Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Amatörler için basit rehber -Eski Rehber itibar etmeyiniz (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)

Gönderen Tuzruhu 
Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
10 July 2010 10:35
tuzruhu
Niye uğraşıyorki Iphone 4 ile. Redsnow 9.5b herşeyi orjinal 4.0 ipsw dosyasından hallediyor zati. Ben bile 3.1.3 sisteme 4.0 yükleyip kırdım. Hepi topu downlaod ile birlikte 20 dakika sürüyor. grinning smiley

Ne bileyim elemanın bütün tweet'leri iphone 4 ile ilgiliydi smiling smiley Iphone zamiasını da hiç takip etmiyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Amatörler için basit rehber (İlk defa softmod yükleyecekler burayı okumalılar)
06 August 2010 13:24
Hocam yeni başlık açıcaktım ama bu konuyu gördüm gayet güzel açıklaşmısın eline sağlık benim cihaz 4.3U versiyonlu bu işlemleri bu cihazda uygulayabilirmiyim yoksa bekliyecekmiyim şimdiden teşekkür ederim.
15 September 2010 20:45
Mrb.
3.1e cihazıma bu rehberden faydalanarak softmode yapmak için işe koyulmuştumki.
hackmii installer v.06 dosyasını indirmek isterken v.08 indirdiğimi fark ettim.
Biraz araştırınca;WiiCrazy nin "4.3 ile uyumlu Hackmii Installer 0.7 yayınlandı!! "
Başlıklı yazısında 0.7 versiyonunda dahi oldukça farklılıklar olduğunu gördüm.
0.8 versiyonu ile bu rehberdeki gibi softmode yapmakta bir sakınca varmıdır?
Wii konusunda acemi olduğumdan karar veremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.
15 September 2010 21:14
Fark yoktur, yeni versiyonlarda dvdx kaldırıldı sadece ki onun da softmod için önemi yok.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
15 September 2010 21:51
blue_ordek
Hocam yeni başlık açıcaktım ama bu konuyu gördüm gayet güzel açıklaşmısın eline sağlık benim cihaz 4.3U versiyonlu bu işlemleri bu cihazda uygulayabilirmiyim yoksa bekliyecekmiyim şimdiden teşekkür ederim.

bu işlemleri uygulayamazsınız malesef,çünkü şu anda sadece 4.3 lere orjinal oyunla yapılmakta,4.3virgin softmod rehberine bakmanızı öneririm orada nasıl yapacağınız yazmakta,orjinal oyun gerekmekte,kendi bölgenizden olması gerekiyor oyunun da.Yada chip varsa makinenizde kopya dvd de olur.Ama chip yoksa ve softmod istiyorsanız makinenize uygun bölge koduna sahip rehberde yazan oyunlardan birini orjinal olarak edinmeniz gerekecek
16 September 2010 14:18
Tekrar Merhaba,

Dün gece bu rehberin ilk sayfasında ver3.1e ye uygun olarak anlatıldığı gibi işlemleri yaptım.
1- Bannerbomb ve hackmii installer ile Homebrew/bootmii kurdum. Boot2 yekurmama izin verdi. (ver:0.8)
2- Bootmii ile Yedek alma işleminiyaptım. Hiç bir sorun çıkmadı yanlız yedek boyutu 540kb
Buraya kadar herşey çok güzeldismiling smiley
3- CIOS yüklerken üç kez "A" tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir hata oluştu.

[+] Select Custom IOS installation mode:
<WAD installation>

[+] Mounting SD card... OK!
[+] Reading "IOS386-64-v3610.wad",plase waid...
ERROR! (ret =-1)

press any button to restart...

Birkaç defa ayni işlemi tekrarladım her seferinde sonuç değişmediconfused smiley
Bu ret-1 hatası nedir?
Neyi eksik yada hatalı yaptım acaba?
16 September 2010 14:30
Wad installation seçtiğinde o aradığı ios'un wad dosyasını sd kartının köküne atman gerekiyor.. IOS386-64-v3610.wad dosyasını yani.

16 September 2010 14:53
WiiCrazy usta;
Cevabınızı görmeden önce, acaba internet bağlantısındamı sorun var diye incelerken, internetteki bir videodan faydalanarak ayarları yapıyordum...
Geldiğim noktada Wii ekranında yaklaşık 10 dakikadır:"Updating... Do not turn the pover off. plase waid moment."yazıyor ve uptade olayının %25 lerinde .
Sanırım bu uptate sonrası kucağımda bir v4.3 olacak.Nasıl düştüm bu hatayasad smiley

