Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Ps3 downgrade?

Gönderen WiiCrazy 
Ps3 downgrade?
14 November 2010 11:19
Dedezade ne diyorsun legit mi?

WE HAVE TO GO BAAACK!!!

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Ps3 downgrade?
14 November 2010 11:34
evet aga bende konuyu acicaktim, guzel haberler geliyor psn de oynayabilme falan , neyse iyi oldu beni yanliz birakmazsin artik

14 November 2010 11:56
Valla ben beleş alternatiflerinin çıkmasını beklerim herhalde smiling smiley

Öyle deli gibi bir sürü oyun oynayasım da yok hala. Direnksiyon aldım bir tane Grid ile takılıyorum şu aralar.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
14 November 2010 12:05
direksiyon nasil aga , oyuna daha iyi akabiliyormusunsmiling smiley bende move alayim diyom ama bi firsat bulup cikamadim.

14 November 2010 12:22
Valla süper bence, logitech driving force gt aldım. Gamepad'le oynarken kabin içi sürüş opsiyonunu hiç kullanmazken direksiyonla en keyifli olan sürüş şekli bu. Alışması biraz zaman aldı ama gerçekten keyifli, tavsiye ederim.

14 November 2010 12:26
guzel bir alete benziyor, du bakim burdaki fiyatlari ne durumda ,yav aga ev konsol magzasi gibi oldu neyi nereye koyacagimi sasirdim artiksmiling smiley

17 November 2010 15:57
Yakında beleş alternatifi çıkacakmış winking smiley

Kaynak : [www.eurasia.nu]

18 November 2010 02:14
beles alternatif derken , downgrade icinmi yoksa tum isler icin mi?

18 November 2010 09:20
Downgrade için canım... yine usb'den bağlanan atmel/pic mikroişlemci içeren bir aparat gerekecek.. Tabii bunu hem downgrade için hem de aleti debug moda sokmak için kullanabileceksin...

Gerçi ben bu haberi gbatemp'te gördüm ama psx-scene'e çıkmadı... Bir leak'den söz ediliyor ama bu sanıyorum downgrade talep eden bir kaç müşterinin işlerini gördükten sonra işlem sırasında kullanılan dosyaları birilerine göndermesinden ibaret..

PsJailbreak'çiler her dongle için onların seri numaraları kullanılarak şifrelenmiş ayrı flash dosyası gönderiyorlar. Bu encryption'ın kırılması ya Psjailbreak'çilerin ne halt yediğinin anlaşılıp tekrar edilebilmesi gerekiyor...

21 November 2010 18:45
cuma günü psp 2004'ümü verip ps3 60 GB FAT kasa aldım other os ile linux kurarım diye ancak makina 3.42 cıktı smiling smiley free downgrade cıksada 3.15'e indirsem.
21 November 2010 18:50
İyi takasmış valla smiling smiley

Beleş downgrade çıkar merak etme, psjailbreak orjinal exploit'ini de bir haftada iç etmişlerdi elemanlar smiling smiley

21 November 2010 20:28
@kendimce aga valla iyi kapaymissin olayi baska degisecek varsa bende veriyim psp yismiling smiley

22 November 2010 18:57
takas olayım bayağı düşegeldi. Xbox 360 250 GB ( Jasper ) ile başladım sahibinden ilanlarına en son psp 2004 + 4 GB + PSP 290 GPS ile dükkanı kapatım. valla paralı parasız acilen downgrade olayını yaparsam Yellow Linux ile Server olarak kullanmaya başlayacağım PS3'ü
22 November 2010 20:50
@kendimce : Ps jailbreak fiyat kırmış (99 dolara inmiş) ve artık downgrade'in bir kerelik limitini kaldırmış... Yani profesyonel olarak bu işle uğraşan bir yerde uygun bir meblağa downgrade etmek mümkün olabilir.

[psx-scene.com]

ps: bu arada herkesin tahmini beleş downgrade'in yakında çıkma potansiyelini görmeleri üzerine böyle bir şey yaptıkları yönünde... tahmin tabii ki sadece bu... milletin derdi şu ara GT5'i oynayabilmek bu arada...

1 kez düzenlendi. En son 22/11/2010 20:53 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 November 2010 19:23
WiiCrazy
@kendimce : Ps jailbreak fiyat kırmış (99 dolara inmiş) ve artık downgrade'in bir kerelik limitini kaldırmış... Yani profesyonel olarak bu işle uğraşan bir yerde uygun bir meblağa downgrade etmek mümkün olabilir.

