Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
23 November 2009 23:47
Wii24 ü Kapattım yine olmadı. internet ayarı turkey di. united kingdom yapıp yine denedim bir umut yine olmadı. Izdırap oldu bu iş.
Custom IOS Downgrader v1.2 ile 3.2 ye inecem şimdi. Sinirlerim bozuldu Bricke kadar yolu var lanetin.

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
23 November 2009 23:56
Custom IOS Downgrader v1.2 ile 3.2 ye inecektim. O da çalışmadı reset attırıyor açınca. Ömür törpüsü oldu bu iş. Katil olacam
24 November 2009 00:08
versiyonun ney birde internete girebiliyormusun
dun bir arkadasin wiide bizde yasadik bu problemi cios yukleme de surekli problem yasadik
24 November 2009 00:16
geikmen
Arkadaşlar. Wii' m 3.4E
HBC yi kurdum.
Usb loader 1.1' i kurmak istiyorum. Harddiskten oynamak için. Ama önce Cıos kurmak gerekiyormuş. Hazırlagınız rehber de internet bağlantısı olması gerekiyor demişsiniz. İnternet bağlantım yok Wii 'de.
Cıos36 rev 9 kurmak istedim hata verdi.
Usb loader 1.1' i kurmam için ne yapmalıyım.
hbc nin son versiyonunu kurduysan 4.2e ye yukseltsen hbc silinmez ve 4.2 icin olan cios yuklemeyi denesen bence daha iyi olur neden versiyon dusuruyorsun da cikarmayi denemiyorsun 2 tane 4.2e wii kurdum 2 hafta icinde problem cikmadi
nintendodan update et bide oyle dene
24 November 2009 10:35
3.2'ye inmeden önce makinenin boot2 versiyonunun boot2v4 olup olmadığından emin ol. boot2v4 varsa 3.2'ye inmen demek = brick... title lister, anytitle deleter programlarıyla boot2 versiyonunu görebilirsin.

Ha bu arada cios olayını yapmadan 3.2'ye inmek hiç bir şey ifade etmez. Cios yüklemenin bir de cBoot2 denen bir yazılım ile yapılma yolu var. Onu da deneyebilirsin. Anlatması daha uzun olduğu için ben burada onu anlatmamıştım.
24 November 2009 22:47
Benim Wii 3.4E.
3.2 ye derdime derman olur diye downgrade edicektim. İyi ki yapamadım.
İnternete bağlanıyorum..HBC yi bu başlıktaki linkten indirdim. 4.2 ye yükselteyim mi ben şimdi. Yİne sıkıntı yaşarmıyım hack olayında. Usb harddisk aldım sırf bu iş için.

1 kez düzenlendi. En son 24/11/2009 22:49 tarihinde geikmen tarafından düzenlenmiştir.
24 November 2009 23:05
Seri numarasını bir söylesene wii'nin. 4.2'ye yükseltmek hack anlamında sıkıntı yaratmaz bu arada ama çare olacağını da sanmıyorum.

ps: İlk 5 hanesini söylemen yeterli. Stand'ın altında barkodun üstünde yazar, "Serial No : L" diye başlar.

1 kez düzenlendi. En son 24/11/2009 23:11 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
24 November 2009 23:25
LEH 264361732
24 November 2009 23:29
Ok, senin wii'de boot2v4 var bu da 3.4 öncesi ios'ların senin makinende çalışmayacağı anlamına geliyor. Downgrade'i tamamen aklından çıkar yani. Buradaki rehberleri takip etmeden önce IOS 36'nın veya başka bir ios'un farklı bir versiyonunu yükleme gibi bir şey yaptın mı?

Ha bir de yabancı sitelerde tekrar bakınca gördüm, trucha bug restorer'ı açtıktan sonra B tuşuna basılı tutun böylece kullanılan ios'u program değiştirmez şeklinde bir açıklama eklemişler. Bir de bu şekilde tekrar denesene. Programda 1 tuşuna basıp ana kısma geçmeden önce yapacaksın bunu.

1 kez düzenlendi. En son 24/11/2009 23:31 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
24 November 2009 23:37
usb loader yüklemek için cIOS36_rev9-Installer kumaya çalıştım. ama hata verdi habire.usb loader açılıyor ve hata veriyordu.
24 November 2009 23:42
Tamam dediğim gibi cios kurulum rehberini bu sefer TBR programını açtığında B tuşuna basarak dene bir daha. Ama adımları da iyice izle hata veriyor mu vermiyor mu diye.
25 November 2009 21:46
Hangi adımda "B" ye basmalıyım. Hepsinde basarak denedim.seçenekleri yesledikten sonra İOS 15 başarılı ama IOS 36 kurulamadı yazıyor.
25 November 2009 22:01
TBR programı ilk açıldığında, senden 1 tuşuna basmanı istemeden önce.
25 November 2009 22:16
Aynı işlemleri bu sefer ilk seçim yaptığınız yerde IOS 15'i seçerek, ikinci kısımda da IOS 36'yı seçerek yapın.. İlk işlem IOS 15'i yamama idi, bu işlem de IOS 36'yı yamamak oluyor. Yama seçenekleri daha fazla burada, yes/no şeklinde sorulan tüm yamalara yes'i seçerek cevap verin.
Burayı yanlış mı anlıyorum acaba. Aynı işlemleri derken downgrade IOS 15 mi yapmıyoruz dimi?
25 November 2009 22:18
Hayır downgrade IOS 15 yapmıyoruz pek tabii, videoyu bir izlesene.
25 November 2009 22:28
Neredeki video sorması ayıp.Youtube"ta bakıyordum bende şimdi.
25 November 2009 22:41
4 nolu Cios kurulum rehberindeki ilk mesaja bak...