Sormak istediğim bir şey var: bu işlem sonrası 4.3 olursa aldığımız bood2 yedeği ile 3.1e geri dönmek mümkünmü?
Şimdi ben ne yapmalıyım?
16 September 2010 17:26
sen de boot2 var, korkacak bir seyinde yok demektir,hbc nin yeni versiyonunu yuklediysen hbc silinmeyecektir,bundan sonra da 4.3 ile ilgili olan rehberden devam edebilirsin.boot2 ile 3.1 e donmek mumkun bildigim kadariyla
16 September 2010 18:37
HBC'nin son sürümünü yüklediysen bişi olmaz. Boot2 olarakta yüklemişsin sistemi bootmii'den açıp aldığın yedekten geri dönüşün her zaman var.
16 September 2010 20:08
Arkadaşlar bu işlemleri yaparken SD kart yerine Flash bellek kullanabilir miyiz?
16 September 2010 21:41
onrbttl
Arkadaşlar bu işlemleri yaparken SD kart yerine Flash bellek kullanabilir miyiz?

Hayır sd kart olması lazım.

17 September 2010 11:27
hbc nin son sürümünü yükledim, şuan çalışıyor.

Yanlız bir konuya karar veremedim başarısız bir soft mode girişimim olduğuna göre softmode işlemine virgin olarakmı devam edeceğim.

2. bir sorun şu malum oyunu Bostancı, Maltepe, Kadıköy civarında ödünç yada kiralık bulabileceğim biri yada biryerler varmıdır?
17 September 2010 12:50
ucaglin
hbc nin son sürümünü yükledim, şuan çalışıyor.

Yanlız bir konuya karar veremedim başarısız bir soft mode girişimim olduğuna göre softmode işlemine virgin olarakmı devam edeceğim.

2. bir sorun şu malum oyunu Bostancı, Maltepe, Kadıköy civarında ödünç yada kiralık bulabileceğim biri yada biryerler varmıdır?

Homebrew channel hali hazırda yüklü ise oyuna gerek yok. Format falan atayım deme gider HBC...

Şuradaki rehberi kullanırsan rahat edersin... Hafta sonu artık update edeyim asistanı...
[gwht.wikidot.com]

17 September 2010 15:44
Ben 3.1 Wii me son versiyon HBC yükleyip boot2 yedeği aldıktan sonra bir hata sonucu(acemilik ve dikkatsizlikten) makinayı 4.3 e update ettim.
Yani makinaya cios yükleyemeden.
Yazdıklarınızdan anladığım bu durumda Lego Indiana Jones Orig. Adv oyunu olmadan softmode yapabilicem?

Ve siz budurum için Hafta sonu asistanı update edeceksinizsmiling smiley
Sabırsızlıkla bekliyorumsmiling smiley

Birde anlamadığım Lego Indiana Jones oyunu, bunca ek uğraş v.s 4.3e HBC yüklenememesindenmi kaynaklanıyor?
Kusura bakmayın Wii konusunda çok acemiyim, anlamaya çalışıyorum.
Bu aleti 8 yaşındaki oğlum PC yada PS oyunları gibi ekran karşısında hareketsiz esir alan oyunlar yerine biraz daha aktivite içeren oyunlar oynasın, hatta ailece oynayalım diye aldım.
Soft mode sonrası çocuklar için eğitici ve geliştirici oyun önerileriniz varsa onlarıda temin etmek isterim.
Yardımlarınız için teşekkürler.
17 September 2010 15:56
evet wii ye hbc kurduktan sonra gerekli tum programlari hbc uzerinden calistirabiliyorsun , bu neden ile hbc kurulu oldugunda veya forwerder bir kanal kurulu oldugunda oyuna gerek kalmiyor.yani wii ye casus gibi sizmaya yariyor o oyun,o oyun icindeki bir acik sayesinde wiiye hack yapilabiliyor.
29 November 2010 10:27
merhaba softmod asistanı daha once 2 adet wii ye uyguladım

ve ikisi de sorunsuz bir şekilde videodaki gibi ilerledi

ama yeni aldıgım 4.0E versiyon lu LEHxxx seri numaralı wii de nedense daha ilk bolumde cihaz kilitleniyor.

yani files1 i asistan ile karta attıktan sonra kartı wii ye takıyorum ve sd card loading diyor ve cihaz kilitleniyor.

sebebi ne olabilir?

teşekkürler.
29 November 2010 10:41
SD menü yerine Data Management'tan girmen lazım 4.2 ve altı wii'lerde...

29 November 2010 11:13
hocam çok saolun dediğiniz gibi yaptım oldu.

bu arada son adıma geldim fakat configurable usb loader ı açamıyorum

şöyle bir hata alıyorum :
configurable usb loader
v56
249
custom ios249 could not be loaded (ret = -4100)

sanırım bi yerde yanlışlık yaptım en baştan başlamam mumkun mu? yani alete birşey olur mu.

teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 29/11/2010 12:43 tarihinde fault tarafından düzenlenmiştir.
29 November 2010 12:48
cios adimini yeniden yapman lazim

29 November 2010 17:29
cios tam olarak ne demek oluyor ve ne işe yarıyor?
bide ben bootmii yi boot2 ye yükledim ama çalışmıyo homebrew da bootmii ye gitmeyi tıklıyorum gidince birden kumandanın bağlantısı gidiyo ve hiçbi tuşa basamıyorum reset tuşuna basıncada tekrar wii menusune donuyo ne yapabilirim?
29 November 2010 17:42
Bootmii'yi kumanda ile kontrol edemezsin, Wii üzerindeki reset, power ve eject tuşları ile kontrol edebilirsin. Bootmii konusu hakkında detaylı bilgiyi [www.wiidewii.com] bu başlık altında bulabilirsin.

