Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

ps3 soft mod yapılabilirmi???

Gönderen maliace 
ps3 soft mod yapılabilirmi???
21 January 2010 15:09
konuyu nerede açacağımı bilemedim. umarım burdan da birileri görür...
nette ps3 hacklendi tarzı yazılar ve videolar gördüm. biraz araştırınca
wii dekine biraz benzeyen şekilde birşeyler yapılabildiğini gördüm.
Fakat yeterli bilgiye ulaşamadım. okuduklarım beni tatmin etmedi.
konu hakkında bilgi paylaşalım dedim. umarım hedefini bulur...

Re: ps3 soft mod yapılabilirmi???
21 January 2010 15:19
Henüz yok bildiğim kadarıyla... Önce hardmod'un yani çip olayının çıkması lazım gibi geliyor bana softmod olabilmesi için...

Duyduğum kadarıyla iphone'u hack eden eleman ps3'ü hack etme çalışmalarına başlamış... belki kısa bir süre içinde hack edilir, bilinmez..

Hacker'ların olaya yaklaşımı genelde şöyleydi, bir konsolda kendi yazdığımız programlar yani homebrew çalıştırılamıyorsa biz bu makineyi hack ederiz... ps3'te ise durum farklı, release olduğundan beri üstünde linux koşturulabiliyor, doğrudan sony'nin verdiği bir imkan hem de bu...
21 January 2010 15:40
ben ps3 de ps2 oyunlarinin oynanabilmesi icin birkac islem yapildigini okumustum yani hdd uzerinden oynamaktan bahsediyorum
bunun disinda bir hack duymadim gerci duysam hemen alirdimsmiling smiley
21 January 2010 16:06
PS3'e ne çip ne softmod işlemez. Bunu ancak satışları düşerse Sony yapabilir (Zaten PSx ve PS2'ye sony sayesinde çip takılabildi).

PS3'ün kırılamamasının en büyük nedeni işletim sistemi.
21 January 2010 17:38
Yeterince yetenekli hacker'lar üstünde çalışırsa olur diyorum...
bahsettiğim iphone hacker'ı geohot ile ilgili haber de şurada

[www.ps3news.com]
23 January 2010 13:14
nerde gördüğümü hatırlamıyorum ama ps3 için ilk çip yapıldı filan diyordu ve uzak doğuda pek çok ps3 oyun salonunda usb loader kullanıldığından bahsediyordu... ama nerde okudum hatırlamıyorum.... bulursam nerde olduğunu yazarım tekrar
28 January 2010 18:47
O değil de geçen her yere manşet oldu bu iphone'u hack eden elemanın ps3'te yaptığı iş... iphone'dan sonra ps3'ü de kırdı falan şeklinde...

Ama işin iç yüzü öyle değilmiş. Eleman sanıyorum normalde erişim izni olmayan bir bellek bölgesine linux üzerinden ulaşmayı başarmış sadece... İşi bilenler bunun yeterli olmadığını söylüyor... Gerçi çocuktaki (evet çocuk, 17 yaşındaymış) azmi görünce ben yapabileceğine inanıyorum.

Tipe bak smiling smiley

28 January 2010 18:51
Ya bu Iphone'u ilk kırdığı zaman çekilmiş bir resim, o sırada 17 yaşındaymış, şuan 21 yaşında ve PS3'ü kırmak için uğraşıyor. Helal olsun ama çocuğa. Çok güzel hareketler bunlar.

2 hafta donanımı incelemiş, bir 2 hafta da nasıl erişebileceğini çözmek için uğraşmış ama bu kendisi için küçük insanlık için büyük bir adım. Yakında PS3 satışları 3-4 kat artarsa şaşırmayın tongue sticking out smiley...
28 January 2010 19:07
Ohoo, 21 oldu ise canavar olmuştur şimdiden smiling smiley
Twiizers'ın marcan da 18 yaşında idi bu arada.
29 January 2010 15:16
bu olayla ilgili haber 27 ocak tarihli milliyette de vardı. ya yapacak haber bulamadılar yada işin içinde duyurmayı gerektiren birşey var smiling smiley
umarım ikincisidir... ayrıca bu bakışlarla bu eleman ps3 ü yer bence spinning smiley sticking its tongue out
14 February 2010 13:30
tuzruhu
Ya bu Iphone'u ilk kırdığı zaman çekilmiş bir resim, o sırada 17 yaşındaymış, şuan 21 yaşında ve PS3'ü kırmak için uğraşıyor. Helal olsun ama çocuğa. Çok güzel hareketler bunlar.

2 hafta donanımı incelemiş, bir 2 hafta da nasıl erişebileceğini çözmek için uğraşmış ama bu kendisi için küçük insanlık için büyük bir adım. Yakında PS3 satışları 3-4 kat artarsa şaşırmayın tongue sticking out smiley...