Neyse bakma smiling smiley Aşağıda video...

Göremiyorsan linki burada : [www.youtube.com]
25 November 2009 23:02
Teşekkürler.
Herşeyi doğru yapıyormuşum.
Şimdi bana ne önerirsin 4.2 ye geçicem yarın sabah.Bir de onda deniyecem şansımı olmadı çip taktıracam. Usb harddisk varken cd yazmak canımı sıkacak .bir de çip parası tabi.
25 November 2009 23:06
anladigim kadariyla sen netten indirme gereken yuklemelerde hata aliyorsun

1 kez düzenlendi. En son 25/11/2009 23:10 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
25 November 2009 23:13
versiyon 3.4E
seri LEH 264361732
IOS 15 ile girip IOS36 menu açıp en alttaki no"yu yes" ledikten sonra biraz yükleme sonuunda çıkan yazı şu:

ES_AddTitleStart returned: -1035
Has your installed IOS36 have a higher revision than 3094
IOS36 Installation Failed
Press any button to exit
Aynı sorunu youtube daki videoya yorum yazan arkadaşlar da yaşamış.Oradan araştırıyorum şuan azıcık ingilizcem ile.

"B" tuşu ile girerek yaptıgım denemelerden bir kaçında şu yazı ile karşılaştım.

Installing....
Es_AddTileStart returned: -2011
You need to use an IOS with trucha bug.
That's what the IOS15 downgrade is good for...
IOS36 installation failed.
Press any buttom to exit....
25 November 2009 23:15
IOS 16 üstünden yapılan eski rehber vardı, 3.4'de gayet güzel çalışan bir yöntem. Yeni wii'lerde brick'e sebep olabileceğini düşünerek kaldırmıştım. Lakin sadece IOS 16'nın kullanımının hiç bir sakıncası yok, downgrade kısmının kaldırılmış halini aşağıda bulabilirsin bu rehberin. Bir de bunu dene. Rehberdeki ios'ları google'layıp bulabilirsin.

**** 3.4 MENÜ İÇİN ****

Gereken dosyalar :

1. IOS16-64-v257-prod.wad (Bu dosyaya sitenin prensiplerinden ötürü link veremiyorum)
2. Standard Wad Manager (1.5)
3. IOS 16 kullanan Wad Manager
4. cIOS249-v7.wad (Aynen 1 nolu dosya gibi bu da bir wad dosyası, linkimiz yok)
5. Custom IOS R14 Installer

• 1 nolu wad dosyasını sd kartınızda wad isimli bir klasör açıp oraya kopyalayın.
  • 2,3,5 nolu dosyaları homebrew channel içerisinden çalıştırabileceğiniz şekilde sd kartınıza açın.
  • 2 nolu Normal Standard wad manager'ı çalıştırarak wad klasörüne attığınız IOS 16 wad'ını yükleyin.
  • 4 numaradaki cios 249 R7'nin wad'ını sd kartınızdaki wad klasörüne kopyalayın.
  • 3 numaradaki Custom wad manager'ı çalıştırarak cios 249 R7'nin wad'ını sisteme yükleyin.
  • 6 nolu Custom IOS R14 installer'i çalıştırarak Custom IOS'u R7'den R14'e yükseltin. Bu aşama için wii'nizde internet bağlantınızın olması gerekiyor. (Kurulum için kullanılacak ios olarak 249 seçin)
25 November 2009 23:20
Ha bir de rehberdeki TBR 1.1 ile dene.
25 November 2009 23:24
Teşekkürler
.Sabah sağlam kafayla deneyecem. Hakkımızda hayırlısı bakalım.
26 November 2009 11:14
Arkadaşlar sayenizde konsolda çip olmasına karşın; çipsiz bir şekilde Patchlediğim NSMB yi oynayabiliyorum.. Emeği geçen herkese teşekkürler.. Yanılgıya düştüğüm bir noktayı belirtmek isterim.. Bende 4.2e yüklü idi.. Rehberi takip ederken 4.1 e göre takip ettim.. aynı programlar ve neredeyse aynı yöntemler uygulanmasına karşın programların vers. nedeniyle çokça error aldım başta ama sonunda halloldu.. Destek için WiiCrazy e ayrıca teşekkürler..
26 November 2009 12:09
4.2 için kullanacağın bannerbomb farklı. Hackmii installer aynı. Birkaç yerde farklılık göstermesine rağmen yöntemler neredeyse aynıdır.
27 November 2009 13:53
bu rehber sayesinde nihayet usb diske attığım oyunları oynayabilir hale geldim, hepinize teşekkürler
28 November 2009 01:42
abiiiii bayramı anlamlı kıldın bize ailecek teşekkür ederiz. abiii....
son yöntem başarılı oldu.
umarım diğer arkadaşlara da yararı olur.
xxxx
28 November 2009 09:05
geikmen
abiiiii bayramı anlamlı kıldın bize ailecek teşekkür ederiz. abiii....
son yöntem başarılı oldu.
umarım diğer arkadaşlara da yararı olur.
xxxx

Oh be, nihayet oldu demek smiling smiley
28 November 2009 20:47
249 R7 yüklerken "+" tuşuna basmak gerekiyormuş. Çözene kadar ak ile karayı seçtik.
28 November 2009 21:23
Evet eski wadmanager sürümlerinde + install, - de uninstall için kullanılıyor.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 42
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!