oyun atma adimini da forumda ki forumlardan bakman lazim
ayrica surucun yenimi bilmiyorum ama elindeki oyun dvd sini takip usb yi de wii ye takarsin usbloadere calistirip instal secenegi ile oyunu hdd ye atabilirsin tabi bunun icin gene hdd yi hazirlaman lazim ....
27 January 2010 13:24
Fatal frame 4 ve new super marioyu çalıştırdım...Resident evil darkside oyununda ''the disk could not read'' hatasını veriyor..cdyi çıkarınca ''play insert resdient evil darkside...'' yazısı çıkıyor..Neogamma ile bu oyunu açmayı başaramadım..Oyunun versiyonu ''Resident_Evil_The_Darkside_Chronicles_USA_Wii-QwiiF'' Acaba oyunun isosu mu bozuk?Yardımlarınızı bekliyorum...

1 kez düzenlendi. En son 28/01/2010 22:26 tarihinde neo23 tarafından düzenlenmiştir.
27 January 2010 14:43
Nihayet Resident evil darkside de çalıştı..Bu oyunu Neogamma 6 ile çalıştırabildim..Neogamme 8 de bu oyun okuma hatası veriyordu..Bu oyunlar için verdiğim emeğe değdi.. New super mario ,neogamme r8 beta 15 de; Resident evil darkside ise neogamma 6 da çalışıyor..İlgili arkadaşlara teşekkürler...
02 February 2010 08:11
Arkadaşlar dün ugraştıgım kadarı ile şu anki sorunlarımdan bahsetmek istiyorum. Bootmii çalıştıramıyorum açılıyor ama elimdeki controllerdan herhangi bir şekilde kontrol edemiyorum ve restart atmak zorunda kalıyorum makinaya. 2ncisi dvd yi koydugum zaman bu dvd tanımlanamadı diye bir hata alıyorum bir program var tam adını hatırlamıyorum ama 2 tane cd iconu var buna basış dvd yi seçtigim zamanda dvd read err 721 hatasını alıyorum. Bunun haricinde kendi orjinal cdsinin sorunsuz olarak çalıştırıyor yani orjinal oyunları oyniyabiliyorum. Sizce ben nerede hata yaptım dün saat 23:30 a kadar ugraştım ama bir türlü yapamadım sizce nerede eksik bir şey yaptım youtubedeki görüntüleri izleyip tek tek yaptım
02 February 2010 08:27
@ofazli : Bootmii'yi wiimote ile kontrol edemezsin, wii'nin üzerindeki power, reset ve eject tuşlarını kullanacaksın. İlgili rehberlerde bu yazıyor olmalı. Dvd okuma olayına gelince sendeki wii muhtemelen yeni wii'lerden ve sürücüsü de D3-2, bu sürücülerde kopya dvd'ler çalışmaz, usb loader'lara yönelmelisin.
02 February 2010 09:33
WiiCrazy
@ofazli : Bootmii'yi wiimote ile kontrol edemezsin, wii'nin üzerindeki power, reset ve eject tuşlarını kullanacaksın. İlgili rehberlerde bu yazıyor olmalı. Dvd okuma olayına gelince sendeki wii muhtemelen yeni wii'lerden ve sürücüsü de D3-2, bu sürücülerde kopya dvd'ler çalışmaz, usb loader'lara yönelmelisin.