Sözlük kısmında ise gerekli açıklamalar mevcut (CIOS nedir ne değildir diye)
29 November 2010 19:04
dedezade
cios adimini yeniden yapman lazim

merhaba,
wii bu halde iken cios kısmını yaptım fakat şu hatayı veriyor:
(kurulumu en baştan alma şansım var mı ya da ne yapabilirim
sanırım IOS 36'yı sınırlamalardan kurtarma kısmını atlamışım yuklerken)
teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 29/11/2010 19:05 tarihinde fault tarafından düzenlenmiştir.
29 November 2010 19:38
-2011 bu ciosların stub'larının sistemde yüklü olduğu anlamına geliyor, önce stub versiyonlarını silmen lazım yüklediğin cios'ların.

29 November 2010 19:59
WiiCrazy
-2011 bu ciosların stub'larının sistemde yüklü olduğu anlamına geliyor, önce stub versiyonlarını silmen lazım yüklediğin cios'ların.

merhaba, ilginiz için çok teşekkürler. kurulumu sıfırdan yaptım herşey süper çalışıyor çok saolun.
29 November 2010 22:38
tekrar merhaba smiling smiley

ya herşey iyi hoş da

ben oyunları herzamanki gibi arkadaşın hdd sinin 100 gb lık bir bolumunu WiiBackupManager ile

wbsf formatında formatladım ve oyunları program ile yukledim

fakat oyunlar wii de gozukmesine ragmen A ya basıp başlatınca cihaz kilitleniyor

fakat benim aynı şekilde oyun yuklu hdd mi yine bu wii ye takınca gayet duzgun calışıyor

hdd uyumsuzlugu gibi bir durum var mı

ya da sorun ne olabilir

teşekkürler.

oyunu seçiyorum ve bu ekran çıkıyor tekrar A ya basıyorum başlatmak için cihaz boyle kalıyor

bu da bahsettiğim hdd nin resmi

1 kez düzenlendi. En son 29/11/2010 22:49 tarihinde fault tarafından düzenlenmiştir.
29 November 2010 22:42
Onun hdd'sini kendi makinene takıp dene... çalışmıyorsa evet hdd uyumsuzluğudur büyük ihtimalle...

29 November 2010 22:56
WiiCrazy
Onun hdd'sini kendi makinene takıp dene... çalışmıyorsa evet hdd uyumsuzluğudur büyük ihtimalle...
evet haklısınız HDD ile ilgili bir durummuş.

yine bu forumda okumuştum sanırım daha kucuk boyutta bolum lendirince hdd yi olma ihtimali varmış dogru mudur?

ben 100 gb lık bir bolum ayırmıştım wbsf formatı için.

aslında kendimde 3.5" seagate var ve onda da 100 gb ayırdım fakat o her iki wii de de sorunsuz çalışıyor.

bir de yine forumu araştırdım ve:
sanırım bu hdd uygunmuş fakat ilk bolumu wbsf olarak formatlamam gerekiyormuş dogru mudur?

şimdi wbsf olan bolum ikinci bolum fakat usbloader oyunları goruyor sadece içine girmeyip cihazı kilitliyor?

tesekkurler.

1 kez düzenlendi. En son 29/11/2010 23:02 tarihinde fault tarafından düzenlenmiştir.
29 November 2010 23:56
ayni hdd nin beyazini kullaniyorum.ilk bolumu kullan ve primery olarak format at sorunun duzelir.

12 December 2010 22:09
evet dediğiniz gibi yapınca sorun düzeldi.

teşekkürler.

Asistanda ilk bölümü yapmak için sd kartı oluşturdum Wii ye taktım
fakat loading... diyor ve bi channel şeklinde ? (soru işareti) çıkıyor
Bir de aşagıda Blocks Open 7571 yazıyor.
VErsiyon 4.2E

Ayrıca bu konunun 1. sayfasındaki 4.2 için verilen link silinmiş.

Cios yuklemeye kadar 4.2 de de aynı işlemler yapıldıgı yazıyor Cios yuklemeye kadar geldikten sonra nereden devam edebilirim?

başka bir konu var mı ?

teşekkürler.

4 kez düzenlendi. En son 12/12/2010 22:26 tarihinde fault tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!