Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
29 November 2009 13:54
slm wii emektarları.bende 3.4e wii sahibiyim ve bu işleri bugün halletmem lazım artık.öncelikle rehberler daha basit yazılmalı diyorum bende.
geikmen de aynı ver. wii var ve sanırım sorun yaşadı anlatılan yöntemlerde.benimde wii de internetim yok.pc de ancak var şuan.wii routerdan mıdır nedir bağlanmadı. neyse epeydir yazıları okuyorum ve siteleri araştırıyorum. bana en açık seçik anlatım yapan site linkini veriyorum.
[www.wiilovemario.com]

şimdi sizden öğrenebilirsem cevap bekleyen sorularım var.
1-) trucha bugda rev 3090 yazıyor sağ üstte.ben sitede yazıldığı üzere aşağıdaki wadları sd/ rootuna ekledim önce.
IOS15-64-v257.wad.
IOS15-64-v266.wad.
IOS36-64-v3094.wad.
IOS38-64-v3867.wad.
3.sıradaki v3094 yerine 3090 mı olmalı truchabug da yazandan dolayı benimki?
4.sıradaki sizin yazığınız ıos38 v3610 yerine 3867 olması dahamı iyi olur, yada kötü?

2-) cIOS38_rev15-Installer kurulumunda kafam karıştı.öncelikle cIOS38_rev15-Installer klasörü apps altında olacak sanırım ,bu hbc den kurulum için gerekli program ,buna ios249 demiş site bunu kurduğu için sanırım. son olarakta int.olmadığından IOS38-64-v3867.wad dosyasını sd/rootuna koymuştuk bu esas ios 249 dosyası doğrumu?sizde buna cIOS249-v7.wad demişsiniz sanırım??
Eğer aynı dosyalar ise sizin verdiğiniz isimle bulduğum dosya 1765kb, oysa nus downloader ın yarattığı IOS38-64-v3867.wad.(yada3610) 1892kb.
bunlar farklı dosyalarmı?siz bu wad dosyasını yüklemek için wad klasörü ve wad manager kullanımını yazmışsınız.cIOS38_rev15-Installer altında nus(internet) yada wad installation diye seçenek yokmu direkt?
3-)bu işlemlerde patchli olması gereken wad dosyası varmı?her bulduğumuzu kullanabilirmiyiz?önemli firmware dosyaları sanırım..
Uzun oldu ancak takıldığım noktalar bunlar?cevaplarsanız biran önce başlamak istiyorum şu işe. smiling smiley

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
29 November 2009 14:42
Valla iki rehberi birbirine karıştırmaya çalışıyorsun. Birini takip edip onu yap derim. Menü versiyonlarını da işin içine katarsan belki 100 değişik rehber çıkarılır ortaya. Önemli olan varsayımlardan hareketle kendi sonuçlarını çıkarmamak.

1. Üstte gördüğün programın kullandığı ios, IOS 36'nın 3090'ı 3094'den biraz daha eski olanı. TBR programı hangisini istiyorsa onu kullanmalısın. Rehberde yazanı kullanabilirsin.

2. Hayır sd kartın köküne attığın IOS 38 installer programının yamamak için kullanacağı ios... onu yamayıp 249 slot'una yüklüyor. cIOS249-v7.wad eski versiyon bir cios, wad formunda olduğu için üstteki rehberde adı geçiyor. Bu arada yabancı sitedeki rehber ile üstte benim yazdığım rehber tamamen farklı, o yüzden hiç bunları birbirine karıştırma derim. Elma ile armut kadar farklılar. Benim üstte yazdığım rehber wii backup disc denen servis merkezlerinde kullanılan bir diskte bulunan IOS 16'yı kullanıyor. Bu ios'un özelliği 4.0'a kadar yamanmamış olması. Dolayısıyla 3.4 ve daha eski sistemlerde softmod için kullanılabiliyor. TBR ile yapılan daha farklı bir yöntem.

3. Hangi işlemler demek istiyorum zira hangi rehberi kullanacağına karar verirsen anlayabiliriz bunu. Ama üstte yazdığım rehberde wii'nin menü versiyonunun 3.4 olması dışında yamalı bir ios gereksinimi yok. Zaten trucha bug'lı ios'un varsa bütün bunları yapmana da gerek yok.
30 November 2009 00:15
peki ozaman. bu işten vazgeçmeden önce senden birşey rica edeceğim.3.4e ve sanırım 3,1-4,1 için internet bğlantısı olmadan nasıl bu iş yapılır tekrar bir rehber olarak yazabilirmisin.önce gerekli dosyalar ve hangi klasörde,nerde olacağını belirtmelisin sanırım. ardından 1-2-3 adımları ile xx seç A yabas vs şeklinde basite indirgeyerek yaabilirmisin lütfen. bu menulere henüz ortada kalmamak adına girmedim bu sebeple basit yazılması önemli, yeni herkes için de.
HBc den sonraki ksım işin hack kısmı ve herne brick ise(anlamını çıkarmak için kaç sayfa okudum Allah bilir,kimse yazmamış laf arasında) belaya bulaşmadan doğru dosyalarla yapalım.