ücretti birsey değilde türkiyede yapan yer göreyim ertesi günü bile pariş veririm. bu arada güney / kuzey kore sebebiyle dolar yükselmeye başladı..sad smiley

bakalım türkiyedeki fiyatları ne olacak ben en az 50 TL diyorum. 3 tane downgrade ile aletin fiyattını cıkarır. daha önce psp 2004'ün pandora bataryası ile ilgili bilgim yokken 35 TL'ye yaptırmıştım. sadece WII soft mod olayı bir sıfır garantili wii wad brick ile 1 hafta sonra bimeks'in sıfır ile değiştirmesi ile beleşe hal oldu..

ayrıca ilk ps3 free downgrade yapana 550$ ödülü yarışmada var PS Downgrade Bounty
23 November 2010 19:38
@kendimce : Geohot'un yayınladığı exploit ile bir master key edinme çalışmaları var.. Yazılanlar doğruysa eğer en fazla 3 günü var öyle diyeyim sana... Gerisi programlanabilir bir board'a kalıyor... Onlar da epey ucuz satılıyor...

27 November 2010 22:30
@WiiCrazy 15 aralığa kadar süre verdim kendilerine bu arada 570 $ olmuş diyorlar free psgrade için ödül smiling smiley 15 aralığa kadar cıkmaz ise ya takas ettiğim ps3'ü satıp 3.41 farklı cihaz alırım yada psdowngrade orjinal bir tane satın alırım. bu arada orjinal psjb için atmel kullanıyor diyorlar yani kopyalanması mümkün değil.
27 November 2010 23:35
Kopyalamalarına gerek yok ki... elemanlar biliyorlar zaten yöntemi... benim 3 günlük tahmin çok iyimser olmuş ama... thanksgiving day falan epey salladılar :p

28 November 2010 13:14
sükran günü olsun olmasın uğraşıyorlar ancak herşeyin 3.15 üzerinden gerçekleştiği ve cihazların açılarak jtag noktalarından dump yapılması gerektiğinden yavaş ilerliyor gibi irc sitelerini bulabilsem canlı olarak takip etmek gerekir.

birde söyle bir jailbreak var [www.ps3zpack.com] downgrade de var diyor ne diyorsun WIICrazy?

1 kez düzenlendi. En son 29/11/2010 21:51 tarihinde kendimce tarafından düzenlenmiştir.
01 December 2010 14:55
aga downgrade jb uzerinden yayinlanmis, orj, jb sahipleri kullanabilecekmis herhangi bir odeme falan yok yani

01 December 2010 20:55
@kendimce : psjailbreak'çiler kendi markaları sarsıldığı için kendi klonlarını üretiyorlardır kesin. pazarın her noktasında bulunmakta fayda var.
lakin psx-scene'de falan bundan bahsedildiğini duymadım.

04 December 2010 22:18
Buyrun 30$'a downgrade çözümü,

[www.acekard.ca]

04 December 2010 22:25
Buradaki 15$'lığı kaçırmışız bu arada,

[www.lightake.com]

05 December 2010 17:39
05 December 2010 18:10
kendimce
wiicrazy buradan 15.99 alabilirsin..

Sen verdin mi sipariş herhangi bir yere? Volume falan diyor bu toptancı olmasın be yav...

Bu arada psx-scene'deki rehberi ps3devi sitesinde çevirip haber yaptım, ilgilenenlerin dikkatine...

05 December 2010 18:39
direk ben paypal express ile 15.99'a sipariş verdim... bakalım ne olacak 45 gün paypal'ın claimı var sonuçta eğer ocak başına kadar gelmez ise 20TL verip khalkedondan downgrade yaparım sonra nette bulduğum PsgroovePIC ile kendi dongle yapar veya android üzerinden kullanırım.
05 December 2010 20:10
Yarın ben de sipariş vereceğim büyük ihtimalle, bir süre daha clean takıldıktan sonra jailbreak yaparım. Geliştirilen homebrew programlar yavaş yavaş ağzımı sulandırmaya başladı smiling smiley

05 December 2010 21:31
bir yer daha buldum bir yer daha 14.88 smiling smiley fiyat düşüyor tracking kodsuz 14.88 tracking kodlu 16.88 artı paypal ödemesinde komisyon var.
06 December 2010 11:43
volumerates'den verdim bakalım ne zaman gelecek.

08 December 2010 09:02
smiling smiley hadi bakalım ben verdim şuan shiping durumunda tracking kod hala ptt sayfalarında görünmüyor. bu arada psgrade free versiyonu cıkmış...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!