Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PS3 Aldım Bazı Sorularım Var

Gönderen zero2900 
PS3 Aldım Bazı Sorularım Var
21 January 2012 13:46
Merhaba arkadaşlar...

PS3 320 Gb2lık oyun konsolu aldım yanındada bir oyun hediye cihaz pazartesi günü 82 ekran fullhd Lg marka Led tv ile birlikte gelecek.

1. PS3 kırılmışmıdır?...
2. Kırılmış ise softmod işlemini kendim uygulaya bilirmiyim.
3. Benim için online oyun gereksiz ancak mesela bu PS3 dede yanlışlıkla güncelleme vs yapınca brick oluyormu yoksa sadece softmod mu uçuyor?
4. İndirme sorunum yok 1 ayda 500 gb indirdiğim bile oldu (16 Mb/Sınırsız)... PS3 oyunlarını herhangibir warez sistemiyle (torrent,rapid,usenet...vs) bulup indirebilirmiyim?...
5.İndirdiğim oyunları 1 Tb lık harici diskime atacağım bunun için neler yapmalıyım?

Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler smiling smiley

Re: PS3 Aldım Bazı Sorularım Var
21 January 2012 14:12
Ps3 üm yok fakat bildiklerimi paylaşmak istiyorum.
ps3 hack olarak jailbreak vb var .Oyun oynarsın kendi yapabilirmisin bilmem ama bence güvenilir biryerde yaptır.
Online oynayamazsın xbox360 ve ps3 te online oyun olmuyor(korsanda).
İndirebileceğin yerler var ozel mesajda yolladım.

Friend Code'ler
Cod MW R.:4327-8871-9997
Mario KART:0261-4794-4287
22 January 2012 10:42
ps3 un kirilip kirilmayacagi alacagin makinanin versiyonuna bagli, dusuk versiyon da ise kirilabilir, kirilamama ihtimali yuksek
oyunlari ps3sos.com dan indirebilirsin,hdd yi fat32 kullanman gerekiyor, bazi oyunlar dahili de bazilari her ikisinde bazilari sadece harici hdd de calisir, oyuna gore de degisir.son cikan oyunlarin boyutlari 10 ile 40 gb arasinda degisiyor.tabiki brick tehlikesi her zaman icin var bu isler de, update yaparsan, cfw ucar, brick olmaz, yani update etmemelisin.oyunlari en saglikli ftp programi ile atabilirsin,cunku 4gb dan buyuk dosyalar fat32 ye direk atilamiyor,yada bu buyuk dosyalari bolmek icin pc de program kullanman lazim.
versoyonun 3.55 ve assagi ise sanslisin yukari ise 3.70 ler de falan bir usb dongel ile downgread yapilabiliyor, yani versiyon dusurulebiliyor, daha da yukari ise bekliyorsun smiling smiley su an son versiyon 4.0 olmali

26 January 2012 07:20
dedezade
ps3 un kirilip kirilmayacagi alacagin makinanin versiyonuna bagli, dusuk versiyon da ise kirilabilir, kirilamama ihtimali yuksek
oyunlari ps3sos.com dan indirebilirsin,hdd yi fat32 kullanman gerekiyor, bazi oyunlar dahili de bazilari her ikisinde bazilari sadece harici hdd de calisir, oyuna gore de degisir.son cikan oyunlarin boyutlari 10 ile 40 gb arasinda degisiyor.tabiki brick tehlikesi her zaman icin var bu isler de, update yaparsan, cfw ucar, brick olmaz, yani update etmemelisin.oyunlari en saglikli ftp programi ile atabilirsin,cunku 4gb dan buyuk dosyalar fat32 ye direk atilamiyor,yada bu buyuk dosyalari bolmek icin pc de program kullanman lazim.
versoyonun 3.55 ve assagi ise sanslisin yukari ise 3.70 ler de falan bir usb dongel ile downgread yapilabiliyor, yani versiyon dusurulebiliyor, daha da yukari ise bekliyorsun smiling smiley su an son versiyon 4.0 olmali

FTP Bağlantısı Yapamıyorum Nedeni Ne Olabilir???

Pc yi led tv ve ps3 üde led tvye bağlayıp ps3 le pc yide ethernet kablosu ile birbirine bağladım. BlackBox 1.2 yi çalıştırıp pc görünümüne geçtim tabi ondan önce internet ayarlarını custom sonrasını devam ederek ip aldım. Winscp ile bağlanmaya çalıştığımda timeout (zaman aşımı hatası alıyorum) Neden olabilir

Win 7 64 bit Ultimate kullanıyorum winscp yi yönetici olarakda çalıştırsam sonuç aynı zaman aşımı diyor lütfen yardımcı olun.