Sana zahmet olacak ama yazdıklarının arasına int.olmayanların ihtiyaç duyduğu şekilde yazılarını bir sıralarsan buda ayrı güzel bir rehber olur çoğu kişi için.
bunu ayrı bir başlık açarak yapman daha iyi olur aslında,sonraki sorun yaşayanların tecrübelerini okudukça kafam karıştı benim ve cesaret edemedim.
30 November 2009 01:03
@TUZRUHU
rehberi bu haliyle yeni okudum eline saglik cok guzel bir rehber olmus
01 December 2009 11:37
Rehberler ve anlatılanlar için teşekkürler,geçen yıl aldıgım Wii'yi artık hackleme vakti gelmiştir.
Öncelikle yazılan anlatımları iyice okuyup sonrasında da ilk vakitte başına oturuyorum spinning smiley sticking its tongue out
14 December 2009 22:32
Ne zamandır aklımda hacklemek , 1 yıl oldu Wii alalı sizlerin rehperliğinde kolay gibi gözüküyor. Şimdiden teşekkür ederim emeklerinize.Paylaşım güzel şeysmiling bouncing smiley
Saygılarımla.....
15 December 2009 16:55
Kolay gelsin, rehberleri baştan sona dikkatlice okuduğun zaman bir hata ile karşılaştığında o hatanın çözümünü mutlaka başka birisinin de yaşadığını ve çözüldüğünü göreceksin.

tongue sticking out smiley
30 December 2009 16:51
herkeze merhaba siteye yeni kayıt oldum .

elimde wii black war garantili bimeksten 1 hafta once aldım .

bu olayın riski nedir . kitlenme sansı warmı ?

yeni update ettim aleti 4.2E yazıo bunun hacklemek için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sewinirm .
30 December 2009 17:11
her zaman icin riski vardir forumu biraz arastirirsan yapman gerekenleri iyice bi okursan iyi olur ...
30 December 2009 17:15
4.2E için bisey yazmıyor ? daha farklı bir sekildemi yapılıyor.
30 December 2009 17:23
[konsol.tepetaklak.com] burdaki siralamayi takip edip kendi versiyonuna uygun olanlari yapicaksin
30 December 2009 17:25
dedezade
[konsol.tepetaklak.com] burdaki siralamayi takip edip kendi versiyonuna uygun olanlari yapicaksin

tesekkurler
30 December 2009 17:39
4.2E nin 4.2 dewn bir farkı warmıdır ?
30 December 2009 18:40
yapacagin isleme gore degisir ama forumda 4.2 diyor harf falan yazmiyorsa o tum 4.2 ler icindir ...
30 December 2009 18:49
bnimki 4.2E ve hackmii nin içindeki HBC yi yukledim fakat bootmii yi yuklemeye kalktımda boot2 ye deilde IOS a yukletiyor ve yuklerkende fail diyor ne yapmalıyım ? bide bu boot2 ye deilde IOS a yuklediinden hiç bir işe yararamıyormu ?
30 December 2009 18:54
soyle soyliyim tamamen ise yaramaz denilmez genede kurup yedek almak gerek ama boot2 gibi wiinin acilisinda boot edilemedigi icin herhangi bir problem de kullanilamiyor ancak infektus gibi bir sey bende ne oldugunu bilmiyorum onun wii ye lehimlenmesi ile restore yapilabiliyor
30 December 2009 20:05
ama bootmii yapmak istedigimde yapamıorum , fail diyor onun için ne yapmam lazm ?
30 December 2009 20:10
bu konu hakkinda bilgim yok sd karttan dolayi olabilir daha once boyle bi problemi olan duymadim buna diger arkadaslar cevap verse iyi olur
30 December 2009 20:29
Bootmii'nin hangi aşamasında aldın bu hatayı.

Gerçi buradan değil de bootmii başlığı altında sorununu yazarsan konu kirliliği olmamış olur.
03 January 2010 16:02
çok güzel bir rehber olmuş ellerine sağlıkta bişey sorucam şu aşamada
İşlem bittiğinde homebrew channel'e geri döneceksiniz, tekrar TBR programını çalıştırın. Aynı işlemleri bu sefer ilk seçim yaptığınız yerde IOS 15'i seçerek, ikinci kısımda da IOS 36'yı seçerek yapın.. İlk işlem IOS 15'i yamama idi, bu işlem de IOS 36'yı yamamak oluyor. Yama seçenekleri daha fazla burada, yes/no şeklinde sorulan tüm yamalara yes'i seçerek cevap verin.

