Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Oha Sony

Gönderen WiiCrazy 
Oha Sony
24 September 2010 20:34
Arkadaştan aldığım Heavy Rain isimli oyunu oynamak için aletin başına 3. oturuşum... ilk oynamaya çalıştığımda 2-3 saat update indirmesini beklemiş ve ancak oynayabilmiştim.. 2.sinde update falan yoktu, problem çıkmadı... Az önce oyunu 3. açışım olacaktı ki beyefendinin 2.0 update'i çıkmış... indirmeden de oynayamıyormuşuz... ulen update dediğin 5MB, 10MB hadi çok çok 100MB olur... yuh herif 1GB'tan fazla dosya indirecekmiş... bu download da arka planda yapılamazmış... a.q. Sony yani... buna tam anlamıyla eşeğin bir tarafına su kaçırmak denmez de başka ne denir...

10MBit bağlantım olsa bile ancak yarım saatte iner ki bağlantı hızım 1mbit... var sen hesapla o update ne kadar sürede inecek.

Almadan önce 120GB harddisk yeter canım diyordum bu sisteme, ne de olsa alet oyunları harddiskten oynamaya izin vermiyor diyordum... Koca bir yalanmış... Harddiskten oynamaya izin vermiyor ama harddiski sömürmesini biliyormuş...

Bu gidişle ben bu konsolu satarım arkadaş..

edit: Zorunlu değilmiş galiba update... acaba deyip update'i iptal ettim.. oyunu tekrar başlatıp bu sefer update etme dedim oyun açıldı.. püü...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 24/09/2010 20:52 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Oha Sony
25 September 2010 00:10
ben de tam update e mecbur degilsin diyicektim en son da fark etmissin;-) ilk oyun acilisinda da uzunca bir sure save yapiyor.ustune bir update olum gibi .yanliz jb de update yi manuel yapmak gerekiyor.
25 September 2010 11:20
oyunun online modu fln varsa onun icindir updateler genelde hep onun icin oluyor online a girmek istersen kesin update ister
25 September 2010 12:06
Online mod ile alakası yok update olayının. Adı üstünde: Update.

Oyun çıktıktan sonra, oyunda farkedilen hataları (bug, glitch vb.) update ederek kapatır oyunu yapan firma. Her oyunda vardır bu tarz update olayı.

Kimi update online oyun içinde gelebilir ama her update olayının online oyun ile alakası yoktur. 2. satırda yazdığım olay içinde update gelebilir. Aynı zamanda online oyunu dengelemek veya hataları kapatmak içinde...
25 September 2010 12:13
herhalde adamlar bütün oynu yanlış yapmışlar gigabytelarca update yayınlıyorlar grinning smiley
26 September 2010 09:58
@samy valla katiliyorum grinning smiley ben en cok büyük update leri fln cod serilerinde gordum ondada map fln ekliyorlardi bide wow da ondada oyunun kendisi de büyük maplar fln kocaman cesitlilik cok herhnagi biside bug oldugunu fark edip update apmalari normaldi grinning smiley
26 September 2010 16:09
konunun yonunu sasirtmiyim ama benim gordugum en buyuk update fifa manager 2010 da idi .1 gb ti ama yukledikten sonra orjinal dunya kupasi nda menejerlik yapiyordunuz.yeni temalar ve tamamen yeni bir lig yani.guzel dusunulmus bir seydi.

demekki burdan yola cikarsak cod da yeni bir bolge eklemis olabilir oyun tongue sticking out smiley

22 November 2010 19:02
xbox 360 daha iyi bu olayda. SONY linux üzerinden hacklenecek diye other os götürdü, sonra usb portlardan hack edilince USB'yi devre dışı bıraktı yakında Blueray üzerinden yapılınca Blueray devre dışı bırakır acaba blueray dedimde DVD'ye yazsak pup dosyalarını bir durum olur mu ?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!