Evet daha yeni aldım cuma akşamı dubaiden aldım. Pal olarak peki usb loader olarak rehberlerde mevcut degilmi ? yani dvd den oynatacam diye ugraşmıyayım. Peki usb memory stickle oyniyabilirmiyim ?
02 February 2010 10:13
Evet rehberlerde mevcut... usb flash disk kullanabilirsin, tabii uyumlu olması şartı ile... muhtemelen uyumludur.
02 February 2010 10:37
adata classic 8gb lık beyaz olanı kullanıyorum bunda herhangi bir sorun çıkmaz degilmi
02 February 2010 11:42
@ofazli : valla deneyeceksin, adata markasının uyumluluk listesinde geçtiğini sanmıyorum...
08 February 2010 19:01
merhaba öncelikle bir amatör olduğumu belirtmek isterim. Forumdaki yazılarınızı elimden geldiğince okudum. Çok güzel çalışmalar yapmışsınız güzel ve yalın dilde anlatmışsınız. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Benim bir problemim war. Wii PAL 4.2E versiyona sahibim. Yukardaki işlemleri anlatıldığı gibi deneyeyim dedim. Sandisk 4Gb SDHC Class2 kart ta ilk baştaki işlemleri yaptım. Daha 1. kısıdma Data managemnt tan Channel açmaya kalktığımda Wii donup kalıyor. 6 kez denedim sonuç aynı. Yukardaki linkteki programalrı indirdim ve denilen şekilde sd ye attım. Sizce ne hata yapıyor olabilirim? Bana yardımcı olabilirmisiniz.
08 February 2010 19:49
yanlis yapiyorsun
once menudeki sd butonuna tiklayip sd ye gir
ondan sonra sd karti tak
o zaman boot.elf yukleme ekrani cikar
08 February 2010 20:04
@omar4 : 4.2'de data management ekranında ziyade Ana ekranda sol altta bulunan SD ikonu ile SD kart menüsüne girmek gerekiyor.
12 February 2010 14:19
omar4
merhaba öncelikle bir amatör olduğumu belirtmek isterim. Forumdaki yazılarınızı elimden geldiğince okudum. Çok güzel çalışmalar yapmışsınız güzel ve yalın dilde anlatmışsınız. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Benim bir problemim war. Wii PAL 4.2E versiyona sahibim. Yukardaki işlemleri anlatıldığı gibi deneyeyim dedim. Sandisk 4Gb SDHC Class2 kart ta ilk baştaki işlemleri yaptım. Daha 1. kısıdma Data managemnt tan Channel açmaya kalktığımda Wii donup kalıyor. 6 kez denedim sonuç aynı. Yukardaki linkteki programalrı indirdim ve denilen şekilde sd ye attım. Sizce ne hata yapıyor olabilirim? Bana yardımcı olabilirmisiniz.

http://www.wiidewii.com/read.php?3,6,page=1

Üstteki linkte verilen bilgiye göre 2. madde yazanları yaptım aynı sorunu ben de yaşadım artık gece saat 1 olduğun da yeter artık dedim. ama yanıtı hemen alttaymış. bakalım bu akşam tekrar deneyeyim.

1 kez düzenlendi. En son 12/02/2010 14:23 tarihinde Remlak tarafından düzenlenmiştir.
12 February 2010 17:58
Sayın Remlak arkadaşımız ne güzel söylemiş grinning smiley

Bir kere de ben tekrarlayayım.

Remlak
Üstteki linkte verilen bilgiye göre 2. madde yazanları yaptım aynı sorunu ben de yaşadım artık gece saat 1 olduğun da yeter artık dedim. ama yanıtı hemen alttaymış. bakalım bu akşam tekrar deneyeyim.

Bazen okumayı sevmiyoruz işimiz hemen olsun istiyoruz ama işte hem vakitten hem nakitten tasarrufu sağlayan şey neymiş? Okumakmış.

Neyse, sorununuz inşallah çözülür Remlak.
13 February 2010 09:47
tuzruhu kardeş ama sizin de dikkanizi çekmiştir iki anlatımda da uygulama farklı http://www.wiidewii.com/read.php?3,6,page=1 bu linkte 3. Maddede "Sd kartınızı wii'ye takın ve wii'nizi açın,.." diyor yukarıda yazanlarda ise önce wii açılıp SD kart seçilecek sonra SD kart takılacak diyor. Acaba linkte yazanlar mı doğru? Burada yazanlar mı? Akşam fırsatım olmadığı için deneyemedim. Umarım bu akşam deyebilirim ve sonucu yazarım.

1 kez düzenlendi. En son 13/02/2010 09:50 tarihinde Remlak tarafından düzenlenmiştir.
13 February 2010 12:33
@Remlak : sd kartın önce yahut sonra takılması farketmez. farkeden sadece 4.2'de ilgili dosyanın indirilmiş olması ve işlemin sd menüye girilerek yapılması... eski menü versiyonları için download farklı ve data management içinden girilen sd üzerindeki kanalları yönettiğimiz ekrandan yapılması.
13 February 2010 13:57
Teşekkürler. Şimdi anladım smiling smiley Akşama deneyeceğim...