Ben 36 yı videodada gösterdiği gibi son sık no olacak şekilde yükledim sorada restore ıos 15 aşamasını yaptım bi problem olur mu ? bu arada daha ciosu yüklemedim yanlış bi işlem yaparım die

patch nand permission no seçtim yanlışlıkla

2 kez düzenlendi. En son 03/01/2010 16:50 tarihinde elcordobes tarafından düzenlenmiştir.
03 January 2010 18:03
Patch nand permission seçeneği sadece nand dump yapan simple fs dumper vesaire programları kullanabilmek için geçerli... softmod için gerekli değil.
03 January 2010 18:08
hımm bi sorun değil yani peki ios olarak kaçı seçeceğim cıos yüklerken şuan ilk ekranda ios 36 yazıyor da tam olarak select ıos version to use during installation alttada ios 36

pardon senin rehberincen ios yüklemeye bakıp yaptım herşeyin için çok teşekkür ederim

2 kez düzenlendi. En son 03/01/2010 18:21 tarihinde elcordobes tarafından düzenlenmiştir.
23 January 2010 22:54
Öncellikle daha önce forumdan yardım istemiş ve cevap alamamış,wiisini satacak duruma gelen biri olarak belki bir umut olur diye tekrar yazıyorum..Yardım istediğimizde ''Banane git öğren,sana tek tek anlatamayız,biz o kadar yorulduk'' , vb cevaplar istemiyorum..Sorunum basit;wiiye 4.2 güncellemesini yapmadım ve new super mario ,resident evil darksideyi oynamak istiyorum..Wiiye homebrew kurdum ama kablosuz bağlantım olmadığı için diğer işlemleri yapamadım..İnternet bağlantısı olmayanlar için bir kolaylık düşünür müsünüz??
23 January 2010 22:58
@neo23 : cios yükleme rehberine tekrar bir gözatıver. rehberin en altında gerekli wad'ları nasıl edineceğini anlattım. bu şekilde offline olarak cios yüklemesi yapabilirsin.
24 January 2010 10:29
Homebrey ve Gecko o.s kurdum yine de açmadı yeni oyunları. bir de dediğin yöntemlere bakayım..
24 January 2010 10:38
neo23
Homebrey ve Gecko o.s kurdum yine de açmadı yeni oyunları. bir de dediğin yöntemlere bakayım..

Gecko Os tek başına yedeklenmiş oyun çalıştırmaz. Bunu ancak çipli makinelerde hile yapmak, video modu değiştirmek gibi fonksiyonları için kullanılabilir...

Yedeklenmiş oyunlar için ise cios şart.
24 January 2010 11:45
İos kurulumu için İOS 36 yı downgrade İos15 yapabilmem için gerekli wadları indirdim ama bu işlemi yaparken wii ,wadları görmüyor ve işlem gerçekleşemiyor..İos wadlarını sd carda nasıl kopyalayacağız..
24 January 2010 11:54
SD kartın kök dizinine yani root'a kopyalayacaksın, ve nereden dosyaları alayım diye sorduğu zaman NUS yerine SD kartı seçeceksin.
24 January 2010 12:22
Dosyaların adlarını değiştirmen gerekiyor nusd ile indirdiysen. Değiştirdin mi? Cios yükleme rehberinde dosyaların olması gereken isimlerini vermiştim.
26 January 2010 19:00
Malesef rehberde anlatılan ios kurulumlarını yapmama rağmen ve sonrasında neogamma r8 i yüklememe ve kanal olarak çalıştırmama rağmen, gerek new super mario, gerekse de resident evil dark side oyunlarını açamadım..Kolayllıkla açılır diye düşünmüştüm.An occured error hatasını alıyorum...Makine versiyonu 4.1 olarak gözüküyor..Önceden wii free loaderle fatal frame oyununu açabiliyordum ...İos yüklemelerini yapmadan önce new super mario (yamalı versiyonunu) çalıştırmayı denemiştim ..Bu esnada makine dvd den bir güncelleme yaptı..Sonrasında Fatal frame 4 ve wii free laoder programında some files is currupted hatası vermeye başladı..4.2 öncesi tüm oyunları sorunsuz açıyor ..

1 kez düzenlendi. En son 26/01/2010 19:05 tarihinde neo23 tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 42
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!