cocuk ps3 ü hackledi ama hackledigi ps 3 eski model ps3 ve cip + softmod ile hacklemis eleman buda demektir ki yeni cikan ps3 slim modellerde bu hack ise yaramayabilir ki normal modellerdede 2.43 versiyonu oolan ps 3 ü hacklemis simdiki ps 3 versiyonlari 3.10 muydu neydi onlardada calisicagini soyluyor ama belli olmaz ki diger hacker lar bunun sadece kücük bi adim oldugunu soyluyor cocuk sadece ps3 te izin verilmeyen program mi ne yüklemis ve artik ilerletebilen varsa ilerletsin diye birakti yani geohot tan ümit kesildi baska biri de dewamini getirirse ise yarar programlar yapip (wii deki gibi homebrew channel yapip gerekli cios lari yüklemesi v.b) yükleyebilirse yükliyip korsan oyunu oynatmasi lazim ki buda diger zor adim grinning smiley ps3 teki cip ps2 deki gibi satislar az giderse satislar artsin diye sony kendisi cikartir ki buda uzun bi sürec cünkü sony satislardan cok ama cok memnun su anda 3 yilda 33.5 milyon mu ne sattigini aciklardi ps 1 bile 4 yilda 37milyon satmis grinning smiley düsünün artik cip ne zaman cikar xD
17 February 2010 19:24
WiiCrazy
Ohoo, 21 oldu ise canavar olmuştur şimdiden smiling smiley
Twiizers'ın marcan da 18 yaşında idi bu arada.
millet neler yapıyor, biz şu yaşımıza geldik daha html yazamıyoruz sad smiley

1 kez düzenlendi. En son 17/02/2010 19:26 tarihinde Hyperkin tarafından düzenlenmiştir.
27 February 2010 21:28
sahsen ben bole islerle ugrasmiyorum bunar hep bos islerve sadece zmn kaybi o zmn da kitap oku enazindanoyun oyna daha cok faydasi olur xD
28 February 2010 22:22
129912994
sahsen ben bole islerle ugrasmiyorum bunar hep bos islerve sadece zmn kaybi o zmn da kitap oku enazindanoyun oyna daha cok faydasi olur xD
Yeni bir teknoloji geliştirmek için geliştirilmiş teknolojileri anlamak lazım. Kedi ulaşamadığı ete pis der mantığı ile düşünürsen dediğin doğru.
01 March 2010 15:06
grinning smiley bende o kadarda pis demiyorum grinning smiley ben ugrasmiyorum derken makineyi bi siteyi bi oyunu v.b seyleri hacklemekle ugrasmiyorum yoqsa teknolojik aletlerin hepsini kendime yeticek kadar kimisinde dahada fazlasini biliyorum bilmedigim olupta sonradan ihtiyacim olursa ogreniyorum smiling smiley
21 June 2010 07:08
Sabah gazetede görünce şok oldum.

PS3'te bluray okuyucu olmadan harddisk üzerinden imaj dosyasını çalıştırmayı başarmışlar.

haberin detayları:

PlayStation 3 kırıldı

Daha önce modchip gelişmeleri ve yedek oyun çalıştırma çabaları olmuştu; ama bu sefer...

SKFU grubu tarafından yayınlanan bilgilere göre, bir araştırma projesi kapsamında PlayStation 3'ün 
kopya oyun koruma sistemleri aşıldı.

PS3 üzerinde Blu-Ray disk okuyucu olmaksızın, sabit disk üzerinden oyunların imaj dosyalarını yükleyip 
çalıştırdığını açıklayan grup, bir de ekran görüntüsü yayınladı.

Daha önce pek çok açıklama olmuştu ve PS3'ün sırları adım adım çözülmüştü ama yedek oyunları çalıştırmak 
kolau bir iş olmamıştı. Bu son gelişmede ise PlayStation 3 Debug BD Emülatör kullanımı ile ekranda sabit disk 
üzerinden çalıştırılan Final Fantasy XIII oyunu görülüyor.

Yayınlayan grup araştırmalarının sürdüğünü ve analizlerini tamamladıklarında detayları açıklayacaklarını belirtti.

SKFU'nun blogu da burada ---> SKFU

Acaba diyorum acaba bir hinlik var mı? Xbox'ın satışları fırlayacak natal ile, PS3'ün durdu gibi fiyatı düşse de kımıldama yeterli olmuyor ve son anda sihirli bir değnek değiyor ve PS3 kırıldı deniyor.

Şimdi bu olay gerçekse benim ağzımın suyu da akmaya başlıyor. Full HD tv alsam mı diye düşünüyorum.
21 June 2010 11:12
ps2deki gibi satislar artsin diye yapilabilr bu is ps2 de çip takilinca 2 sene sonra lazer okuyucu okumak icin cok enerji sarf ettigi için dayanamayip bozuluyordu buda benim gibi butun ps2 cileri kotu bi duruma dusuruyodu simdi hem ps3 te oluyo bu olay hemde hdd uzerinden oluyor yani ps3 e bi zarar verilmeden omru tuketilmeden korsan oyun calistirma olacak tuzruhunun dedigi gibi bi satis arttirma cabasi olabilir
21 June 2010 11:19
Bu biraz garip bir report olmuş, benim gördüğüm ps3'ün tema desteği üzerinden .fu uzantılı bir script çalıştırılabildiği yönünde... ciddi bir exploit yok yani ortada henüz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
21 June 2010 11:37
Sonuçta bu bir adımdır bence, Bluray olmadan USB harddsik kullanılarak birşeyi çalıştırmayı başarmışlar, bence bunun devamı gelecek ve sonunda kırılacak.
21 June 2010 13:10
ps3 üreticileri bnce çok büyük hata ve kayıp yapıyorlar.... xbox ve wii üreticileri orjinal oyunlara takılmıyor onlardan alcağı parayı konsollardan alıp konsolları geliştiriyorlar... ps3 move çıkarsa bile insanların ne istediklerini hala çözememişler.... onlar hala inat edip konsol üstünde bu hack olayına deilde move , grafiklere takılacaklarsa işleri zor diyorum
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 21
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!