Saygılarımla.
13 February 2010 14:45
Biz dün dedezade ustamla beraber yaptık softmod u sabaha kadar sürdü. Sağolsun kendisi, çok yardımcı oldu bana. Yapacak arkadaşlara bol kolaylıklar ve sabırlar diliyorum.
14 February 2010 10:32
merhaba

wiicrazy ilk sayfada belirtmiş homebrew kurulum işlemlerini yaptım

ancak app dosyası oluşturmada kaldım

bununla ilgili senin eklediğin görsellere bakarak kontrol etmek istedim ancak buradaki resimler kullanılamaz gözüküyor

bu resimlere ulaşma imkamız varmıdır?
14 February 2010 11:39
Maalesf yine olmadı. sad smiley SD karta girince Wİİ dondu kaldı. sad smiley SD kartta boot.elf ve private dosyası var. Bu arada benim Wii siyah limited edition yazıyor. Bir fark olur mu?

Not : İzmirden bir arkadaşım yok mu? Şöyle bir elimde Wii diğer elimde bir kutu baklava ile ziyaret edeyim ya da buyursun misafirim olsun hem yiyelim hem bu softmod u yapalım. smiling smiley smiling smiley smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 14/02/2010 11:43 tarihinde Remlak tarafından düzenlenmiştir.
24 February 2010 15:15
Merhaba

Yeni bir wii kullanıcısı ve site üyesiyim. Amerikadan Ver 4.0U bir makine almıştım. Buradaki bilgilere göre sırasıyla bannerbomb ve bootmii kurdum.sonra yedek aldım.HBC'yi de kurdum.
CIOS yüklemeden önce internete başlanma ile ilgili sorunu aşmak için karıştırırken cihazı update ettim. şuanda Ver 4.2U.oldu
HBC kanal açılıyor.

SORU : CIOS kurmadan önce ilk 3 aşamayı tekrar etmem gerekiyor mu? yoksa Ver 4.2 için CIOS kurulumunu yapabilir miyim?

Teşekkürler.
24 February 2010 15:30
@vetoz : Öncelikle hoşgeldin. İlk üç aşamayı tekrar etmene gerek yok. Cios kurulumu aşamasından devam edebilirsin.
25 February 2010 18:59
Merhaba Arkadaslar

ilk once bu siteyi oluşturan daha sonra bu sitede benim gibi acemilere yol gösteren bütün arkadaslara teşekkur ederim.
sanıyorum softmod yapmayı becerdim ama emin degilim.
Bunu nasıl anlayabilirim.Anladığım ve okudugum kadarıyla herseyin normal olması lazım
3 tane disk ile oyun yuklemeyi denedim ama basarılı olamadım.Problemin nereden kaynaklandığınıda bulamıyorum.
Soft modun duzgun yapıldıgını ve son olarak yuklu olması gereken programların ne olması ve mumkunse deneme yapabilmek için kucuk bir oyunu nereden bulabilecegimi kısaca özetleyebilirseniz cok sevinirim.
1 sorum daha olacak
dealextreme sitesinden alışveriş yaptınız mı uygun buluyor musunuz yada oradaki fiyatlara türkiyeden(izmirde) alabilecegim bir yer varmı?
Butun admin ve hocalara binlerce teşekkur.......
Süpersiniz.......thumbs up
25 February 2010 19:10
3tane disk ile oyun yuklemeyi denedim demissin bunu nasil yaptin yada ne demek istedin.
oyunlari hdd ye atip mi oynayacaksin yoksa dvd denmi.hdd icin cfg usb loader adli programi sd karta apps icine atip hbc icinden calistiracaksin ,dvd icin ise neogamma programini ayni sekilde calistirman lazim.neogamma da calistirmak icin oyunlari imaj burn ile dusuk hizda verbatim dvd lere yazman lazim,hdd icinse fat32.ntfs ve wbfs formatta kullanabilirsin ama bunlarin oyun atma sekilleri ve kullanilan programlar farkli farklidir.
deneme yapmanin en kolay yolu wiisport mutlaka vardir sende bu oyunu elinde en dusuk 1 gb lik sd kart veya usb varsa wbfs manager ile format atip cfg loadere calistirip wiisportu wii den sd ye veya usb ye + tusu ile atabilirsin.oyun atma ile ilgili konu ve programi yedeklenmis oyun bolumunde bulabilirsin.

1 kez düzenlendi. En son 25/02/2010 19:12 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!