28 January 2012 17:04
pc ile ps3 u arada modem olmadan direk baglarsan her iki tarafa da ip numaralarini kendin belirleyip manuel olarak girmelisin.
mesela birine 10.1.1.22 digerine 10.1.1.23 olarak girersin dns yi de 10.1.1.0 yaparsin o zaman baglanir.her ikisini de modeme baglarsan,normal sekil de baglanabilirsin.

02 February 2012 01:48
FTP konusunda yardımcı olayım.

1. PC'ye Filezilla Client kur.
2. PS3'ünde Network kısmına girip internet ayarlarını yapıyorsun.
Eğer kablolu bağlantı kurarsan daha hızlı olur.
3. Multiman'ı (tercihen en son versiyon olmalı) açıp ayarlarından FTP bağlantısının aktif olduğundan emin ol ve Ayarlar/SistemBilgisi kısmından PS3 IP adresini öğren.
4. Filezilla'yı aç ve aşağıda yazdığım şekilde bağlantıyı kur.
Sunucu : (PS3 IP Adresi)
Kullanıcı Adı : FTPD12345 (4 adet harf ve 5 adet sayıdan oluşmalı, en kolayı bu.)
Parola : 0000 (Herhangi bir şifre olabilir, eskiden gerekmiyordu fakat yeni multiman istiyor.)
Port : 21 (En hızlısı)

Modemin veya switch'in yok ve pc ile direkt bağlantı kurmak istiyorsan "Cross/Çapraz" kablo kullanman gerek.
Elinde kablo pensesi varsa şemalara bakıp kendin yapabilirsin.
Yoksa bir bilgisayarcıya (bilgisayarcı geçinenlere değil) giderek yaptırabilirsin.

User Key
195174811084e1ddda6cfc36260050330
17 March 2012 11:20
Merhaba...

3.55 CFW'li bir PS3 320 Gb Slim kullanıcısıyım. Backup Manager olarak MultiMAN 4. Sürümünü kullanıyorum. (Konudaki tüm sorunları çözdüm)

Eski nesil oyuncu olduğum için Retro Games leri yani PSX PS2 NES SNES NEOGEO oyunlarını kafama estikçe ps3 ümde MultiMAN aracılığıyla oynamak istiyorum. Ancak ilk denemelerimi PSP Emu üzerinde yapmak istedim.
MultiMAN'ın menüsünde Retro altında PSX PS2 ve PSP menüleri vardı. USB'de ROMS adında bir klasör oluştu USB zaten Fat32 ancak oyunları hangi formatta atarsam atayım PSP emusu görmüyor. Yani ister klasör olarak atmış olayım ister .iso istersede zip olarak olsun. Hiçbir şekilde PSP menüsündeki "rom bulunamadı" şeklindeki yazıdan ötesine geçemedim.

İşin komik tarafı herkes bağıra bağıra "yuppi MultiMAN e emualtor desteği geldiii" gibi söylemlerde bulunmasına rağmen bugün bir bebeğin dahi dualshock la yapabileceği tek bir tuşa tıklamalık MultiMan kurulumundan başka birşey söylemiyor. Yahu MultiMAN i atarsın USB ye pkg kurucuda tıklarsın kurulur anasını satıyım her yeni versiyonda videolu rehebr çekmeye ne gerek var emulator desteği geldi diyorlar ama daha hangi dosya formatında atılacağını bile açıklamadan her versiyon için ayrı ayrı MultiMAN kurulumu videosu çekiyorlar nedir bu ya...

18 March 2012 17:34
Ps3 e Wii emulatorü bile geliyormuş. Çok güldüydüm. Yakında laf olsun diye xbox360 emulatörü bile geldi diye yazarlar.
21 March 2012 20:58
bence sen dogru dizine atmiyorsun,hangi dizine atilmasi gerekiyor tam biliyormusun?

22 March 2012 17:05
@zero2900
Bende psp hariç hepsi çalışıyor.
+Özel kapak dosyalarını da yükledim.
"Emulator Pack for MultiMan" şeklinde aratırsan bulursun.
Dosyaları Multiman'ın içine atıyorsun.
Ya da daha önceden yüklediğin emulatör varsa Multiman oyunu o emu ile açıyor.
Mame, FBAnext+, Snes9x, VBA vs. hepsi var bende...

PSP pyunları ve PS2 oyunları (desteklenmeyen slim cihazlarda bile) çalışıyor.
Sâdece bunun için CobraUsb Dongle alman ve CobraCFW kullanman gerekiyor.
Multiman'ı yapan DeanK artık CobraUSB adına çalıştığı için bu manager Cobra'ya göre ayarlanıyor.
Görünen özelliklerin hepsi sâdece Cobra olduğunda işe yarıyor.
Yâni diğer CFW kullanıcıları kırpılmış versiyonuyla idare ediyor ama piyasadaki en iyi manager olduğu da bir gerçek...

User Key
195174811084e1ddda6cfc36260050330
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!